Strzelcy: Madej 6' - Kijanskas 20', Malarczyk 76'
Sędziuje: Tomasz Musiał (Kraków) Widzów: 18000 Aura: słonecznie
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) R.Gikiewicz - Celeban, Fojut, Wasiluk (50' Pietrasiak), Pawelec - Elsner (77' Cetnarski), Kaźmierczak - Sobota, Mila (77' Dudek), Madej - Diaz Trener: Orest Lenczyk
Korona Kielce:(stroje: żółcisto-krwiste) Małkowski - Golański (60' Lenartowski), Kijanskas, Stano, Lisowski - Kuzera (75' Malarczyk), Jovanović, Vuković, Korzym - Sobolewski, Gołębiewski (86' Bąk) Trener: Leszek Ojrzyński

Śląsk Wrocław: Kelemen, Cetnarski, Voskamp, Ćwielong, Dudek, Spahić, Pietrasiak
Korona Kielce: Pilarz, Malarczyk, Kiercz, Lech, Lenartowski, Łuczak, Bąk

Koniec meczu! Zasłużone zwycięstwo Korony, która w tym roku zdobyła komplet punktów. Na drugim biegunie jest Śląsk, który w dalszym ciągu nie może wygrać. W dodatku styl drużyny trenera Lenczyka jest po prostu fatalny...

94 min. - Strata przez opieszałość Pawelca, to było dobre podsumowanie jego występu.
91 min. - Kaźmierczak!!! Piłka trafia w poprzeczkę!

Sędzia doliczył 4 minuty.

90 min. - Będzie szansa dla Śląska, rzut wolny 5m przed polem karnym Korony.
89 min. - Przed szansą stanął Pietrasiak, ale Kijanskas w ostatniej chwili zablokował jego strzał.
89 min. - Rzut rożny dla Śląska.
86 min. - Gołębiewskiego łapią skurcze i dzisiaj już nie zagra, w jego miejsce wchodzi Bąk.
84 min. - Lenartowski strzelił z ponad 30m, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Śląska.
83 min. - Kolejna szansa Soboty, który zamiast strzelać wdarł się w drybling i stracił piłkę.
82 min. - Sobota spróbował szczęścia zza pola karnego, piłkę po rykoszecie bez problemu złapał Małkowski.
79 min. - Diaz dośrodkował do Madeja, ale obrońca Korony go wyprzedził.
77 min. - Podwójna zmiana w Śląsku, za Milę wchodzi Dudek, za Elsnera Cetnarski.
76 min. - Gol dla Korony! Po kilku sekundach od wejścia na murawę po rzucie rożnym Malarczyk pakuje piłkę do siatki Śląska!
75 min. - Malarczyk zmienia Kuzerę.
73 min. - Wreszcie dobra akcja Śląska! Mila zagrał na skrzydło do Celebana, który w idealnej sytuacji nie trafił czysto głową w piłkę i chybił z kilku metrów
70 min. - Lenartowski oszukał Pawelca i Pietrasiaka, strzelił z narożnika pole karne w kierunku pierwszego słupka, na szczęście niecelnie.
67 min. - To była ładna akcja Korony, Sobolewski zgrał do Jovanovicia, ten wycofał do Vukovicia,którego strzał został zablokowany. Po chwili Gołębiewski wdarł się w pole karne niemal identycznie jak Madej przy golu dla Śląska, ale strzelił słabo i wprost w Gikiewicza.

Bezradność Śląska jest zatrważająca...

60 min. - Zmiana w Koronie, za Golańskiego wbiega Lenartowski.
59 min. - Strata Śląska, kolejna!
56 min. - Groźna akcja Korony, jak zwykle maczał przy niej palce niezwykle aktywny Sobolewski.
55 min. - Madej na spalonym po zagraniu Mili, takich prób potrzeba nam więcej, jeśli Śląsk chce po raz pierwszy w tym roku wygrać.
54 min. - Dobre podanie Kaźmierczaka na prawą stronę do Soboty, który dobiegł do piłki, ale nie miał do kogo dośrodkować.
53 min. - Pawelec ostro potraktował Korzyma i słusznie został napomniany żółtym kartonikiem.
50 min. - Pietrasiak zmienia kontuzjowanego Wasiluka, który ma roztrzaskany nos po zderzeniu z Fojutem.
48 min. - Strata Mili, na spalonym Korzym, który wychodził na czystą pozycję. Golański napomniany żółtą kartką po faulu na Madeju.
47 min. - Gołębiewski zgrał do Sobolewskiego, Pawelec w ostatniej chwili wybił w aut! Przy tej akcji urazu uznał Wasiluk.
46 min. - Obie drużyny bez zmian. Na trybunach przybyło kibiców, obecnie jest ich około 18tys.
46 min. - Rozpoczynają kielczanie.

Piłkarze już wrócili na murawę.

45+1 min. - Po doliczonej minucie sędzia skończył pierwszą połowę. Co z tym Śląskiem? Wrocławianie grają fatalnie i nie zasługują w tym spotkaniu nawet na jeden punkt!
45 min. - Strzał Lisowskiego został zablokowany, ale goście cały czas utrzymują się przy piłce!
45 min. - Długa akcja Korony zakończyła się faulem Wasiluka na Korzymie 10m przed polem karnym Śląska.
42 min. - Dobra wymiana podań między Sobotą i Madejem, który wywalczył rzut rożny.
38 min. - Kibice zaczynają gwizdać, a kiedy piłkarze Śląska zaczną grać w piłkę nożną, a nie kopaną? Przyjezdni są ekipą lepszą i powinni prowadzić, gracze Śląska są bezradni...
35 min. - Mila... Czyli kolejny niecelny strzał...
33 min. - Gorąco zrobiło się w polu karnym Śląska, ale Elsner zdołał wybić piłkę daleko od wrocławskiej bramki. Po chwili po rzucie wolnym podopieczni trenera Lenczyka ponownie błądzili jak we mgle we własnej szesnastce, gol dla Korony wydaje się kwestią czasu!
32 min. - Pawelec naprawił swój błąd w ustawieniu, dogonił Korzyma i wybił piłkę na rzut rożny.
31 min. - Wreszcie dobra próba Śląska! Mila zagrał po ziemi do Madeja, który w polu karnym wymanewrował obrońcę Korony, ale tym razem jego strzał lewą nogą był bardzo niecelny.
28 min. - Korona ma przewagę, Śląsk nie potrafi się otrząsnąć po stracie bramki!
27 min. - Gołębiewski sfaulował Wasiluka, trafił po gwizdku piłką Gikiewicza, oczywiście żadnej kartki nie zobaczył.
25 min. - Zaiskrzyło pomiędzy Madejem a Vukoviciem. Dlaczego jedynym zawodnikiem, który walczy w drużynie Śląska, jest zawodnik we Wrocławiu niechciany?
22 min. - Znowu groźnie zrobiło się pod bramką Śląska! Sobolewski szarżował do prostopadłego zagrania, ale ostatecznie udało się wrocławianom zażegnać niebezpieczeństwo, m.in. dzięki wyjściu z bramki Gikiewicza.
20 min. - Gol dla Korony! Stano z linii końcowej zgrał głową piłkę do Kijanskasa, który z kilku metrów mocnym strzałem wpakował piłkę do siatki Śląska.
19 min. - Mieliśmy dwie akcje w ciągu jednej minuty. Śląsk miał szanse po dośrodkowaniu Celebana, strzał Elsnera został zablokowany, po chwili kontra Korony zakończyła się sparowaniem strzału Korzyma na rzut rożny.
16 min. - Pawelec stracił piłkę, która trafiła na prawą stroną do Sobolewskiego, ten popisał się świetnym dośrodkowaniem do Korzyma, Gikiewicz minął się z piłką, ale strzał głową Korzyma okazał się minimalnie niecelny. Mieliśmy sporo szczęścia!
15 min. - Pawelec włączył się lewą stroną do akcji ofensywnej Śląska, zdołał oddać dośrodkowanie, ale obrońcy wybili piłkę w aut.
14 min. - Sobolewski zakręcił Celebanem i Fojutem na lewej stronie boiska, zawodnik Korony przedarł się w pole karne, ale jego strzał został zablokowany.
12 min. - Przy trafieniu Madeja asystę zaliczył Diaz, która przed momentem sam spróbował uderzenia, ale nie trafił czysto w piłkę.

Bramka Madeja to pierwszy stracony gol przez Koronę w tym roku.

6 min. - Diaz zagrał idealnie w tempo do wychodzącego na wolne pole Madeja, który świetnym strzałem z lewej nogi w długi róg nie dał szans Małkowskiemu na skuteczną interwencję! Jeśli ten piłkarz nie otrzyma propozycji nowego kontraktu... Brawo Śląsk!
6 min. - GOOOOOOOL !!!!!
4 min. - Mila spróbował strzału z dystansu z prawej nogi, ale na próbie się skończyło.
3 min. - Zawodnicy mają spore problemy z opanowaniem piłki, która na wrocławskiej "murawie" płata figla. Na boisku mamy więcej piasku niż trawy! Oby "piachu" nie zagrał Śląsk!

Według niektórych obserwatorów na stadionie nie ma 12 tysięcy kibiców, ale co najwyżej 10... Czyli jak na Oporowskiej.

1 min. - Rozpoczął Śląsk.

Minuta ciszy ku pamięci Włodzimierza Smolarka.

Piłkarze oby drużyn wyszli już na murawę.

Smutno wygląda tak duży stadion z tak małą ilością kibiców... Około 12 tysięcy widzów zjawiło się dzisiaj na Stadionie Miejskim.

W drużynie gości zabraknie dzisiaj bardzo ważnego ogniwa - za kartki pauzuje Jacek Kiełb.

Korona nie straciła w tym roku żadnej bramki, przed Śląskiem więc trudne zadanie.

Witamy ze Stadionu Miejskiego we Wrocławiu! Czy Śląsk wreszcie będzie potrafił zdobyć pierwsze trzy punkty w tym roku? Podopieczni Oresta Lenczyka podejmą Koronę Kielce, która po wznowieniu rozgrywek nie straciła jeszcze żadnego oczka.

Zachęcamy do korzystania z naszej relacji LIVE, w której opiszemy przebieg meczu pomiędzy Śląskiem Wrocław a Koroną Kielce.

Autor relacji: Banan