Strzelcy: 25 Celeban, 46 Mila, 77 Ł. Gikiewicz, 90+1 Pietrasiak
Sędziuje: Adam Lyczmański (Bydgoszcz) Widzów: 7500 Aura: słonecznie, ciepło
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Socha, Celeban, Fojut, Pawelec - Madej, Elsner, Dudek (85 Pietrasiak), Sobota (89 Sobota) - Mila - Diaz (73 Ł. Gikiewicz) Trener: Orest Lenczyk
Polonia Warszawa:(stroje: białe) Przyrowski - Todorovski, Jodłowiec, Sadlok, Kokoszka - Bonin (46 Wszołek), Jeż, Trałka, Piątek (66 Sikorski) - Sultes (82 Przybecki), Cani Trener: Jacek Zieliński

Śląsk Wrocław: R. Gikiewicz, Pietrasiak, Wasiluk, Cetnarski, Gancarczyk, Gikiewicz, Ćwielong
Polonia Warszawa: Gliwa, Cotra, Wszołek, Sikorski, Przybecki, Tosik

90+2 min. - Koniec meczu. Śląsk wciąż liderem T-Mobile Ekstraklasy!
90+1 min. - GOOOOOOOOLLLLL 4:0! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkuje i strzela Dariusz Pietrasiak!
90 min. - Wypuszczenie Madeja, który w ostatnie chwili próbuje podawać do Soboty, jednak obrońca gości wybija na aut.
89 min. - Trzecia zmiana w WKS-ie. Cetnarski za Sobotę.
88 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mili uderzał Gikiewicz ale ponad bramką.
87 min. - Faul na Madeju przy linii bocznej.
85 min. - Zmiana w Śląsku. Pietrasiak wchodzi za Dudka.
85 min. - Celeban źle obliczył lot piłki lecz Cani tego nie przewidział i oddał słaby strzał.
84 min. - Pawelec odgrywa górną piłkę do Madeja, którego niestety uprzedził Przyrowski.
83 min. - Sędzia gwiżdże w polu karnym rękę dla Sikorskiego.
82 min. - Zmiana u gości. Przybecki za Sultesa.
80 min. - Rozpaczliwe uderzenie Sadloka ląduje wyraźnie obok słupka.
79 min. - Dośrodkowanie w pole karne WKS-u gdzie piłkę bez problemy łapie Kelemen.
77 min. - GOLL Fantastyczny Rajd Sochy, który zbiega do środka, oddaje piłkę Sobocie, ten odgrywa do Gikiewicza i napastnik pewnie umieszcza piłkę w siatce!
76 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę wybija Elsner.
76 min. - Todorovski nabił Pawelca i wywalczył rzut rożny dla gości.
73 min. - Zmiana w Śląsku. Gikiewicz wchodzi za Diaza.
72 min. - Strzał Sultesa po ziemi i obok bramki.
71 min. - Sultes przerzucił wszystkich w polu karnym. Od bramki zacznie Kelemen.
69 min. - Podanie Sochy do Soboty, który wychodzi na czystą pozycję, lecz z powodu żle przyjętej piłki nie był w stanie ani oddać strzału ani podać do kolegi.
67 min. - Po rzucie rożnym głókuje Adam Kokoszka, ale piłka wychodzi poza pole gry.
66 min. - Zmiana w Polonii. Sikorski wchodzi za Piątka.
64 min. - Po chwili kontra Śląska. Diaz wprzed obrońców Polonii, wpada w pole karne, lecz nieczysto uderza nad bramką Przyrowskiego.
63 min. - Cóż za szczęście! Ostre dośrodkowanie Sultesa wzdłuż bramki, lecz w polu karnym z piłką mija się Kelemen i Cani.
63 min. - Dośrodkowanie Sadloka do Caniego, który niecelnie uderza głową po długim rogu.
62 min. - Śląsk poklepał piłką, lecz ostatecznie prostopadłe podanie Soboty nie dotarło do Diaza.
61 min. - W tej chwili na boisku panuje chaos. Żadna z drużyn nie potrafi uspokoić gry.
60 min. - Pawelec dobrze blokuje dośrodkowanie i Kelemen nie ma problemu ze złapaniem piłki.
60 min. - Po dośrodkowaniu Mili żaden zawodnik nie przeciął lotu piłki, po chwili ponownie dośrodkowywał Diaz, ale obrońcy Polonii wybili piłkę.
59 min. - Rajd Soboty zakończony wywalczeniem rzutu rożnego.
58 min. - Dośrodkowanie w pole karne Śląska, tam jednak zawodnicy WKS-u z łatwością przejmują piłkę.
55 min. - Na boisku leży Sadlok, udzielona zostaje mu pomoc lekarzy.
53 min. - Kokoszka decyduje się na strzał z dystansu z ok. 35m - bardzo niecelnie.
52 min. - Trałka strzela prosto w Kelemena z 18m.
51 min. - Obrona Częstochowy w wykonaniu Śląska. Poloniści blisko kontaktowej bramki.
51 min. - Ping-pong w polu karnym Śląska. Piłka szczęśliwie wychodzi na rzut rożny.
50 min. - Gra stała się nieco bardziej agresywna. Śląsk w pięciu pierwszych minutach po przerwie faulował tyle samo razy co przez I połowę.
49 min. - Dośrodkowanie w pole karne Sadloka, piłka odbija się od graczy Śląska i wychodzi na rzut rożny.
48 min. - Dośrodkowanie w pole karne Śląska, piłka po rykoszecie odbija się od zawodnika Śląska i wychodzi na rzut rożny.
47 min. - Fojut fauluje Caniego 25m od bramki Kelemena.
46 min. - Jeż do Trałki i zaczynamy.
46 min. - Zmiana w Polonii. Wszołek wejdzie za Bonina.

Zawodnicy pojawili się z powrotem na murawie. Za chwilę rozpocznie się II połowa!

Bramka Sebastiana Mili jest pierwszym golem w tym sezonie w polskiej Ekstraklasie strzelonym bezpośrednio z rzutu wolnego!

45+1 min. - Koniec I połowy.
45+1 min. - GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL Sebastian Mila bezpośrednio z rzutu wolnego zdobywa bramkę i podwyższa wynik na 2:0! Bramka do szatni!
45+1 min. - Celeban faulowany na 20. metrze przez Kokoszkę.
45 min. - Było groźnie. Dalekie podanie, Cani zgrywa piłkę do wbiegającego Trałki, jednak pomocnik gości zostaje uprzedzony przez obrońcę Śląska.
45 min. - Madej odgrywa do Diaza, który zdążył przed Przyrowskim, ale bramkarz Polonii wybił w ostatniej chwili piłkę spod nóg.
43 min. - Dudek odgrywa na 16. m do Madeja, który uderza lewą nogą, lecz spokojnie obrania Przyrowski.
42 min. - Dośrodkowanie w pole karne Śląska, jednak tam na posterunku czuwa Marian Kelemen.
41 min. - Pressing Śląska ale sędzia przyznaje rzut z autu polonistom.
41 min. - Na spalonym znalazł się Pavel Sultes.
39 min. - Kontrę Śląska przerywa Kokoszka faulując Dudka. Za te zagranie zostaje upomniany żółtą kartką.
38 min. - Sędzia przerywa grę gdyż w polu karnym Śląska ucierpieli Celeban i Elsner.
37 min. - Składna akcja Śląska. Piłkę do Mili zagrywa Dudek, lecz kapitan Śląska ponownie zostaje zablokowany.
36 min. - Tym razem na bramkę Kelemena główkuje Bonin.
36 min. - Zamieszanie w polu karnym Śląska. Do piłki dopada Trałka, jego uderzenie zblokowane na rzut rożny.
35 min. - Socha ofiarnie blokuje strzał Sadloka.
35 min. - Dośrodkowanie Jeża pada na głowę Caniego, który uderza w słupek.
34 min. - Faul taktyczny Elsnera. Rzut wolny dla Polonii.
33 min. - Sobota wywalcza piłkę, odgrywa do Diaza, jednak strzał Argentyńczyka zostaje zablokowany.
31 min. - Ostre dośrodkowanie Bonina, piłkę pewnie łapie Kelemen.
29 min. - Jeż fauluje Elsnera. Pomocnik WKS-u potrzebuje interwencji lekarskiej.
28 min. - Piękna kontra Śląska. Piłkę na lewej stronie otrzymuje Mila, który próbuje odegrać do Diaza ale zostaje zablokowany.
27 min. - Socha ściga się z Kokoszką ale ten dobrze go blokuje i od bramki zaczyna Przyrowski.
25 min. - GOOOOOLLLLLLLLPo dośrodkowaniu Mili z rztu rożnego piłkę na 5. metr zgrywa Fojut, a tam do siatki pakuje ją nogą Celeban!
25 min. - Po wykonaniu rzutu wolnego przez Milę obrońca Polonii wybija piłkę na rzut rożny.
24 min. - Celeban dobrze uprzedza Caniego. Polonia jednak wciąż w ataku pozycyjnym. Po chwili strzał Bonina bardzo niecelny.
23 min. - Szarża Sochy prawą stroną, jednak piłka po jego dośrodkowaniu ląduje wprost w rękach Przyrowskiego.
22 min. - Dobre podanie Dudka do Soboty, ale ten przed polem karnym źle przyjmuje piłkę.
20 min. - Uderzenie Piątka z przed pola karnego obok bramki Kelemena.
19 min. - Po kontrze Polonia wywalcza rzut rożny. Nabić piłką daje się Dudek.
18 min. - Przyrowski długim podaniem uruchamia Sultes, ten podaje do Jeża, jednak piłkę przejmują wrocławianie.
17 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego futbolówkę chwyta Przyrowski.
17 min. - Sadlok fauluje przy linii bocznej Elsnera.
16 min. - Dalekie podanie Diaza do Madeja, jednak szybszy od skrzydłowego WKS-u okazuje się Przyrowski.
15 min. - Wrzutkę Trałki bez problemu chwyta Kelemen.
14 min. - Dobrze interweniuje Przyrowski, po chwili akcja Polonii, piłkę z pola karnego na aut wybija Fojut.
13 min. - Diaz wywalcza rzut rożny.
13 min. - Sobota przedziera się prawą stroną, ale jego wrzutkę wybija Kokoszka.
12 min. - Rzut wolny wykonuje Robert Jeż, ale piłkę wybija Dudek.
11 min. - Fojut podłączył się do akcji ofensywnej, ale źle podawał do Diaza, przez co piłkę przejęli goście.
10 min. - Główka Bonina zostaje zablokowana. Po chwili sędzia odgwizduje faul na Dudku.
9 min. - Kontra Polonii po stracie Mili kończy się rzutem rożnym dla warszawiaków.
7 min. - Świetne podanie Madeja do Diaza, który przyjmuje piłkę na klatkę i uderza z lewej nogi ale wysoko nad bramką.
6 min. - Akcja Madeja z Sobotą zakończy się rzutem z autu.
5 min. - Kelemen broni dośrodkowanie Bonina z prawej strony boiska.
3 min. - Piłkę rozgrywają częściej goście, jednak nie są w stanie zagrozić bramce Kelemena.
2 min. - Uderzenie Bonina z przed pola karnego wyraźnie obok bramki.
1 min. - Mila do Diaza i zaczynamy!

Trójka sędziowska wprowadziła piłkarzy obydwu klubów na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz.

Będzie to pierwszy występ Jarosława Fojuta w wyjściowej jedenastce w obecnym sezonie T-Mobile Ekstraklasy. Obrońca WKS-u zagrał jednak już przez pełne 90 minut we wtorkowym spotkaniu z Okocimskim Brzesko.

Piłkarze obydwu drużyn przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę. Trybuny stadionu przy ul. Oporowskiej powoli się zapełniają. Nie zobaczymy dzisiaj kibiców gości.

Wierzysz w zwycięstwo Śląska? Zatypuj i wygraj pieniądze!

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE SKRÓT MECZOWY Z OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE ATMOSFERĘ PODCZAS OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

Choć skupienie większość kibiców polskiej ligi w tej kolejce jest na meczu Legii z Wisłą, to jednak my uważamy, że jeszcze ciekawsze może być spotkanie Śląska Wrocław z Polonią Warszawa. To od samych podopiecznych Oresta Lenczyka zależy czy uda im się utrzymać pozycję lidera. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE wszystkich, którzy nie mogą pojawić się przy Oporowskiej!

Autor relacji: Pawlak/AdamO