Strzelcy: Dwalishvili 38, Trałka 54 Teodorczyk 69
Sędziuje: Hubert Siejewicz (Białystok) Widzów: Aura: słonecznie
Polonia Warszawa:(stroje: czarno-białe) Przyrowski – Baszczyński, Jodłowiec, Kokoszka, Cotra, Bruno, Piątek, Trałka (78 Tosik), Wszołek (89 Sultes), Dwalishvili, Teodorczyk Trener: Czesław Michniewicz
Śląsk Wrocław:(stroje: biało-zielone) Kelemen – Socha (60 Wasiluk), Fojut, Pietrasiak, Pawelec – Kaźmierczak, Dudek - Madej (60 Stevanović), Mila, Sobota - Diaz Trener: Orest Lenczyk

Polonia Warszawa:

To był bardzo słaby mecz Śląska w każdym elemencie gry.

90+4 min. - Sędzia kończy mecz.
90+3 min. - Pawelec powstrzymuje Brzyskiego, ale Polonia ma rzut rożny.
90+2 min. - Słaba wrzutka Wasiluka z prawej nogi.
90+1 min. - Fatalna wrzutka Sultesa. Wcześniej dobrze minął Fojuta.
90 min. - Brzyski za Dwalishviliego.
89 min. - Diaz strzela w środek bramki.
89 min. - Sultes za Wszołka
88 min. - Diaz zakłada siatkę rywalowi, ale się przewraca. Sędzia pozostaje niewzruszony.
87 min. - Wasiluk ładnie wrzuca do Gikiewicza, ale ten źle przyjmuje piłkę w polu karnym. Po chwili Wasiluk uderza mocno z dystansu, ale Przyrowski broni.
86 min. - Mila górą, ale Gikiewicz i Diaz nie dochodzą do piłki.
85 min. - Bruno tym razem strzela bardzo źle, nie przyłożył się.
84 min. - Przyrowski wyłapuje wrzutkę do Stevanovicia.
81 min. - Mila gubi piłkę w środku pola. Polonia atakuje. Pamiętajmy, że we Wrocławiu było 4:0, a na koniec sezonu mogą liczyć się bramki.
80 min. - Mila wrzuca z wolnego, piłkę przedłuża Kaźmierczak, ale nikt tego nie zamknął.
79 min. - Kelemen broni strzał Piątka po ziemi z 25 metrów.
78 min. - Tosik za Trałkę.
77 min. - Stevanović strzela z 30 metrów z rzutu wolnego nad bramką.
75 min. - Skurcze łapią Trałkę.
74 min. - Gikiewicz za Sobotę
75 min. - Rajd Dwalishviliego, Pawelec nie dał rady, ale Gruzin uderzył obok bramki.
74 min. - Faulowany Stevanović. Mila zagrywa źle, ale WKS wciąż ma piłkę.
73 min. - Kelemen przenosi piłkę na drugą stronę. Kolejny korner. Wybijają nasi obrońcy.
71 min. - Teodorczyk wrzuca z prawej strony, ale trafia w przeciwnika. Korner dla Czarnych Koszul.
69 min. - Teodorczyk i 3:0! Obrońcy Śląska chyba się opalają w polu karnym. Fojut z Pietrasiakiem leżą na murawie, nie potrafią wybić piłki, Kelemen bez szans.
68 min. - Rożny dla gospodarzy. Wybija piłkę Kaźmierczak. Po chwili na spalonym Bruno.
66 min. - Złe zagrania naszych piłkarzy w środku pola. Tak grając nie ma szans na kontaktowego gola.
65 min. - Piętek zagrywa na lewo do Wszołka, który wrzuca do Dwalishviliego. Gruzin źle trafił piłkę głową.
64 min. - Rzut rożny dla Śląska. Mila zagrywa przed pole karne do Dudka, ale za lekko.
63 min. - Niezła klepka Soboty z Diazem, ale czujnie defensorzy Polonii.
62 min. - Teraz WKS pograł przed polem karnym Polonii. Wrzutka Mili była jednak zbyt zawieszona w powietrzu.
60 min. - Podwójna zmiana: Stevanović za Madeja, Wasiluk za Sochę.
59 min. - Bomba Kaźmierczaka minimalnie nad bramką.
58 min. - Wrzutka w pole karne, ale tam był tylko Diaz.

Na boisko wejdzie za chwilę Stevanović.

56 min. - Dvalishvili strzela z daleka, ale nasz bramkarz nie mógł popełnić błędu.
55 min. - 2:0. Socha pozwolił dośrodkować Bruno, a w polu bramkowym znalazł się Trałka, który wbija piłkę do siatki.
54 min. - Dvalishvili uderza z 25 metrów, ale jest blokowany.
53 min. - Było gorąco! Dobre dośrodkowanie Mili, powinien być rzut rożny, ale sędzia pokazuje na piąty metr.
51 min. - Rzut wolny dla Śląska. Mila wrzuca, jest zamieszanie, Przyrowski wybija nogą na aut. Teraz jest faul na Madeju. Może wpadnie coś po stałym fragmencie gry?
50 min. - Mila holuje piłkę zamiast szybciej zagrać. Tyle że partnerzy też nie wychodzą na pozycje.
49 min. - Fojut wychodzi za Teodorczykiem i go fauluje.
48 min. - Wszołek strzela mocno niecelnie z narożnika pola karnego.
48 min. - Pietrasiak niepewnie. Dudek na kolejny korner. Kelemen łapie spokojnie piłkę.
47 min. - Co robi Pawelec? Zagrywa bombę do Kelemena. Rzut rożny.
46 min. - Zaczęli piłkarze Śląska.

Oba zespoły bez zmian.

Piłkarze są już na murawie. Za chwilę druga odsłona.

Sędzia kończy pierwszą połowę. Śląsk gra słabo, statycznie, nie stwarza zagrożenia, pozwala rywalom na groźne akcje oskrzydlające, za późno doskakuje do polonistów.

45+4 min. - Mila wrzuca w pole karne, ale Przyrowski spokojnie łapie piłkę. Po chwili Kelemen broni strzał Cotry.
45+3 min. - Ostry faul Cotry na Madeju.
45+2 min. - Kelemen faulowany przy wyskoku.
45+1 min. - Rzut rożny dla Polonii. Ktoś z naszych defensorów zagrywa na kolejny korner.
45 min. - Dobra sytuacja Teodorczyka, Fojut naciska i ułatwia interwencję Kelemenowi.
44 min. - Kontra Polonii, Bruno wrzuca, tym razem defensywa wyjaśnia sytuację.
43 min. - Cotra wrzuca do Teodorczyka, do piłki skacze Teodorczyk, ale uderza w boczną siatkę. Co robią nasi obrońcy?
42 min. - Mila do Diaza, ale kolejna dobra interwencja Kokoszki.
40 min. - Tym razem leży Bruno, ale też będzie zdolny do gry.
39 min. - Diaz walczy w polu karnym, ale poloniści dobrze się asekurują.
38 min. - Gol dla Polonii. Świetny rajd Wszołka, Socha go nie dogonił, piłka trafia do Dwalishviliego, a ten pewnie uderza pod poprzeczkę!
36 min. - Po dośrodkowaniu niecelny strzał głową.
35 min. - Kontra Polonii, dobry wślizg Fojuta i rzut rożny dla Polonii.
34 min. - Za wysokie podanie do Madeja. Po chwili skrzydłowy szarżuje, ale nie daje rady. Teraz Madej leży na murawie, chyba kontuzja mięśniowa.
32 min. - Kelemen żyje w bramce i znowu uprzedza rywali. Śląsk częściej ma piłkę, ale głównie na własnej połowie.

Poprzednią sytuację dla gospodarzy sprokurował złym podaniem Fojut.

28 min. - Ależ błąd Śląska! Dvalishvili sam na sam z bramkarzem, ale Kelemen rzuca mu się pod nogi! Jak można tak rozgrywać piłkę? Nasi gracze trochę na stojąco...

WKS wciąż bez celnego strzału.

26 min. - Kelemen broni strzał niemal z zerowego kąta Dvalishviliego! Dobitka jest zablokowana!
25 min. - Już gramy. Kelemen uprzedził za polem karnym Gruzina.

Sędzia musiał przerwać a kilka minut mecz. Na trybunie Polonii doszło do małych zamieszek związanych z wewnętrznym protestem.

21 min. - Bruno groźnie uderza zza szesnastki, ale Kelemen łapie piłkę, która przed nim skozłowała.
20 min. - Rzut rożny dla Śląska, ale dobrze interweniują obrońcy Polonii.
19 min. - Pietrasiak popchnął w środku pola Teodorczyka. WKS odzyskał piłkę. Mila padł na murawę, ale gwizdek sędziego milczy.
16 min. - Sobota nie ma dzisiaj szczęścia w indywidualnych pojedynkach. Strata piłki przed polem karnym gospodarzy.
15 min. - Socha dobrze zastopował Teodorczyka. Napastnik warszawian mógł wyjść sam na sam z Kelemenem. To był dobry rajd Dvalisshviliego.
13 min. - Socha dobrze blokuje Wszołka. Diaz nie miał szans przejąć podania Madeja.
11 min. - Teraz w środku faulowany Dudek. Jego zagranie na prawą stronę do Soboty za mocne.
9 min. - Sobota wrzuca z lewej strony, ale piłka nie dociera do naszych graczy. Po chwili z dystansu uderza nad bramką Kaźmierczak.
8 min. - Po stracie środku pola uderza Dvalishvili, ale bardzo niecelnie.
7 min. - Baszczyński fauluje w środku pola Milę. Budujemy akcję od tyłu.
6 min. - Mila z autu do Soboty, ale złe przyjęcie. Zawodnikom obu drużyn brak prezycji.
5 min. - Kontra Polonii, lecz interweniuje Pawelec.
4 min. - Teraz w ataku pozycyjnym Śląsk. Mila prostopadle do Diaza, ciut za mocno.
2 min. - Dośrodkowanie Cotry niecelne. Od bramki Kelemen.
1 min. - Zaczęły Czarne Koszule. Gramy!

Piłkarze wychodzą już na murawę.

W zespole Polonii pauzują za kartki Jeż, Cani i Sadlok, w Śląsku - Celeban. Dodatkowo kontuzjowany jest Ćwielong.

Jeśli Śląsk chce się liczyć w walce o mistrzostwo Polski musi zacząć regularnie wygrywać. Czy podopieczni Oresta Lenczyka są w stanie zdobyć komplet punktów w Warszawie? My wierzymy, że tak!

Autor relacji: AdamO