Strzelcy: Kaźmierczak 22', 86', Elsner 38' - Kupisz 71' (k)
Sędziuje: Paweł Pskit (Łódź) Widzów: ok. 25.000 Aura: pochmurno
Śląsk Wrocław:(stroje: Biało-zielone) Kelemen - Wołczek, Celeban, Pawelec, Mraz - Kaźmierczak, Elsner (80' Sztylka), Socha - Cetnarski (76' Sobota), Mila - Ł.Gikiewicz (83' Diaz) Trener: Orest Lenczyk
Jagiellonia Białystok:(stroje: Czerwono-żółte) Sandomierski - Arzumanyan, Cionek, Porębski, Grzyb - Kupisz, Bandrowski (68' Rasiak), Tymiński, Burkhardt (83' Buzun), Makuszewski - Dzalamidze (63' Plizga) Trener: Tomasz Hajto

Śląsk Wrocław: R.Gikiewicz, Sobota, Pietrasiak, Voskamp, Sztylka, Diaz, Wasiluk
Jagiellonia Białystok: Ptak, Gusić, Nowotka, Plizga, Buzun, Łupiński, Rasiak

Koniec! Legia przegrywa z Lechią 0:1! Na jedną kolejkę do zakończenia sezonu Śląska obejmuje prowadzenie w tabeli!

Czekamy na wieści z Gdańska...

Koniec meczu!

90+2 min. - Kelemen łapie piłkę po strzale zawodnika gości po rzucie rożnym.
90 min. - Sędzia doliczył przynajmniej trzy minuty do regulaminowego czasu gry.
87 min. - Dobre wyjście z bramki Kelemena, który wypiąstkował dośrodkowaną w pole karne piłkę.

Lech prowadzi z Podbeskidziem, Legia spada na czwarte miejsce!

86 min. - GOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!!!! Trzecia asysta Mili w tym meczu! Kapitan Śląska sprytnie podał z rzutu wolnego do Kaźmierczaka, który niepilnowany w polu karnym pokonał Sandomierskiego!
86 min. - Arzumanyan sfaulował wychodzącego na dobrą pozycję Sobotę, za co został napomniany żółtą kartką.
85 min. - Za mocne dośrodkowanie, od bramki zacznie Kelemen. Śląsk gra zdecydowanie za głęboko, to się może zemścić!
83 min. - Ostatnia zmiana w obu zespołach, Diaz wchodzi za Łukasza Gikiewicza, a za Burkhardta debiutant Buzun.
81 min. - Pewny chwyt Kelemena po dośrodkowaniu z prawej strony.
80 min. - Za Elsnera wchodzi Sztylka.
80 min. - Śląsk został zepchnięty do obrony. To będzie nerwowa końcówka...
78 min. - Walczącego przy linii bocznej Gikiewicza zaczęły łapać skurcze.
76 min. - Pierwsza zmiana w Śląsku, Cetnarskiego zastępuje Sobota.
75 min. - Zaskakujący strzał Mraza z narożnika pola karnego, Małkowski, choć z małymi problemami, łapie piłkę.
74 min. - Mila dośrodkował z rzutu rożnego, obrońcy gości tym razem bezbłędnie.
71 min. - Kupisz wykorzystał jedenastkę, chociaż Kelemen był bardzo blisko obrony. 2:1.
71 min. - Rzut karny dla gości, Kaźmierczak sfualował Plizgę.
69 min. - Cionek miał idealną szansę do zdobycia bramki kontaktowej, ale nie trafił w światło bramki z pięciu metrów!
68 min. - Druga zmiana w Jagiellonii, Bandrowskiego zastępuje Rasiak.

Po raz kolejny na Stadionie Miejskim rozbrzmiewa Mazurek Dąbrowskiego. Na sektorze "Oporowska" podziwiamy sektorówki poświęcone ku pamięci bohaterom naszej ojczyzny.

65 min. - Cetnarski napomniany żółtą kartką.
64 min. - Plizga wbiegł z piłką w pole karne, strzelił z ostrego kąta, ale tylko w boczną siatkę.
63 min. - Zmianie w Jagiellonii, za Dzalamidze wchodzi Plizga.
60 min. - Śląsk nie forsuje tempa, ale nie może od 60 minuty grać zachowawczo. Goście przeważają i co chwilę wstrzeliwują piłkę w pole karne Śląska.
57 min. - Często w linii z obrońcami Śląska gra Kaźmierczak, który momentami pełni dzisiaj rolę trzeciego stopera i spisuje się w niej bez zarzutu.
55 min. - Kelemen wyszedł z bramki i pewnie chwycił piłkę.
55 min. - Faul, będzie okazja dla Jagi do dośrodkowania w pole karne.
51 min. - Bandrowski został napomniany żółtą kartką za faul na Cetnarskim.
50 min. - Ależ zamieszanie pod bramką Kelemena! Piłka trafiła w słupek i wróciła do gry! Jakimś trafem udało się ją wybić i przeprowadzić kontrę, którą źle rozegrał Mila. Mieliśmy spoooro szczęścia!
46 min. - Jaga zaczyna drugą połowę.

Piłkarze już wrócili.

Jeżeli takimi wynikami zakończy się ta kolejka, jakie obecnie są na wszystkich stadionach Ekstraklasy, Śląsk zapewni sobie przynajmniej brązowe medale, czyli będzie reprezentował Polskę w europejskich pucharach.

Koniec pierwszej połowy! Śląsk prowadzi z Jagą 2:0, Lechia z Legią 1:0, w tym momencie mamy trzy punkty przewagi nad Wojskowymi!

45 min. - Sędzia doliczył minimum dwie minuty.

Lechia prowadzi z Legią 1:0!

42 min. - Kupisz zagrał płasko przed pole karne, za mocny strzał, piłka przeleciała obok bramki.
41 min. - Rzut wolny dla Jagi z lewego narożnika pola karnego Śląska.
38 min. - GOOOOOOOOLLLLLLLLL !!!!! Mila dośrodkował z rzutu wolnego, piła szczęśliwie spadła pod nogi Elsnera, który z bliska pokonał Sandomierskiego. To pierwszy gol Słoweńca w tym sezonie.
36 min. - Dwa dośrodkowania w pole karne Śląska, ale wrocławianie jak do tej pory grają w defensywie bez zarzutu.

Kibice "pozdrawiają" pana Solorza...

34 min. - Ależ była okazja! Socha zagrał do wbiegającego środkiem w pole karne Mili, kapitan Śląsk fatalnie przyjął sobie piłkę, która padła łupem Sandomierskiego. Mogło być 2:0!
32 min. - Faul Gikiewicza w polu karnym Jagi na Cionku, piłkarze zderzyli się głowami, ale obaj są twardymi zawodnikami i powracają do gry.
28 min. - Wołczek wrzucił piłkę z autu, Cetnarski strzelił głową z linii pola karnego, ale wprost w bramkarza Jagi.
25 min. - Mila dośrodkował z lewej strony w pole karne do Gikiewicza, którego ubiegł wychodzący z bramki Sandomierski.
22 min. - GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL !!!!!!!!!!!! Piłka dośrodkowana wprost na głowę Kaźmierczaka, który tym razem strzelił celnie i wyprowadził swój zespóły na prowadzenie. W tym momencie to Śląsk jest liderem Ekstraklasy!
21 min. - Pierwszy rzut rożny dla Śląska.
19 min. - Dzalamidze przedarł się przez obronę Śląska, w ostatniej chwili Gruzin został zablokowany wślizgiem przez Mraza. Gdyby nie ta interwencja, zawodnika Jagiellonii znalazłby się sam przed Kelemenem.
18 min. - Mila... Niestety Jagiellonia radzi sobie z tym stałym fragmentem gry.
16 min. - Faul w prawym narożniku pola karnego, będzie okazja do dośrodkowania dla Śląska.
12 min. - Dwie dobre okazje Śląska w ciągu minuty! Najpierw Socha znalazł się przed polem karnym Jagielloni i zamiast podawać zdecydował się na strzał. Po chwili Wołczek dośrodkował do niepilnowanego na piątym metrze Kaźmierczaka, który fatalnie przestrzelił, ale i tak był na spalonym.
11 min. - Jagiellonia zagrała kilka podań z pierwszej piłki, z lewej strony w pole karne wbiegł Makuszewski, ale zachował się źle i Śląsk przejął piłkę.
9 min. - Mila spróbował zagrać prostopadle do Gikiewicza, niestety za mocno, ale właśnie takich podań powinni próbować wrocławianie.
8 min. - Rajd Kupisza prawą stroną, dobra interwencja Mraza, który wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny.
5 min. - Śląsk zagrał wysoko pressingiem, Elsner przejął piłkę, starał się zagrać do wbiegającego w pole karne Gikiewicza, ale podanie do napastnika Śląska było za mocne.
3 min. - Oba zespoły rozpoczęły to spotkanie spokojnie czekając na to, co zrobi przeciwnik.

Zaczęło padać!

1 min. - Cetnarski do Mili i zaczynamy!

Zacznie Śląsk.

Piłkarze wychodzą na murawę.

Na Stadionie Miejskim z okacji dzisiejszego świetą narodowego rozbrzmiewa Mazurek Dąbrowskiego.

Do składu powraca kapitan zielono-biało-czerwonych Sebastian Mila, od którego gry będzie dzisiaj bardzo dużo zależało.

Wydawało się, że możliwości zestawienia obrony Śląska trenerowi Lenczykowi już się skończyły. Dziś poznamy nowy wariant - z Sochą i Wołczkiem na bokach.

Witamy ze Stadionu Miejskiego! Już za 20 minut Śląsk rozpocznie jedno z najważniejszych spotkań w tym sezonie. Wrocławianie wciąż mają realne szanse na zdobycie drugiega w historii mistrzostwa Polski. Dziś podopieczni Oresta Lenczyka zmierzą się grająca o pietruszką Jagiellonią Białystok, która potrafiła w ostatniej kolejce osiągnąć remis z Legią przy Łazienkowskiej.

Tylko zwycięstwo! O Śląsku tylko zwycięstwo! Zachęcamy wszystkich do czytania naszej relacji LIVE ze spotkania Śląska Wrocław z Jagiellonią Białystok.

Autor relacji: Banan