Strzelcy: Stano 25', Kuzera 37' - Voskamp 21'
Sędziuje: Daniel Stefański Widzów: Aura: ciepło, pochmurnie
Korona Kielce:(stroje: żółto-czerwone) Małkowski - Kijanskas, Stano, Malarczyk, Lisowski, Kiełb (65' Kal), Vuković, Jovanović, Kuzera, Sobolewski (91 Cichos), Korzym (73' Zieliński) Trener: Leszek Ojrzyński
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Celeban, Pietrasiak, Wasiluk (86' Alexandre), Spahić, Madej (69' Ćwielong), Sztylka, Elsner, Sobota, Cetnarski (69' Diaz), Voskamp Trener: Orest Lenczyk

Korona Kielce: Małecki, Hernani, Kal, Lenartowski, Kaczmarek, Cichos, Zieliński
Śląsk Wrocław: Żukowski, Diaz, Socha, Pawelec, Ćwielong, Alexandre, Szuszkiewicz

Śląsk w fatalnym stylu przegrywa w Kielcach z Koroną 1:2. Wrocławianie po raz kolejny zmarnowali szanse aby zostać liderem Ekstraklasy

90+4 min. - Sędzia kończy mecz
90+4 min. - Wrzutka w pole karne Celebana, piłka dochodzi do Ćwielonga, który z boku pola karnego daje się ograć Zielińskiemu
90+2 min. - Kolejna strata w środku pola Śląska. Wrocławianie nie potrafią nawet podejść pod pole karne Korony
90+1 min. - Zmiana w Koronie. Sobolewski schodzi a za niego na boisku pojawia się Cichos
89 min. - Pomimo gry w przewadze piłkarze Śląska nie potrafią przejąć piłki i zaatakować
87 min. - Ostre wejście Kijanskasa na Spahiciu. Powinna być kartka a sędzia nie odgwizdał nawet faulu
86 min. - Dobra akcja Korony. Kal odegrał do Sobolewskiego, który z kilkunastu metrów uderzył ma bramkę Śląska. Kolejna świetna interwencja Kelemena
85 min. - Dośrodkowanie Celebana, piłkę łąpie Małkowski
84 min. - Zmiana w Śląsku. Na boisku za Wasiluka wchodzi Alexandre. Debiut młodego Brazylijczyka w Ekstraklasie!
81 min. - Taktyczny faul Kuzery na Diazie, który wyprowadzał kontratak. Zawodnik Korony ukarany żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką. Ostatnie minuty gospodarze grają w dziesiątke
80 min. - Spahić wślizgiem zatrzymuję kontre Korony. Sędzia pokazuje kartkę obrońcy WKS-u
79 min. - Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Duże zamieszanie w polu karnym i kolejny rzut rożny dla Śląska
77 min. - Dosrodkowanie Spahicia. Stano tak interweniował, że Małkowski z trudem wybił piłkę na róg
75 min. - Dobra akcja Korony. Dzięki kilku szybkim podaniom minęli defensywę Śląska i w sytuacji sam na sam znalazł się Lisowski, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną zawodnika gospodarzy
75 min. - Uderzenie Sobolewskiego. Piłka przelatuje nad bramką Kelemena
73 min. - Druga zmiana w Koronie. Za aktywnego dzisiaj Korzyma wchodzi Zieliński
72 min. - Mecz się ożywił. Kolejna groźna akcja gospodarzy. Na szczęście Korzym nie opanował piłki w polu karnym Śląska
71 min. - Kolejna akcja Śląska. Po dośrodkowaniu Ćwielonga Sobota strzelił głową prosto w Małkowskiego
70 min. - Po chwili świetna akcja Korony po błędzie defensywy Śląska. Na szczęście Celeban dobrze powstrzymał Kala
69 min. - Fantastyczna sytuacja do wyrónania dla Śląska. Po dośrodkowaniu w pole karne Korony piłka trafiłą pod nogi Celebana, który z kilku metrów trafia w poprzeczkę
69 min. - Zmiana w Śląsku. Ćwielong za Madeja oraz Diaz za Cetnarskiego
68 min. - Pierwszy groźny strzał Śląska w tej połowie. Madej uderza z dystansu a Małkowski łąpie futbolówkę na raty
65 min. - Zmiana w drużynie Korony. Schodzi Kiełb, a na boisku pojawi się Paweł Kal
64 min. - Długie podanie Vukovicia do Korzyma. Napastnika Korony wyprzedza Pietrasiak
60 min. - Sobota nie przepisowo zatrzymuje Kuzerę. Sędzia karze zawodnika kartką
58 min. - Indywidualna akcja Korzyma zakończona uderzeniem z ostrego kąta w boczną siatkę
57 min. - Sobolewski wpadł w pole karne i oddał mocne uderzenie na bramkę. Świetna interwencja Kelemena
56 min. - Wasiluk nieprzepisowo zatrzymuje Korzyma i otrzymuje żółtą kartkę
54 min. - Wrzutka Kiełba, piłkę głową wybija Pietrasiak
52 min. - Drugą część spotkania dużo lepiej rozpoczęli zawodnicy gospodarzy. Śląsk gra bardzo chaotycznie i ma problemy z wymianą kilku podań
52 min. - Wstrzelenie Sobolewskiego do Korzyma, ten uderza z pierwszej piłki z kilku metrów. Futbolówka jednak przelatuje tuż obok bramki Kelemena
50 min. - Kolejne dośrodkowanie Spahicia i znów futbolówkę łapie Małkowski
47 min. - Dośrodkowanie Spahicia, piłkę łapie Małkowski
46 min. - Obydwa zespoły wyszły na drugą część spotkania bez zmian

Zawodnicy są już na boisku. Za chwilę rozpocznie się druga połowa spotkania

45+1 min. - Sędzia kończy pierwszą część spotkania
45+1 min. - Kontra Śląska, po przechwycie Sztylki. Pomocnik Śląska wbiegł z piłką w pole karne, odegrał na bok do Spahicia. Ten dośrodkował do Voskampa, ale to podanie przeciął Małkowski
45 min. - Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry
44 min. - Cetnarski dośrodkowuje, ale zbyt mocno
37 min. - Kiełb zagrywa piłkę przez pole karne do Kuzezy, ten niekryty z kilku metrów pokonuje Kelemena. 2:1 dla gospodarzy
34 min. - Po starciu z boku boiska z starciu z Sobolewskim i Korzymem opatrywany Elsner
33 min. - Strzał z dystansu Spahicia. Futbolówka odbija się od Jovanovicia i wychodzi poza boisko
31 min. - Świetna okazja Śląska. Po rzucie rożnym piłka w zamieszaniu trafia pod nogi Elsnera, ten uderza, ale piłka po rykoszecie trafia do Voskampa, ten odgrywa przed pole karne do Elsnera, który uderza ponownie ale minimalnie niecelnie
30 min. - Mocne dośrodkowanie Cetnarskiego, Kijanskas wybija piłkę poza boisko
29 min. - Wrzutka Soboty w pole karne. Piłka mija obrońców gospodarzy i trafia do Voskampa, który z ostrego kąta decyduje się na uderzenie, ale zostaje one zablokowane przez jednego z obrońców Korony
27 min. - Szybka akcja Korony zakończona bardzo mocnym uderzeniem Sobolewskiego. Piłkę z trudem nad poprzeczką przerzuca Kelemen
26 min. - Wrzutka Sztylki w pole karne. Piłkę głową zgrywa Voskamp do Madeja. Ten decyduje się na strzał, ale uderzenie zostaje zablokowne przez jednego z defensorów
25 min. - Gol dla Korony. Vuković dośrodkowuje piłkę wprost na głowę niekrytego Stano, który z kilku metrów umieszcza piłkę w siatce Śląska
25 min. - Faul Sztylki na Kuzerze. Rzut wolny dla gospodarzy w odległości 30 metrów od bramki Śląska
22 min. - Ostre wejście Malarczyka w nogi Voskampa. Zawodnik Korony ukarany żółtą kartką
21 min. - Uderzenie Voskampa z 25 metrów po ziemi. Niby nie groźny strzał, a jednak Małkowski nie zdołał obronić tego uderzenia i futbolówka wtacza się do bramki.
21 min. - Goooolllllllllll!!!!! VOSKAMP
20 min. - Indywidualna akcja Kuzery zakończona strzałem z dystansu. Uderzenie niecelne
16 min. - Ostre wejście Vukovicia na nogi Spahicia. Sedzia na razie tylko upomina Serba
14 min. - Ostre wejście łokciem Kuzery w walce w powietrzu z Celebanem. Zawodnik gospodarzy ukarany żółtą kartką
10 min. - Zagranie Korzyma w pole karne do Kiełba, ten próbował uderzać z przewrotki. Futbolówka poleciała wyżej niż dalej.
9 min. - Wrzutka Cetnarskiego, futbolówkę łapie Małkowski
9 min. - Vukovic zatrzymuje nieprzepisowo Spahicia. Rzut wolny dla Śląska około 30 metrów od bramki Korony
8 min. - Wrzutka Kijanskasa. Piłka spadła na głowę Stano, który nie zdołał skierować jej w światło bramki. Pierwsza groźna akcja gospodarzy
5 min. - Dośrodkowanie z rzutu rożnego Cetnarskiego, Voskamp uderza głową, ale futbolówka mija słupek braki Korony
5 min. - Kombinacyjna akcja Śląska zakończona potężnym strzałem Sztylki. Małkowski z trudem wybija piłkę na rzut rożny
4 min. - Dobra akcja Śląska. Szybka wymiana piłki Spahicia z Cetnarskim zakończona dośrodowaniem w pole karne tego pierwszego. Niestety Małkowski uprzedza Voskampa
2 min. - Uderzenie z dystansu Jovanovicia. Słabo i niecelnie
1 min. - Dośrodkownie Cetnarskiego. Małe zamieszanie w polu karnym, ale obronną ręką wychodzi Korona
1 min. - Voskamp zagrywa do Cetnarskiego

Spotkanie rozpoczną zawodnicy WKS-u

Zawodnicy wychodzą na murawę. Za kilka chwil sędzia rozpocznie spotkanie

Piłkarze Śląska Wrocław jadą do Kielc na spotkanie z dobrze radzącą sobie w tym sezonie Koroną. Jeśli wygrają zasiądą na fotelu lidera.

Autor relacji: Delin