Sędziuje: Sebastian Jarzębak Widzów: 8500 Aura: ciepło, słonecznie
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Socha, Celeban, Fojut, Pawelec - Madej, Sztylka (78' Dudek), Kaźmierczak, Mila, Ćwielong (78' Sobota) - Diaz (67' Ł. Gikiewicz) Trener: Orest Lenczyk
Korona Kielce:(stroje: żółto-czerwone) Małkowski - Golański (88' Malarczyk), Hernani, Stano, Lisowski - Markiewicz, Lech (75' Puri), Jovanović, Korzym (68' Dirceu) - Andradina, Niedzielan Trener: Marcin Sasal

Śląsk Wrocław: R. Gikiewicz, Spahić, Łukasiewicz, Sobota, Dudek, Gancarczyk, Ł. Gikiewicz
Korona Kielce: Szamotulski, Dirceu, Malarczyk, Bąk, Puri, Tataj, Janczyk

90+4 min. - Koniec meczu, koniec passy Śląska, Korona wygrywa po raz pierwszy w rundzie wiosennej.
90+3 min. - Gikiewicz w polu karnym próbuje zgrać, ale piłka nie trafia do żadnego z piłkarzy Śląska.
90 min. - Po uderzeniu głową jednego z piłkarzy Śląska, piłka ląduje w rękach Małkowskiego.
90 min. - Rzut rożny, Kelemen w polu karnym Korony!
90 min. - Mila z dystansu po rykoszecie obok bramki. Rzut rożny.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył 3 minuty.
90 min. - Mila z rzutu wolnego, Fojut uderza nad bramką.
88 min. - Zmiana w Koronie, Malarczyk za Golańskiego.
88 min. - Bardzo groźny strzał Mili, Małkowski z trudem na dwa razy broni
87 min. - Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafia do Dudka, ten jednak nieudolnie próbuje dośrodkować.
85 min. - Madej z linii pola karnego po ziemi prosto w ręce Małkowskiego.
84 min. - Kelemen wykonuje rzut wolny z połowy boiska, jednak piłka została wrzucona minimalnie za mocno.
83 min. - Po rzucie rożnym Madej minimalnie obok bramki.
82 min. - Wrzutka z wolnego Mili w pole karne, obrońcy wybijają na rzut rożny.
82 min. - Żółta kartka dla Jovanovicia za dyskusję.
81 min. - Mila z dystansu w... sektor gości.
80 min. - Kibice pozdrawiają byłego piłkarza Śląska, Grzegorza Szamotulskiego
78 min. - Podwójna zmiana, Dudek za Sztylkę i Sobota za Ćwielonga.
78 min. - Kartka dla Madeja za dyskusję.
75 min. - Zmiana w Koronie, Puri za Lecha
74 min. - Po rzucie rożnym dla Korony Kelemen łapiąc piłkę zderzył się z jednym z obrońców Śląska, do futbolówki doszedł Pavol Stano i pewnym strzałem wyprowadził Koronę na prowadzenie.
71 min. - Edi podaje idealnie do Niedzielana, który wychodzi sam na sam, jednak jego próba lobowania zdecydowanie mija bramkę Śląska!
69 min. - Dośrodkowanie Mili z rzutu wolnego, Celeban uderza głową, ale Małkowski wybija piłkę na rzut rożny.
68 min. - Zmiana w Koronie, Dirceu za Korzyma
67 min. - Zmiana w Śląsku, Gikiewicz za Diaza
65 min. - Na boisku niewiele się dzieje, obie strony próbują atakować, ale niewiele z tego wynika.
62 min. - Kaźmierczak z dystansu wysoko nad bramką.
58 min. - Sztylka ukarany żółtą kartką za potrącenie w dobrze zapowiadającej się sytuacji Ediego, piłkarz Śląska będzie pauzował w spotkaniu z Wisłą Kraków.
57 min. - Madej wbija piłkę w pole karne i w niegroźnej sytuacji obrońca wybija ją wprost pod nogi Sztylki, jednak powtórki z Poznania nie było, gdyż na torze lotu piłki stanął jeden z obrońców Korony.
56 min. - Świetna indywidualna akcja Ćwielonga, który wygrał pojedynek z Golańskim i w bardzo dobrej sytuacji strzelił ponad bramką.
54 min. - Mila z rzutu rożnego prosto w ręce bramkarza.
53 min. - Niedzielan zagrywa do wbiegającego w pole karne Lecha, któremu piłka odbija się od ochraniacza i wypada poza boisko.
50 min. - W starciu ucierpiał Golański, który dopiero po chwili wrócił na boisko.
49 min. - Naciskany przez obrońcę Madej oddał strzał, ale piłka poleciała w ręce bramkarza.

Na trybunach obecny jest były piłkarz Śląska Janusz Gancarczyk i Vuk Sotirović, który popadł w niełaskę już dwóch szkoleniowców.

46 min. - Pierwsza groźna akcja Korony, Lech zagrywa do Ediego, który niecelnie uderza z pola karnego.
46 min. - Niedzielan do Lecha, początek drugiej połowy.
45 min. - Piłkarze obu drużyn wychodzą już na drugą połowę.
45 min. - Koniec pierwszej połowy, po nieciekawej grze Śląsk remisuje z Koroną 0:0.
45 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy doliczył 1 minutę.
44 min. - Madej odzyskuje piłkę niedaleko pola karnego rywala, ale po chwili Mila ją stracił.
43 min. - Hernani z dystansu obok bramki.
41 min. - Kolejna nieudana próba prostopadłego podania Mili do Diaza.
39 min. - Długa piłka do Korzyma, który przepycha się w polu karnym z Fojutem, piłka ostatecznie wylądowała w rękach Kelemena.
35 min. - Aktywny Ćwielong spróbował strzału z dystansu, piłka została zablokowana, po chwili dośrodkowanie Sochy zostało wybite na rzut rożny, którego wykonawcą był Mila, ale obrońcy Korony zażegnali niebezpieczeństwo.
34 min. - Kąśliwy strzał Kaźmierczaka z 35 metrów, piłka przelatuje obok prawego słupka bramki Korony.
29 min. - Wrzutka z rogu Ćwielonga, uderza Celeban, ale piłka została zablokowana.

Stadion przy ul. Oporowskiej przed meczem: VIDEO <--- zobacz

29 min. - Indywidualna akcja Ćwielonga który wdarł się w pole karne i z kilkunastu metrów zdecydował się na strzał, ale piłka przeleciała ponad bramką Korony.
27 min. - Edi próbuje uderzać z 35 metrów, ale trafia bardzo niecelnie
24 min. - Nieudane zagranie Mili, ni to strzał ni to podanie mija bramką o dość znaczną odległość.
24 min. - Golański fauluje Ćwielonga, rzut wolny z okolic połowy boiska.
22 min. - Zagranie z rzutu wolnego Mili na głowę Kaźmierczaka, Małkowski z problemami łapie piłkę.
21 min. - Lisowski ostro wchodzi w Madeja, ale skończyło się na upomnieniu słownym.
19 min. - Mila wrzuca z rzutu rożnego w pole karne, piłkę wybijają obrońcy wprost pod nogi Ćwielonga, którego słaby strzał z dystansu wpada w ręce Małkowskiego.
18 min. - Aktywny w dniu dzisiejszym na prawym skrzydle Ćwielong wywalczył rzut rożny.
17 min. - Pawelec wstrzeliwuje piłkę w pole karne, ale trafia ona w ręce Małkowskiego
15 min. - Lisowski z dystansu wysoko nad bramką
15 min. - Korona gra pressingiem i zmusza defensywę Śląska do nerwowej gry
13 min. - Wrzutka Pawelca z lewej strony, ale piłkę wybija głową Edi
12 min. - Długa piłka Ediego do Niedzielana, ale do piłki wyszedł Kelemen i zażegnał niebezpieczeństwo
12 min. - Kibice skandują na dwie trybuny imię i nazwisko szkoleniowca Śląska
8 min. - Przejęcie piłki przez Madeja, który próbował prostopadle zagrać do Diaza, ale zrobił to niecelnie
7 min. - Najwyżej w polu karnym wyskoczył Fojut, obrońcy Śląska wybili piłkę w aut
6 min. - Lisowski faulowany 35 metrów od bramki, będzie okazja do dośrodkowania dla piłkarzy Korony
5 min. - Dobrze zapowiadającą się akcję Śląska przerwał zdecydowany atak na Ćwielonga, jednak sędzia nie dopatrzył się faulu
3 min. - Dalekie zagrani z rzutu wolnego Fojuta do Kaźmierczaka, który zgrał piłkę głową do Diaza, ale ten nie zdołał do niej dojść
3 min. - Ćwielong faulowany w środku boiska, Śląsk zacznie od rzutu wolnego

Na płocie pojawił się transparent "Niespełnione rządu obietnice - temat zastępczy kibice" który pojawia się na każdym stadionie w tej kolejce

1 min. - Mecz zaczął Śląsk, Mila podaje do Diaza

Jeżeli Śląsk wygra to znajdzie się na trzecim miejscu w tabeli!

Piłkarze obu drużyn już wychodzą na zieloną murawę stadionu przy ulicy Oporowskiej!

Pozdrawiamy wszystkich fanów i fanki, którzy nie mogą być na meczu i śledzą dzisiejszy pojedynek za pomocą naszej relacji. Miejmy nadzieję, że emocji nie zabraknie.

Korona zdobyła na wiosnę dopiero trzy punkty tracąc aż 15 goli i miejmy nadzieję, że ich dorobek się dzisiaj nie powiększy.

Piękna niedzielna pogoda i seria meczów bez porażki przyczyniły się do wypełnienia trybun stadionu przy ulicy Oporowskiej do ostatniego miejsca

Zawodnicy obu drużyn przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę.

Wierzysz w zwycięstwo Śląska? Zatypuj i wygraj pieniądze!

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE ATMOSFERĘ PODCZAS OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE SKRÓT MECZOWY Z OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

Śląsk musi wygrać w niedzielnym spotkaniu z Koroną Kielce jeśli chce realnie walczyć o europejskie puchary. Liczymy na 3pkt. i piętnasty mecz z rzędu bez porażki!

Autor relacji: guardian