Strzelcy: Celeban 51' (sam.), Rudniev 90'+6' (karny)
Sędziuje: Dawid Piasecki Widzów: ok. 15000 Aura: słonecznie
Lech Poznań:(stroje: zielone) Burić - Kikut, Kamiński, Arboleda, Wołąkiewicz (73' Możdżeń) - Injac (57' Djurdjević), Drewniak - Ubiparip, Krivets (46' Rudniev), Tonev - Ślusarski Trener: Mariusz Rumak
Śląsk Wrocław:(stroje: niebieskie) Kelemen - Socha (84' Ł.Gikiewicz), Celeban, Kaźmierczak, Pawelec (65' Mraz) - Elsner, Dudek - Madej, Mila, Sobota (76' Stevanović) - Diaz Trener: Orest Lenczyk

Lech Poznań: Kotorowski, Djujdrević, Murawski, Wolski, Drygas, Rudniev, Możdżeń
Śląsk Wrocław: R.Gikiewicz, Mraz, Sztylka, Cetnarski, Stevanović, Ł.Gikiewicz, Voskamp

Co za dramaturgia! Celeban nie zagra 54. spotkania z rzędu w Śląsku. Wrocławski obrońca nie zaliczy tego meczu do udanych, bo najpierw skierował piłkę do własnej siatki, a już w doliczonym czasie gry został wyrzucony z boiska za zagranie piłki ręką na linii bramkowej. Śląsk na pewno nie był zespołem gorszym, ale to Lech zdobył trzy punkty.

90+6 min. - Rudniev i 2:0 dla Lecha. Sędzia kończy mecz.
90+4 min. - Rzut karny dla Lecha po zagraniu piłki ręką przez Celebana na linii bramowej! Sędzia ukarał zawodnika Śląska czerwoną kartką!
90+2 min. - Słupek ratuje Lecha!!! Stevanović z kilku metrów trafił w słupek! Piłke chwycił Burić. Po chwili kontra Lecha, Kelemen łapie piłkę.
90+1 min. - Mila dośrodkował z rzutu wolnego, Burić bezbłędnie
90 min. - Sędzia doliczył cztery minuty.
88 min. - Celeban wrzucił piłkę z autu w pole karne, do piłki doszedł Diaz, ale jego strzał został zablokowany. Śląsk wykonał rzut rożny, z którego nic nie wynikło.
87 min. - Śląsk atakuje, wrocławianie walczą zawzięcie o wyrównanie!
84 min. - Za Sochę wchodzi Łukasz Gikiewicz.
82 min. - Ładna wymiana podań w wykonaniu Śląska, który dobrze się dzisiaj prezentuje, ale nadal nie potrafi zdobyć bramki.
80 min. - Socha zatrzymał kontrę Lecha i został napomniany żółtą kartką.
79 min. - Sprytne zagranie Mili do Dudka, który nie trafił w piłkę!
78 min. - Rzut wolny dla Śląska z narożnika boiska.
76 min. - Za Sobotę wchodzi Stevanović.
75 min. - To było prawdziwa kanonada! Piłkarze Śląska trzykrotnie strzelali w kierunku bramki Buricia, ale za każdym razem lechitom udało się uderzenia wrocławian blokować.
74 min. - Ubiparip strzelił z 30m, piłka na nierównej murawie skozłowała tuż przed Kelemenem, ale bramkarz Śląska zdołał sparować ją na rzut rożny.
73 min. - Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy, ze Wołąkiewicza wchodzi Możdżeń.
71 min. - Mila... Bez problemu Burić złapał piłkę po dośrodkowaniu kapitana WKS-u.
71 min. - Madej był faulowany 30m od bramki Lecha, będzie okazja do dośrodkowania.
67 min. - Nie idzie Śląskowi... Wrocławianie nie mogą znaleźć sposobu na rozmontowanie obrony gospodarzy.
65 min. - Pierwsza zmiana w Śląsku, za Pawelca wchodzi Mraz.
62 min. - Ubiparip przedarł się w polu karnym, huknął z kilkunastu metrów, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.
62 min. - Śląsk dzielnie walczy o gola, nie ma nic do stracenia! Lech nastawia się na kontry.
57 min. - Zmiana w Lechu, za Injaca wchodzi Djurdjević.
54 min. - Mila dośrodkował z rzutu rożnego, Dudek strzelił głową i Burić popisał się fenomenalną interwencją!

Samobójcza bramka Celebana to pierwsze trafienie dla Lecha na wiosnę...

51 min. - Gol dla Lecha! Rudniev nie trafił w piłkę, która nagle znalazła się pod nogami Celebana, ten niefortunnie skierował futbolówkę do własnej siatki. Oczywiście dośrodkowywał Tonev - najlepszy zawodnik na boisku.
49 min. - Dobra akcja Mili, który oddał piłkę Diazowi, ten huknał z 17m, ale wprost w Buricia.
48 min. - Tonev czarował przed polem karnym Śląska, pomocnik Lecha zdołał oddać strzał, piłka odbiła się od Celebana i Kelemen nie miał problemu ze złapaniem piłki.
47 min. - Dobre przejęcie piłki przez Diaza, który starał się dograć do rozpędzającego się Mili, ale skutecznie interweniował Kamiński.
46 min. - Zawodnicy Śląska zaczęli drugą połowę.

Piłkarze już wrócili na murawę.

W przerwie mamy zapowiadaną zmianę - Krivetsa zastępuje Rudniev.

45+4 min. - Rudniev wejdzie dopiero po przerwie, sędzia skończył dobrą pierwszą część spotkania.
45+2 min. - Z zawodnikiem Lecha już wszystko w porządku, a do wejścia na boisko szykuje się Rudniev, który zastąpi kontuzjowanego Krivetsa.
45+1 min. - Na boisku z bólu zwija się Tonev, którego sfaulował Pawelec.
45 min. - Sędzia doliczył dwie minuty.
44 min. - Bardzo groźnie w pole karne Śląska z prawej strony dośrodkował Tonev, ale żaden z lechitów nie sięgnął piłki.
42 min. - Krivets ucierpiał w starciu z Elsnerem i musi opuścić boisko.
42 min. - Elsner powstrzymał kontrę Lecha faulem na Krivetsie i zasłużenie ujrzał żółty kartonik.
39 min. - Dobre, szybkie spotkanie oglądamy przy Bułgarskiej. Śląsk nie skupia się tylko na obronie.
34 min. - Rzut rożny dla Lecha po zagraniu Kaźmierczaka. Dośrodkował Tonev, Madej wybił piłkę w aut.
31 min. - Fatalny błąd Dudka, Krivets wychodził na dobrą pozycję, ale zdecydował się odegrać do Ślusarskiego, na szczęście podanie było za mocne, bo napastnik Lecha miałby wyśmienitą okazję do pokonania Kelemena.
27 min. - I kolejna szansa Śląska! Diaz zgrał w polu karnym do Madeja, którego strzał z kilkunastu metrów został w ostatniej chwili zablokowany.
26 min. - Diaz ładnie obrócił się w polu karnym, minął dwóch obrońców, strzelił lewą nogą, niestety niecelnie.
25 min. - Żółtą kartką napomniany został Madej, po którego faulu Lech miał okazję do dośrodkowania, ale piłka trafiła w ręce Kelemena.
24 min. - Ależ szansa Soboty!!! Po błędzie Arboledy pomocnik Śląska znalazł się sam przed Buriciem, który uratował swoją drużynę przed stratą gola!
22 min. - Madej szarżował wzdłuż pola karnego Lecha, próbował podać do Soboty, ale został zablokowany.
21 min. - Lech próbował Śląska skontrować, ale spokój Sochy i Kelemena zażegnał niebezpieczeństwo.
20 min. - W polu karnym Lecha ucierpiał Injac, który zderzył się z Kaźmierczakiem.
20 min. - Obrońcy Lecha wybili piłkę na kolejny rzut rożny.
19 min. - Będziemy mieli pierwszy rzut rożny dla Śląska.
15 min. - Pierwszy kwadrans to przewaga Lecha, który długo utrzymuje się przy piłce i co chwilę groźnie atakuje w stronę bramki Śląska.
12 min. - Strzał Toneva z problemami obronił Kelemen.
12 min. - Injac został przez sędziego napomniany żółtą kartką.
8 min. - Było groźnie! Piłka znalazła się na piątym metrze, w ostatniej chwili sytuację wyjaśnił Kaźmierczak.
7 min. - Faul Kaźmierczaka 40m od bramki Śląska, będzie okazja do dośrodkowania.
4 min. - Tonev przedryblował kilkanaście metrów, strzelił z 20m, ale niecelnie.
2 min. - Była okazja dla wrocławian! Mila dośrodkował w pole karne, piła spadła pod nogi Dudka, który przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.
1 min. - Rzut wolny dla Śląska z lewego narożnika pola karnego.
1 min. - Ślusarski do Ubiparipa i zaczynamy!

W pierwszej połowie Śląsk będzie atakował na połowie, którą pokryło słońce. Oby były to promienie szczęścia dla wrocławian!

Piłkarze wychodzą już na murawę.

Lech na wiosnę nie strzelił jeszcze ani jednego gola (!), tym samym nie wygrał żadnego spotkania. Poznaniacy są obecnie najgorszy zespołem w lidze, odpadli także z ćwierćfinału Pucharu Polski. Jeśli pokonać Lecha na jego stadionie, to kiedy jak nie teraz?

W kadrze meczowej Lecha zabrakło dzisiaj Semira Stilicia, który zadeklarował chęć odejścia z klubu i trener Rumak nie widzi już dla niego miejsca w składzie. Tylko na ławce rezerwowych zasiadł najlepszy strzelec Ekstraklasy Artjom Rudniev - to spora niespodzianka.

W dzisiejszym meczu nie może zagrać dwóch podstawowych stoperów Śląska - za kartki zawieszeni są Jarosław Fojut i Dariusz Pietrasiak. Ich miejsce zajmą Piotr Celeban i Przemysław Kaźmierczak, który do tej pory w Śląsku grał tylko w pomocy.

Witamy ze Stadionu Miejskiego w Poznaniu! Przed nami mecz 23. kolejki Ekstraklasy, jeśli Śląsk pokona Lecha, ponownie obejmie prowadzenie w ligowej stawce.

Wygrana z Lechem Poznań pozwoli podopiecznym Oresta Lenczyka znów zostać liderem Ekstraklasy! Uda się?

Autor relacji: Banan