Sędziuje: Dawid Piasecki (Słupsk) Widzów: 7000 Aura: chłodno
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Socha, Celeban, Fojut, Pawelec - Sobota (78 Kaźmierczak), Dudek, Elsner, Madej (90 Ćwielong) - Mila - Diaz (61 Voskamp) Trener: Orest Lenczyk
Podbeskidzie Bielsko-Biała:(stroje: biało-niebieskie) Zajac - Konieczny, Górkiewicz, Król (60 Ziajka), Dancik - Cohen, Sokołowski, Patejuk (80 Sikora), Koman (67 Cieśliński), Łatka - Demjan Trener: Robert Kasperczyk

Śląsk Wrocław: R. Gikiewicz, Wołczek, Voskamp, Ćwielong, Kaźmierczak, Ł. Gikiewicz, Wasiluk
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Kostyra, Sourek, Sacha, Ziajka, Cieśliński, Nather, Sikora

90+4 min. - Koniec meczu. Śląsk wygrywa 1:0!
90+4 min. - Kelemen wybiegł złapać piłkę, ale Celeban wybija, następnie główkuje napastnik gości na pustą bramkę ale minimalnie się myli.
90+3 min. - Po wykonaniu rzutu wolnego piłkę wybijają obrońcy WKS-u.
90+2 min. - Zmiana w Śląsku. Ćwielong wchodzi za Madeja.
90+1 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył 4 minuty.
90 min. - Tak mało brakowało! Madej podaje do wbiegającego Elsnera, który oddał potężne uderzenie z 15m minimalnie nad poprzeczką.
88 min. - Madej strzela, a Zajac broni. Szkoda, że pomocnik Śląska nie podawał do jednego z kolegów znajdujących się w polu karnym rywala.
87 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Kaźmierczak ale Zajac zdołał chwycić piłkę.
86 min. - Łatka "szczupakiem" główkuje do Zajaca mając za sobą czyhającego Voskampa.
84 min. - Niecelne uderzenie Sikory z 30m.
82 min. - Po dośrodkowaniu Mili z rzutu wolnego piłkę pewnie chwyta Zajac.
81 min. - W polu karnym Śląska sfaulowany był Celeban.
80 min. - Zmiana w Podbeskidziu. Sikora za Patejuka.
79 min. - Kontra Śląska. Mila podaje do Madeja, który nie zdecydował się szybko na oddanie strzału przez co w konsekwencji stracił piłkę.
78 min. - Zmiana w Śląsku. Na boisko poprawa Przemysław Kaźmierczak! Wchodzi za Sobotę.
77 min. - Podanie do Ziajki przed polem karnym Śląska. Zawodnik Podbeskidzia przyjmując piłkę pomógł sobie ręką.
75 min. - Na uderzenie z ok. 40m zdecydował się Mariusz Pawelec. Z marnym skutkiem.
74 min. - Mila poradził sobie z dwoma zawodnikami gości przy linii końcowej boiska WKS-u.
72 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę wybijają obrońcy Śląska. Z kontrą pobiegł Sobota ale został uprzedzony przez Górkiewicza.
70 min. - Dudek w pole karne do Voskampa, któremu niestety nie udało się oddać strzału.
69 min. - Voskamp ładnie odgrywa do Soboty, który w trakcie wychodzenia na czystą pozycję zostaje sfaulowany.
67 min. - Kolejna zmiana u gości. Cieśliński wchodzi za Komana.
66 min. - Śląsk atakuje. Po płaskim podaniu Dudka w pole karne próbował strzelać Madej ale zostaje zablokowany.
65 min. - Świetna akcja Śląska. Madej do Mili, ten mu odgrywa, następnie skrzydłowy Śląska strzela w samo okienko bramki ale Zajac bardzo dobrze interweniuje.
63 min. - Obrońca Podbeskidzia czekał na przyjęcie piłki z powietrza, dobiegł do niego Sobota, który został popchany z drugiej strony przez Zajaca. Sędzia nie dopatrzył się faulu.
61 min. - Zmiana w Śląsku. Johan Voskamp wchodzi za Cristiana Diaza.
61 min. - Fojut daleko do Soboty, który jednak znalazł się na pozycji spalonej.
60 min. - Pierwsza zmiana w meczu. Ziajka wchodzi za Króla.
59 min. - Sobota do Mili, ten do Diaza, który w idealnej sytuacji źle przyjmuje piłkę i traci okazję do podwyższenia wyniku.
58 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę główkował Dancik, jednak na szczęście Kelemen wybija piłkę poza własne pole karne.
57 min. - Brzydki faul Jarosława Fojuta na Sokołowskim.
56 min. - Rok Elsner za faul na Łatce zostaje upomniany żółtą kartką.
55 min. - Świetna wrzutka Mili do Diaza, który jednak nie zdołał przyjąć piłki w polu karnym przeciwnika.
54 min. - Pawelec blokuje uderzenie Górkiewicza.
53 min. - Dudek do Mili, który z ponad 30m uderza i trafia prosto w Zajaca.
51 min. - Podanie do Diaza, który będąc z piłką przed polem karnym zamiast podawać do wybiegającego Mili "strzela" na bramkę z siłą dziecka.
50 min. - Wrzutka w pole karne gdzie znajdował się Mila, jednak Dancik wybija piłkę na rzut rożny.
49 min. - Piłka po uderzeniu Koniecznego z rzutu wolnego ląduje wysoko ponad bramką Kelemena.
48 min. - Wrzutka w pole karne Podbeskidzia, Zajac chwyta piłkę.
47 min. - Po dośrodkowaniu w pole karne Śląska faulowany zostaje Piotr Celeban.
46 min. - Rozpoczęła się II połowa spotkania.

Zawodnicy wrócili na boisko. Za chwilę II połowa.

45+1 min. - Koniec I połowy.
45 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry I połowy doliczył 1 minutę.
43 min. - Faul w środkowej części boiska. Na murawie leży Łatka.
41 min. - Przerwa w meczu spowodowana leżeniem na murawie trzech piłkarzy. Wszyscy jednak prawdopodobnie za chwilę będą kontynuować grę.
40 min. - Chwilę później na uderzenie z dystansu zdecydował się Diaz ale zrobił to bardzo niecelnie.
39 min. - Po wrzutce Mili w pole karne po chwili do piłki dobiega Sobota, strzela ale jego uderzenie zostaje zablokowane.
38 min. - Blisko narożnika gości faulowany zostaje Madej.
37 min. - Niebzeczpieczna interwencja Sochy, który tuż przed własną bramką przyjmuje piłkę ciałem, gdy tuż za nim znajduje się rywal. Na szczęście Kelemen łapie futbolówkę.
36 min. - Dośrodkowanie Górkiewicza w pole karne, piłkę na szczęście po rykoszecie chwyta bramkarz WKS-u.
35 min. - Przypadkowy faul Madeja na Łatce.
34 min. - Odegranie Podbeskidzia na lewą stronę do Sokołowskiego, który znajdował się na pozycji spalonej.
33 min. - Mila podaje prostopadle do Diaza, jednak zrobił to minimalnie za mocno i Argentyńczyka uprzedził Zajac.
32 min. - Dwójkowa akcja Soboty i Diaza zakończona strzałem w bramkarz tego pierwszego.
30 min. - Akcja Cohena lewą stroną, który dośrodkowuje w pole karne, tam jednak Kelemen łapie piłkę i wyjaśnia sytuację.
29 min. - Żółtą kartką zostaje upomniany Krzysztof Król za faul na Tadeuszu Sosze.
26 min. - Wielkie szczęście Śląska. Składna akcja Podbeskidzia zakończona strzałem Demjana z 7m obok bramki, który przed sobą miał tylko Kelemena.. Było bardzo groźnie.
25 min. - Podanie Pawelca do Madeja, który znalazł się na pozycji spalonej.
23 min. - GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL Po dośrodkowaniu Mili piłkę wybijają obrońcy gości, następnie wrzuca ją z powrotem Madej, tam do piłki dopada Diaz, który uderza, a w ostatniej chwili kierunek piłki zmienia Celeban i to on wyprowadza Śląsk na prowadzenie!
20 min. - Dośrodkowanie Madeja, obrońca gości wybija piłkę z pola karnego pod nogi Mili, którego uderzenie zostaje zablokowane, a dobitka pada obok bramki.
19 min. - Śląsk częściej atakuje na bramkę rywala, rzadko jednak realnie potrafi zagrozić pod bramką Zajaca.
17 min. - Podanie Soboty do Sochy, który wbiega w pole karne, tam jest faulowany przez co pada na murawę, jednak gwizdek sędziego milczy.
15 min. - Szarża Madeja lewą stroną, skrzydłowy Śląska traci jednak piłkę na rzecz Koniecznego.
13 min. - Koman zza pola karnego podaje do... Mariana Kelemena.
12 min. - Mila do Soboty, ten szybko odgrywa do Diaza, który sprzed linii pola karnego z trudnej pozycji uderza na bramkę rywala, niestety wprost w bramkarza.
10 min. - Faul Patejuka na Dudku.
9 min. - W pościgu o piłkę pomiędzy Sochą a Demjanem lepszy okazał się wychowanek WKS-u.
8 min. - Zbyt mocne dośrodkowanie Madeja do Soboty. Piłkę przejmują goście.
7 min. - Po wrzutce w pole karne Śląska piłkę chwyta golkiper WKS-u, następnie puszcza piłkę, upada na Jarosława Fojuta, a sędzia gwiżdże faul dla gospodarzy.
6 min. - Kolejny faul po stronie WKS-u. Tym razem rywala nieprzepisowo powstrzymuje Sobota.
6 min. - Uderzenie Cohena z rzutu wolnego - piłkę bez problemu chwyta Kelemen.
5 min. - Fojut fauluje Demjana 20m od bramki Kelemena.
4 min. - Niecelne uderzenie Sebastian Mili z 20m ponad bramką gości.
3 min. - Kibice przygotowali efektowną oprawę. Na trybunie odkrytej przeważa napis "Twierdza Wrocław - od zawsze poddaje się ostatnia!"
2 min. - Ni to strzał ni to podanie Mili do.. Zajaca.
1 min. - Mila do Diaza i zaczynamy!

Trójka sędziowska wprowadziła piłkarzy obydwu klubów na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz.

Piłkarze przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę.

Deja vu? Czemu nie? Liczymy, że piłkarze Śląska Wrocław ponownie wygrają w tym tygodniu z zawodnikami Podbeskidzie Bielsko-Biała i w dobrych humorach będą oczekiwać spotkania z Lechią Gdańsk inaugurującego piłkarskie otwarcie nowego stadionu! Z Oporowską trzeba się godnie pożegnać!