Sędziuje: Paweł Gil (Lublin) Widzów: 3000 Aura: Pochmurno, ciepło
Podbeskidzie Bielsko-Biała:(stroje: biało-niebieskie) Bąk - Sokołowski, Dancik, Konieczny, Mierzejewski (81' Nowak) - Patejuk (90'+2 Sacha), Łatka, Ziajka, Cohen (71' Malinowski), Reiman - Demjan Trener: Robert Kasperczyk
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Socha, Celeban, Fojut, Pawelec - Sobota (87' Pietrasiak), Kaźmierczak, Elsner, Mila (29' Madej) - Ł. Gikiewicz, Diaz (69' Diaz). Trener: Orest Lenczyk

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Zajac, Sacha, Malinowski, Nather, Byrtek, Nowak, Nikodem.
Śląsk Wrocław: R. Gikiewicz, Dudek, Madej, Pietrasiak, Voskamp, Wasiluk, Stevanović.

Kiedyś trener Śląska Jan Żurek mówił o frajerskich przegranych i to określenie pasowałoby do dzisiejszej straty dwóch punktów. Komplet 3 oczek był na wyciągnięcie ręki. Śląsk kontrolował sytuację, miał fantastyczną okazję na podwyższenie prowadzenia na 2:0, a niewykorzystana sytuacja się zemściła. Czy Śląsk pozostanie na pozycji wicelidera teraz zależeć będzie od wyniku meczu Ruchu.

90+5 min. - Koniec meczu.
90+4 min. - Kelen zagrywa z włąsnej połowy, Bąk nie chwyta piłki, Fojut technicznie uderza z trudnej pozycji, ale nie trafia.
90+4 min. - Ostatnia szansa dla Śląska - rzut wolny.
90+2 min. - OStatnia zmiana w meczu - Patejuka zastępuje Sacha.
90+1 min. - Socha źle wybija aut
90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty. Czy Śląsk zdoła strzelić gola?
90 min. - Rzut wolny dla Podbeskidzia, niemal z linii bocznej, ostra piłka w stronę bramki, Demjan trąca ją głową i wyrównanie.
89 min. - Uderzenie na bramkę Kelemena, ale piłka po ziemi nie zaskoczyła bramkarza Śląska.
88 min. - Ależ okazja na 2:0! Kaźmierczak świetnie wypuszcza Madeja, Śląsk atakuje dwóch na jednego, ale Madej nie podaje do kolegi, tylko sam uderza i... nie trafia w bramkę!
88 min. - Dalekie podanie, ale czujny Bąk wybija piłkę poza boisko.
87 min. - Ostatnia zmiana w Śląsku - Pietrasiak zastępuje Sobotę.
87 min. - Kaźmierczak uderza z 18 metrów, piłka przelatuje kilakdziesiąt centymetrów nad poprzeczką.
86 min. - Śląsk mógł przeprowadzić szybki atak, ale Sobota nie spieszy się, wrocławianie szanują piłkę.
86 min. - Uderzenie z 25 metrów, ale nie mogło zagrozić bramce Śląska.
84 min. - Niewykorzystana sytuacja mogła się zemścić, Sobota za długo jednak zastanawiał się co zrobić z piłką i zamiast strzelać bez zastanowienia po chwili został przyblokowany.
84 min. - Uffff było blisko wyrównania. Piłka znalazła się szczęśliwie pod nogami Łatki, któremu nie zdołał przeszkodzić Fojut, ale z 10 metrów fatalnie przestrzelił.
83 min. - Tym razem Kelemen zaatakowany wypuszcza piłkę z rąk, ale po chwili jest ona w posiadaniu graczy Śląska, którzy wyprowadzają kontrę. Gikiewicz jednak zbyt lekko podaje do Dudka.
81 min. - Miękka wrzutka w pole karne WKS-u, ale Kelemen królem przedpola.
81 min. - Nowak zastępuje Mierzejewskiego.
80 min. - Sobota indywidualnie - rozpędza się z lewej strony, zbiega do środka i uderza z 20 metrów, ale niecelnie.

Do wejścia szykuje się Nowak.

79 min. - Socha decyduje się na strzał zza pola karnego, ale piłka leci zbyt wysoko.
77 min. - Znów gorąco pod wrocławską bramką, tym razem zagranie z lewej strony, ale Demjan naciskany przez Fojuta nie jest w stanie strzelić.
76 min. - Groźnie pod bramką Kelemena. Dośrodkowanie z prawej strony, Ziajka z 14 metrów uderza z woleja, ale nad poprzeczką.
75 min. - Gospodarze próbują rozegrać atak pozycyjny, piłkarze Śląska przyczajeni, ale gracze Podbeskidzia robią to tak nieudolnie, że piłka ląduje na aucie.
74 min. - Ostre wstrzelelnie piłki z prawej strony, nie to dosrodkowanie, ni to strzał, a futbolówka ostatecznie opuszcza boisko.
73 min. - Nakładka Dudka przy ataku na Patejuka, pilka dla gospodarzy.
72 min. - Rzut wolny z boku boiska, ostra wrzutka Dudka, ale dobrze ustawieni gracze z Bielska-Białej wybijają piłkę.
71 min. - Zmiana w zespole gospodarzy Malinowski zastępuje Cohena.
70 min. - Elsner egzekwuje rzut wolny, ale kopie bardzo mocno, piłka mija wszystkich i łapie ją bramkarz Podbeskidzia.
69 min. - I Dudek w końcu dostaje szansę gry, zmienia Diaza.
68 min. - Mała gra przy prawym narożniku, przedziera się Sobota, ale pomaga sobie ręką, co skwapliwie wychwycił sędzia.
65 min. - Odpowiedz gospodarzy - po rzucie rożnym piłka spada na 20 metr, ale uderzenie gracza Podbeskidzia niecelne.

Do zmiany szykował się Dudek, ale ponownie zmiana została wycofana a gracz Śląska siada na ławce.

63 min. - GOLLLLLLLLLLL. Diaz dośrodkowuje, Celeban wyskakuje w powietrze i piłka ląduje w siatce! Śląsk prowadzi 1:0.
63 min. - Celeban faulowany w okolicy narożnika boiska. Diaz będzie wrzucać.
62 min. - Dwa z rzędu rzutu rożne dla Śląska, ale nic z tego nie wynika.
62 min. - Elsner chciał dośrodkować, ale piłka nieoczekiwania zaczęła lecieć w kierunku bramki i z trudem Bąk wybił ją poza boisko.
61 min. - Fatalne podanie łatki i piłka zamiast u nóg kolegi trafiła poza boisko.
61 min. - Na pozycji spalonej złapany Diaz.
59 min. - Strata piłki przez Śląsk, futbolówka trafia do Ziajk, który decyduje się na uderzenie z 30 metrów, ale Kelemen nie musi nawet interweniować.
58 min. - Dancik pada pod bramką po starciu z Pawelcem. Sędzia nie przerywa gry, a zawodnik Podbeskizia zwija się z bólu.
58 min. - Po dośrodkowaniu Kelemen z trudem piąstkuje piłkę.
57 min. - Patejuk próbuje się przedzierać, ale wślizg PAwelca pzerwya akcję. Tylko korner dla gospodarzy.
57 min. - Dalekie wstrzelenie piłki z rzutu wolnego, ale Pawelec dobrze główkuje.
56 min. - Żółta kartka dla Gikiewicza, który walecznie zaatakował przeciwnika. Gracz WKS-u ma pretensje do kolegów, którzy jego zdaniem nie grają odpowiednio agresywnie.
55 min. - Dobrze ustawiony Fojut przechwytuje piłkę przy linii bocznej, gdyby mu się nie udało mogło być groźnie.
55 min. - Jak się nie ma pomysłu na grę... to Socha kopie piłkę byle dalej od bramki i zamiast konstruować akcję ofensywną trzeba się bronić przed atakami przeciwników.
54 min. - Okazja dla Podbeskidzia, ale fatalna próba dośrodkowania z prawej strony, gdyby to był futbol amerykański to byłaby szansa, że piłka trafiłaby do celu.
53 min. - Dobry pomysł Kaźmierczaka, który dalekim podaniem chciał zagrać do Madeja, ale gracz Śląska stracił równowagę przy kopnięciu u wylądował na murawie, a pilka u przeciwnika.
52 min. - Elsner zagrywa do Diaza, napastnik obraca się i uderza z 20 metrów, ale lekko i niecelnie.
51 min. - Kelemen zagrywa do PAwelca, ale piłka leci zbyt wysoko, gracz Śląska próbuje główkować, ale nie zdało się to na wiele i aut dla gospodarzy.
50 min. - Strzał na bramkę Kelemena, ale piłka poszybowała daleko obok bramki.
49 min. - PAtejuk przedarł się niemal przez pól boiska, zagrywa do Demjana, ale ten nie opanował piłki w polu karnym. Gdyby ją lepiej przyjął, mialby przed sobą tylko bramkarza WKS-u.
49 min. - Madej faulowany przy linii bocznej i Kelemen wznawia grę
48 min. - Wstrzelenie piłki z lewej strony, Fojut trąca futbolówkę, a ta wyleciała poza boisko niedaleko od słupka. Po rzucie rożnym Śląsk oddala zagrożenie,
47 min. - Faul Kaźmierczaka w środku pola i piłka dla gospodarzy.
47 min. - Próba przerzucenia piłki do Soboty, ale za mocno i piłka ląduje na aucie
46 min. - Dalekie zagranie w kierunku bramki, Kelemen łapie
46 min. - Gracze Podbeskidzia rozpoczynają 2 połowę

Piłkarze obu drużyn są już na murawie, wygląda na to, że trenerzy nie zdecydowali się na zmianę.

Na stadionie przy ul. Rychlińskiego jak na razie nie padły gole. Czy zmieni się to po przerwie? Gospodarze są raczej skupieni na defensywie i czekają na kontry, Śląsk jest częściej przy piłce, ale nie wypracował sobie wielu sytuacji bramkowych. Liczymy, że w drugiej połowie uda się przeprowadzić choć jedną skuteczną akcję.

45+1 min. - Paweł Gil gwizdkiem oznajmia koniec pierwszej części spotkania.
45+1 min. - Kotłowało się pod bramką Podbeskidzia, ale zamiast strzału kończy się faulem Diaza na Bąku.
45 min. - Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy.
45 min. - Łatka ostro atakuje Gikiewicza, a kopnięcie w klatkę piersiową jest ukarane żółtą kartką.
44 min. - Groźna wrzutka z rzutu wolnego, ale znów górą wrocławianie w polu karnym.
44 min. - Patejuk decyduje się na strzał z dystansu, ale jest skutecznie zablokowany. Po chwili Madej fauluje Cohena.
43 min. - Tuż przed polem karnym Ziajka podaje do Demjana, ten odgrywa z pierwszej piłki, ale partner nie ruszył do przodu i piłkę przechwytuje Kelemen.
42 min. - Elesner za daleko wypuścił sobie piłkę i szansa na kontrę dla gospodarzy, którzy jednak zwalniają akcję. Po chwili jeden z zawodników Podbeskidzia pada na murawę, ale arbiter nie przerywa gry.
41 min. - Aktywny Gikiewicz naciska na rywala i niewiele brakowała by przejął piłkę.
40 min. - Kolejny rzut wolny, znów do piłki podbiega Patejuk, dośrodkowanie, ale w powietrzu najlepszy KElemen.
39 min. - Pawelec naciskany przez przeciwnika nie ryzykuje i wybija piłkę głową poza boisko.
39 min. - Tym razem rzut wolny dla gospodarzy, Patejuk kopie w kierunku pola karnego, ale zbyt lekko, wprost do zawodnika Śląska.
37 min. - Rzut wolny dla Śląska około 27 metrów do bramki, na strzał decyduje się Diaz, piłka nabiera rotacji, ale Bąk pewnie łapie.
36 min. - Dalekie zagranie Celebana, Gikiewicz wygrywa walkę o górną piłkę, ale w polu karnym Diaz uprzedzony przez stopera.
34 min. - Ojjj było bardzo groźnie. Szybka akcja z klepki, zakończona strzałem Patejuka, Kelemen odprowadza tylko piłkę wzrokiem, a ta przelatuje tuż obok słupka.
33 min. - Okazja na kontrę dla Podbeskidzia, ale zbyt mocne podanie na prawo do Sokołowskiego.
32 min. - Kiks Dancika, ale Konieczny naprawia błąd kolegi i wybija piłkę.
32 min. - Patejuk idzie na przebój lewą stroną, mija dwóch graczy Śląska, ale przy okazji fauluje Celebana.
30 min. - Łatka bezczelnie chwyta Gikiewicza dwoma rękami za pośladki, ale arbiter tego nie widzi i mimo protestów gracza WKS-u gra jest kontynuowana.
29 min. - Rzut wolny dla gospodarzy - Cohen wstzreliwuje piłkę w kierunku bramki ze środka boiska, ale Kelemen na posterunku i pewnie łapie.
29 min. - Z boiska schodzi Sebastian Mila, w jego miejsce Madej.

A jednak Dudek siada na ławce, a dres ściąga Łukasz Madej!

Do wejścia na boisko szykuje się Sebastian Dudek! Czyżby kontuzja któregoś z graczy Śląska?

26 min. - Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy. ale górą wrocławianie.
25 min. - Próba przerzucenia piłki z lewej strony na prawe skrzydło do włączającego się do akcji ofensywnej Sokołowskiego, ale Pawelec głową wybija piłkę.
23 min. - Sobota przedziera się prawym skrzydłem, ale wzięty w kleszcze przez dwóch przeciwników nie ma szans na przedarcie się.
22 min. - Aut na wysokości pola karnego, Pawelec wrzuca piłkę, Kaźmierczak muska ją głową, a Bąk efektowną paradą chwyta piłkę.
21 min. - Osamotniony Demjan w polu karnym Śląska, ale Fojut nie daje się oszukać.
21 min. - Sobota ładnie prostopadle podaje do Gikiewicza, ale minimalnie za mocno i obrońca pierwszy dopada futbolówki.
20 min. - Brzydki faul Sokołowksiego na Gikiewiczu, ale sędzia na razie nie wyciąga żółtej kartki z kieszonki.
19 min. - A po chwili podobna sytuacja po drugiej stronie, Gikiewicz fauluje Dancika.
18 min. - Łatka walcząc o pozycję fauluje Fojuta. Jak na razie środkowy obrońca WKS-u dobrze się spisuje.
17 min. - Mila próbuje górną piłką uruchomić Diaza, ale zagrywa zbyt daleko i bramkarz Podbeskidzia uprzedza Argentyńczyka.
17 min. - Groźna akcja gospodarzy, ale Fojut przecina dośrodkowanie i wybija piłkę z pola karnego.

Kibice Podbeskidzia wznawiają doping.

16 min. - A po chwili Kaźmierczak nieprzepisowo pomaga sobie w walce powietrznej.
15 min. - Niebezpieczne zagranie Ziajki w starciu z Kaźmierczakiem i rzut wolny dla WKS-u w środku pola.
15 min. - Demjan dośrdokowuje w pole karne i w ostatniej chwili Fojut uprzedza Patejuka, bylo groźnie.
14 min. - Socha zakłda efektowną siatkę przeciwnikowi, ale potem niedokładnie podaje do Soboty i futbolówka w posiadaniu Podbeskidzia.
13 min. - Diaz zamiast atakować defensorów bierze się za rozgrywanie piłki w środku pola, gdzie naciskany traci piłkę i fauluje rywala.
13 min. - Gospodarze także potrafią łapać na spalone, przekonał się o tym Gikiewicz.
12 min. - Po dalekim dośrodkowaniu Ziajka pada w polu karnym, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia Pawelca. Czy to nie zasługiwało na żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego?
12 min. - Niedokładne podanie w środkowej strefie zawodnika Podbeskidzia i aut dla WKS-u.
11 min. - Gorąco pod bramką Śląska, ale po wrzutce nikt nie sięgnął piłki.
10 min. - Patejuk ograł Sochę i wstrzelił piłkę w pole karne, ale żaden z partnerow jej nie opanował i wrocławianie oddalili zagrożenie.
9 min. - Okazja na bramkę dla Śląska! Mila świetnie prostopadle podaje do Gikiewicza, ten uderza z 14 metrów, ale Bąk jest na posterunku.
8 min. - Mila ładnie rozrzucił piłkę na lewo do Gikiewicza, ten próbuje wbiegać w pole karne, ale Sokołowski nie daje się zwieść i odbiera mu piłkę.
8 min. - Udana pułapka ofsajdowa defensywy WKS-u.
7 min. - Ależ błąd stoperów Podbeskidzia! Konieczny miną się z piłką, a ta poturlała się w kierunku Gikiewicza, napastnik został jednak skutecznie przyblokowany. Szkoda.
6 min. - Tym razem Celeban nieprzepisowo atakowany i znów Kelemen będzie wprowadzał piłkę do gry.
5 min. - Diaz otrzymał podanie od Fojuta, podbiegł kilka metrów i uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie.
4 min. - Była okazja na kontrę, do ataku ruszyli Gikiewicz, Mila i Sobota, ale Diaz niedokładnie podawał i piłka padla łupem gospodarzy.

Jak na razie w Bielsku-Białej dość senna atmosfera.

2 min. - Faul Kaźmierczaka w środku pola na Demjanie i arbiter przerywa grę.
2 min. - Na pozycji spalonej jeden z graczy Podbeskidzia, grę rozpocznie Kelemen.

Kibice Podbeskidzia krzyknęli, żeby zarząd ich szanował i przestali na razie dopingować.

1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego Gila i gramy

Losowanie wygrali gospodarze i wybrali, że będą atakować na bramkę, za którą znajduje się tymczasowa trybuna. Śląsk zatem rozpocznie mecz.

I wreszcie są, na czele z Reksiem :)

Na trybunach liczna grupa fanów WKS-u, w tym także przedstawiciele Klubu Kibiców Niepełnosprawnych.

Z głośników rozbrzmiewa muzyka z serialu "Janosik", a piłkarzy nadal nie ma...

Słychać już gwizdek sędziego Gila, wkrótce obie drużyny wyjdą z tunelu na boisko.

Maskotką zespołu z Beskidów jest... Reksio, który przechadza się wzdłuż bocznej linii boiska.

Bielszczanie w ostatnich spotkaniach zaprezentowali fatalną dyspozycję, Podbeskidzie przegrało z ostatnimi w tabeli Cracovią i ŁKS-em.

Kibice Podbeskidzia czekają na bramkę swoich pupili na stadionie w Bielsku-Białej już prawie 4 godziny! Ostatni raz do siatki przeciwników trafił Sebastian Ziajka zapewniają Podbeskidziu wygraną z Zagłębiem Lubin.

Kapitanami drużyn w tym meczu są Marek Sokołowski i Sebastian Mila.

Na 5 meczów przed końcem sezonu zespół WKS-u zajmuje pozycję wicelidera, jednak za plecami czają się zespół Ruchu Chorzów, który w przypadku braku wygranej zielono-biało-czerwonych może wyprzedzić wrocławian.

Trener Orest Lenczyk zdecydował się na grę dwoma napastnikami! Od pierwszej minucie na murawie pojawią się Łukasz Gikiewicz i Cristian Diaz.

Dziś urodziny obchodzą Łukasz Madej i Mariusz Pawelec, w wyjściowej jedenastce znalazł się tylko drugi z nich.

Czy zespół Śląska po raz trzeci w tym sezonie wygra z Podbeskidziem? W konfrontacji w Pucharze Polski WKS wygrał na boisku przeciwnika po golu Johana Voskampa, a na Oporowskiej do siatki trafił Piotr Celeban

Na pół godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego Pawła Gila obie drużyny rozgrzewają się na murawie.

Koniec obecnego sezonu T-Mobile Ekstraklasy coraz bliżej. Liczymy, że słabsze mecze w wykonaniu Śląska to już przeszłość i czeka nas już tylko zacięta walka o mistrzostwo Polski. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!