Strzelcy: Celeban 11, Madej 38, Diaz 73 - Rudniew 81
Sędziuje: Szymon Marciniak (Płock) Widzów: 8300 Aura: chłodno
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Socha, Celeban, Pietrasiak, Pawelec - Elsner, Sztylka (46 Dudek), Mila (80 Mila), Madej, Sobota - Voskamp (67 Diaz) Trener: Orest Lenczyk
Lech Poznań:(stroje: białe) Kotorowski - Wojtkowiak, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquiez - Stilić, Murawski (78 Możdżeń), Kriwiec, Injac (82 Drygas), Tonev (57 Wilk) - Rudniew Trener: Jose Maria Bakero

Śląsk Wrocław: Żukowski, Spahić, Wasiluk, Cetnarski, Dudek, Diaz, Ćwielong
Lech Poznań: Burić, Bruma, Wilk, Drygas, Ślusarski, Ubiparip, Możdzeń

90+3 min. - Koniec meczu. Śląsk wygrywa 3:1!
90+3 min. - Uderzenie Diaza zza pola karnego - Kotorowski łapie piłkę na raty.
90+2 min. - Zbyt mocne wstrzelenie piłki przez Sobotę do Diaza.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył 3 minuty.
90 min. - Uderzenie Stilicia wysoko ponad bramką Kelemena.
89 min. - Uderzenie Dudka z dystansu obok bramki Kotorowskiego.
87 min. - Gra się bardzo ożywiła. Co chwila na przemian atakują zawodnicy obydwu drużyn.
84 min. - Dośrodkowanie Stilicia, walczyli wspólnie o piłkę Celeban z Rudniewem, obydwaj upadli na ziemię, piłkę na szczęście chwycił Kelemen.
82 min. - Ostatnia zmiana w Lechu. Drygas wchodzi za Injaca.
81 min. - Uderzenie z dystansu, Kelemen wypuszcza piłkę przed siebie, Rudniew dobija piłkę z kilku metrów i zdobywa bramkę
80 min. - Sobota podaje do Mili, ten próbuje dośrodkować, ale powstrzymują go obrońcy gości. Po chwili kapitan Śląska zostaje zmieniony przez Mateusza Cetnarskiego.
79 min. - Dośrodkowanie Wilka blokuje Celeban.
78 min. - Zmiana w Lechu. Możdżeń wchodzi za Murawskiego.
76 min. - Krótko rozegrany rzut wolny. Podanie do Madeja w pole karne, który decyduje się na strzał, Kotorowski łapie piłkę uprzedzając przymierzających się do strzału zawodników Śląska.
73 min. - GOOOOOOLLLLLLLL Zła interwencja Kotorowskiego, który wyszedł z bramki i wybił piłkę pod nogi Diaza, który z 35m lobbuje piłkę prosto do bramki Lecha!
72 min. - Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę chwyta Kelemen.
70 min. - Podanie do Diaza, który w otoczeniu dwóch obrońców Lecha nie był w stanie opanować piłki.
67 min. - Zmiana w Śląsku. Diaz wchodzi za Voskampa.
67 min. - Diaz przygotowany do wejścia na boisko. Tymczasem kolejne uderzenie z dystansu, tym razem zbyt wysoko Wilk.
66 min. - Piłka po uderzeniu Murawskiego z dystansu ląduje ponad poprzeczką bramki WKS-u.
66 min. - Podanie piłki do Kelemena, który musiał się cofnąć na własne pole karne aby móc chwycić piłkę, gdy tuż za nim znajdował się Rudniew.
64 min. - Szczęście sprzyja lepszym. Stilić strzela z 5m prosto w Kelemena!
62 min. - Dośrodkowanie Murawskiego, piłkę piąstkuje Kelemen, jeszcze próbuje ją opanować Kriwiec ale piłka opuszcza boisko.
62 min. - Podanie Sochy do Voskampa, jednak sędzia sygnalizuje spalonego.
61 min. - Po wykonaniu rzutu rożnego w polu karnym Lecha sfaulowany został Krzysztof Kotorowski.
60 min. - Mogło być 3:0. Po dośrodkowaniu Madeja główkował Voskamp ale minimalnie się pomylił.
57 min. - Zmiana w Lechu. Wilk za Toneva.
57 min. - Fenomenalna interwencja Kelemena! Murawski uderza w samo okienko ale bramkarz Śląska wybija piłkę, który odbija się od spojenia bramki WKS-u!
55 min. - Faul na Madeju przerywa konstruowany atak pozycyjny Śląska.
53 min. - Faul Dudka na Stiliciu w środku pola.
52 min. - Gra toczy się głównie w środku pola. Mecz jest wyrównany z małym wskazaniem na Śląsk.
50 min. - Tempo gry wyraźnie zwolniło.
49 min. - Nieudana interwencja Pawelca kończy się stratą piłki na rzecz przeciwnika.
46 min. - Mila do Dudka i rozpoczynamy II połowę.
46 min. - Zmiana w Śląsku. Dudek wchodzi za Sztylkę.

Śląsk po I połowie prowadzi z Lechem Poznań już 2:0. Podopieczni Oresta Lenczyka konsekwentnie grają w obronie i groźnie kontratakują. Choć zwycięstwo jest blisko to jednak trzeba uważać na ataki Lecha, gdyż pod bramką Kelemena kilkakrotnie wrzało.

45 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Wołąkiewicz, który minimalnie chybił.
44 min. - Dośrodkowanie Kriwca, z piłką machnął się Socha, strzelał Stilić ale jego uderzenie zostało zablokowane.
43 min. - Dośrodkowanie Madeja do.... nieba ?
41 min. - Zbyt mocne podanie do Sochy, który nie zdołał opanować piłki.
40 min. - Długa piłka do Soboty, który nie zdołał jej opanować przy linii końcowej boiska i od bramki zaczyna Kotorowski.
38 min. - JUŻ 2:0!Sobota w ostatniej chwili na pełnym biegu dośrodkowuje w pole karne, gdzie do piłki dobiega Madej, który zdobywa drugą bramkę dla WKS-u!
37 min. - Dośrodkowanie Soboty zbyt lekkie, gdy wydawało się, że Lech opanował sytuację Henriquez zgubił piłkę, do której dopadł Mila, lecz niestety niedokładnie podał do Voskampa.
36 min. - Socha blokuje dośrodkowanie Lecha, piłka wychodzi na rzut rożny.
35 min. - Dośrodkowanie Toneva w pole karne WKS, Rudniew uderza w trudnej sytuacji, na szczęście Kelemen nie miał żadnych problemów ze złapaniem futbolówki.
34 min. - Dobra akcja Śląska. Przerzut na prawą stronę do Soboty, który zamiast dośrodkowywać płasko podaje, przez co piłkę przejmują obrońcy gości.
33 min. - Strzał z dystansu Stilicia obok bramki Śląska.
32 min. - Po wykonaniu rzutu rożnego piłka po chwili wychodzi na aut.
32 min. - Indywidualna akcja Stilicia, jego uderzenie zostaje zablokowane przez Pawelca.
31 min. - Po dośrodkowaniu Soboty Wołąkiewicz oddala zagrożenie z własnego pola karnego.
30 min. - Uderzenie Soboty z dystansu blokuje Wołąkiewicz. Po chwili szybka kontra Lecha, dośrodkowanie Stilicia ale piłkę złapał Kelemen.
29 min. - Wrzutka Wojtkowiaka, ale zagrożenie oddala Pietrasiak.
28 min. - Mila przerzuca piłkę do Voskampa, który znalazł się w sytuacji na sam ale niestety sędzia odgwizdał pozycję spaloną.
25 min. - Madej okiwał trzech zawodników Lecha, a później podał do zawodnika.... Lecha.
24 min. - Podanie Soboty do Voskampa okazało się za mocne.
23 min. - Prostopadłe podanie do Rudniewa, który znalazł się na pozycji spalonej.
21 min. - Dośrodkowanie Henriqueza, piłka ponownie w rękawicach Kelemena.
19 min. - Dośrodkowanie Kriwca z prawej strony, futbolówkę bez problemu chwyta Kelemen.
17 min. - Podanie do Rudniewa, który z kilkunastu metrów w sytuacji sam na sam trafia w poprzeczkę bramki Kelemena. Było bardzo groźnie.
16 min. - Szarża Soboty prawą stroną boisko, po jego dośrodkowaniu piłkę wybija jednak Wołąkiewicz.
15 min. - Mila do Madeja, ten podaje do wybiegającego Voskampa, jednak zrobił to zbyt mocno i piłkę chwyta Kotorowski.
13 min. - Faul Soboty na Murawskim.
11 min. - GGGGGGOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLPo dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mili w zamieszaniu piłkę do bramki kieruje Celeban. Śląsk prowadzi 1:0!
10 min. - Po dośrodkowaniu Mili z rzutu wolnego uderzał głową Elsner, Kotorowski musiał wybijać na róg.
9 min. - Przerzut z prawej strony Madeja do Voskampa, który walczy o piłkę z Wojtkowiakiem i niestety przegrywa.
7 min. - Chaotyczna akcja Śląska, najpierw przy piłce utrzymywał się Madej, po jego podaniu do Mili piłkę przejmują goście.
6 min. - Prostopadłe podanie Madeja do Mili, który uprzedza obrońców Lecha, ale niestety sędzia sygnalizuje pozycję spaloną.
5 min. - Dobra interwencja Celebana, który nabił Rudniewa, po czym piłka wyszła poza boisko.
5 min. - Świetne podanie Mili do Voskampa, ale napastnika Śląska uprzedza Wołąkiewicz. Po chwili uderzenie Madeja zostaje zablokowane przez Kamińskiego.
3 min. - Po dośrodkowaniu piłki nie opanowuje żaden z piłkarzy Lecha.
3 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę wybija jeden z obrońców Śląska.
2 min. - Długie podanie do Madej z prawej strony ale Wołąkiewicz wybija piłkę. Po chwili indywidualna akcja Kriwca, który wywalczył rzut rożny.
1 min. - Przejęcie piłki przez Sobotę w środku pola.
1 min. - Rudniew do Toneva i zaczynamy.

Trójka sędziowska wprowadziła piłkarzy obydwu klubów na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz.

Trybuny przy Oporowskiej już prawie zapełnione. Zapowiada się świetne widowisko!

Zawodnicy obu drużyn przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę.

W pierwszy dzień jesieni piłkarze Śląska Wrocław podejmą przy ul. Oporowskiej zawodników Lecha Poznań. Mamy nadzieję, że najciekawsze spotkanie 8. kolejki Ekstraklasy zakończy się zwycięstwem podopiecznych Oresta Lenczyka. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE z tego spotkania!

Autor relacji: Pawlak/Delin