Sędziuje: Sebastian Jarzębak (Bytom) Widzów: Aura:
Lechia Gdańsk:(stroje: białe) Pawłowski - Deleu, Kożans (80' Duda), Madera, Airapetian - Nowak, Surma, Bajić (69' Machaj), Traore, Wilk - Grzelczak (63' Ljukjanovs) Trener: Paweł Janas
Śląsk Wrocław:(stroje: czerwone) Kelemen - Socha, Celeban, Fojut (40' Pietrasiak), Pawelec - Stevanović, Kaźmierczak, Elsner, Madej - Diaz (81' Sztylka), Ł.Gikiewicz (83' Sobota) Trener: Orest Lenczyk

Lechia Gdańsk: Buchalik, Vućko, Pietrowski, Machaj, Lukjanovs, Duda
Śląsk Wrocław: R. Gikiewicz, Pietrasiak, Wasiluk, Dudek, Sztylka, Sobota, Voskamp

Za tydzień wrocławianie zmierzą się z Zagłębiem Lubin, które dziś zremisowało z GKS-em Bełchatów.

Grając od 14. minuty w dziesiątkę Śląsk remisuje w Gdańsku z Lechią 1:1.

90+4 min. - Sędzia Jarzębak kończy mecz.
92 min. - Po stałym fragmencie gry Kaźmierczak uderza ponad bramką.
90 min. - Sędzia dolicza 3 minuty.
90 min. - Po rzucie rożnym z kontrą wychodzi Lechia, jednak dośrodkowanie Lukjanovsa przechwytuje Kelemen.
89 min. - Madej długim rajdem przebija się na połowę Lechii, podaje do Stevanovicia, który wywalczył rzut rożny.
87 min. - Duda strzela gola dla Lechii, jednak nie zostaje on uznany. Ljukjanovs faulował wcześniej Pietrasiaka.
86 min. - Przy straconej bramce Stevanović przegrał pojedynek główkowy z niskim Wilkiem.
84 min. - GOL dla Lechii. Traore dośrodkowuje do Wilka, który strzela gola głową.
83 min. - Kolejna zmiana w Śląsku. Za Gikiewicza wchodzi Sobota.
81 min. - Sztylka zastępuje Diaza i otrzymuje od Celebana opaskę kapitańską.
80 min. - W drugiej połowie piłkarze Lechii oddali już 6 celnych strzałów.
80 min. - Duda zastępuje Kożansa.
79 min. - Żółta katka dla Diaza
77 min. - Lechia z łatwością przedostaje się pod pole karne Śląska. Traore z łatwością poradził sobie z zawodnikami Śląska, jednak jego uderzenie obronił Kelemen.
76 min. - Machaj uderza zza pola karnego, broni słowacki bramkarz.
75 min. - Lechia marnuje kolejną świetną okazję, po dośrodkowaniu Wilka Ljukjanovs głową obok bramki.
74 min. - Kolejne dobre dośrodkowanie Traore, piłka trafia jednak w ręce Kelemena.
73 min. - Ależ okazja dla Lechii! Marian Kelemen ratuje Śląsk broniąc uderzenia WIlka i Airapetiana.
72 min. - Piłkarze Lechii próbują wyrównać, jednak strzelają dziś mocno niecelnie.
69 min. - Druga zmiana w Lechii. Bajić doznał urazu, za niego pojawił się Machaj.
69 min. - Madej popędził z piłką pod bramkę rywala, gdy zobaczył, że nie do kogo zagrać wywalczył faul.
67 min. - Śląsk w drugiej połowie rzadko atakuje na bramkę rywala, prowadzi jednak 1:0.
65 min. - Szans dla Lechii na wyrównanie. Bajić w świetnej sytuacji trafia w Kelemena.
63 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Diaza świetnie znajduje się w polu karnym Celeban. Jego strzał głową broni Pawłowski, jednak pozostaje bezradny wobec dobitki Gikiewicza.
63 min. - GOOOOL dla Śląska. Łukasz Gikiewicz wbija piłkę do bramki.
63 min. - Ljukjanovs zastępuje Grzelczaka.
62 min. - Nieudany kontraatak Śląska, Elsner próbuje uderzać, ale zostaje zablokowany.
60 min. - Ivans Ljukjanovs przygotowuje się do wejścia na boisko.
60 min. - Kontraatak Lechii zakończony niecelnym uderzeniem Traore.
58 min. - Traore uderza z rzutu wolnego z 20 po ziemi. Broni Kelemen.
56 min. - Chwilę później po kolejnym kornerze Wilk uderza tuż nad bramką Kelemena.
55 min. - Po rzucie rożnym dla Lechii Deleu uderza bardzo mocno z 20 metrów, ale jego strzał zablokowany przez Stevanovicia.
52 min. - Rzut rożny dla Śląska. Po dośrodkowaniu Diaza piąstkuje Pawłowski, po zamieszaniu w polu karnym Pietrasiak uderza ponad bramką.
48 min. - Uderzenie Razaka Traore z 25 metrów nad bramką Kelemena.
46 min. - Rozpoczęła się druga połowa.

Po zejściu Sochy Śląsk jest skupiony na obronie, przez co Lechia ma mniej okazji do strzelenia gola niż w pierwszym kwadransie gry.

Śląsk remisuje do przerwy 0:0, ale gra w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Tadeusza Sochy.

45+2 min. - W ostatniej minucie drugiej połowy szansa dla Śląska na stworzenie zagrożenia po rzucie wolnym. Po dośrodkowaniu Diaza piłkę piąstkuje Pawłowski. Po chwile sędzia Jarzębak kończy pierwszą połowę.
45 min. - Sędzia doliczył 2 minuty.
45 min. - Groźna akcja Lechii. Pietrasiak źle przyjął piłkę pod polem karnym , przez co trafiła ona do Nowaka. Strzał z 20 metrów zawodnika Lechii minimalnie niecelny.
40 min. - Zmiana w zespole Śląska. Uraz Fojuta uniemożliwia mu dalszą grę, zastępuje go Dariusz Pietrasiak.
38 min. - Śląsk ustawił się na swojej połowie i zmusza Lechię do ataku pozycyjnego.
36 min. - Nowak otrzymał żółtą kartkę za faul na Madeju.
33 min. - Pawelec otrzymał żółtą kartkę za przerwanie kontry rywala.
30 min. - Airapetjan przebiegł z 40 metrów mijając po kolei piłkarzy Śląska, zatrzymał się dopiero na Celebanie, który zablokował uderzenie rywala.
28 min. - Śląsk próbuje czasami zaatakować, jednak wrocławianie mają problemy ze stworzeniem sobie okazji do uderzenia.
26 min. - Po rzucie rożnym dla Lechii Grzelczak uderza ponad bramką.
24 min. - Jarosław Fojut wrócił na boisko.
24 min. - Podczas, gdy Śląsk gra w 9 Lechia stworzyła groźną sytuację, jednak strzał Wilka broni Kelemen.
23 min. - Jakiegoś urazu doznał Fojut, potrzebuje pomocy medycznej.
21 min. - Po czerwonej kartce na prawej obronie gra Celeban, a do środka obrony przeszedł Kaźmierczak.
19 min. - Od początku meczu Lechia posiada inicjatywę i groźniej atakuje.
16 min. - Kapitańską opaskę przejął od Sochy Piotr Celeban.
15 min. - Rzut wolny dla Lechii z 21 metrów. Bajić uderza nad poprzeczką.
14 min. - Tadeusz Socha fauluje wychodzącego na czystą pozycję Wilka. Czerwona kartka dla prawego obrońcy.
13 min. - Kolejne dośrodkowanie Wilka, Pawelec nie przecina podania i piłka trafia do Traore. Jego strzał z ostrego kąta broni Kelemen.
9 min. - Błąd Kożansa, który trafił piłką w Gikiewicza, dzięki czemu napastnik przechwycił piłkę. Gikiewicz zdecydował się na strzał z ostrego kąta, który bez problemów obronił Pawłowski.
8 min. - Dwukrotnie Diaz zagrywał piłkę z rzutu wolnego, dwukrotnie bardzo źle.
8 min. - Fojut trafiony w głowę przez Traore. Rzut wolny dla Śląska na wysokości pola karnego.
5 min. - Szansa na bramkę dla Śląska. Kaźmierczak podał za plecy obrońców do Diaza, jednak napastnika Śląska wyprzedził Pawłowski. Szansę na strzelenie do pustej bramki z 25. metrów miał Stevanović, ale spudłował.
2 min. - Groźna sytuacja pod bramką Śląska. Pod dośrodkowaniu Wilka obrońcy WKS-u wybijają piłkę przed pole karne. Tam dopada do futbolówki Grzelczak i mocno uderza. Kelemen broni, jednak wybija piłkę przed siebie - na szczęscie bez konsekwencji.
1 min. - Piłkarze Lechii rozpoczęli mecz.

Sebastiana Milę w roli kapitana zespołu zastępuje Tadeusz Socha.

Śląsk wystąpi dziś w czerwonych strojach.

Nasz dzisiejszy rywal walczy o utrzymanie, nad pietnastym w tabeli ŁKS-em ma zaledwie 2 punkty przewagi.

Za chwilę rozpocznie się spotkanie w Gdańsku. Wskładzie Śląska, w porównaniu do meczu z Podbeskidziem, nastąpiły 2 zmiany Od pierwszej minuty zobaczymy Łukasza Madeja i Dalibora Stevanovicia.

Tylko zwycięstwo! O Śląsku tylko zwycięstwo! Zachęcamy wszystkich do czytania naszej relacji LIVE ze spotkania Lechii Gdańsk ze Śląskiem Wrocław.

Autor relacji: mkvsk