Sędziuje: Hubert Siejewicz Widzów: 3000 Aura: pochmurnie
Górnik Zabrze:(stroje: białe) Skorupski - Olkowski, Danch, Szymura, Magiera - Jończyk (73 Milik), Marciniak, Mączyński, Nakoulma, Zahorski (30 Wodecki) - Gołębiewski Trener: Adam Nawałka
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) R.Gikiewicz - Celeban, Fojut, Pietrasiak, Wołczek - Madej (68 Diaz), Sztylka (90 Cetnarski), Dudek, Ćwielong (62 Kaźmierczak), Mila - Sobota Trener: Orest Lenczyk

Górnik Zabrze: Pesković - Gierczak, Wodecki, Tchomik, Płonka, Król, Milik
Śląsk Wrocław: Kelemen, Cetnarski, Pawelec, Voskamp, Diaz, Socha, Kaźmierczak

90+3 min. - Koniec meczu!
90+1 min. - Zmiana w Śląsku. Cetnarski wejdzie za Sztylkę.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył 3 minuty.
87 min. - Wrocławianie spokojnie kontrolują grę.
84 min. - GOOOOLLLLLL Piękna akcja Soboty, który wbiega z piłką w pole karne Górnika, mija rywali i przepięknie umieszcza piłkę w górnym okienku bramki Skorupskiego!
84 min. - Kolejne podanie Olkowskiego w pole karne Śląska, gdzie na szczęście dobrze interweniuje Gikiewicz.
82 min. - Podanie Olkowskiego wzdłuż bramki Śląska, piłkę wybija Sobotę, która po drodze minęła kilku zawodników Górnika.
81 min. - Niewiele brakowało aby podwyższyć wynik. Niestety uderzenie głową Sztylki minimalnie niecelne.
80 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę piąstkuje Skorupski, dopada do niej Fojut, który strzela, ale zostaje zablokowany.
78 min. - Cristian Diaz w starciu z Olkowskim wywalczył rzut rożny.
75 min. - Dobre podanie w pole karne do Diaza, który jednak nie jest w stanie oddać strzału.
74 min. - Gołębiewski zaskakuje uderzeniem z ponad 35m, próba przelobowania Gikiewicza była bliska realizacja, gdyż piłka odbiła się od poprzeczki bramki WKS-u.
73 min. - Zmiana w Górniku. 17-letni Milik za Jończyka.
73 min. - Kompletnie nieudany strzał Przemysław Kaźmierczaka z rzutu wolnego.
72 min. - Kolejny rzut wolny dla wrocławian. Tym razem sfaulowany w pobliżu narożnika pola karnego został Kaźmierczak.
70 min. - Faul Wodeckiego na Dudku.
68 min. - Kolejna zmiana w Śląsku. Diaz za Madeja.
64 min. - Mila podaje do Soboty, który wdał się w rajd z Olkowskim - lepszy okazał się ten drugi.
62 min. - Zmiana w Śląsku. Przemysław Kaźmierczak wchodzi za Piotra Ćwielonga.
61 min. - MIla zagrywa na drugą stronę do Ćwielonga, który będąc otoczony dwoma obrońcami Górnika po chwili ją traci w polu karnym gospodarzy.
60 min. - Żółta kartka dla Piotra Ćwielonga za nieprzepisowe powstrzymywanie Nakoulmy.
59 min. - To powinna być bramka dla Górnika. Mączyński wyłuskuje piłkę od obrońców WKS-u, piłkę przejmuje Wodecki, piłka po jego strzale odbija się od słupka, wraca do niego, jednak zawodnik Śląska kieruje piłkę, mając przed sobą pusta bramkę , wysoko ponad poprzeczkę.
57 min. - Tym razem uderzenie piłkarza Górnika okazało się niecelne.
56 min. - Jończyk ładnie główkował w pole karne Śląska, gdzie fenomenalnie broni Gikiewicz.
55 min. - Brzydkie wejście nakładką Wodeckiego w Madeja. Wrocławianie domagają się żółtej kartki dla zawodnika.
54 min. - Po dośrodkowaniu Magiery z rzutu wolnego lot piłki przedłużył Gołębiewski, Gikiewicz w genialny sposób wybija piłkę przed siebie, gdzie przejmuje ją Celeban i oddala zagrożenie.
52 min. - Kolejna wrzutka w pole karne WKS-u, ponownie dobrze zachowuje się bramkarz Śląska.
51 min. - Górnik w Natarciu. Po główce Mączyńskiego piłkę łapie na szczęście Gikiewicz.
50 min. - Strzał Nakoulmy z 16m został zablokowany.
48 min. - Żółtą kartką został upomniany Marciniak za wcześniejszy jego niebezpieczny faul.
47 min. - Faul Piotra Celebana na Mączyńskim.
46 min. - Gołębiewski do Nakoulmy i zaczynamy II połowę!

Na meczu obecny jest były trener Śląska Wrocław - Jan Żurek.

45+2 min. - Koniec I połowy.
45+1 min. - Ładna kontra Śląska, Sobota odgrywa do Madeja, który z 20m próbuje przelobować bramkarza, jednak uderzenie skrzydłowego Śląska okazało się zbyt mocne.
45+1 min. - Bardzo dobra piłka w pole karne Śląska, gdzie czaił się Gołębiewski, jeszcze lepsza interwencja Jarosława Fojuta.
45 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry I połowy doliczy 1 minutę.
44 min. - Szarża Celebana prawą stroną zakończona niedokładnym podaniem do Madeja.
42 min. - Nakoulma przyjmując piłkę przed polem karnym WKS-u pomógł sobie ręką.
41 min. - Mila sprytnie odgrywa do Soboty, w ostatniej chwili dobrze interweniuje Szymura.
39 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niecelnie główkuje zawodnik WKS-u.
37 min. - GOOOOOLLLLLLLL Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnie główkował Fojut, jednak Skorupski szczęśliwie podbił piłkę przed siebie, doszedł do niego Celeban, który głową umieścił piłkę w siatce!
34 min. - Nakoulma odgrywa do Gołębiewskiego, którzy uderza z 25m, ale jego uderzenie nie sprawiło żadnych problemów bramkarzowi wrocławian.
33 min. - Po wrzutkach futbolówki w pole karne przez Dudka i Sztylki piłkę wybijają stoperzy Górnika.
32 min. - Świetne zagranie Madeja do Ćwielonga, który w ostatniej chwili w polu karnym został uprzedzony przez bramkarza Górnika.
31 min. - Niebezpieczna interwencja Gikiewicza, który próbował chwytać piłkę na 15. metrze, jednak nie zdołał jej złapać, popychając przy tym nieco Gołębiewskiego.
30 min. - Zmiana w Górniku. Wodecki wchodzi za kulejącego Zahorskiego.
28 min. - Kontuzji doznał Tomasz Zahorskie. Konieczna jest zmiana.
28 min. - Żółtą kartką upomniany został Dariusz Sztylka za faul na Gołębiewskim.
27 min. - Zbyt mocne zagranie Mili do Soboty zza plecami obrońców Górnika.
25 min. - Nieporozumienie Olkowskiego z Jończykiem, zbyt długie podanie, dzięki czemu Śląsk przechwyca piłkę.
24 min. - Po strzale Mączyńskiego bezpośrednio z rzutu wolnego piłkę pewnie chwyta Gikiewicz.
23 min. - Jarosław Fojut sfaulował Gołębiewskiego 20m od bramki Śląska. Przerwało to groźnie zapowiadającą się akcję Górnika.
21 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę piąstkuje Gikiewicz, po chwili zza lini pola karnego strzela Nakoulma, ale prosto w obrońców WKS-u.
19 min. - Mila świetnie wypuszcza Madeja, który jednak z ostrego kąta nie decyduje się strzelać a przerzuca ją na prawą stronę do Soboty, który jednak zostaje osaczony i zablokowany przez obrońców Górnika.
18 min. - Dudek do Mili, który wrzuca w pole karne, gdzie nie ma żadnego zawodnika Śląska.
17 min. - Bardzo ładne uderzenie Mili z rzutu wolnego. Piłka przeleciała jednak nieco ponad spojeniem bramki.
16 min. - Po kwadransie gry posiadanie piłki przez Śląsk Wrocław wynosi 63%.
15 min. - Faul na Dudku 35m od bramki Górnika. Będzie rzut wolny dla wrocławian.
13 min. - Śląsk miał sporo szczęścia. Po dośrodkowaniu Magiery w pole karne WKS-u, tam źle główkował Fojut, do piłki doszedł Jończyk, który strzelał z 5m, ale prosto w Gikiewicza. Piłka przeleciała 2m od bramki tuż obok nogi Szymury.
11 min. - Taktyczny faul Dariusza Sztylki na Dawidzie Jończyku.
9 min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Śląska, tam jednak po chwili Pietrasiak wybija piłkę spoza własne pole karne.
8 min. - Zbyt mocne podanie Magiery do Nakoulmy.
7 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie główkuje Fojut.
6 min. - Świetna akcja Śląska! Po wrzutce Ćwielonga w pole karne z pierwszej piłki z ostrego kąta strzelał Madej, ale Skorupski intuicyjnie świetnie interweniował i wybił piłkę na rzut rożny.
5 min. - Faul Jończyka na Dudku.
4 min. - Wrzutka Mili w pole karne gospodarzy, gdzie piłkę pewnie chwyta Skorupski.
3 min. - Mila do Soboty, który odgrywa w pole karne niedokładne do wychodzącego Madeja. Mogło być groźnie.
2 min. - Od pierwszego gwizdka zawodnicy narzucili bardzo szybkie tempo gry. Jak na razie jednak nie mieliśmy żadnej sytuacji strzeleckiej.
1 min. - Mila do Soboty i zaczynamy!

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Orest Lenczyk tym razem nie zaskakuje, a wręcz szokuje wyjściowym składem. W bramce R. Gikiewicz, w środku pomocy Sztylka oraz brak nominalnego napastnika.

KLIKNIJ, ABY PRZYPOMNIEĆ SOBIE ATMOSFERĘ PODCZAS OSTATNIEGO SPOTKANIA TYCH DRUŻYN

Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE ze spotkania pomiędzy Górnikiem Zabrze a Śląskiem Wrocław.