Strzelcy: Wołczek(s) 78 - Diaz 2, Ćwielong 20, Celeban 64, Voskamp 85, Isailović (s) 90+3
Sędziuje: Paweł Raczkowski Widzów: 10329 Aura: bezchmurnie
Zagłębie Lubin:(stroje: pomarańczowe) Isailović - Kowalczyk, Hanek, Horwath, Costa - Dąbrowski, Rachwał, Abwo (18 J. Gancarczyk), Małkowski (68 Galkevicius) - Traore, Sernas (68 Szczepaniak) Trener: Pavel Hapal
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) R.Gikiewicz - Celeban, Fojut, Pietrasiak, Pawelec (65 Wołczek) - Sobota, Elsner (76 Kaźmierczak), Dudek, Ćwielong - Mila - Diaz (70 Voskamp) Trener: Orest Lenczyk

Zagłębie Lubin: Ptak, Gancarczyk, Rymaniak, Szczepaniak, Galkevicius, Wilczek, Hanzel
Śląsk Wrocław: Żukowski - Cetnarski, Kaźmierczak, Wołczek, Madej, Socha, Voskamp

90+4 min. - Koniec meczu. Śląsk wygrywa 5:1!
90+3 min. - GOOLLLLLL 1:5! Świetne podanie do Voskampa, który wbiegając w pole karne z lewej strony zdecydował się podawać do Ćwielonga, lot piłki przeciął Costa, ale zrobił to w taki sposób, że posłał ją pod nogi Isailovicia, który wbił piłkę do własnej bramki.
90+1 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył 4 minuty.
89 min. - Sobota uderza z lewej strony ale Isailović chwyta piłkę.
87 min. - Mogło być 5:1 dla Śląska, ale uderzenie Ćwielonga zostaje zablokowane.
85 min. - GOOOOOOOLLLLLLLL4:1! Doskonałe podanie Kaźmierczaka do Voskampa, który będąc sam na sam przed bramkarzem dokonuje formaności.
84 min. - Dwójkowa akcja Celebana z Ćwielongiem została zakończona niecelnym uderzeniem tego drugiego.
83 min. - Celeban podaje do Voskampa, który uderza na bramkę Zagłębia w polu karnym, ale jego strzał zostaje zablokowane.
81 min. - Żółtą kartką zostaje upomniany Costa za faul na Sobocie.
80 min. - Podanie Dudka do Voskampa, ale ten był na pozycji spalonej.
79 min. - Płaskie, ale mocne uderzenie Galkeviciusa z dystansu. Piłka minęła słupek po zewnętrznej stronie bramki.
78 min. - 1:3. Samobójcze trafienie Wołczka. Po uderzeniu Gancarczyka piłkę paruje przed siebie Gikiewicz, piłka trafia w nogi Wołczka, odbija się i wpada do bramki...
76 min. - Zmiana w Śląsku. Kaźmierczak wchodzi za Elsnera.
75 min. - Faul Celebana na Gancarczyku.
74 min. - Uderzenie Elsnera z 40m było zdecydowanie zbyt słabe aby mogło jakkolwiek zagrozić Zagłębiu.
73 min. - Seria strzałów na bramkę Isailovicia, niestety nie udało się podwyższyć wyników. Próbowali: Dudek, Elsner oraz Ćwielong.
71 min. - Groźne uderzenie Galkeviciusa z 20m broni Gikiewicz.
70 min. - Zmiana w Śląsku. Voskamp wchodzi za Diaza.
69 min. - Diaz zagrywa do Elsnera, który z pierwszej piłki uderza z 30m, ale bardzo niecelnie.
68 min. - Zmiany u gospodarzy. Galkevicius za Małkowskiego oraz Szczepaniak za Sernasa.
67 min. - Efektowne i efektywne wyjście z bramki Gikiewicza i jego interwencja blisko linii bocznej boiska!
65 min. - Zmiana w Śląsku. Wołczek za Pawelca.
64 min. - GOOOOLLLLLL Już 3:0 dla Śląska! Bramkostrzelny Celeban znowu zdobywa gola głową! Udało mu się to po wrzutce Ćwielonga z lewej strony.
62 min. - Po wrzutce Gancarczyka główkował Traore ale bardzo niecelnie.
60 min. - Obaj obrońcu WKS-u powrócili na boisko.
58 min. - Bardzo niebezpieczne zagranie Gancarczyka na Pawelcu. Piłkarz zwija się z bólu na murawie.
56 min. - Podczas wspomnianej akcji groźnie interweniował Jarosław Fojut, który obecnie jest opatrywany przez lekarzy.
56 min. - Świetna akcja Kowalczyka, który minął kilku zawodników Śląska, w polu karnym gości podał do Gancarczyka, który w idealnej sytuacji uderzył ponad poprzeczką bramki Gikiewicza.
54 min. - Po dośrodkowaniu Mili w trudnej pozycji piłkę przyjął Elsner, zagrywa sprytnie do Diaza, który jednak osaczony przez Kowalczyka nie przyjmuje dobrze sobie piłki.
52 min. - Na bramkę uderzał Sernas, ale Gikiewicz na raty ją chwyta.
51 min. - Sebastian Mili podczas przyjmowania piłki po wrzutce Pietrasiaka pomógł sobie ręką.
49 min. - Po dośrodkowaniu Mili z rzutu rożnego małe zamieszanie w polu karnym ale ostatecznie piłkę chwycił Isailović.
48 min. - Szarża Ćwielonga lewą stronę zakończona zablokowanym dośrodkowaniem.
47 min. - Mila prostopadle do Diaza, który uderzał, ale bardzo nieudanie.
46 min. - Mila do Diaza i zaczynamy!

Piłkarze powrócili na boisko. Za chwilę rozpocznie się II połowa.

Śląsk gra dojrzale i spokojnie. Zagłębie rwie się do przodu, ale defensywa WKS-u gra dzisiaj bezbłędnie. Wydaje się, że wrocławianie w 100% realizują założenia taktyczne.

45+1 min. - Koniec I połowy.
45+1 min. - Gancarczyk strzela zza pola karnego prosto w Fojuta, po chwili odgrywa do Sernasa, którego strzał broni Gikiewicz.
45 min. - Tym razem strzelał Sernas, ale ponad poprzeczką.
45 min. - Gancarczyk urywa się Ćwielongowi, dośrodkowuje w pole karne, ale defensywa wrocławian w dalszym ciągu pozostaje bez błędów.
44 min. - Dośrodkowanie Rachwała z prawej strony, jednak w polu karnym piłkę przejął Fojut.
42 min. - Uderzenie Sernasa z 25m zostaje zablokowane przez Fojuta.
41 min. - Elsner podaje zbyt mocno do Diaza, aby ten mógł przyjąć piłkę przed pole karnym gospodarzy.
40 min. - Pawelec wybiciem piłki na aut przerywa ofensywną akcje Zagłębia.
37 min. - Podanie do Janusza Gancarczyka na prawą stronę, który znajdował się na pozycji spalonej.
36 min. - Było trzech na trzech. Na szczęście Małkowski zamiast odgrywać do partnerów chciał przechytrzyć Pietrasiaka, ale stoper WKS-u nie dał się byłemu koledze z Bełchatowa.
35 min. - Bardzo nieudane zagranie Elsnera do Soboty.
34 min. - Z rzutu wolnego uderzał Sebastian Mila, Isailović wypuścił piłkę z rąk, próbował dobijać Ćwielong, ale bramkarz Zagłębia zdążył naprawić swój błąd.
32 min. - Po kolejnym rzucie rożnym główkuje Hanke, ale na szczęście Gikiewicz chwyta piłkę i wyjaśnia sytuację.
31 min. - Po dośrodkowaniu rzutu rożnego piłkę przez chwilę przejęli poza polem karnym gospodarze, ale po chwili Celeban okazuje się sprytniejszy od Dąbrowskiego.
30 min. - Krótkie rozegranie rzutu wolnego, podanie do Kowalczyka, który szukał odegrania piłki w pole karne Śląska, na szczęście Elsner skutecznie interweniuje.
29 min. - Mila fauluje Patryka Rachwała. Piłka dla gospodarzy.
27 min. - Dośrodkowanie Dąbrowskiego nie sprawiło żadnych problemów Rafałowi Gikiewiczowi.
24 min. - Ćwielong podaje do Diaza, który po chwili mu odgrywa, niewiele później skrzydłowy WKS-u podaje do Mili, który uderza zza pola karnego ale Isailović wybija piłkę.
22 min. - Zbyt mocne zagranie ze środka pola na prawe skrzydło do Janusza Gancarczyka.
20 min. - GOOOOOOOOLLLLLL Indiwydualna akcja Ćwielonga zakończona pięknym strzał z 25m idealnie w okienko bramki Zagłębia. Śląsk już prowadzi 2:0!
18 min. - Zmiana w Zagłębiu. Z powodu kontuzji boiska musi opuścić Abwo. Wchodzi za niego Janusz Gancarczyk, były piłkarz Śląska Wrocław.
17 min. - Seria niedokładnych podań po stronie obu drużyn.
15 min. - Ładne podanie do Traore w pole karne, ten obraca z piłką, ale jego strzał zostaje zablokowany przez Pietrasiaka.
14 min. - Zagłębie o wiele odważniej atakuje. Śląsk spokojnie się broni i czeka głównie na grę z kontrataku.
12 min. - Zbyt głębokie dośrodkowanie z lewej strony. Piłka przeleciała nad polem karnym Śląska.
9 min. - Chwilę później na bramkę WKS-u uderzał Abwo ale bardzo niecelnie.
8 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zagrożenie w polu karnym Śląska oddala Celeban.
7 min. - Sebastian Dudek zdecydował się na uderzenie z ponad 30m, jednak Isailović nie dał się oślepić Słońcu, który podczas I połowy może przeszkadzać golkiperowi Zagłębia.
6 min. - Dośrodkowanie w pole karne WKS-u, główkuje Małkowski ale piłkę wybija Gikiewicz.
4 min. - Abwo faulowany przez Pawelca przy linii bocznej boiska.
3 min. - Mogło być 1:1! Podanie na lewo w pole karne Śląska do Sernasa, który uderza z 11m, Gikiewicz wybija jednak piłkę, próbował dobijać Traore ale minął się z futbolówką.
2 min. - GOOOOOOOLLLLLLLL Dośrodkowanie Mili w pole karne Zagłębia, tam piłkę przyjmuje Diaz, po chwili oddaje strzał i zdobywa bramkę już w 2. minucie!
1 min. - Elsner faule Patryka Rachwała.
1 min. - Traore to Sernasa i zaczynamy!

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz!

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE SKRÓT MECZOWY Z OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE ATMOSFERĘ PODCZAS OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

To nie jest zwykły mecz. To jest mecz derbowy. Z tego powodu nie wyobrażamy sobie innego zakończenia niż wygrana WKS-u!