Strzelcy: 1:0 Kaźmierczak 10, 2:0 Sotirović 18, 3:0 Celeban 80, 4:0 Celeban 84
Sędziuje: Marcin Borski Widzów: 8000 Aura: dość ciepło
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Socha, Celeban, Fojut, Spahić - Sobota (77. Ćwielong), Sztylka, Kaźmierczak, Mila - Sotirović (68. Jezierski), Gikiewicz (83. Gancarczyk) Trener: Orest Lenczyk
Górnik Zabrze:(stroje: czerwone) Nowak - Bemben (7. Pazdan), Jop, Banaś (36. Pietrzak), Magiera, Danch, Marciniak, Przybylski, Kwiek (64. Sikorski), Wodecki, Zahorski Trener: Adam Nawałka

Śląsk Wrocław: Kaczmarek - Abramowicz, Ćwielong, Madej, Ulatowski, Gancarczyk, Jezierski
Górnik Zabrze: Stachowiak - Pazdan, Balat, Pietrzak, Świątek, Chałas, Sikorski

Śląsk zmiażdżył Górnika. 4:0 to stosunkowo niski wymiar kary.

90 min. - Mila z wolnego, Kaźmierczak głową niecelnie. Zabrzanie tylko przyglkądali się.

Sędzia doliczył 2 minuty.

89 min. - Zaskakujący strzał Mili, ale Nowak łapie.

1, 2, 3, 4 MAŁO - grzmią trybuny!

87 min. - Pazdan ukarany żółta kartką.
87 min. - Solowa akcja Gancarczyka, ale uderzenie niecelne.
84 min. - Mial z wolnego, Jezierski w poprzeczkę, Celeban z bliska wpycha piłkę do siatki.
83 min. - Trzecia zmiana w Śląsku i po raz trzeci wszyscy wstają, by brawami podziękować schodzącemu.
83 min. - Kaźmierczak zagrywa na dobieg do Sochy, który niemal z linii końcowej strzela nad poprzeczką.
80 min. - Mila z rogu, Celeban głową 3:0.
79 min. - Techniczny strzał Ćwielonga, po rykoszecie piłka wychodzi na róg.
76 min. - ZNów zbyt wiele podań w akcji Śląska. Gikiewicz na spalonym.
75 min. - Strzal Dancha w ekwilibrystyczny sposób blokuje Celeban.
74 min. - Zaskakujący strzał z daleka Zahorskiego , ale Kelemen odruchowo przerzuca piłkę nad poprzeczką.

"Vuk, Vuk, Vuk, gol gol, gol" słychać na trybunach. Serbski napastnik strzelił gola w 3. kolejnym meczu!

68 min. - Sotirović żegnany owacją na stojąco! W jego miejsce wejdzie Jezierski.
67 min. - Fojut z wolnego, Gikiewicz strącił do Sotirovicia, a ten przestrzelił, ale i tak był na spalonym.
65 min. - Sikorski ponad bramką.
65 min. - Socha idealnie zagrał do Gikiewicza, który z kilku metrów strzela prosto w bramkarza.
63 min. - Trener Nawałka właśnie wykorzystał limit zmian.
62 min. - Vuk z daleka, Nowakowi piłka uciekła, ale nie wtoczyła się do bramki.
60 min. - Koronkowa akcja Śląska, ale strzał Sztlki zablokowany, Mili zaś nie udało się uderzyć na bramkę.
58 min. - Fojut z wolnego z linii środkowej, Kaźmierczak próbował dogrywać, ale Nowak połapał się w zamiarach wrocławian.
58 min. - Przybylski ukarany za faul na Mili.
57 min. - Przechwyt Kaźmierczaka, Mila wypuszcza Sotirovicia, ale ten uderza samolubnie zamiast podać do Gikiewicza.
56 min. - Magiera uderza z dystansu, ale wysoko ponad bramką.
55 min. - Kwiekpudłuje z 16 metrów.
52 min. - Gorąco pod bramką Górnikapo rogu Mili, Nowak minął się z piłką, ale nikt z wrocławian nie potrafił wbić jej do siatki.
52 min. - Lob Kaźmierczaka Nowak z trudem wybija na róg.
51 min. - Piłkarze Górnika znów tracą łatwe piłki, a wrocławianie ośmieszają ich zwodami.
48 min. - Mila niecelnie z narożnika pola karnego.
47 min. - Mila z wolnego, Kaźmierczak przedłuża głową, a strzał Celebana z bliska blokuje Nowak, róg.
47 min. - Ładna akcja Górnika, ale Kelemen odważnym wyjściem zażegnał niebezpieczeństwo.
46 min. - Mila do Vuka, zaczęła sie druga połowa.

Przygniatająca przewaga Śląska i skromne, bo tylko dwubramkowe prowadzenie wrocławian.

45 min. - Nieudolny strzał Zahorskiego, Kelemen łapie.

45 min. - Mila z wolnego, piłka minęła wszystkich zawodników w polu karnym, ale w porę wyszedł do niej Nowak.
41 min. - Wrzutka Sochy, Sotirović głową przelobował bramkarza, ale piłka minimalnie minęła słupek.
41 min. - Prostopadłe podanie Sztylki, ale Socha nie zdążył do piłki. Śląsk bawi się.
40 min. - Sotirović osmieszył Jopa, podał do Gikiewicza, a ten uderza ponad spojeniem.
39 min. - Mila celnie, ale znów Nowak za posterunku.
39 min. - Sotirović wypuszcza Milę, ten nie przepchnął obrońcy, ale podal do Spahicia, którego ni to strzał ni podanie trafia w ręce bramkarza.
37 min. - Mila uderza z 40 metrów. Celnie, ale Nowak łapie.
36 min. - Banaś już nie wrócił na boisko.
35 min. - Socha z autu, Kaźmierczak przedłuża głową, ale Gikiewicz nie sięga piłki.
34 min. - Kontuzja Banasia, zabrznom grozi druga zmiana.
32 min. - Strzał Dancha, ale Kelemen broni bez problemów.
32 min. - Po rogu Mili Kaźmierczak głową minimalnie pudłuje.
31 min. - Obrońcy Górnika jak zahipnotyzowani podczas ataku Śląska. Tylko ich bramkarz przytomnie broni strzał Soboty z bliska.
27 min. - Magiera z dystansu wprost w Kelemena. pierwszy strzał Górnika w tym meczu!
27 min. - Socha próbował sprytnie zagrać do Sotirovicia, ale po rykozecie piłka nie trafiła do wrocławskiego napastnika.
22 min. - Żółta kartka dla Sochy.
21 min. - Wolny Mili i znów panika w szeregach gości, ale Gikiewicz w trudnej sytuacji ledwo trafił w piłkę.
18 min. - Znakomity rajd Soboty, który wypucił w bój Sotirovicia, a ten w sytuacji sam na sam strzelił w długi róg.
16 min. - Spahić wybija groźną wrzutkę Magiery.
12 min. - Żółta dla Banasia za ostre wejście w Sotirovicia.
10 min. - Rożny Mili, piłka wraca do pomocnika Śląska. Kolejna wrzutka, główka Sztylki, Nowak broni instynktownie, Celeban dobija wprost w bramkarz, wreszcie Kaźmierczak wpycha z bliska futbolówkę do siatki.
10 min. - 1:0 Kaźmierczak
9 min. - Gikiewicz wywalczył rzut rony.
7 min. - Bemben doznal kontuzji, zmiana w drużynie gości.
5 min. - Popisowa kontra wrocławian, ale Spahić zamiast dogrywać do Sotirovicia chyba chciał strzelać z ostrego kąta i bramkarza Górniak złapał piłkę.
4 min. - Kiks obrońców Górnika. Piłka trafiła do Mili, którzy strzelił w słupek!
3 min. - Sotirović ptrzedarł się prawym skrzydłem, ale fatalnie dośrodkował.

Śląsk tym razem rozpoczął spokojnie, bez falowych ataków jak to miało miejsce podczas spotkania z Zagłębiem Lubin.

1 min. - Wodecki do Zahorskiego. Zaczęli.

Śląsk w podobnym zestawieniu, co w Bełchatowie. Jedynie zamiast pauzującego za kartki Krzysztofa Wołczka na lewej obronie zagra powracający po takie samej karze Amir Spahić.

W przypadku zwycięstwa Śląsk ma szansę awansować aż na 10. miejsce w tabeli, przynajmniej do zakończenia następnych mecżów tej kolejki.

W składzie Górnika jest Adam Marciniak, który wiosną 2008 r. rozegrał 8 meczów w barwach Śląska i wywalczył z nim awans do ekstraklasy.

Będzie to już 71. oficjalne spotkanie obu klubów. Z żadną iną drużyną Śląsk nie grał częsciej w swojej historii.

Już za kilkanaście minut na stadionie przy ul. Oporowskiej rozpocznie się mecz 13. kolejki ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław i Górnikiem Zabrze.