Strzelcy: Kaźmierczak 56', Ćwielong 66' - Vuczko 83'
Sędziuje: Paweł Pskit z Łodzi Widzów: 8300 Aura: słonecznie
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Socha, Celeban, Fojut, Pawelec - Sobota (69' Madej), Łukasiewicz, Kaźmierczak, Mila, Ćwielong (88' Diaz) - Gikiewicz (79' Vukelja) Trener: Orest Lenczyk
Lechia Gdańsk:(stroje: białe) Małkowski - Deleu, Bąk, Vuczko, Hajrapetjan - Surma (70' Poźniak), Nowak, Traore (77' Sazankow), Dawidowski (54' Pietrowski), Budval - Lukjanovs Trener: Tomasz Kafarski

Śląsk Wrocław: Gikiewicz, Elsner, Gancarczyk, Madej, Szewczuk, Diaz, Vukelja
Lechia Gdańsk: Kapsa, Andruskevicius, Pietrowski, Janicki, Popielarz, Sazankow, Poźniak

90+3 min. - Koniec meczu. Śląsk wygrywa na Oporowskiej kontynuując serie meczów bez porażki
90+2 min. - Wrocławianie czekająna końcowy gwizdek a Lechia naciera
90+1 min. - Lechia rzuciła się do ataku. Śląsk ogranicza się do wybijania piłki
90+1 min. - Po rzucie rożnym dla Lechii zamieszanie w polu karnym Śląska, ale wrocławianie wychodza obronną ręką
90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry
90 min. - Podanie w pole karne Łukasiewicza do Madeja, ten z trudem opanował piłkę ale nie zdołał oddać strzału.
88 min. - Po raz ostatni Śląsk był niepokonany po czterech meczach wiosennych 20 lat temu
88 min. - Zmiana w Śląsku. Za Ćwielonga wchodzi Diaz. Schodzącący Ćwielong dostaje owacje na stojąco
86 min. - Długie podanie Mili do Madeja, ten jednak na spalonym
86 min. - Świetna akcja Lechii zakończona uderzem z końca pola karnego Sazankow. Piłkę przed siebie wybija Kelemen, na szczęście bez konsekwencji
83 min. - Żółtą kartką ukarany Vukelja
83 min. - Honorowy gol dla Lechii. Po dośrodkowaniu z rzut rożego z kilku metrów do pustej bramki uderzał Vuczko.
83 min. - Uderzenie Lukjanovsa, po rykoszecie z trudem poza boisko wybija piłkę Kelemen
82 min. - Socha wybija piłkę poza boisko uprzedzając Sazankowa
81 min. - Do wejścia przygotowuje się Diaz
81 min. - Kontra Śląska. Madej próbował odegrać do Ćwielonga, ale we wszystko wmieszał się defensor Lechii
80 min. - Najbardziej wysuniętym zawodnikiem Śląska jest teraz Ćwielong
79 min. - Druga zmiana w Śląsku. Vukelja za Gikiewicza.
78 min. - Szykuje się debiut na Oporowskiej. Do wejścia przygotowany Vukelja
77 min. - Ostatnia zmiana w Lechii. Sazankow za Traore
76 min. - Dośrodkowanie Hajrapetjana na głowę Buvala, ale ten chybi
75 min. - Faul z boku boiska Gikiewicza na Hajrapetjana
72 min. - Czwarty mecz rundy wiosennej i Śląsk nadal nie ma gorszego bezpośredniego wyniku w tych spotkaniach, chociaż grał z trzema kontrkandydatami do walki o europejskie puchary
70 min. - Madej próbował uderzać niczym Chuck Norris, jednak piłka została zablokowana przez obrońce, po chwili uderzał Mila, ale obok bramki
70 min. - Druga zmiana w Lechii. Poźniak wchodzi za Nowaka
69 min. - Pierwsza zmiana w Śląsku. Na boisko za Sobotę wchodzi Madej
67 min. - Strzał Nowaka zza pola karnedo prosto w ręce Kelemena
66 min. - Podanie na wolne pole Mili do Ćwielonga, ten wybiegł sam na sam z Małkowskim i pewnie umieścił piłkę w siatce
65 min. - Uderzenie Mili z rzutu wolnego. Piłkę bez trudu łapie golkiper Lechii
64 min. - Mila faulowany 25 metrów od bramki Małkowskiego
63 min. - Po chwili na spalonym znalazł się Nowak
63 min. - Zagranie Soboty do Gikiewicza. Napastnik WKS-u znajdował się na spalonym
62 min. - Długa piłka Kaźmierczaka do Soboty, ale ten nie zdołał poradzić sobie z defensorami Lechii
60 min. - Uderzenie Deleu, Kelemen z trudem interweniuje i wybija piłkę obok bramki
60 min. - Dośrodkowanie Lukjanovsa, Pawelec zmuszony do wybicja piłki poza boisko
59 min. - Pawelec w ostatniej chwili zatrzymuje Lukjanovsa i wybija mu piłkę
56 min. - Daleka wrzutka z autu Sochy na glowę Kaźmierczaka, który uderzeniem glową pokonał Małkowskiego. Śląsk wychodzi na prowadzenie
54 min. - Pierwsza zmiana w Lechii. Za Dawidowskiego wchodzi Pietrowski
54 min. - Piłka trafił pod nogi Ćwielonga który próbował uderzać z pierwszej piłki. Futbolówka po rykoszecie wychodzi poza boisko
53 min. - Strzał Lukjanovsa zza pola karnego po ziemii i nie celnie
52 min. - Kolejna wrzutka Mili.Tym razem futbolówkę wybija Deleu
51 min. - Prostopadłe podanie Mili do Ćwielonga, który jednak znajdował się na spalonym
50 min. - Fojut powstrzymuje szarżującego Buvala na lewej flance
49 min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego Lechii. Piłkę wybija Fojut
47 min. - Gikiewicz minimalnie chybił z kilkunastu metrów
46 min. - Obydwa zespoły w drugiej połowie bez zmian personalnych
46 min. - Lukjanovs podaje do Buvala i rozpoczynamy drugą połowę

Zawodnicy obydwu drużyn są już na murawie.

Kibice zebrani na stadionie przy ulicy Oporowskiej oglądają wyrónane widowisko. Wrocławianie rozgrywają niezłe spotkanie regularnie zagrażając bramce Małkowskiego

45+1 min. - Sędzia kończy pierwszą część spotkania
45 min. - Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu gry
43 min. - Próba zaskakujacego strzału Kaźmierczaka zza pola karnego, jednak nie celnie
42 min. - Podanie Kaźmierczaka w pole karne do Ćwielonga, który nienajlepiej przyjął piłkę, ale zdołał oddać strzał, jednak zbyt lekki aby pokonać Małkowskiego
41 min. - Wrzutka Sochy w pole karne. Futbolówkę wybija głową Deleu
40 min. - Dośrodkowanie Lukjanovsa do Buvala, jednak zbyt mocno i piłka wylatuje poza boisko
38 min. - Uderzenie Mili zza pola karnego. Małkowski łapie futbolówkę na raty
36 min. - Zespołowa akcja Śląska. Kaźmierczak zagrywał w pole karne do wybiegającego Gikiewicza, jednak sędzia pokazał pozycję spaloną napastnika WKS-u
35 min. - Uderzenie Mili zza pola karnego. Lekko i w środek
35 min. - Sobota zamienił się miejscami na boisku z Ćwielongiem
33 min. - Dośrodkowanie w pole karne Śląska, piłki odbiłą się od jednego z obrońców, ale w polu karnym nie było zadnego zawodnika Lechii
32 min. - Dośrodkowanie z rzutu rożnego Mili. Piłkę głową na bramkę zdołał uderzyć Gikiewicz, ale zbyt lekko aby pokonać Małkowskiego
32 min. - Dobre podanie Mili do Ćwielonga w pole karne, ale Deleu został zmuszony do wykopania piłki poza boisko, gdyż za jego plecami czaił się Gikiewicz
29 min. - Ofensywny faul Sochy przy rogu boiska
28 min. - Pawelec przerywa dobrze zapowiadającą sie akcje gości
26 min. - Dobry rajd prawą stroną Traore, który minął kilku zawodników Śląska i wbiegł w pole karne, ale w ostatniej fazie akcji niecelnie dogrywał do partnera
25 min. - Długa piłka od Mili do osamotnionego Gikiewicza. Napastnik Śląska nie zdołał opanować piłki
24 min. - Wrzutka z lewej strony na głowę Gikiewicza, któremu zabrakło centymetrów aby uderzyć celnie na bramkę.
23 min. - Dośrodkowanie Mili, do piłki najwyżej wyskoczył Celeban, ale uderzył zbyt słabo aby zaskoczyć Małkowskiego
22 min. - Wrzutka w pole karne Kaźmierczaka do wbiegającego Ćwielonga. Małkowski jednak jest szybszy i łapie futbolówkę
20 min. - Świetna akcja Ćwielonga zakończona niecelnym uderzeniem ponad poprzeczką Małkowskiego
20 min. - Dośrodkowanie Nowaka w pole karne Śląska. Piłkę łapie Kelemen
19 min. - Strata piłki przez Gikiewicza w środku pola
18 min. - Długie podanie na skrzydło do Buvala. Ten jednak znajdował się na pozycji spalonej
17 min. - Kolejne dośrodkowanie Mili i znów górą jeden z defensorów z Gdańska
17 min. - Dośrodkowanie Mili, piłkę wybija Vuczko
16 min. - Mila faulowany na 30 metrze. Rzut wolny dla Śląska
16 min. - Dośrodkowanie Mili, piłkę wybija Surma
15 min. - Po starciu z Bąkiem na boisku leży Gikiewicz. Deleu wybija piłkę poza boisko
14 min. - Ambitnie grający Gikiewicz nie zdołał odebrać piłki obrońcom Lechii
13 min. - Długie podanie Kaźmierczaka do Soboty, jednak piłkę przejmuje Małkowski
12 min. - Dwójkowa akcja Sobota - Ćwielong. Ten drugi odgrywa piłkę do wbiegającego w pole karne Mili, który uderza w długi róg. Piłka przelatuje obok bramki Małkowskiego
11 min. - Indywidualna akcja Ćwielonga lewą stroną. Deleu wybija futbolówkę poza boisko
10 min. - Dobre podanie Soboty do Gikiewicza, który zdolał wrzucił piłkę z linii końcowej boiska. W polu karnym spore zamieszanie i seria główek. Ostatecznie piłkę opanowali goście
9 min. - Na boisku leży zwijający się z bólu Dawidowski.
8 min. - Deleu podaje do prawe skrzydło do Traore, który jednak nie opanowuje piłki. Futbolówka wylatuje poza boisko.
7 min. - Przechwyt w środku pola Soboty, ale po chwili traci piłkę atakowany przez Dawidowskiego
6 min. - Buval prostopadle podaje do Traore, który jednak nie zdąrzył przyjąć piłkę i futbolówkę łapie Kelemen
4 min. - Podanie w pole karne do Lukjanovsa ale Pawelec przejmuje piłkę
3 min. - Uderzenie Surmy zablokowane, jeszcze w zamieszaniu w polu karnym Śląska piłkę próbował przejąć Buval, ale ta sztuka mu sie nie udaje i od bramki zacznie Kelemen
2 min. - Dośrodkowanie Ćwielonga, ale jeden z zawodników Śląska znajdował się na pozycji spalonej.
1 min. - Odegranie Gikiewicza do Mili, który zostaje przypadkowo kopnięty w brzuch przez Surmę. Sędzia odgwizduje faul a zawodnik opatrywany jest przez sztab medyczny WKS-u
1 min. - Sobota podaje do Mili i rozpoczynamy spotkanie

Prezes Śląska Piotr Waśniewski wręcza Dariuszowi Sztylce pamiątkową tablice z okazji 10-lecia wystepów Darka w barwach Śląska

Sędzia Pskit wyprowadza zawodników na boisko. Za chwile rozpocznie się piłkarskie święto

Piłkarze są gotowi do wejścia na boisko.

Zostało około 30 minut do meczu Stadion przy ulicy Oporowskiej powoli się zapełnia. Wszyscy szykują się na wielkie piłkarskie Święto.

Piłkarze obydwu drużyn rozgrzewają się na murawie.

Wierzysz w zwycięstwo Śląska? Zatypuj i wygraj pieniądze!

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE ATMOSFERĘ PODCZAS OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE SKRÓT MECZOWY Z OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

Czy uda się utrzymać passę meczów bez porażki? Wierzymy, że tak! Apetyty rosną w miarę jedzenia - zapowiada się bardzo emocjonujące spotkanie!

Autor relacji: Pawlak/Delin