Strzelcy: Celeban 42', Kaźmierczak 90'- Pietrasiak 59', Bruno 75'
Sędziuje: Tomasz Musiał Widzów: 6000 Aura: ciepło
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kaczmarek - Wołczek, Celeban, Fojut, Spahić - Socha (46' Gancarczyk), Sztylka, Kaźmierczak, Mila - Diaz(60' Gikiewicz), Sotirović (81' Sobota) Trener: Orest Lenczyk
Polonia Warszawa:(stroje: białe) Gliwa - Sokołowski, Dziewicki, Pietrasiak, Brzyski - Mierzejewski, Trałka, Rachwał, Piątek (46' Bruno), Gancarczyk(90' Tosik), Smolarek(60' Gołębiewski) Trener: Paweł Janas

Śląsk Wrocław: Kelemen, Ćwielong, Sobota, Madej, Gancarczyk, Szewczuk, Gikiewicz
Polonia Warszawa: Przyrowski, Skrzyński, Gołębiewski, Andreu, Tosik, Bruno, Sarvas

94 min. - Sędzia kończy mecz. Śląsk remisuje z Polonią 2:2
93 min. - W polu karnym fauluje Gikiewicz i zostaje ukarany żółtą kartką.
93 min. - Kolejny rzut rożny dla Śląska
91 min. - Gooolll!!! REMIS!!!!Dośrodkowanie Mili z rzutu wolnego. Kaźmierczak głową piłkę skierował do siatki.
90 min. - Zmiana w Polonii. Za Janusza Gancarczyka wchodzi Tosik
89 min. - Uderzenie Sztyli zza pola karnego. Piłka trafiła w glłowę Trałki, ktory padł na murawę.
88 min. - Dośrodkowanie Mili. Piłkę wybija jeden z obrońców
87 min. - Kolejny rzut rożny dla Śląska
85 min. - Polonia stara się długi utrzymywac przy piłce zdala od swojej bramki. Wrocławianie nie potrafią zabrać im piłki
81 min. - Trzecia zmiana w Śląsku. Za Sotirovicia wchodzi Sobota
80 min. - Kolejne długie podanie z głębi pola do napastnika Śląska i po raz kolejny górą obrońcy
77 min. - Długie podanie Mili do Gikiewicza jednak zbyt mocne aby zawodnik Śląska mógł dojść do piłki
77 min. - Dośrodkowanie Spahicia. Piłkę głowa przedłuża Gikiewicz do Sotirovicia który znajdował się na pozycji spalonej
75 min. - Piłkarze gości oddali w tym meczu dwa celne strzały na bramkę i zdobyli dwa gole
75 min. - Gol dla Polonii. Uderzenie Bruno zza pola karnego. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.
73 min. - Gikiewicz trzymany przez Pietrasiaka. Sędzia jednak wskazuje, że to nappastnik Śląska przewinił
72 min. - Dobry presing Sotirovicia, który naciskając na Pietrasiaka wywalczył rzut rożny
70 min. - Tomasz Brzyski ukarany żółtą kartką za faul na Marku Gancarczyku
69 min. - Uderzenie Marka Gancarczyka z zza pola karnego. Piłka przeleciała daleko od bramki Gliwy
67 min. - Doskonała sytuacja Śląska. Sotirović dostał piłkę na 7 metr i uderzył, ale dobrze interweniował Gliwa.
66 min. - Długie podanie Kaźmierczaka do Gikiewicza. Ten w walce o piłkę fauluje Dziewickiego
65 min. - Mila wystawił przed polem karnym piłkę Sztylce. Zawodnik Śląska zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki. Futbolówka trafiła w Dziewickiego.
64 min. - Zbyt mocne dośrodkowanie Kaźmierczaka do piłki nie zdołał dojśc Gikiewicz.
60 min. - Po jednej zmianie w obydwu drużynach. Za Diaza wchodzi Gikiewicz a za Smolarka Gołębiewski.
60 min. - Dośrodkownie Brzyskiego z rzutu rożnego. Pietrasiak umieścił piłkę w siatce.
59 min. - Dośrodkowaine Mierzejewskiego. Kaźmierczka wybił piłkę ratując sytuację
57 min. - Celeban przerywa długie podanie do Gancarczyka.
54 min. - Indywidualna akcja Sotirovicia. Napastnik Śląska stracił piłkę na rzecz Dziewickiego i po chwili faulował obrońcę gości
52 min. - Dziewicki powtrzymał szarżującego Sotirovicia
50 min. - Kontratak Polonii. Goście mieli w tej akcji przewagę jednego zawodnika, ale Mierzejewski podał do znajdującego się na spalonym Smolarka.
48 min. - Dośrodkowanie Milil. Pojedynek główkowy z Kaźmierczakiem wygrał Dziewicki
49 min. - Mila wywalczył rzut rożny
48 min. - Dośrodkowanie Kaźmierczaka prosto do Gliwy
47 min. - Uderzenie Kaźmierczaka zza pola karnego obok bramki
46 min. - Sędzia rozpoczał drugą część spotkania

W przerwie meczu trenerzy Lenczyk i Janas przeprowadzili po jednej zmianie. Na boisku pojawił się za Piątka Bruno w Polonii oraz w Śląsk Gancarczyk za Sochę.

KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ PRZEDMECZOWY WYWIAD Z MARKIEM MOTYKĄ

45+1 min. - Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Wrocławianie zasłużenie prowadzą z Polonią 1:0
45 min. - Zagranie Sochy do znajdującego się w dobrej sytuacji Sotirovicia, ten zgrywa jeszcze do Mili, który uderza z pierwszej piłki. Uderzenie broni Gliwa
45 min. - Sędzia dolicza jedną minutę do regulaminowego czasu gry!
42 min. - GOOOOLLLL!!!! Dośrodkowanie Mili. Piłkę głową zgrywał Kaźmierczak a w ogromnym zamieszaniu piłka w siatce umieścił Celeban
42 min. - Spahić faulowany 30 metrów od bramki gości.
40 min. - Uderzenie Kaźmierczaka z dystansu. Piłka przelatuje daleko od bramki
37 min. - Po wrzutce Mierzejewskiego Rachwał uderzał na bramkę, ale nie celnie
35 min. - Świetna akcja Sotirovicia, Mili oraz Diaza przerwana interwencją Dziewickiego w polu karnym
32 min. - Dośrodkowanie Mierzejewskiego z rzutu rożnego. Celeban wybija piłkę głową
32 min. - Sztylka przerywa taktycznie akcje Polonii w środku pola. Goście domagają się kartki dla zawodnika WKS-u
30 min. - Kaźmierczka zagrywa do Diaza, ale podanie przecina Dziewicki
27 min. - Dwie skuteczne interwencje Wołczka zatrzymały atak Polonii
25 min. - W rozgrywkach Ekstraklasy Śląsk grając u siebie 16 października zawsze wygrywał zdobywając 9 goli w 4 spotkaniach
22 min. - Wrzutka Piątka, Kaczmarek niepewnie wybija piłkę przed siebie.
21 min. - Żółtą kartką ukarany Sztylka za przypadkowe potknięcie Mierzejewskiego
20 min. - Seria zwodów Sotirovicia który dostał dobrą piłkę od Diaza, jednak zamiast strzelać odgrywał niecelnie do Mili
19 min. - Pierwsi kibice gości wchodza na sektor
18 min. - Vuk przedzierał się z piłką ale nie poradził sobie z kilkoma obrońcami na raz
17 min. - Uderzenie Mierzejewskiego z dystansu obok bramki
15 min. - Mierzejewski przedarł się przez blok defensywny, ale jego uderznie z ostrego kąta zablokował Fojut
14 min. - Dzisiejsze spotkanie jest dla Celebana 80. ligowym w barwach Śląska, dla Spahicia 30. Dla Krzysztofa Wołczka jest to 50 mecz w Ekstraklasie w barwach WKS-u
12 min. - Dośrodkowanie z rzutu rożnego Mili, Celeban nie potrafił skierować piłki do siatki
12 min. - Agresywnie naciskający na obrońce Socha wywalczył rzut rożny
11 min. - Dośrodkowanie Brzuskiego, Fojut wybija piłkę
10 min. - Niecelne uderzenie Sotirovicia z trudnej pozycji zza pola karnego
10 min. - Zbyt mocna wrzutka Trałki do Smolarka. Piłka wychodzi poza boisko
9 min. - Fojut powstrzymuje Smolarka wybijając piłkę poza boisko
8 min. - Długa piłka prosto do wychodzącego sam na sam Sotirovicia. Sędzia boczny sygnalizuje spalonego
7 min. - Niecelne uderzenie Celebana po tym jak Mila z Sotiroviciem nie zdołali przejąć piłkę w polu karnym gości
6 min. - Wychodzący z bramki Kaczmarek intereniuje przed wbiegającym w pole karne Piątkiem
4 min. - Prostopadłe podanie do Sotirovicia od Sztylki. Napastnik Śląska znajdował się na pozycji spalonej
2 min. - Wrzutka w pole karne Wołczka wprost na głowę Kaźmierczaka. Pomocnik Śląska uderza z ostrego kąta i piłka przelatuje między słupkiem a niespodziewającym się piłki Sotiroviciem.
1 min. - Świetna akcja Śląska. Sotirović przejął piłkę i zagrał do wychodzącego sam na sam Diaza. Ten jednak nie jest w stanie pokonać Gliwy. Dobitka Kaźmierczaka zablokowana
1 min. - Diaz do Sotirovicia i rozpoczynamy pierwszą część spotkania

Piłkarze wychodzą na boisko. Za chwilę sędzia rozpocznie spotkanie

Na trybunach pojawił się Aleksander Papiewski. Trzykrotny trener Śląska Wrocław między innymi doprowadził nasz klub do wicemistrzostwa Polski w 1978 roku

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE ATMOSFERĘ PODCZAS OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE SKRÓT MECZOWY Z OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

Walczymy o pierwsze zwycięstwo przy Oporowskiej! Czy zawodnicy Śląska pod okiem Oresta Lenczyka zaprezentują nam godne uwagi widowisko? Jesteśmy przekonani, że TAK!

Autor relacji: Delin