Sędziuje: Hubert Siejewicz Widzów: 7000 Aura: ciepło
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Socha, Celeban, Pawelec, Spahić - Gancarczyk (81 Szewczuk), Łukasiewicz, Elsner, Mila, Ćwielong (70 Madej) - Sobota (61 Diaz) Trener: Orest Lenczyk
Polonia Bytom:(stroje: białe) Juszczyk - Hricko, Killar, Żytko, Król - Radzewicz, Hanek, Tymiński, Barcik (83 Bażik), Jarecki - Vascak (70 Podstawek) Trener: Robert Góralczyk

Śląsk Wrocław: R. Gikiewicz, Sztylka, Madej, Dudek, Szewczuk, Diaz
Polonia Bytom: Kiełpin, Chomiuk, Dziewulski, Bazik, Matusiak, Podstawek, Tomczyk

90+3 min. - Koniec meczu. 0:0.
90+1 min. - Po wrzutce Spahicia piłkę chwyta Juszczyk.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył 3 minuty.
90 min. - Wrzutka w pole karne Mili, Szewczuk główkuje ale zbyt lekko.
89 min. - Tymińśki nieprzepisowo powstrzymuje Diaza i zostaje upomniany żółtą kartką.
86 min. - Dośrodkowanie Jareckiego, jednak piłka wychodzi poza boisko i od bramki rozpocznie Kelemen.
83 min. - Zmiana w Polonii. Bażik za Barcika.
81 min. - Dośrodkowanie Barcika w pole karne, żaden z obrońców Śląska nie przejął piłki, Kelemen na szczęście ją asekuruje.
81 min. - Zmiana w Śląsku. Szewczuk za Gancarczyka.
80 min. - Dośrodkowanie Barcika - Celeban wybija piłkę głową.
76 min. - Wrzutka Mili w pole karne, do piłki skakał Gancarczyk z Juszczykiem, Ten drugi złapał piłkę, a piłkarz Śląska ucierpiał i musi być opatrywany przez lekarzy.
74 min. - Indywidualna akcja Radzewiczia, który ominął Sochę i Spahicia, oddał bardzo groźny strzał, ale bezbłędny Kelemen ratuje Śląsk przez utratą bramki.
73 min. - Akcja Madeja lewą stroną, który minął kilku zawodników w polu karnym Polonii, podał wzdłuż bramki, ale żaden z zawodników Śląska nie przeciął lotu futbolówki.

2:1 dla Polonii Bytom. W liczbie wychowanków Śląska na boisku.

70 min. - Zmiana w Śląsku. Madej wchodzi za Ćwielonga. Za to w Polonii Podstawek za Vascaka.
68 min. - Gra toczy się głównie w środku pola.
64 min. - Piłka po uderzeniu Barcika zostaje wybita przez Sochę poza boisko.
63 min. - Celeban nieprzepisowo powstrzymuje Hricka, sędzia dyktuje rzut wolny 25m od bramki Kelemena.
62 min. - Dobra akcja Polonii po zamieszaniu w polu karnym Śląska. W sytuacji strzeleckiej znalazł się Barcik, ale jego uderzenie nie sprawiło problemów bramkarzowi WKS-u.
61 min. - Zmiana w Śląsku. Diaz za Sobotę.
61 min. - Uderzenie z pierwszej piłki Soboty było bardzo niecelne.
60 min. - Dośrodkowanie Barcika, na szczęście Kelemen po wyjściu z bramki chwyta piłkę.
58 min. - Rajd Gancarczyka z prawej strony, jednak skrzydłowy Śląska nie poradził sobie z obrońcami Polonii i stracił piłkę.
56 min. - Mila na lewe skrzydło do Soboty, który traci piłkę na rzecz obrońców Polonii.
55 min. - Tym razem na pozycji spalonej znalazł się Vascak.
54 min. - Akcja Gancarczyka, który po dryblingu na linii pola karnego, zdecydował się na strzał, piłka minimalnie ominęła słupek bramki gości.
53 min. - Długie podanie do Soboty, zawodnik Śląska znalazł się jednak na pozycji spalonej.
52 min. - Kolejna kontra Śląska. Tym razem po zbyt mocnym podaniem Gancarczyka do Ćwielonga, ten drugi przegrywa pojedynek o piłkę z Hricko.
51 min. - Po dośrodkowaniu Mili z rzutu wolnego piłkę chwyta Juszczyk.
50 min. - Żółtą kartką zostaje upomniany Radzewicz za faul na Spahiciu.
49 min. - Indywidualna akcja Mili, który minął kilku zawodników, wbiegł w pole karne, oddał strzał, ale znów Juszczyk ratuje Polonię.
47 min. - Mila odgrywa w pole karne do Ćwielonga, który uderza, ale dzięki dobrej interwencji Juszczyka ciągle przy Oporowskiej nie padła bramka.
46 min. - Vascak do Barcika i rozpoczynamy II połowę.

Piłkarze powrócili już na murawę.

45+1 min. - Koniec I połowy.
45+1 min. - Świetna akcja Ćwielonga, który minął obrońcę, oddał strzał z kilku metrów, ale uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę.
45 min. - Pierwsza połowa potrwa o 1 minutę dłużej.
45 min. - Nieudane dośrodkowanie Hricki.
43 min. - Dośrodkowanie Barcika, ale Kelemen bez problemów chwyta piłkę.
42 min. - Zamieszanie w polu karnym gości. Sobota otrzymał piłkę w polu karnym, odwrócił się i uderzył obok bramki Juszczyka.
41 min. - Kolejna, zespołowa akcja Śląska, zakończona kolejnym niepowodzeniem.
40 min. - Ładna, zespołowa akcja Śląska. Mila odgrywa futbolówkę do Łukasiewicza, który jednak nie zdołał oddać strzału na bramkę.
38 min. - Król przerwał kontrę Śląska faulem na Gancarczyku.
37 min. - Kontra Śląska, rajd Soboty, który uderzył.... bardzo niecelnie.
36 min. - Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka wylądowała prosto w rękach Juszczyka.

Dokładnie 45 lat temu Śląsk Wrocław grał z Polonią Bytom.

33 min. - Szybka akcja Śląska zakończona strzałem Gancarczyka z narożnika pola karnego, jednak Juszczyk stał na posterunku.
31 min. - Tym razem ładna akcja Radewicza, który wywalczył rzut rożny dla gości.
30 min. - Ładna akcja Polonii zakończona przez dobrą interwencją Pawelca.
27 min. - Długie podanie Spahicia do Mili, ale niestety kapitan Śląska znalazł się na pozycji spalonej.
26 min. - Piotr Ćwielong wrócił na boisko z opatrunkiem na głowie.
25 min. - Po dośrodkowaniu Mili z rzutu wolnego, Hricko uprzedza Gancarczyka i wybija piłkę poza boisko.
24 min. - Piotrek Ćwielong jest opatrywany poza boiskiem przez sztab medyczny z powodu przeciętego łuku brwiowego.
23 min. - W dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Jarecki, jednak jego uderzenie nie sprawiło problemów bramkarzowi Śląska.
22 min. - Uderzenie Tymińskiego z 20m zza pola karnego, Kelemen z trudem wybija piłkę ponad bramkę.
20 min. - Indywidualna akcja Hricko, jednak zawodnik podał piłkę do kolegi z zespołu, kiedy ta znajdowała się za linią końcową.

Kibice wracają na trybuny.

18 min. - Uderzenie z rzutu wolnego Mili prosto w mur.
17 min. - Faul na Gancarczyku 25m od bramki Polonii Bytom.
15 min. - Dobra interwencja Celebana przerwała pozycyjny atak Polonii.
14 min. - Faul Elsnera w środku pola na Tymińskim.
13 min. - Dryblingi Sochy w polu karnym rywala zakończyło się stratą piłki na rzecz gości.
12 min. - Strzał Radzewicza zza pola karnego broni Kelemen.

Piłkarze Śląska wychodzą ze stadionu na znak protestu na zamknięcie stadionów w Poznaniu i w Warszawie.

11 min. - Po dośrodkowaniu Mili z rzutu rożnego piłkę głową wybija Vascak.
10 min. - Indywidualna akcja Gancarczyka, który zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka po odbiciu od obrońcy wychodzi poza boisko. Rzut wolny dla WKS-u.
9 min. - Zespołowa akcja Śląska, zakończona podaniem Sochy do Ćwielonga, który niestety nie zdołał oddać strzału.
6 min. - Strzał Mili z rzutu wolnego z 35m. Juszczyk na raty chwyta piłkę.
5 min. - Zaskakujący strzał z dystansu Mili, piłka przechodzi obok słupka Juszczyka.
3 min. - Długie podanie do wybiegającego zza obrońców Vascaka, jednak napastnik gości znalazł się na pozycji spalonej.
2 min. - Dośrodkowanie Sochy z prawej strony na głowę Ćwielonga, jednak ten uderza ponad bramką.

1 min. - Sobota do Mili i zaczynamy!

Dzisiejsze spotkanie jest 80. meczem Sebastiana Mili w barwach Śląska Wrocław! Jest to też 140. spotkanie Mariusza Pawelca w ekstraklasie!

Trójka sędziowska wprowadziła piłkarzy obydwu klubów na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz.

Szczególnie dobrze we wspomnianej przez nas serii wrocławianie grają u siebie. Na 17 spotkań wygrali 12.

25. kolejka to najlepsza kolejka dla piłkarzy Śląska. Mają najlepszy bilans z nich wszystkich w historii: 15-7-9. Strzeliliśmy w 25. kolejce 46 goli.

Nigdy z Polonią Bytom w maju w ekstraklasie nie zdobyliśmy gola.

Na trybunach stadionu przy ul. Oporowskiej pojawił się Jan Urban.

Zawodnicy obu drużyn przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę.

Wierzysz w zwycięstwo Śląska? Zatypuj i wygraj pieniądze!

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE ATMOSFERĘ PODCZAS OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE SKRÓT MECZOWY Z OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

Walczymy o europejskie puchary! Miejmy nadzieję, że piłkarze Śląska Wrocław utrzymają swoją świetną serię i ponownie wywalczą komplet punktów.

Autor relacji: Pawlak/Delin