Strzelcy: Kaźmierczak 22`, Sotirović 49`, Jezierski 74` - Kocot 78`
Sędziuje: Paweł Pskit Widzów: 8000 Aura: Chłodno
Śląsk Wrocław:(stroje: Zielone) Kelemen - Wołczek, Celeban, Fojut, Spahić - Sobota (85. Socha), Sztylka, Kaźmierczak, Mila - Sotirović (71. Jezierski), Gikiewicz (81. Ćwielong) Trener: Orest Lenczyk
Zagłębie Lubin:(stroje: Pomarańczowo-białe) Isailović - Rymaniak, Stasiak, Reina, Kocot - Pawłowski, M.Bartczak, Dąbrowski, Plizga - Kędziora (51. Osmanagić), Woźniak (55. Traore) Trener: Marek Bajor

Śląsk Wrocław: Kaczmarek, Socha, Madej, Ulatowski, Ćwielong, Gancarczyk, Jezierski
Zagłębie Lubin: Ptak, Horvath, G.Bartczak, Hanzel, Osmanagić, Dinis, Traore

Śląsk w pełni zasłużenie pokonuje Zagłębie 3:1

Sędzia dolicza 4 minuty.

88 min. - Desperackie ataki Zagłębia, ale lubianianie sami przeszkodzili sobie w oddaniu strzału w polu karnym.
85 min. - Owacja na stojąco dla schodzącego Soboty, który robił dziś z zawodnikami Zagłębia, co chciał.
82 min. - Kocot chciał powtórzyć swój wyczyn, ale tym razem przeniósł piłkę ponad poprzeczką.
78 min. - Fenomenalne uderzenie Kocota wpada w widły. 3:1
76 min. - Mila wciąż sieje popłoch w szeregach rywali, Jak nie z rogu, to z wolnego.
74 min. - Gooooooooool! Mila z wolnego, piłka odbija się od 2 słupków, ale dobija ją Jezierski!
73 min. - Fantastyczny kros Mili do Soboty, ten przyjął, zrobił zwód i został sfaulowany. Wolny, 20 metrów od bramki Zagłębia.
72 min. - Płaska centra Traore, Kelemen przepuszcza piłkę, ale nikt do niej nie doszedł.
71 min. - Wołczek w ostatniej chwili wybija piłkę Traore, róg dla gości.
71 min. - Sotirović schodzi żegnany oklaskami na stojąco.
70 min. - Sztylka blokuje strzał Osmanagicia, Śląsk wychodzi kontrą, ale centra Mili zablokowana.
69 min. - Dąbrowski uderza z dystansu tuż nad poprzeczką
68 min. - Koronkowa akcja Śląska i Mila strzela w słupek!
66 min. - Sobota znów ośmieszył obrońców w narożniku boiska, lecz niedokładnie odegrał.
63 min. - Spahić powstrzymuje faulem Pawłowskiego i otrzymuje żółtą kartkę. Bedzie pauzował w Bełchatowie.
62 min. - Strzał rozpaczy Pawłowskiego. Bez sensu i niecelnie.
61 min. - Sotirović faulowany, Mila z wolnego, ale liniowy sygnalizuje spalonego.
60 min. - Poprawka Plizgi ponad poprzeczką.
58 min. - Faul Sztylki 18 metrów przed bramką Śląska. Plizga przepięknie uderza, piłka odbija się od poprzeczki i wpada do siataki, ale sędzia ukarał strzelca żółtą kartką, gdyż nie dał sygnału do rozpoczęcia gry.
57 min. - Po wrzyutce Mili z wolnego zakotłowało się na polu karnym, w końcu sędzie odgwizał faul na bramkarzu.

Fiesta na trybunach, za to na boisku dzieje się niewiele.

51 min. - Faul Wołczka na Kędziorze, żółta.
50 min. - Sotirović ostro uderza zza pola, ale Isailović łapie.
49 min. - Gol!!!!!!!!!!! 2:0! Kaźmierczak prostopadle do Sotirovicia, a ten w sytuacji sam na sam wreszcie wykorzystuje okazję.
48 min. - Wrzutka z wolnego Plizgi Sergio głową celnie, ale wprost w ręce dobrze ustawionego Kelemena.

Zaczęła się druga połowa.

Śląsk od pierwszych minut stłamsił przeciwnika atakując go tak długo, aż padł gol. Potem nadal wrocławianie atakowali i dopiero w ostatnich 10 minutach nieco spuścili z tonu. Zagłębie prezentuje się nieporadnie.

Sędzia doliczył minutę.

44 min. - Wrzutka Kędziory, Kaźmierczak wślizgiem na róg.
43 min. - Kocot z dystansu bardzo wysoko.
41 min. - Gikiewicz zbyt długo holował piłkę i stracił ją w polu karnym.
40 min. - Wołczek z autu, obrońcy przepuszczają piłkę i Gikiewicz uderza z półobrotu minimalnie niecelnie.
35 min. - Stasiak ostro wchodzi w Sotirovicia i dostaje żółtą. Podobna kara spotyka Milę, który zaczął kłócić się z sędzią.
33 min. - Kelemen z wolnego posyła długą piłkę w pole karne, Gikiewicz przedłuża do Soboty, ten miękko podaje do Sotirovicia, lecz Serb mając przed sobą już tylko bramkarza główkuje prosto w jego ręce.
32 min. - Faul Pawłowskiego na Sotiroviciu wyprowadzającym kontrę. Zółta kartka dla lubinianina.
30 min. - Sotirović przedarł się środkiem pola, wypuścił Sobotę, ten jednak dośrodkował zbyt głęboko.
28 min. - Ofensywne wyjście Spahicia, ale do jego ostrego dośrodkowania z linii końcowej nikt nie doszedł.
27 min. - Wrzutka Rymaniaka, świetny strzał Kędziory głową tuż obok słupka.
25 min. - Bartczak z wolnego, ale stojący w murze Spahić wybija głową.
22 min. - Gooooooooooooool! Mila z wolnego, Kaźmierczak głową nie do obrony. 1:0!
21 min. - Sotirović na dyskusyjnym spalonym.
20 min. - Kelemen pewnie łapie dośrodkowanie Plizgi.
20 min. - Spahić ubiegł Woźniaka, róg dla Zagłębia.
19 min. - Akcja w trójkącie: Mila - Sotirović - Gikiewicz, ale obrońcy wmieszali się w to w ostaniej chwiili.
17 min. - Wrzutka Soboty, Gikiewicz fauluje Isailovicia.
16 min. - Fantastyczny rajd Soboty, wyłożenie piłki Mili, ale ten strzel abramkarzowi w nogi, róg.
15 min. - Pawłowski na spalonym.
13 min. - Wołczek z autu, Kaźmierczak przedłużał, ale piłkę złapał Isailović.
11 min. - Kędziora nieniepokojony przebiegł z piłką środkiem boiska i zza pola karnego huknął tuż obok słupka.
10 min. - Wrzutka Soboty, ale zdaniem sędziego Gikiewicz faulował Rymaniaka.
9 min. - Mila wypuścił Sobotę, ten zdołał wywalczyć róg. MIla z rogu, Gikiewicz pod poprzeczkę, ale Isailović zdołał odbić futbolówkę na poprzeczkę.
7 min. - Gikiewicz z Sotiroviciem rozklepali obronę Zagłębia, ale ten ostatni spudłował.
7 min. - Sobota przewrócony przy próbie dryblingu, sędzia nie reaguje.
5 min. - Groźnie po stracie Sztylki, ale Fojut z Celebanem wyjaśniają sytuację.
3 min. - Szybka akcja Śląska. Sotirović nie zdołał oddać strzału, piłka jeszcze trafiła do Gikiewicza, ale ten był odwrócony od bramki i starał się odegrać do Mili, nadaremnie.
2 min. - Mila z kornera, Fojut głową niecelnie.
2 min. - Przechwyt Wołczka, wrzutka Soboty, ale Gikiewicz uprzedzony przez obrońców. Róg.
1 min. - Centra Gikiewicza, ale nikt do niej nie zdążył.
1 min. - Już pierwszy strzał. Jednak uderzenie Kaźmierczaka słabe i niezbyt celne.
1 min. - Sotirović do Mili. Zaczęli.

Zmiana stron po losowaniu. Śląsk zaczyna atakując na bramkę od ul. Grabiszyńskiej.

W październiku Śląsk mierzył się dotąd 3. razy z Zagłębiem i zawsze wygrywał. W 1985 r. w Lubinie (3:0), zaś w latach 2000 (2:1) i 2009 (2:0) we Wrocławiu.

Komentatorem Orange sport jest dzisiaj przy Oporowskiej Janusz Kudyba - mistrz Polski z Zagłębiem Lubin oraz król strzelców II ligi w barwch Śląska.

Niemal dokładnie rok po ostatniej wizycie Zagłębie Lubin znów przyjeżdża na Oporowską. Wówczas Śląsk po 7 meczach ligowych oraz ósmym, pucharowym bez wygranej zdołał przełamać złą passę pokonując lubinian 2:0 po golach Vuka Sotirovicia i Janusza Gancarczyka.

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE ATMOSFERĘ PODCZAS OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE SKRÓT MECZOWY Z OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

Wciąż czekamy na pierwszą wygraną w tym sezonie przy Oporowskiej. Czy uda się z Zagłębiem Lubin?