Sędziuje: Adam Lyczmański (Bydgoszcz) Widzów: 7000 Aura: chłodno
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Celeban, Wasiluk, Pietrasiak, Socha - Cetnarski (Sobota 46), Mila, Dudek (Diaz 80), Elsner, Stevanović (Ćwielong 59) - Ł. Gikiewicz Trener: Orest Lenczyk
GKS Bełchatów:(stroje: białe) Sapela - Modelski, Baran (Wacławczyk 87), Popek, Zbozień - Sawala, Kosowski, Bozok, Mateusz Mak - Żewłakow, Nowak (Buzała 79) Trener: Kamil Kiereś

Śląsk Wrocław: R. Gikiewicz, Sobota, Mraz, Voskamp, Ćwielong, Diaz, Fojut
GKS Bełchatów: Budziłek, Michał Mak, Buzała, Fonfara, Wacławczyk, Giel, Wroński

Koniec meczu! Śląsk znów wiceliderem!

90+2 min. - Mila do Ćwielong, ten wrzuca w pole karne gdzie z piłką mija się Gikiewicz.
90+1 min. - Po wrzutce Mili Sapela wybija przed siebie, Diaz próbował zaskoczyć bramkarza, niestety bez powodzenia.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza 3 minuty
87 min. - Zmiana u gości. Baran zejdzie, a w jego miejsce pojawi się Wacławczyk.
85 min. - Walka na boisko strasznie się zaostrzyła.
84 min. - Chwilę później żółtą kartkę otrzymał za zdjęcie koszulki Cristian Diaz.
84 min. - OOOOOLLLLLLLLLL Sapela wskazywał na miejsce, gdzie chce aby Diaz oddał strzał. Argetyńczyk spełnił jego prośbę i zdobył bramkę!
83 min. - Diaz oddaje strzał z rzutu wolnego, zostaje zablokowany, po chwili wrzuca Mila do Diaza, który zostaje sfaulowany. Rzut karny dla Śląska!
82 min. - Elsner wrzuca do Diaza, który chciał sprytnie przyjąć piłkę, niestety bez powodzenia.
81 min. - Zaraz po wejściu Diaza Śląsk oddał trzy strzały na bramkę Kelemena, niestety wszystkie zostały zablokowane.
80 min. - Zmiana w Śląsku. Diaz wchodzi za Dudka.
79 min. - Zmiana w GKS-ie. Buzała wchodzi za Nowaka.
77 min. - Kontra GKS-u. Żewłakow wbiegał z piłką w pole karne Śląska, ale zamiast podać do niekrytego Maka zdecydował się strzelić.. prosto w Mariana Kelemena.
74 min. - Po uderzeniu Wasiluka z 40m piłkę złapał Sapela.
73 min. - Akcja gości prawą stroną, na szczęście podanie do Nowaka w ostatniej chwili przechwycił Kelemen.
70 min. - Ćwielong ... i reszta podobnie jak ostatnio z Milą.
70 min. - Żółtą kartkę za faul na Modelskim otrzymał Piotr Ćwielong.
68 min. - Po wrzutce Mili wolnego piłkę pewnie chwyta Łukasz Sapela.
67 min. - Ćwielong oddał płaskie, ale niestety niecelne uderzenie na bramkę rywali.
66 min. - Po strzale z rzutu wolnego piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny. A po jego wykonaniu futbolówkę szybko przejęli piłkarze Śląska.
63 min. - Seria autów wybijanych przez Ćwielonga i Wasiluka. Po ostatnim z nich główkował Gikiewicz, ale niestety nie zdołał sięgnąć futbolówki.
59 min. - Zmiana w Śląsku. Tym razem wejdzie Ćwielong, który zmieni Stevanovicia.
59 min. - Po dośrodkowaniu do Celebana ten niecelnie uderza na bramkę Sapeli.
58 min. - Po wrzutce Mili piłka odbiła się od pleców obrońcy GKS-u i wyszła na rzut rożny.
57 min. - Jacek Popek oddał bardzo bardzo niecelny strzał na bramkę Kelemena.
55 min. - Celeban do Soboty, który uderza wysoko poza poprzeczką bramki bełchatowian.
53 min. - Kontra GKS-u zakończona nieudanym dośrodkowaniem w pole karne WKS-u.
53 min. - Mila odgrywa do Elsnera, który oddał bardzo sprytne uderzenie, Sapela ledwie wybił na rzut rożny.
52 min. - Marek Wasiluk niebezpiecznie wybija piłkę głową na rzut rożny.
49 min. - Po dośrodkowaniu Kosowskiego niecelnie główkuje zawodnik gości.
49 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie główkuje Celeban.
48 min. - Sobota z zaskoczenia oddał bardzo silny strzał z 20m, Sapela został zmuszony wybić piłkę na rzut rożny.
46 min. - Żewłakow do Nowaka i zaczynamy II połowę!
46 min. - Zmiana w Śląsku. Sobota wejdzie za Cetnarskiego.

Piłkarze wrócili na boisko.

45 min. - Koniec I połowy.
45 min. - Kontra GKS-u, dwóch na jednego obrońcę. Wasiluk przeszkodził z w rozegraniu piłki, a następnie Kelemen po raz kolejny ratował Śląsk przed utratą piłki.
43 min. - Tym razem Pietrasiaka faulował Żewłakow. Niestety niewiele innego, ciekawszego możemy napisać.
41 min. - Wasiluk faulowany przy linii końcowej. Piłka dla WKS-u.
39 min. - Cetnarski niecelnie podaje do Mili, przez co goście przejmują piłkę.
38 min. - Choć to Śląsk przeważał na początku spotkania, tak obecnie gra bardzo się wyrównała.
36 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnik Śląska był faulowany przez tego z Bełchatowa.
35 min. - Tadeusz Socha popisał się świetną interwencją przerywając groźnie zapowiadającą się akcję Kamila Kosowskiego.
33 min. - Świetna wrzutka Wasiluka, niestety żaden, z kilku, zawodników Śląska nie zdołał przeciąć lotu piłki.
32 min. - Po kolejnej wrzutce w polu karnym Gikiewicz był bardzo bliski celnego strzału... do własnej bramki.
30 min. - Po wrzutce w pole karne Śląska znów serca kibiców na chwilę się zatrzymały, jednak ostatecznie obyło się bez tragedii.
29 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zakotłowało się w polu karnym Śląska, jednak ostatecznie piłka została wybita z pola karnego WKS-u.
28 min. - Kosowski ostro fauluje szarżującego prawą stronę Tadeusza Sochy. Zawodnik GkS-u został upomniany żółtą kartką.
27 min. - Wasiluk spróbował wybić wyżej niż Kosowski.. i chyba mu się udało.
25 min. - Baran fauluje przy linii bocznej Gikiewicza. Kibice domagają się żółtej kartki dla zawodnika gości.
23 min. - Po dośrodkowaniu Mili jeden z piłkarzy Śląska uderzał na bramkę GKS-u, wydawało się, że można się już cieszyć z bramki, ale w ostatniej chwili Sapela zdołał ją wybić.
23 min. - Szarża Tadeusza Sochy prawą stroną zakończona wywalczoną wywalczeniem rzutu rożnego.
22 min. - Kamil Kosowski z 35m z rzutu wolnego prosto... w niebo.
21 min. - Małe zamieszanie w polu karnym Śląska, na szczęście wyjaśnione przez słowackiego bramkarza.
20 min. - Mila idealnie podaje do Dudka, który zamiast uderzać od razu, zbyt długo zwlekał, ostatecznie oddał płaski strzał, który bez złapał Sapela.
18 min. - Marcin Żewłakow strzelał z ponad 20m, ale Marian Kelemen bez problemów broni.
17 min. - Wasiluk zagrywa na głowę Gikiewicza, który uderza, ale Sapela pozostaje czujny.
16 min. - Strzał Sebastiana Dudka z 15m zostaje zablokowany.
15 min. - Wrzutka w pole karne, tam Gikiewicz odgrywa do Dudka, ale uprzedza go Sapela.
14 min. - Po dośrodkowaniu w pole karne Śląska, Wasiluk wybija piłkę na rzut rożny.
13 min. - Pietrasiak niepotrzebnie fauluje Dawida Nowaka.
12 min. - Sebastian Mila z rzutu wolnego uderza prosto w nogi piłkarzy stojących w murze. Po chwili piłka po jego dośrodkowaniu wychodzi poza linię końcową.
12 min. - Gikiewicz odgrywa do Elsnera, który zostaje sfaulowany w centralnej części boiska.
11 min. - Po chwili Dudek uderza z prawej strony z 30m. Sapela jednak łapie.
10 min. - Wysokie podanie do Nowaka za plecy obrońców. Na szczęście do piłki szybciej od Nowaka doszedł Kelemen.
9 min. - Chwilę później wrzutka z rzutu wolnego, akcję kończy Nowak, który uderza ponad bramką Śląska.
9 min. - Po chwili kontra GKS-u. Nowak będąc sam na sam oddaje strzał, który wyłapuje Marian Kelemen!
8 min. - Wrzutka w pole karne gości, niestety tam pojedynek główkowy przegrał Cetnarski.
7 min. - Podanie z prawej strony do wybiegającego Nowaka, który jednak uderza obok bramki Kelemena.
6 min. - Sebastian Dudek zdecydował się na uderzenie z dystansu. Niestety w żaden sposób nie mogło ono zaskoczyć Łukasza Sapeli.
4 min. - Marian Kelemen broni strzał Grzegorza Barana!
3 min. - W polu karnym faulowany przez Pietrasiaka Nowak - sędzia wskazuje na 11. metr.
2 min. - Przechwyt Dudka, który podaje do Stevanovicia, który po przebiegnięciu oddaje bardzo niecelny strzał.
1 min. - Wrzutka Sochy z prawej strony boisko, niestety żaden zawodnik Śląska nie zdołał przeciąć jej lotu piłki.
1 min. - Mila do Gikiewicza i zaczynamy!

Piotr Waśniewski wraz z Włodzimierzem Patalasem wręczą dwie pamiątkowe tablice. Jedna jest dla Tadeusza Sochy za rozegranie 100. spotkania w barwach Śląska, a druga dla trenera Oresta Lenczyka, który po raz 100. poprowadzi WKS.

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy na boisko. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Piłkarze przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę. Trybuny stadionu przy ul. Oporowskiej powoli się zapełniają.

Znowu na Oporowskiej! Czy stary obiekt Śląska przyniesie mu szczęście? Mocno wierzymy dzisiaj w piłkarzy WKS-u - liczy się tylko wygrana!