Sędziuje: Marcin Borski (Warszawa) Widzów: 4000 Aura: ciepło, pochmurnie
Ruch Chorzów:(stroje: niebieskie) Perdijić - Lewczuk, Grodzicki, Stawarczyk, Szyndrowski - Grzyb (63' Smektała), Malinowski, Komac (61' Lisowski (72' Abbot)), Straka, Janoszka - Piech Trener: Waldemar Fornalik
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Kelemen - Celeban, Wasiluk, Pietrasiak, Spahić - Ćwielong (46' Sztylka), Elsner, Cetnarski (85' Sobota), Madej - Mila - Voskamp (63' Diaz) Trener: Orest Lenczyk

Ruch Chorzów: Pesković, Zieńczuk, Smektała, Olszar, Abbott, Lisowski, Burliga
Śląsk Wrocław: R. Gikiewicz, Diaz, Gancarczyk, Pawelec, Sobota, Socha, Sztylka.

Po ładnej akcji Diaza Śląsk wygrywa w Chorzowie z Ruchem. Mecz był dla wrocławian bardzo trudny i szczęśliwy.

90+4 min. - Sędzia kończy mecz!
90+3 min. - Kontra Śląska. Madej zakręcił obrońca i dośrodkował prosto na głowe Celebana. Obrońca Śląska z kilku metrów nie zdołał skierować piłki do siatki
90+2 min. - Madej fauluje Malinowskiego i zostaje ukarany żółtą kartką
90 min. - Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry
88 min. - Kontra Śląska. Mila zagrywa do Diaza, ten w polu karnym położył Grodzickiego i Perdijicia i umieścił piłkę w siatce
88 min. - GOOOOOLLLLLLLLLLL!!!!!!!!! DIAZ!!!!
87 min. - W starciu z Janoszką ucierpiał Celeban.
87 min. - Za dyskusję z sędzią żółtą kartką ukarany Szyndrowski
86 min. - Wrzutka Smektały w pole karne zbyt mocne. Janoszka nie zdołał dojść do piłki
85 min. - Waldemar Sobota wchodzi na boisko. Murawę opuszcza Mateusz Cetnarski
83 min. - Dośrodkowanie Cetnarskiego. Piłkę łapie golkiper Ruchu
83 min. - Faul Smektalu na Centarskim. Rzut wolny 25 metrów od bramki Ruchu
80 min. - Pietrasiak nieczysto zatrzymuje Abbota. Sędzia Borski karze obrońcę WKS-u żółta kartką
77 min. - Kontratak Ruchu. Abbot odgrywa na skrzydło do Smektały. Ten jednak dośrodkowuje prosto w Spahicia i wywalcza rzut rożny
75 min. - Dośrodkowanie Mili z rzutu wolnego. Perdijić piątkuje piłkę
74 min. - Konta Śląska. Mila podaje do Diaza, który z rogu pola karnego uderza niecelnie
73 min. - Zbyt lekkie dośrodkowanie Smektały do Abbota. Futbolówkę wybija Pietrasiak
72 min. - Z powodu urazu schodzi Lisowski. W jego miejsce Abbot
71 min. - Diaz wystawia piłkę Sztylce, ten uderza nieczysto i piłka zatrzymuje się na jednym z obrońcow Ruchu.
70 min. - Zagranie Mili do wbiegającego w pole karne Diaza. Ten decyduje się na strzał z ostrego kąta. Uderzenie jest niecelne
69 min. - Dośrodkowanie Smektały, futbolówka odbija się od Spahicia i wychodzi poza boisko
67 min. - Ostre wejście Elsnera w nogi Lisowskiego. Zawodnik Ruchu leży na murawie
63 min. - Druga zmiana w Ruchu. Smektała wchodzi za Grzyba
63 min. - Zmiana w Śląsku. Diaz wchodzi za Voskampa
62 min. - Diaz gotowy do wejścia na boisko
62 min. - Uderzenie Mili z rzutu wolnego w mur
61 min. - Pierwsza zmiana w Ruchu. Schodzi z boiska Komac, a pojawia się Lisowski
61 min. - Dobry przechwyt Madeja. Po chwili faulowany przez Komaca, za co zawodnik Ruchu zostaje ukarany żółtą kartką
60 min. - Zbyt mocne zagranie Wasiluka do Mili i od bramki rozpoczenie golkiper gospodarzy
58 min. - Świetna wrzutka Madeja. Mila wybiega zza Grodzickiego i oddaje strzał głowa. Niestety niecelny
56 min. - Potężny strzał Sztylki z dystansu. Perdijić z trudem interweniuje
52 min. - Wrzutka Lewczuka w pole karne. Piech walczył w parterze o piłkę z Pietrasiakiem. Sędzia odgwizduje przewinienie napastnika Ruchu
51 min. - Miekka wrzutka Grzyba w pole karne. Elsner przecina podanie
50 min. - Wstrzelenie Lewczuka piłki w pole karne.Futbolówkę łapie Kelemen
49 min. - Długie podanie Wasiluka do Madeja. Szyndrowski przecina podanie i futbolówka trafia pod nogi Voskampa. Ten decyduje się na strzał, jednak uderzył zbyt mocno
46 min. - Voskamp podaje do Mili i rozpoczynamy drugą połowę spotkanai

Zmiana w Śląsku. Sztylka wchodzi za Ćwielonga

Piłkarze obydwu drużyn sa już na boisku

45 min. - Sędzia Borski kończy pierwszą połowę spotkania
45 min. - Prostopadłe podanie Voskampa do Mili. Pomocnik Śląska jednak na spalonym
45 min. - Ruch przejał inicjatywę i nie schodzi z połowy Śląska. Na szczęście nie wynika wiele z tych akcji
44 min. - Wrzutka Lewczuka. Wasiluk wybija piłkę poza linię końcową boiska
43 min. - Straka wystawił piłkę Malinowskiemu. Ten zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Futbolówka przeleciała minimalnie obok słupka Kelemena
41 min. - Uderzenie Komaca z rzutu wolnego. Piłka odbija się od muru i bez problemu łapie ją Kelemen
39 min. - Uderzenie Mili zza pola karnego w środek bramki. Bez problemu broni Perdijić
38 min. - Faul Malinowskiego. Zawodnik Ruchu ukarany żółtą kartką
37 min. - Wasiluk zagrywa piłkę do Voskampa. Podanei przerywa Grodzicki, który zagrywa głową w kierunku swojej bramki. Perdijić z trudem przerzuca futbolówkę nad poprzeczką. Druga świetna interwencja golkipera Ruchu w ostatnich sekundach
36 min. - Dośrodkowanie piłki przez Milę. Piłka w zamieszaniu odbija się od jednego z zawodników. Perdijić z trudem wybija piłkę poza boisko
35 min. - Dośrodkowanie Cetnarskiego z rzutu wolnego. Perdijić wybił piłkę poza boisko. Rzut rożny dla Śląska
34 min. - Dośrodkowanie Elsnera poza boisko
32 min. - Nie porozumienie Straki z Lewczukiem. Od bramki rozpocznie Kelemen
29 min. - Dośrodkowanie piłki przez Wasiluka. Elsner przyjał piłkę w polu karnym i został popchnięty przez Stawarczyka. Sędzia nie dyktuje jednak rzutu karnego
28 min. - Ostre wejście wślizgiem Grodzickiego w nogi Voskampa. Obrońca Ruchu został ukarany żółtą kartką
27 min. - Ostre wejście Ćwielonga w nogi Grzyba. Zawodnik Ruchu ucierpiał w tym starciu
27 min. - Dośrodkowanie Komaca. Kelemen wychodzi z bramki i łapie piłkę
25 min. - Dośrodkowanie Madeja w pole karne Ruchu. Voskamp na pozycji spalonej
23 min. - Piech nabijając obrońcę wywalczył rzut rożny
22 min. - Dośrodkowanie Lewczuka w pole karne. Pietrasiak wybija piłke poza linię końcową
19 min. - Świetnie zapowiadająca się kontra Śląska. Voskamp wypuścił Mile, ten zagrał do Madeja. Zawodnicy Śląska pogubili się jednak w ataku i akcja zwolniła. Ostatecznie zakończyła się ona uderzeniem zza pola karnego Mili. Futbolówka przeleciała nad poprzeczką bramki gospodarzy
18 min. - Przechwyt Piecha, który zdecydował się na strzał zza pola karnego. Futbolówka przeleciała daleko od bramki Kelemena
17 min. - Indywidualna akcja Cetnarskiego. Zawodnik Śląska zatrzymany przez defensorów Ruchu
13 min. - Przechwyt Lewczuka i zagranie piłki w pole karne do Piecha. Ten odgrywa do Lewczuka, ale zawodnika Ruchu ubiega Kelemen
12 min. - Gra toczy się głównie w środku pola. Obydwa zespoły próbują zrobić sobie przewagę w tej części boiska.
8 min. - Prostopadłe podanie Mili do Voskampa. Napastnik WKS-u na spalonym
8 min. - Indywidualna akcja Lewczuka. Zawodnik Ruchu zatrzymany przez Wasiluka
5 min. - Dobry przechwyt Spahicia przerywa oskrzydlającą akcję gospodarzy
4 min. - Ruch rozpoczął spotkanie wysokim pressingiem, Śląsk ma problemy z wyprowadzeniem piłki
4 min. - Wrzutka Grzyba do Piecha, ten potknął się w polu karnym i stracił piłkę
3 min. - Dośrodkowanie Grzyba. Kelemen piąstkuje pod nogi Lewczuka. Ten decyduje się na strzał. Futbolówkę trącił jeszcze Janoszka, ale piłka poleciała daleko od bramki Śląska
1 min. - Ćwielong faulowany w środku pola przez Grodzickiego
1 min. - Piech podaje do Janoszki i piłkarze Ruchu rozpoczeli spotkanie

Piłkarze obydwu drużyn wychodzą na boisko

Na godzinę przed meczem na trybunach obiektu przy ul. Cichej znajduje się około 50 widzów.

Wrocławian w Chorzowie ma wspierać ponad 500-osobowa grupa fanów.

Znamy już składy obu zespołów. Trener Orest Lenczyk zdecydował, że pechowcem, który nie zmieści się w meczowej 18 i zasiądzie w Chorzowie na trybunach, będzie Sebastian Dudek.

Zespół Śląska Wrocław w ramach 3. koleji ekstraklasy zmierzy się w Chorzowie z Ruchem.

Autor relacji: Delin