Strzelcy: 63' Grzyb (sam.), Celeban 70' - Komac 78'
Sędziuje: Adam Lyczmański (Bydgoszcz) Widzów: 7500 Aura: chłodno, słonecznie
Śląsk Wrocław:(stroje: Zielone) Kelemen - Socha, Celeban, Fojut, Spahić - Sobota, Sztylka, Kaźmierczak, Mila - Sotirović, Gikiewicz Trener: Orest Lenczyk
Ruch Chorzów:(stroje: Biało-niebieskie) Pedrijić - Nykiel, Sadlok, Stawarczyk, Bronowicki - Grzyb, Malinowski, Komac, Straka, Zając - Jankowski Trener: Waldemar Fornalik

Śląsk Wrocław: Kaczmarek, Wołczek, Ćwielong, Madej, Ulatowski, Gancarczyk, Jezierski
Ruch Chorzów: Pilarz, Świerblewski, Derbich, Kieruzel, Piech, Pulkowski, Olszar

Koniec meczu! Śląsk wygrywa po raz czwarty z rzędu! Brawo WKS!

90 min. - Jeszcze strzelał Świerblewski, ale łapie piłkę Kelemen
90 min. - Mecz potrwa cztery minuty dłużej. Zmiana w Śląsku Ćwielong za kontuzjowanego Gikiewicza
90 min. - Kuriozalna sytuacja. Ruch przeprowadzał kontrę, a kibice wrzucili na boisko drugą piłkę
88 min. - Trzecia zmiana w Ruchu. Piech za Bronowickiego
87 min. - Mila tym razem krótko z Sochą, który jednak stracił piłkę, dając tym samym Ruchowi okazję do kontry, ale tę przerywa po chwili Celeban
86 min. - Socha wywalczył kolejny rzut rożny dla WKS-u
85 min. - Żółtą kartką ukarany Sadlok za faul na Jezierskim
85 min. - Wołczek zmienia Sobotę
84 min. - Dośrodkowanie Mili z rożnego na głowę Celebana, ten jednak uderza niecelnie
83 min. - Ponownie próbował Komac, ale świetnie z muru wybiegł w porę Celeban i zablokował strzał
82 min. - Będzie kolejna szansa dla Ruchu. Na 20. metrze faulowany był Straka
81 min. - Wielka szansa Jezierskiego! Na szęście dla gości skutecznie interweniował na piątym metrze Pilarz
79 min. - Mila próbował wedrzeć się z piłką w pole karne, minął już dwóch obrońców, ale zatrzymał się na trzecim
77 min. - Gol dla chorzowian. Z rzutu wolnego celnie przymierzył Andriej Komac
76 min. - Zmiana w Ruchu. Świerblewski za Grzyba
75 min. - Spotkanie mocno się zaostrzyło. Za faul na Gikiewiczu kartką ukarany Nykiel
74 min. - Spahić upomniany żółtą kartką
74 min. - Stawarczyk głową z kilku metrów, ale pewnie broni Kelemen
72 min. - Zmiana w Śląsku. Jezierski za Sotirovicia
71 min. - Pilarza pokonał Piotr Celeban po wrzutce Mili i zgraniu Gikiewicza
70 min. - GOL GOL GOL!!! Śląsk prowadzi 2:0
68 min. - Świetne podanie Sochy do Vuka w pole karne, ale strzał Serba zablokował umiejętnie kapitan Ruchu - Maciej Sadlok
67 min. - Pierwsza zmiana w ekipie gości. Olszar zmienia Zająca
65 min. - Piękny rajd Sochy na prawej flance, zagranie do Soboty, ten w pole karne, ale tam już nie było żadnego z piłkarzy WKS-u
63 min. - Stawarczyk ukarany żółtą kartką po faulu na Gikiewiczu
62 min. - Do własnej bramki po dośrodkowaniu Mili z rzutu wolnego trafił Wojciech Grzyb
62 min. - GOOOOOOL! WKS!
60 min. - Nykiel w kierunku Zająca, ale przerywa to podanie Celeban
58 min. - Celeban po dośrodkowaniu Mili zgrywa piłkę do Sotirovicia, ale strzał Serba blokują obrońcy Ruchu
58 min. - Żółta kartka dla Malinowskiego
57 min. - Świetny zwód Kaźmierczaka w środku, po chwili Kaz podaje prostopadle w kierunku Gikiewicza, ale połapali się w tym obrońcy chorzowian
55 min. - Socha dośrodkowuje płasko w pole karne, a tam wyraźnie przeszkodzili sobie przy strzale Sotirović i Gikiewicz
54 min. - Kontra wrocławian zakończona słabym podaniem Soboty do Mili
53 min. - Nykiel w pole karne, piłka odbija się jeszcze od Fojuta, a potem lekko dotyka ją Jankowski, po czym futbolówka wpada w ręce Kelemena
51 min. - Pilarz interweniuje przed własnym polem karnym, wybijając głową i uprzedzając tym samym nadbiegającego Vuka Sotirovicia
48 min. - Malinowski faulował Sztylkę na połowie Śląska i sam ucierpiał w tym starciu. Na boisko wbiegli lekarze Ruchu
49 min. - Celeban ucierpiał w starciu z Malinowskim

48 min. - Niebezpieczny strzał Jankowskiego z 20 metrów! Kelemen nie zareagował, a piłka przeleciała tuż obok lewego słupka jego bramki
47 min. - Przejęcie piłki w środku przez Sobotę, lecz arbiter uznał, że Sobota faulował w tej sytuacji
46 min. - Jankowski do Komaca i zaczynamy drugą częśc ostatniego meczu w tym roku przy Oporowskiej

Piłkarze już na boisku, za moment rozpoczniemy relacji live z drugiej połowy spotkania

Koniec pierwszej części. Śląsk ma lekką przewagę, ale podopieczni trenera Oresta Lenczyka mogli wygrywać już 1:0, gdyby Przemysłąw Kaźmierczak przymierzył celniej z jedenastu metrów

45 min. - Mocny strzał Spahicia z 35 metrów, ale piłkę łapie Pilarz
45 min. - To mógł być gol dla gospodarzy. Sobota ogrywa w polu karnym Bronowickiego, podaje do Vuka, a strzał Serba blokuje w ostatniej chwili Stawarczyk
42 min. - Co za okazja Śląska! Gikiewicz do Sotirovicia, ten strzela głową z pięciu metrów prosto w ręce Pilarza
41 min. - Kaźmierczak strzela z 25 metrów, ale piłka trafia w jednego z obrońców gości
40 min. - Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Zająca, ale piłkarz Ruchu zaraz wróci na plac gry
39 min. - Mila kolejny raz z rzutu rożnego 35 metrów od bramki na głowę Kaźmierczaka, ten przedłuża, ale wybijają obrońcy chorzowian
38 min. - Kolejna wrzutka Mili, tym razem z rzutu rożnego, piłkę wybija Nykiel, lecz ta trafia po chwili do Sztylki, którego blokuje skutecznie Sadlok
36 min. - Mila dośrodkowuje w pole karne. Wydawałoby się, że Pilarz bez problemu złapie zbyt głęboko wrzuconą piłkę, ale golkiper Ruchu wypuszcza ją na chwilę z rąk i zaraz się rehabilituje
36 min. - Żólta kartka dla Bronowickiego za faul na Sztylce
34 min. - Kolejna wrzutka Komaca z rzutu rożnego i ponownie wybija Gikiewicz
34 min. - Dobry odbiór piłki przez Vuka, ale po chwili fatalny strzał
32 min. - Komac do Stawarczyk, a ten niecelnie głową
31 min. - Celeban zatrzymuje w polu karnym Jankowskiego, ale piłka wychodzi za linię końcową
30 min. - Sztylka przejmuje wślizgiem na środku boiska, ale arbiter dopatrzył się zagrania ręką
28 min. - Komac w pole karne, tam Gikiewicz wybija głowa za linię końcową, ale sędzia uznaje, że... Kelemen rozpocznie od własnej bramki
28 min. - Piłka odbita od Sochy wychodzi poza linię końcową - rzut rożny dla gości
27 min. - Vuk fauluje Sadloka w środku boiska. Śląsk próbuje rehabilitować się za niewykorzystany rzut karny
25 min. - Kaz kompletnie zmylił Pilarza, ale nie trafił w bramkę
18 min. - Ależ groźnie było teraz w polu karnym WKS-u. Z prawej strony dośrodkowywał Grzyb, piłka trafiła do niepilnowanego Zająca, a ten fatalnie pomylił się, nie trafiając w piłkę
24 min. - Kaźmierczak podchodzi do piłki....
24 min. - Karny dla Śląska! Ręka w polu karnym obrońcy Ruchu
21 min. - Ciekawa akcja wrocławian na prawej stronie. Kiedy już wydawało się, że Sotirović straci piłkę, tę przejął Mila, który zagrał do Soboty, skrzydłowy Śląska strzelił na bramkę, ale za wysoko
19 min. - Vuk Sotirović zatrzymany przez Malinowskiego
15 min. - Wrzutka Nykiela na głowę Jankowskiego, ale strzał młodego napastnika nie znalazł drogi do siatki
14 min. - Dośrodkowanie Nykiela, piłkę wybija Socha, ta trafia do Zająca, a skrzydłowy Ruchu ponownie zagrywa ją w pole karne, po czym futbolówka trafia w ręce Kelemena
13 min. - Pierwsza okazja chorzowian. Akcja jednak nie zakończyła się nawet strzałem na bramkę Kelemena, bo piłka po dośrodkowaniu Zająca została wybita z pola karnego przez Spahicia
11 min. - Wrzutka Mili z rzutu wolnego, piłkę głową podbija Fojut, a ta dochodzi do Gikiewicza, który oddaje strzał, z którym jednak radzi sobie bramkarz Ruchu
10 min. - Malinowski fauluje aktywnego Gikiewicza, jednak arbiter jeszcze nie pokazał mu żółtej kartki
9 min. - Dośrodkowanie kapitana w pole karne, a tam najwyżej wyskakuje Gikiewicz, jednak strzał napastnika wrocławian minimalnie nad bramką Pilarza
8 min. - Rzut rożny po strzale Mili
6 min. - Kontra Ruchu po stracie piłki przez Śląsk. Straka na lewo do Zająca, ale tego zatrzymuje świetnie Celeban
5 min. - I znowu Śląsk! Piękna wymiana piłki między trio Mila - Sotirović - Gikiewicz. Sotirović w końcowej fazie strzelił na bramkę Pilarza, ale ten popisał się skuteczną interwencją. Śląsk rozpoczął ten mecz bardzo dobrze
4 min. - Drugi faul Gikiewicza, który powala Sadloka
3 min. - Pierwsza świetna okazja WKS-u! Z autu na wysokości pola karnego wyrzucał piłkę Socha, jeden z piłkarzy Śląska przedłużył do Gikiewicza, a ten uderzył, ale futbolówkę zablokował Sadlok. Po chwili jeszcze groźne dośrodkowanie Soboty, ale do tego podania nie doszedł już żaden piłkarz gospodarzy
1 min. - Mila do Sotirovicia - Zaczynamy!

Obie drużyny już na boisku. Za chwilę początek ostatniego w tym roku ekstraklasowego pojedynku przy Oporowskiej

W dzisiejszym spotkaniu nie zobaczymy kontuzjowanych piłkarzy Śląska: Mariusza Pawelca, Cristiana Diaza i Antoniego Łukasiewicza oraz zawodników Ruchu: Łukasza Janoszki i Ariela Jakubowskiego. W barwach gości nie może również wystąpić zawieszony za nadmiar żółtych kartek Rafał Grodzicki.

Dziś swój 100. mecz w barwach Śląska rozegra Piotr Celeban!

Już niespełna kilkanaście minut do pierwszego gwizdka w spotkaniu Śląsk - Ruch

Piłkarze obu zespołów przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę.

Liczymy na przedłużenie pomyślnej serii trzech zwycięstw z rzędu oraz 6 meczów bez porażki w Ekstraklasie! Wierzymy, że w spotkaniu z Ruchem Chorzów jest na to spora szansa!

Autor relacji: Patryk Reński