GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław
0:1 (0:0)
Strzelcy: Sotirović 50
Sędziuje: Tomasz Musiał (Kraków) Widzów: 4500 Aura: chłodno
GKS Bełchatów:(stroje: zielono-czarne) Budziłek - Popek, Lacić, Drzymont, Tanevski - Małkowski, Baran (79 Cetnarski), Gol, Wróbel (55 Nowak) - Da Silva - Żewłakow (62 Kuświk) Trener: Maciej Bartoszek
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Kelemen - Wołczek, Celeban, Fojut, Socha - Mila, Sztylka, Kaźmierczak, Sobota (68 Madej) - Gikiewicz, Sotirović (86 Jezierski) Trener: Orest Lenczyk

GKS Bełchatów: Paprocki, White, Nowak, Cetnarski, Fonfara, Kuświk
Śląsk Wrocław: Kaczmarek, Gancarczyk, Madej, Ulatowski, Abramowicz, Jezierski, Ćwielong

90+3 min. - Koniec meczu! Śląsk wygrywa 1:0!
89 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył 3 minuty.
88 min. - Żółta kartka dla Wołczka za faul na zawodniku gospodarzy.
87 min. - Seria strzałów bełchatowian na bramkę Śląska ale za każdym razem ich uderzenia zostają zablokowane.
86 min. - Zmiana w Śląsku. Jezierski wchodzi za Sotirovicia.
85 min. - Świetna akcja! Gikiewicz idealnie wypuszcza Sotirovicia unikając spalonego, ten oddaje strzał ale Budziłek zdołał sparować piłkę przed siebie. Po chwili dobijając próbował Vuk, ale nie zdołał oddać kolejnego strzału.
83 min. - Główka Nowaka w polu karnym ale jego uderzenie ląduje obok bramki WKS-u.
81 min. - Głębokie dośrodkowanie Cetnarskiego ale na posterunku stał bramkarz WKS-u.
80 min. - Cetnarski zdecydował się na strzał z pierwszej piłki z 20m, piłka przeleciała pod nogami Kaźmierczaka, na szczęście Kelemen chwyta futbolówkę.
79 min. - Zmiana w szeregach gospodarzy. Cetnarski wchodzi za Barana.
76 min. - Było blisko! Dośrodkowanie Mili, główkował Sotirović ale piłka ląduje tuż obok słupka bramki GKS-u.
73 min. - Centra Da Silvy z 30m, po chwili piłkę chwyta Kelemen.
70 min. - Świetne uderzenie Małkowskiego z 30m i jeszcze lepsza interwencja Kelemena!
69 min. - Na pozycji spalonej znalazł się Vuk Sotirović.
68 min. - Zmiana w Śląsku. Łukasz Madej wejdzie za Waldemara Sobotę.
67 min. - Faul Tanevskiego na Wołczku.
66 min. - Mila równoległe podaje wzdłuż bramki Budziłka, z trudnością piłkę dotknął Gikiewicz ale piłka wyszła tuż obok słupka.
65 min. - Po próbie prostopadłego podania Barana w pole karne Śląska piłkę chwyta Kelemen.
64 min. - Po dośrodkowaniu Mili z rzutu wolnego piłkę na aut wybijają obrońcy gospodarzy.
62 min. - Nakładka Kaźmierczaka. Piłka dla gospodarzy 25m od bramki Kelemena.Zmiana w GKS-ie. Kuświk za Żewłakowa.
59 min. - Nieudany strzał Da Silvy z narożnika pola karnego.
56 min. - Na pozycji spalonej znalazł się Vuk Sotirović.
55 min. - Zmiana w Bełchatowie. Nowak zmienia Wróbla.
54 min. - Zablokowany strzał Gola z 20m. Piłka wyszła na rzut rożny.
53 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym GKS-u faulował Gikiewicz.
52 min. - Mila z lewej strony, próbował podawać, ale piłka została zablokowana i wyszła na rzut rożny.
50 min. - GOOOOOLLLLLLLLL Błąd w ustawienia GKS-u. W kontrze Śląska Gikiewicz odgrywa do Sotirovicia, który z lewej strony łatwo ograł Tanevskiego i w łatwy sposób pokonał Budziłka!
49 min. - Wrzutka Sochy w pole karne, ale piłka po odbiciu przez Gikiewicza opuściła linię bramkową i piłka dla gospodarzy.
49 min. - Bardzo nieudane uderzenie Kaźmierczaka z rzutu wolnego.
48 min. - Faulowany Sobota 25m od bramki Budziłka.
47 min. - Strzał z Mili z 25m prosto w ręce Budziłka.
46 min. - Gikiewicz do Sotirovicia i zaczynamy II połowę.

Piłkarze obydwu zespołów powrócili na boisko. Za chwilę rozpocznie się II połowa.

Nie byliśmy świadkiem bramek w I połowie. Zdecydowaną przewagę mają jednak gospodarze, którzy dominują na boisku. Wrocławianie przez całe spotkanie oddali tylko jeden strzał na bramkę.

45+1 min. - Koniec I połowy.
45 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry I połowy doliczył 1 minutę.
45 min. - Próba strzału Mili z 40m, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.
43 min. - Faul Żewłakowa na Gikiewiczu.
42 min. - Mocne uderzenie Popka z ponad 20m blokuje Tadeusz Socha.
40 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wybijają obrońcy GKS-u, po chwili piłkę przejmuje Mila ale jego piłka po jego podaniu ląduje pod nogami zawodnika gospodarzy.
39 min. - Wrzutka Da Silv w pole karne, gdzie Tanevski minimalnie się myli i główkuje nieco ponad poprzeczkę bramki Kelemena.
37 min. - Kaźmierczak wybijają piłkę na rzut rożny blokuje dośrodkowanie Tanevskiego.
36 min. - Popek z rzutu wolnego uderzył prosto w mur zawodników Śląska.
35 min. - Żółta kartka dla Vuka Sotirovicia, który za wcześnie wyszedł z muru.
34 min. - Żewłakow faulowany 20m od bramki Kelemena.
32 min. - Wrzutka z lewej strony Małkowskiego okazała się bardzo nieudana - co kończy ofensywną akcję bełchatowian.
30 min. - Śląsk próbuje spokojnie rozgrywać piłkę. Nie potrafi stworzyć sobie jednak żadnej ofensywnej akcji.
29 min. - Wróbel na prawo do Da Silvy, ten w rozpędzie strzela z 20m ale bardzo niecelnie.
28 min. - Na pozycji spalonej znalazł się Małkowski.
26 min. - Na boisku leży Tanevski. Mała przerwa w grze.
25 min. - Nieporozumienie Celebana z Fojutem. Socha wybija piłkę wysoko w górę, a za chwilę łapie ją bramkarz Śląska.
24 min. - Kaźmierczak główkując oddala zagrożenie z własnego pola karnego.
23 min. - Znowu akcja gospodarzy. Po dośrodkowaniu bliski strzelenia był Żewłakow, ale futbolówkę złapał Kelemen.
22 min. - Bardzo dobre dośrodkowanie Wróbla z lewej strony, Da Silva główkuje, ale piłka leci równolegle wzdłuż bramki, a po chwili wychodzi na rzut rożny.
21 min. - Bardzo dalekie uderzenie Małkowskiego - piłka ląduje ponad poprzeczką bramki Kelemena.
20 min. - Żewłakow przyjmuje piłkę ręką, sędzia nie reaguje, do piłki dochodzi Wróbel, którego strzał został zablokowany.
18 min. - Sztylka powstrzymuje kontrę GKs-u faulując Małkowskiego.
17 min. - Faul Da Silvy na Sobocie.
16 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Fojut oddala piłkę z własnego pola karnego.
15 min. - Dośrodkowanie Wróbla, ale Socha blokuje uderzenie. Rzut rożny dla GKS-u.
13 min. - Błąd Fojuta, na skutek czego piłkę przejmują gospodarze. Po chwili strzela zza pola karnego Gol, ale Kelemen chwyta piłkę.
10 min. - Dalekie dośrodkowanie w kierunku Wróbla, ale pomocnik gospodarzy po raz kolejny jej nie przyjmuje.
9 min. - Małkowski przechwycił piłkę po podaniu Soboty do swojego kolegi.
8 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastiana Mili w polu karnym faulował Łukasz Gikiewicz.
7 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego jeden z zawodników GKS-u wybija poza boisko.
6 min. - Wróbel na prawe skrzydło do Da Silvy, ten dośrodkowywał, ale zrobił to po przekroczeniu przez piłkę linii bramkowej.
5 min. - Z powodu "zadymienia" stadionu przez sympatyków WKS-u na chwilę gra została przerwana.
4 min. - Dośrodkowanie w pole karne Śląska do Wróbla, ale tam skrzydłowy bełchatowian nie zdołał przyjąć piłki.
3 min. - Kibice z Wrocławia przygotowali efektowną oprawę.
2 min. - Pierwszy faul w spotkaniu. Niezgodnie z przepisami był powstrzymywany Sobota.
1 min. - Rozpoczęli gospodarze.

Trójka sędziowska wprowadziła piłkarzy obydwu klubów na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz.

Orest Lenczyk po objęciu zespołu Śląska jeszcze z naszym zespołem w lidze nie przegrał. Liczymy, że to się nie zmieni za sprawą wygranej i zdobycia kompletu punktów w Bełchatowie!