Sędziuje: Marcin Borski (Warszawa) Widzów: 1000 Aura: chłodno, przelotny deszcz
GKS Bełchatów:(stroje: zielone) Sapela - Modelski, Szmatiuk, Lacić, Tanevski - Baran, Fonfara, Wróbel, Bożok (85 Sawala), Kosowski (92 Kuświk) - Buzała (63 Nowak) Trener: Kamil Kiereś
Śląsk Wrocław:(stroje: czarne) Kelemen - Socha, Celeban, Fojut (39 Dudek), Pawelec - Madej, Elsner, Pietrasiak, Cetnarski (46 Voskamp) - Mila - Diaz (76 Diaz) Trener: Orest Lenczyk

GKS Bełchatów: Budziłek - Mysiak, Bocian, Sawala, Nowak, Żewłakow, Kuświk
Śląsk Wrocław: Żukowski - Ćwielong, Dudek, Gikiewicz, Voskamp, Wołczek, Wasiluk

90+4 min. - Koniec meczu.
90+3 min. - Dośrodkowanie Modelskiego, Kelemen chwyta piłkę.
90+3 min. - Uderzenie Sochy z 40m, piłka ląduje na górnej siatce bramki Sapeli.
90+2 min. - Zmiana w GKS-ie. Kuświk za Kosowskiego.
90+2 min. - Kosowski do Nowaka, ten do Wróbla, ale jego uderzenie bardzo niecelne.
90+1 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył 3 minuty.
90+1 min. - Płaski strzał Elsnera zza pola karnego nie sprawia problemów bramkarzowi GKS-u.
90 min. - Ni to strzał ni to dośrodkowanie Madeja, Sapela z trudem chwyta piłkę.
88 min. - Wrzutka Pietrasiaka, jednak nikt z partnerów nie przejął lotu piłki.
87 min. - Kocioł w polu karnym GKS-u. Mila, Dudek, Pietrasiak - końcowo rzut rożny dla WKS-u.
86 min. - Mila z wolnego płasko do Dudka, a jego uderzenie zostaje zablokowane.
85 min. - Zmiana w GKS-ie. Sawala za Bożoka.
84 min. - Szarża Madeja prawą stroną, jego akcję powstrzymuje Tanevski.
83 min. - Madej zbyt długo zwlekał z oddaniem piłki partnerom. Kolejna nieudana akcja.
81 min. - Faul Elsnera na Baranie.
80 min. - Po chwili kontra gospodarzy. Kosowski stracił jednak piłkę na rzecz Celebana.
79 min. - Po dośrodkowaniu Mili piłkę przechwycili obrońcy GKS-u.
78 min. - Madej do Dudka, który uderza na bramkę, Sapela zmuszony do wybicia futbolówki na róg.
76 min. - Zmiana w Śląsku. Gikiewicz za Diaza.
75 min. - Nowak podaje do Fonfary, a ten w idealnej sytuacji trafia obok bramki. Powinno być 4:0.
74 min. - Dośrodkowanie Pawelca z lewej strony, Diaz nie dołożył nogi, przez co piłka dla gospodarzy.
71 min. - Dośrodkowanie Kosowskiego w pole karne, główkował Szmatiuk, a jednocześnie sfaulował Celebana.
70 min. - To już ósma żółta kartka w meczu. Dariusz Pietrasiak zostaje w ten sposób upomniany za faul na Dawidzie Nowaku.
69 min. - Wrzutka do Nowaka, który był na spalonym.
68 min. - Ogromne zamieszanie w polu karnym GKS-u. Blisko strzelenia bramki był Voskamp, ale w ostatniej chwili piłka została wybita poza pole karne.
67 min. - Płaskie podanie Madeja z lewej strony, Szmatiuk wybija na aut.
66 min. - Kosowski zagrywa do Nowaka, Pietrasiak w ostatnim momencie uprzedza napastnika gospodarzy.
65 min. - I mamy 3:0. Zabójcze kontry GKS-u. Nowak mija dwóch zawodników, podaje do Bożoka, który umieszcza piłkę w siatce.
64 min. - Kolejna kontra gospodarzy. Wróbel oddał strzał zza pola karnego, jednak był on bardzo nieudany.
63 min. - Zmiana. Z boiska schodzi strzelec dwóch bramek, Paweł Buzała, a za niego wchodzi Dawid Nowak.
62 min. - Fonfara podaje do Bożoka, który zbyt późno dośrodkowywał do niepilnowanego Buały. Stracił piłkę na rzecz Pietrasiaka.
61 min. - Wróbel zagrywa do Buzały, który był spychany przez Celebana. Napastnik GKS-u zdołał oddać strzał, jednak minimalnie zbyt wysoko posłał piłkę.
60 min. - Śląsk ciągle atakuje, ale obrońcy GKS-u nie popełniają dziś błędów.
58 min. - Wróbel podaje do Fonfary, który strzela obok bramki Kelemena.
57 min. - Prostopadłe podanie do Buzały, który traci piłkę przy linii końcowej boiska.
56 min. - Łukasz Sapela zostaje upomniany zółtą kartką za opóźnianie gry.
54 min. - Madej przerzuca na lewą stronę boiska do Mili, który znajdował się na pozycji spalonej.
53 min. - Po dośrodkowaniu Mili, Pietriasiak odgrywa do Celebana, który uderzał, ale w obrońcę gospodarzy.
52 min. - Wrzutka Mili z prawej strony, piłka została na górnej siatce bramki.
51 min. - Bożok za faul na Elsnerze zostaje upomniany żółtą kartką.
49 min. - Diaz źle przyjął piłkę, odgrywa do Mili, ten uderza z 35m, ale wysoko ponad bramką.
48 min. - Dudek odgrywa do Madeja, który zbyt mocno dośrodkowuje z prawej strony.
47 min. - Madej zagrywa do Diaza, który jednak strzela prosto w Sapelę.
46 min. - Sędzia rozpoczął II połowę.
46 min. - Zmiana w Śląsku. Voskamp za Cetnarskiego.

Piłkarze pojawili się już na boisku. Za chwilę II połowa.

Piłkarze Śląska Wrocław posiadają piłkę przez większość czasu spotkania, nie przekłada się to jednak w żaden sposób na stwarzane sytuacje. Zobaczymy czy trener Orest Lenczyk znajdzie odpowiednie lekarstwo.

45+1 min. - Koniec I połowy.
45 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry I połowy doliczył 1 minutę.
45 min. - Sebastian Dudek zdecydował się na strzał z 40m, Sapela miał małe problemy, jednak końcowo chwycił piłkę.
43 min. - Na boisku panuje duży chaos.
42 min. - Tanevski zostaje upomniany żółtą kartką za dyskusję z sędzią. Kolejną kartkę otrzymuje Tadeusz Socha. Już 5 żółtych kartek pokazał sędzia Borski w tym spotkaniu.
41 min. - Zdenerwowany Jarosław Fojut, który był zaskoczony tym, że musi opuścić boisko nie wrócił na ławkę rezerwowych lecz udał się prosto do szatni.
40 min. - Na pozycji spalonej znalazł się Kamil Kosowski.
39 min. - Zmiana w Śląsku. Dudek wchodzi za Fojuta.
38 min. - Po kolejnym dośrodkowaniu trwa walka o piłkę, która zostaje zakończona faulem Szmatiuka.
37 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę na kolejny róg wybija Pawelec.
36 min. - Do wejścia na boisko przygotowuje się Sebastian Dudek.
35 min. - Chwilę później zza pola karnego uderza Elsner, ale prosto w bramkarza.
34 min. - Świetnie prostopadłe podanie do Mili, który jednak przyjął piłkę w polu karnym tyłem i nie zdołał oddać strzału.
32 min. - Faul Bożoka na Pietrasiaku.
31 min. - Potężne uderzenie Roka Elsnera z rzutu wolnego, niestety piłka wylądowała ponad poprzeczką Sapeli.
30 min. - Posiadanie piłki przez piłkarzy Śląska wynosi 62%.
29 min. - Podanie Bożoka w pole karne Śląska ale Celeban wyjaśnia sytuację.
27 min. - Nieporozumienie Lacica z Tanevskim, Cetnarski przejmuje piłkę, uderza z dystansu ale obok słupka.
25 min. - Madej do Sochy, który traci piłkę przy linii końcowej boiska.
22 min. - Już 2:0. Szmatiuk ogrywa Mili podaje do Buzały, który będąc sam na sam przed bramkarzem zdobywa drugą bramkę w tym meczu.
20 min. - Znowu Mila do Diaza, ale napastnikowi Śląska odskoczyła piłka.
19 min. - Dośrodkowanie z prawej strony Bożoka, Kosowski zdołał oddać strzał z pola karnego WKS-u ale obok bramki.
18 min. - Wrzutka Mili do Diaza, który niestety w trudnej sytuacji nie zdołał oddać strzału.
17 min. - Bardzo niecelnie uderzenie Sebastiana Mili z 30m.
16 min. - Bożok do Fonfary, ale na szczęście Kelemen na posterunku.
15 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelał Fojut ale nad poprzeczką.
14 min. - Wrzutka Madeja z prawej strony boiskA,a główkował Diaz ale obok bramki.
13 min. - Podopieczni Oresta Lenczyka próbują konstruować atak pozycyjny. Z pewnością jest to wygodne dla gospodarzy, którzy szukają swoich kolejnych okazji do strzelenia bramki w kontrach.
11 min. - Już trzecia żółta kartka w tym spotkaniu. Upomniany za faul w środku pola został Mariusz Pawelec.
10 min. - Po chwili uderzenie Mili zza pola karnego, ale futbolówkę udało się wybić Szmatiukowi.
10 min. - Dośrodkowanie Mili z rzutu wolnego, ale defensorzy GKS-u oddalają zagrożenie.
9 min. - Kolejna żółta kartka. Tym razem upomniany został Grzegorz Baran za faul na Mili.
8 min. - Dośrodkowanie w pole karne Śląska, ale Fojut wybija.
6 min. - Gol. Prostopadłę podanie Kosowskiego do Buzały, który przyjmuje piłkę tuż przed bramką Kelemena, a po chwili zdobywa bramkę.
6 min. - Świetne uderzenie Barana z 35m i jeszcze lepsza interwencja Mariana Kelemena.
6 min. - Po dośrodkowaniu Buzały piłkę na raty chwyta Kelemen.
5 min. - Fojut niebezpiecznie fauluje Buzałę. Zostaje z tego powodu upomniany żółtą kartką.
4 min. - Dośrodkowanie Pawelca z lewej strony, jednak żaden zawodnik nie przeciął lotu piłki, która wychodzi na aut.
3 min. - Kontra Śląska. Mila przyjmuje piłkę kilka metrów przed polem karnym GKS-u, nie jest jednak w stanie dokładnie podać do Diaza, przez co żaden zawodnik Śląska nie zdołał oddać strzału w tej akcji.
2 min. - Uderzenie Wróbla z ponad 30m, piłkę z własnego pola karnego wybijają defensorzy WKS-u.
1 min. - Pierwszy faul w spotkaniu: Piotr Celeban nieprzepisowo powstrzymał Pawła Buzałę.
1 min. - Diaz do Mili i zaczynamy.

Trójka sędziowska wprowadziła piłkarzy obydwu klubów na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz. Podopieczni Oresta Lenczyka pojawili się w nowych, czarnych strojach.

W drużynie WKS-u gra dwóch byłych zawodników Śląska Wrocław: Dariusz Pietrasiak oraz Mateusz Cetnarski.

Do Bełchatowa przyjechali niepełnosprawni kibice Śląska Wrocław, miejmy nadzieję, że będą 12. zawodnikiem WKS-u ;)

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE ATMOSFERĘ PODCZAS OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE SKRÓT MECZOWY Z OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

Bronimy lidera! Dzięki wygranej Lecha Poznań nad Koroną Kielce zwycięstwo w Bełchatowie może umocnić piłkarzy Śląska Wrocław na pozycji lidera ;)