Strzelcy: Sztylka 5', 37', Voskamp 44', Madej 48'
Sędziuje: Sebastian Jarzębak (Bytom) Widzów: 7500 Aura: Leje jak z cebra
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Socha, Celeban, Pawelec, Spahić (Pietrasiak 52') - Ćwielong, Sztylka, Szuszkiewicz (Dudek 60'), Gancarczyk (Mila 81)' - Madej - Voskamp Trener: Orest Lenczyk
Łódzki KS:(stroje: biało-czerwone) Wyparło - Romańczuk, Adamski, Klepczarek, Gieraga - Szałachowski (Mięciel 55'), Pruchnik (Nowak 77'), Kłus, Stefańczyk (Smoliński 46') - Bykowski - Saganowski Trener: Dariusz Bratkowski

Śląsk Wrocław: Żukowski, Pietrasiak, Sobota, Dudek, Mila, Diaz, Szewczuk
Łódzki KS: Olszewski, Łabędzki, Nowak, Kaczmarek, Papikjan, Smoliński, Mięciel

Koniec spotkania. Największy plus? Śląsk w końcu był skuteczny. Wrocławianie wykorzystali większość swoich sytuacji i zdobyli cztery gole. Rywal nie był dziś najlepiej dysponowany, ale trzy punkty wcale nie mniej cieszą.

90 min. - Piątą bramkę mógł dorzucić Madej, ale jego strzał został zablokowany
90 min. - Trzy minuty doliczył sędzia Jarzębak
89 min. - Mila przebiegł z piłką 40 metrów i w łatwy sposób ją stracił
88 min. - Wyparło naciskany przez Voskampa i... Celebana musiał wybijać byle dalej
86 min. - Saganowski minął Sochę, znalazł się w niezłej sytuacji i strzelił tak, jakby chciał wybijać
85 min. - Doskonale w polu karnym zachował się Pawelec, który wślizgiem wybił piłkę spod nóg pędzącego do niej Sganowskiego
85 min. - Ćwielong wszedł z piłką w pole karne, ale zamiast strzelać, próbował zwodu i stracił
83 min. - Wrzutka Pawelca zablokowana przez obrońców gości
82 min. - Strzał Bykowskiego. Strzał rozpaczy.
81 min. - Mila w miejsce kulejącego Gancarczyka
81 min. - Do wejścia na boisko szykuje się Sebastian Mila
81 min. - Ciekawa kombinacja Bykowskiego z Mięcielem, ale najmądrzejszy w tej akcji okazał się Celeban, który wślizgiem wybił piłkę spod nóg tego drugiego
77 min. - Ostatnia zmiana trenera Bratkowskiego. Nowak zastępuje na boisku Pruchnika
77 min. - Ćwielong przerzuca piłkę na drugą stronę do Gancarczyka, ten strzela z powietrza, ale wysooooko nad bramką
75 min. - Odpowiedź łodzian. W polu karnym uderzał Bykowski, ale dobrze interweniował Kelemen, choć miał małe problemy ze złapaniem piłki
74 min. - Gancarczyk mocno z trzydziestu metrów, ale prosto w gokipera
71 min. - Voskamp zabrał się z piłką w polu karnym, ale chyba nieco zlekceważył dwóch rywali i stracił piłkę
70 min. - Ćwielong prosto w ręce bramkarza
68 min. - Na boisku leży Gancarczyk. Ma problemy ze stopą
67 min. - Piłka w rękach Kelemena po dośrodkowaniu z rzutu wolnego
66 min. - Po raz kolejny Mięciel mógł pokonać Kelemena i znowu fatalnie pomylił się przy strzale
63 min. - ŁKS próbuje, próbuje i...próbuje
63 min. - Voskamp w pole karne do Ćwielonga, ten przewracany, ale faulu nie było
60 min. - Druga zmiana w Śląsku. Dudek zmienia debiutującego dziś w ekstraklasie Szuszkiewicza
60 min. - Saganowski z trzydziestu metrów prosto w ręce Kelemena
56 min. - W bardzo dobrej sytuacji znalazł się Marcin Mięciel. Napastnik gości biegł już sam na sam z Kelemen. Pośpieszył się chyba z uderzeniem, a przy tym strzelił niedokładnie i piłka uderzyła w bandy za bramką
55 min. - Mięciel za Szałachowskiego w ŁKS-ie
54 min. - ładny strzał Bykowskiego z 20 metrów i fantastyczna interwencja Kelemena. Kibice skandują głośno: "MARIAN, MARIAN!"
52 min. - Jest pierwsza zmiana w Śląsku. Spahić schodzi, za niego Pietrasiak
52 min. - Tempo meczu spadło, ale to przecież nic dziwnego. Śląsk prowadzi 4:0
50 min. - W przerwie doszło do jednej zmiany w zespole gości. Poobijanego Stefańczyka zastąpił Smolińskiego
48 min. - ŁKS na kolanach. Świetnym podaniem popisał się Johan Voskamp. Madej wpadł z piłką w pole karne i pewnym strzałem pokonał Wyparło
47 min. - MADEJ!! 4:0!
46 min. - Voskamp do Madeja i zaczynamy druga część

Piłkarze już na boisku. Z tego, co widać na razie nie zanosi się na żadne roszady

Kelemen, Celeban i Spahić, to zawodnicy, którzy grają dziś od początku, a z Lokomotiwem zaliczyli pełne 120 minut

Jeszcze chwila i zaczynamy drugą połowę. Zapewne doczekamy się jakiś zmian. Trener Orest Lenczyk będzie chciał oszczędzić piłkarzy, którzy grali w czwartek w Sofii

O wynik już chyba nie musimy się obawiać, patrząc przez pryzmat dzisiejszej postawy obu ekip. ŁKS raz na jakiś czas próbuje skonstruować jakiś atak, ale goście nie bardzo potrafią przebić się dziś przez dobrze grającą defensywę WKS-u. Śląsk mądrze konstruuje za to swoje ataki, wykorzystując szybkość Gancarczyka i Ćwielonga na bokach. Ćwielong świetnie zastępuje dziś Sebastiana Milę, jeśli chodzi o wykonywanie rzutów rożnych

45 min. - Kolejna okazja gospodarzy. Sztylka na prawo do Gancarczyka, ten decyduje się na uderzenie, ale piłka mija bramkę Wyparło. Koniec pierwszej połowy
45 min. - W pole karne dorzucił piłkę z prawej strony Tadek Socha. Voskamp, mając na plecach Adamskiego przyjął piłkę w polu karnym, obrócił się i strzelił do siatki. Fantastyczne zachowanie napastnika
44 min. - GOOOOOOOOOOOOL!! VOSKAMP!
42 min. - Efektowna sztuczka Ćwielonga. Pomocnik Śląska minął nią Stefańczuka, a po chwili został powalony na ziemię
37 min. - Drugi Gol dla Śląska!!! Kolejny rzut rożny i kolejna wrzutka Ćwielonga prosto do Sztylki, ten uderzył z pierwszej piłki w dłuższy róg bramki Wyparło
36 min. - Ćwielong ograł na prawej stronie Gieragę, zdołał szczęśliwie utrzymać piłkę w boisku i dośrodkować do Gancarczyka, a ten minimalnie nie trafił
35 min. - Nic z tego, w bramce Śląska czujny Kelemen
34 min. - Faulowany Stefańczuk na lewej stronie. Będzie okazja do wrzutki dla ŁKS-u
34 min. - Ćwielong do Pawelca, ten głową i łapie spokojnie bramkarz gości
33 min. - Trzeci rzut rożny w krótkim odstępie czasu dla Śląska. Wrzutka Ćwielonga i wybija Wyparło
32 min. - Znowu Spahić - Voskamp. Holender głową, niewiele brakowało!
31 min. - Kolejny cross Spahicia na głowę Voskampa, ten zgrał piłkę, ale nikogo przy nim nie było
28 min. - Kolejna groźna kontra WKS-u. Dwójkową akcję Madej - Voskamp, zakończyło nieco zbyt mocne prostopadłe podanie tego pierwszego. Voskamp zderzył się z bramkarzem gości i po chwili sędzia przerwał akcję.
27 min. - Świetna kontra gospodarzy. Piłka najpierw trafiła do Gancarczyka, który zabrał się z nią pod pole karne rywali i stracił ją. Po chwili futbolówka trafiła do Sztylki, ten dośrodkował w kierunku Voskampa, a ten nie miał szans w starciu z dwoma stoperami
24 min. - Stefańczuk zwija się po faulu Szuszkiewicz
23 min. - Zamiesznie w polu karnym Kelemena po wrzutce z rożnego, ale piłkę szybko wybija Celeban
22 min. - Sztylka daleko do Voskampa pod pole karne, lecz bliżej do piłki miał pilnujący Holendra Klepczarek
20 min. - Przed szansą stanął Bykowski, jednak strzelił słabo i Kelemen złapał na raty
19 min. - Saganowskiego ponownie zatrzymuje pewny dziś Pawelec
18 min. - Pawelec przyjmuje spokojnie piłkę we własnym polu karnym i oddala zagrożenie od bramki, za co otrzymuje brawa od kibiców
16 min. - Wrzutka Madeja, ale wybija piłkę Klepczarek, po chwili strzela na bramkę Ćwielong, lecz niecelnie
15 min. - Rożny dla gospodarzy po rajdzie Gancarczyka
13 min. - Klepczarek próbował wrzucać, ale piłkę spokojnie złapał Kelemen
12 min. - Dośrodkowanie w pole karne Madeja, pomocnik WKS-u przesadził jednak z siłą
11 min. - Faulowany na prawej stronie Gancarczyk
9 min. - Saganowski podniósł nogę zbyt wysoki w polu karnym, rzut wolny dla gospodarzy
8 min. - Celeban na rzut rożny
6 min. - Któryś z obrońców ŁKS-u ciągnął za koszulkę jednego z piłkarzy Śląska, za co arbiter podyktował rzut karny. Sztylka strzelił płasko przy lewym słupku, nie dając szans bramkarzowi
5 min. - Sztylka i gooooool!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
4 min. - Mamy rzut karny dla Śląska!
3 min. - Faulowany na prawej Ćwielong
2 min. - Madej do Spahiciam ten posyła długą piłkę do Voskampa, ale Holendra ubiega bramkarz ŁKS-u, Wyparło
1 min. - I mamy pierwszy gwizdek! rozpoczęli goście

Na inaugurację rozgrywek łodzianie w Bełchatowie przegrali z Lechem aż 0:5. Śląsk natomiast zremisował 1:1 z Górnikiem Zabrze.

Dotarły do nas informacje, że fani z Łodzi mieli problemy w drodze na Oporowską. Miejmy nadzieję, że uda im się dotrzeć na mecz.

Znamy juz składy ubu ekip. Trener Orest Lenczyk posyła do boju bardzo eksperymentalną jedenastkę - na ławce rezerwowych usiądzie m.in. Sebastian Mila, któreg ow roli ofensywnego pomocnika zastąpi Łukasz Madej. Jako defensywny pomocnik zagra Przemysław Szuszkiewicz, dla którego będzie to debiut w pierwszej drużynie WKS-u.