Sędziuje: Robert Małek (Zabrze) Widzów: 12 000 Aura: ciepło
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Socha, Pietrasiak, Celeban, Pawelec - Sobota, Kaźmierczak, Dudek, Madej (86 Mraz) - Mila (75 Cetnarski) - Diaz (75 Voskamp) Trener: Orest Lenczyk
Cracovia:(stroje: biało-czerwono-białe) Kaczmarek - Nykiel, Boljević, Żytko, Suart (46 Dudzic) - Steblecki, Bartczak (72 Budziński), Hosek (46 Kosanovic), Struna - Szałachowski, v.d.Biezen Trener: Tomasz Kafarski

Śląsk Wrocław: R.Gikiewicz, Mraz, Sztylka, Cetnarski, Ł.Gikiewicz, Voskamp
Cracovia: Cierzniak, Nawotczyński, Kosanović, Szeliga, Budziński, Dudzic, Grzelak

90+2 min. - Koniec meczu! Śląsk wygrywa 3:0!
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył 2 minuty.
88 min. - Indywidualna akcja Soboty, który przebiegł z piłką pół boiska. Jednak jego strzał okazał się niecelny.
87 min. - Mocne uderzenie Mraza, niestety Kaczmarek łapie.
86 min. - Zmiana w Śląsku. Mraz wejdzie za Madeja.
85 min. - Szarża Dudzica lewą stronę, ale piłkę po jego podaniu przechwytuje Madej.
84 min. - Po dośrodkowaniu z rzutów rożnych piłkarze Śląska bez problemów oddalają zagrożenie.
82 min. - Cracovia się nie poddaje. Pawelec został zmuszony wybić piłkę na aut.
80 min. - Strzał Kaźmierczaka z rzutu wolnego niestety niecelny.
79 min. - Cetnarski faulowany 25m od bramki Kaczmarka.
78 min. - Cetnarski sprytnie do Diaza, który jednak znalazł się na pozycji spalonej.
75 min. - Dwie zmiany w Śląsku. Cetnarski za Milę oraz Voskamp za Diaza.
74 min. - Po strzale z rzutu wolnego Kelemen wybija piłkę przed siebie, tam dobija Dudzic, ale obok bramki.
73 min. - Żółtą kartką został upomniany Sebastian Dudek za faul przed polem karnym Śląska.
72 min. - Ostatnia zmiana u gości. Budziński wchodzi za Bartczaka.
71 min. - Diaz zdecydowanie zbyt lekko podaje do Soboty.
70 min. - Sobota podaje do Mila, ten uderza ale piłka po rykoszecie mija słupek po jego zewnętrznej stronie.
69 min. - Długie podanie do Mili, który osamotniony przez kolegów i w otoczeniu trzech rywali stracił piłkę.
67 min. - Strzał Szałachowskiego z 20m pewnie łapie Marian Kelemen.
66 min. - Atak Cracovii został powstrzymany ostatecznie przez Piotra Celebana.
65 min. - Po dośrodkowaniu Mili z rzutu rożnego główkował Kaźmierczak, ale Kaczmarek zdołał złapać piłkę.
64 min. - Faul na Tadeuszu Sosze.
63 min. - Znowu była spora szansa na podwyższenie wyniku. Madej zbyt lekko podawał do wybiegającego na świetną pozycję Sobotę. Niestety stoper Cracovii zdołał przejąć piłkę.
62 min. - Madej nie porozumiał się z Diazem i podał piłkę w pole karne... do nikogo.
61 min. - Natarcie trwa. Tym razem jednak Sobota przegrywa rywalizacją główkową z polu karnym gości z Krakowa.
60 min. - To powinna być bramka! Kaźmierczak idealnie wypuszcza Sobotę, który będą sam na sam przed bramkarzem uderza obok bramki!
58 min. - Faul na Mili w środkowej części boiska.
57 min. - Po chwili strzelał Kaźmierczak ale znalazł się na pozycji spalonej.
56 min. - Dudek podaje do Diaza, który stanął w miejscu i stracił pikę.
56 min. - Żaden zawodnik Śląska nie przyjął sobie dobrze piłki po wrzutce Madeja z prawej strony boiska.
55 min. - Niecelnym uderzeniem na bramkę Kaczmarka popisał się Sobota. Wysoko ponad bramką.
54 min. - Chwilę później udało się to Stebleckiemu ale Kelemen z łatwością chwycił piłkę.
52 min. - Zakotłowało się w polu karnym wrocławian ale goście nie zdołali oddać strzału na bramkę Śląska.
51 min. - Żółtą kartką został upomniany Krzysztof Nykiel za faul na Sobocie.
50 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnik Śląska został sfaulowany przez rywala gości.
49 min. - Steblecki groźnie dośrodkował w polu karnym, Kelemen został zmuszony wybić piłkę na rzut rożny.
47 min. - Zbyt mocne podanie do Szałachowskiego. Piłka pada łupem Kelemena.
46 min. - Sędzia rozpoczął II połowę.
46 min. - Zmiany w Cracovii. Na murawie pojawią się: Milos Kosanovic oraz Bartłomiej Dudzic, którzy zmienią: Jana Hoska oraz Hesdeya Suarta.
45 min. - Sędzia kończy I połowę.
45 min. - GOOOOOLLLLLLLLLLLSobota zagrywa do Mili, który mając przed sobą tylko bramkarza zdobywa trzecią bramkę w meczu!
43 min. - Śląsk ciągle wiele atakuje ale niewiele z tego wynika.
41 min. - Sebastian Dudek pokusił się o płaskie uderzenie z 20m, nie sprawiło jednak one żadnych problemów Kaczmarkowi.
40 min. - Uderzenie Suarta z rzutu wolnego okazało się kompletnie nieudane.
39 min. - Żółtą kartką zostaje upomniany Pietrasiak za faul na Van Der Biezenie. Wyklucza to Pietrasiaka w kolejnym meczu ligowym.

Otwarta gra Cracovii sprzyja grze wrocławian, którzy z chęcią wykorzystują błędy rywali doszukując się próby powiększenie przewagi.

37 min. - Po dośrodkowaniu Boljevicia główkował Hosek, ale Kelemen na szczęście chwyta piłkę.
36 min. - Mila długim podaniem próbował obsłużyć Diaza, ale szybszy okazał się Kaczmarek.
35 min. - Socha do Soboty, który uderza niedaleko narożnika pola karnego, niestety robi to minimalnie niecelnie.
34 min. - Mila do Soboty, ten próbował odgrywać do Diaza, ale Boljević stał na posterunku.
33 min. - Piłka po technicznym podaniu Szałachowskiego nie znajduje żadnego adresata i wychodzi poza linię końcową.
32 min. - Piłka po wrzutce w pole karne rywali wpada prosto w rękawice byłego bramkarza Śląska.
31 min. - Diaz widząc wychodzącego daleko od bramki Kaczmarka pokusił się o strzał z ponad 40m. Piłka przeleciała jednak nad poprzeczką bramki.
30 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę wybijają zawodnicy gości.
29 min. - Diaz sprytnie odgrywa do Soboty, ten dośrodkowuje do Mili, który podaje do Madeja. Niestety strzał skrzydłowego WKS-u z 7m został zablokowany.
28 min. - Po dośrodkowaniu Mili w rzutu rożnego Kaczmarek wypuścił piłkę z rąk, ale niestety błyskawicznie naprawił swój błąd.
27 min. - Niedokładne zagranie Soboty do Diaza w polu karnym. Przynajmniej jednak udało się wywalczyć rzut rożny.
24 min. - Zbyt mocny przerzut piłki Mili do Madeja, który przyjął ją tuż za linią boczną boiska.
24 min. - Faul na Mili idealnie na środku boiska.
22 min. - GOOOOOLLLLLLLL Madej w polu karnym podał do Mili, który prawą nogą uderzył przy lewym słupku bramki i zdobył gola dla Śląska!
20 min. - Mocne uderzenie Soboty z dystansu - piłka przelatuje nad poprzeczką.
19 min. - Wysokie podanie do Boljevicia, który niebezpiecznie główkuje do bramkarza, choć za nim czaił się Sebastian Mila.
18 min. - Szarża Struny prawą stroną, na szczęście po jego płaskim uderzeniu w pole karne Pawelec przejmuje piłkę.
17 min. - Mila podaje do tyłu do Kaźmierczaka, który uderza z pierwszej piłki, ale jego atomowe uderzenie okazuje się nieziemsko niecelne.
16 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Żytko lekko główkuje ale Kelemen bez problemów łapie futbolówkę.
16 min. - Po dośrodkowaniu Suarta z rzutu wolnego obrońca Śląska wybija piłkę na rzut rożny.
15 min. - Śląsk w natarciu! Sobota do Mili, który mija rywala, czubkiem buta oddaje jednak lekki strzał i Kaczmarek nie ma problemów z chwyceniem piłki.
14 min. - Znowu akcja Śląska, podanie na lewo w polu karnym do Diaza okazało się jednak minimalnie za mocne.
13 min. - Steblecki próbował dośrodkowywać w pole karne Śląska, ale zrobił to w taki sposób, że piłka wyszła na aut.
12 min. - Mila błyskawicznie rozpoczął kontratak. W środku pola minął trzech rywali, podał do Diaza, który dośrodkowywał z prawej strony, ale tam żaden zawodnik WKS-u nie przeciął lotu piłki.
11 min. - Wrzutka w pole karne, dobitka, ale na szczęście nie tracimy bramki. Było groźnie.
10 min. - Struna stracił piłkę 20m od bramki Śląska na rzecz dobrze zastawiającego się Soboty.
7 min. - Podanie Mili do Diaza, który jednak odwrócony tyłem do bramki nie ma pomysłu na dalsze rozegranie i po chwili traci piłkę.
6 min. - Było groźnie pod bramką Śląska. Na strzał z dystansu zdecydował się Steblecki. Piłka jednak szczęśliwa minęła obok bramki Kelemena.
4 min. - GOOOOOOLLLLLLLL Diaz pewnie uderza przy prawym słupku i wyprowadza Śląsk na prowadzenie!
3 min. - Niewiele sekund później Dudek wypuszcza Diaza, który jest faulowany w polu karnym. Sędzia wskazuje na jedenasty metr!
3 min. - Szarża Soboty prawą stronę, podanie do Dudka, który jednak przed polem karnym po chwili traci piłkę.
2 min. - Pierwszy faul w meczu. Nieprzepisowo powstrzymywany Socha.
1 min. - Sędzia rozpoczął I połowę.

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Na murawie pojawił się prezydent Rafał Dutkiewicz oraz kardynał Henryk Gulbinowicz. Były metropolita wrocławski zgodził się poświęcić wrocławski stadion.

Na stadionie panuje piknikowa atmosfera. Boimy się na razie oszacować jaka będzie frekwencja. Jednak podobno do piątku sprzedano 10 tys. biletów.

Zawodnicy z obu drużyn przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę.