Sędziuje: Paweł Gil (Lublin) Widzów: ok. 18 000 Aura: zimno
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Celeban, Fojut, Pietrasiak, Mraz - Elsner (69 Sztylka), Kaźmierczak - Cetnarski (84 Madej), Stevanović (84 Ćwielong), Mila - Diaz Trener: Orest Lenczyk
Ruch Chorzów:(stroje: białe) Pesković - Djokić, Grodzicki, Stawarczyk, Burliga - Grzyb (74 Smektała), Malinowski (35 Lisowski), Straka, Janoszka - Jankowski, Piech (84 Abott) Trener: Waldemar Fornalik

Śląsk Wrocław: R. Gikiewicz, Ćwielong, Voskamp, Pawelec, Dudek, Madej, Sztylka
Ruch Chorzów: Perdijić, Abott, Josl, Lewczuk, Lisowski, Starzyński, Smektała

90+4 min. - Koniec meczu. Śląsk remisuje 1:1.
90+2 min. - Strzał Elsnera z 20m, lot piłki głową przecinał jeszcze Diaz, ale nie trafił w bramkę.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył 4 minuty.
89 min. - Śląsk atakuje, atakuje, ale celnych strzałów na bramkę brak.
87 min. - Zagranie ręką przez Celebana tuż przed polem karnym Ruchu.
86 min. - Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Burliga.
85 min. - Błąd obrońców Śląska, którzy zostawili niepilnowanego Janoszkę w polu karnym WKS-u. Na szczęście zawodnik Ruchu strzelił bardzo niecelnie.
84 min. - Podwójna zmiana w Śląsku. Ćwielong za Stevanovicia oraz Madej za Cetnarskiego. Za to w Ruchu za Piecha wchodzi Abott.
82 min. - Mila do Diaza, ten z ostrego kąta oddaje strzał ale broni Pesković.
80 min. - Faul Celebana na Piechu. Śląsk atakuje coraz odważniej.
78 min. - Niestety Ruch wyrównał. Po wrzutce w pole karne celnie głową strzelił Arkadiusz Piech.
74 min. - Kolejna zmiana u gości. Smektała wejdzie za Wojciech Grzyba.
72 min. - Śląsk nie popełnia błędów w defensywie, ale ma problemy w konstruowaniu akcji ofensywnych.
70 min. - Żółta kartka dla Rafała Grodzickiego za niesportowe zachowanie (kopnięcie piłki po gwizdku).
69 min. - Zmiana w Śląsku. Dariusz Sztylka wejdzie za Roka Elsnera.
65 min. - Seria złych przyjęć i zagrań na boisku.
64 min. - Żółtą kartką został upomniany Patrik Mraz.

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ DOPING NA STADIONIE DO 20 MINUTY

61 min. - Bardzo niebezpiecznie zagranie Janoszki. Po chwili znowu wrzutka, tym razem z prawej strony, na szczęście dobrze interweniujący Fojut skutecznie przerywa akcje rywali.
59 min. - Podanie Mili do Elsnera przed pole karne, który uderza minimalnie niecelnie.
57 min. - Świetna interwencja Celebana, któy w ostatnim momencie powstrzymał Jankowskiego, który mógł wyjść sam na sam przed Słowakiem.
55 min. - Chwilę później znowu goście atakują, na szczęście po oddanym strzale dobrze interweniował Kelemen.
54 min. - Ruch w ataku, na szczęście jednak po wrzutce Burligi piłki nie zdołał opanować Straka.
52 min. - Ni to strzał ni to podanie Mili z rzutu wolnego, piłkę przejęli chorzowianie.
50 min. - Fojut próbował długim podaniem obsłużyć Stevanovicia, jednak piłkę zdołał wcześniej przyjąć Grzyb.
48 min. - Po chwili kontra gości zakończona zbyt długim podaniem do Piecha i przejęciem piłki przez Kelemena.
47 min. - Po dośrodkowaniu Mili piłkę źle przyjął Stevanović przez co przejęli ją goście.
46 min. - Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
45+1 min. - Koniec I połowy. Śląsk prowadzi 1:0. Czekamy na drugą odsłonę meczu!
44 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry I połowy doliczy 1 minutę.
42 min. - Wrzutka w pole karne Śląska... do piłkarza Śląska.
41 min. - Elsner do Mili, ten wypuszcza Diaza, który znajduje się sam na sam przed bramkarzem. Niestety sędzia dopatrzył się spalonego.
38 min. - W trochę przypadkowy sposób na spalonym znalazł się Piech.
37 min. - Mraz podawał wzdłuż linii bramkowej, niestety piłka padła łupem bramkarza gości.
35 min. - Zmiana w Ruchu. Lisowski wchodzi za Malinowskiego.
32 min. - Kontra Śląska, z piłką biegł Stevanović, ale powstrzymał go Grodzicki.
31 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ruchu przez chwilę zakotłowało się w polu karnym Śląska, ale na szczęście ostatecznie udało się oddalić zagrożenie.
29 min. - GOOOOOOLLL Ostra wrzutka Kaźmierczaka, Mila mija się z piłką, ale na szczęście był tam jeszcze Cetnarski, który z 5m daje Śląskowi prowadzenie!
27 min. - Genialne podanie do Diaza, który miał przed sobą tylko bramkarza, jednak napastnik Śląska uderzył prosto w Peskovicia. Po chwili dobijać próbował Stefanović, ale źle przyjął piłkę.
26 min. - Podanie z rzutu rożnego, następnie kąśliwe uderzenie, piłka zmierzała w samo "okienko", na szczęście świetną interwencją popisał się Marian Kelemen.
25 min. - Akcja prawą stroną boiska, próba zagrania wzdłuż bramki, wybicie futbolówki dzięki dobrej interwencji Kaźmierczaka.
24 min. - Walczący do końca Elsner zdołał podać do stojącego w polu karnym Ruchu Stevanovicia. Ten oddał strzał, ale obok bramki.
23 min. - Zbyt mocne podanie Janoszki wzdłuż bramki Śląska. Na szczęście żadne z rywali nie przeciął lotu piłki.
21 min. - Seria niedokładnych podań po stronie obu drużyn.
20 min. - Znowu mało brakowało. Po dośrodkowaniu Celebana główkować próbował Diaz, niestety niecelnie.
18 min. - Ach! Bezpośrednio uderzał Sebastian Mila, niestety piłka ominęła słupek bramki po jego zewnętrznej stronie. Było blisko.
17 min. - Nakładka zawodnika Ruchu 25 od bramki Peskovicia. Rzut wolny dla wrocławian!
16 min. - Bardzo nieudany strzał Janoszki bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka wyleciała wysoko ponad bramkę Śląska.
15 min. - Błąd Fojuta, przez co Jankowski przechwycił piłkę 20m od bramki Kelemena, pobiegł przed siebie, a po chwili został sfaulowany przez Jarosława. Za to obrońca WKS-u został upomniany żółtą kartką.
13 min. - Wrzutka w pole karne, tam bliski przejęcia piłki był Kaźmierczak, jednak po chwili utracił ją na rzecz Grodzickiego.

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ KIBICÓW RUCHU NA STADIONIE

11 min. - Kaźmierczak po podaniu Stevanovicia, zdecydował się na strzał z 25m, niestety piłka poszybowała obok bramki.
10 min. - Płaskie podanie w pole karne Śląska, na szczęście Fojut wybija futbolówkę daleko od własnej bramki.
9 min. - Kilkanaście sekund później z prawej strony wrzucał Elsner, ale również nieskutecznie.
8 min. - Zbyt głęboka wrzutka Mraza z lewej strony boiska w pole karne gości.
6 min. - Po dośrodkowaniu Straki Celeban głową oddalił zagrożenie spod własnego pola karnego.
5 min. - Faul Stevanovicia na Piechu.
4 min. - Jankowski z pierwszej piłki uderzał w pole karne, ale piłka po jego uderzeniu wyszła poza linię bramkową.
3 min. - Diaz okiwał dwóch zawodników Ruchu, a po chwili okiwano jego.
2 min. - Zbyt mocna wrzutka Celebana w pole karne. Piłka dla Ruchu.
1 min. - Jankowski do Piecha i zaczynamy!

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Na stadionie jest ok. 300 ubranych na czarno kibiców Ruchu Chorzów.

W dzisiejszym spotkaniu zadebiutuje dwóch nowych zawodników WKS-u: Patrik Mraz oraz Dalibor Stevanović.