Sędziuje: Daniel Stefański (Bydgoszcz) Widzów: 22 627 Aura: Pochmurno
Wisła Kraków:(stroje: czerwono-białe) Pareiko - Jirsak, Sobolewski, Czekaj, Nunez - Iliev, Wilk, Melikson, Garguła, Małecki - Genkov Trener: Michał Probierz
Śląsk Wrocław:(stroje: biało-zielone) Kelemen - Wołczek, Celeban, Pawelec, Mraz - Sobota, Elsner, Mila, Kaźmierczak, Gikiewicz - Diaz Trener: Orest Lenczyk

Wisła Kraków: Jovanić, Kirm, Rojewski, Szewczyk, Brud, Arian, Stanek
Śląsk Wrocław: R. Gikiewicz, Cetnarski, Pietrasiak, Voskamp, Sztylka, Socha, Wasiluk

- CO ZA MECZ!! PO 35 LATACH ŚLĄSK WRACA NA SZCZYT! SZYKUJE SIĘ DŁUGA NOC......... DZIĘKI ŚLĄSKU

Konieeec meczuu! ŚLĄSK MISRZEM POLSKI! PIĘKNIE, PIĘKNIE, PIĘKNIE!!

90 min. - Rojewski prawie trafił do bramki... ufff, piłka po jego strzale przeleciała obok słupka
90 min. - Nie wiadomo ile minut doliczył sędzia
90 min. - Sztylka w miejsce Gikiewicza
89 min. - Do wejścia na boisko szykuje się Sztylka. Dla niego ten mecz jest bardzo bardzo wyjątkowy. On jest w Śląsku najdłużej!
89 min. - Faulowany Mila, jeszcze tylko chwila...
88 min. - Melikson przewrócił się w polu karnym Śląska. Gwizdek arbitra jednak milczy, nie będzie jedenastki
87 min. - Ostatnia zmiana w Wiśle. Rojewski zmienia Gargułę
87 min. - Strzał Elsnera. Niezbyt mocny i prosto w ręce Javanicia
86 min. - Małecki podaje w pole karne. Na posterunku jest Marian. Śląsku wytrzymaj!
85 min. - Zagrożenie pod bramką Kelemena, tym razem wybija futbolówkę Kaźmierczak
84 min. - Pierwsza interwencja Sochy. Doskonały odbiór, Iliev zatrzymany
83 min. - Socha wchodzi za Sobotę. Lenczyk wzmacnia defensywę
83 min. - Strzał Jirsaka prosto w ręce Kelemena. Ten mecz do końca właśnie tak będzie wyglądał. Wisła atakuje, Wisła na połowie Śląska. Zostało tylko kilka minut
82 min. - Kirm za Wilka w Wiśle
81 min. - Czerwona kartka dla Wołczka. Prawy obrońca Śląska faulował Meliksona i otrzymał druga żółtą kartkę. Gramy w osłabieniu
79 min. - Strzał Małeckiego z 25 metrów bez problemu łapie Kelemen
78 min. - Zostało jeszcze kilkanaście minut do końca, to będzie dłuugie kilkanaście minut
76 min. - Wołczek zatrzymuje na linii pola karnego Ilieva. Bardzo ważna interwencja
74 min. - Sobota pięknie zagrywa na wolne pole do wychodzącego Mili, tego jednak ubiegł wychodzący z bramki Jovanić
73 min. - Zmiana w Śląsku, Cetnarski za Diaza
72 min. - Ale bomba! Mila wysunął piłkę Kaźmierczakowi, ten huknął, jak z armaty, tyle że bardzo niecelnie
71 min. - Dobra seria podań z pierwszej piłki piłkarzy Wisły, ale w ostatniej fazie akcji już pod polem karnym Śląska pomylił się Garguła i wybili obrońcy gości
69 min. - Żółta dla Wilka za faul na kapitanie Ślaska
68 min. - Jak dobrze, że Garguła pogubił się teraz w dryblingu... Chwilę później Iliev próbował dośrodkować w pole karne, ale jego podanie przerwał Pawelec
67 min. - Pomocnik Śląska już poza linią boczną. Wisła atakuje
66 min. - Elsner leży na murawie o ataku Nuneza
65 min. - Nikt nie miał szans dojść do tego podania, zbyt głęboko
64 min. - Będzie kolejna okazja na dośrodkowanie dla Mili po fauli na Sobocie
63 min. - mamy małą przerwę po tym jak na murawę upadł Gikiewicz. Groźnie to wyglądało, ale Łukasz już powoli dochodzi do siebie
62 min. - Żółtą kartką ukarany Małecki, który faulował brzydko Elsnera
61 min. - Gikiewicz bardzo mądrze zastawił się, a Nunez nie miał innego wyjścia, jak tylko sfaulować napastnika WKS-u
59 min. - Genkov głową, ale piłka poleciała kilka metrów nad bramką
57 min. - Pawelec po raz wtóry przerywa rajd Ilieva
55 min. - Melikson próbował strzelać. Piłka zatrzymała się na murze, a konkretnie trafiła w głowę Gikiewicza.
55 min. - Będzie rzut wolny dla gospodarzy na 30. metrze
54 min. - Pawelec skutecznie przerywa podanie Genkova w pole karne
52 min. - Elsner dostał doskonałe podanie od Mili i zamienił je strzałem głową na gola
52 min. - Śląsk 1:0 Wisła!!!!!!!!!!!!
51 min. - Meliksoon!! Minimalnie nad bramką...
50 min. - Nunez ogrywa Wołczka, ten niepotrzebnie fauluje. Żółta kartka
49 min. - Podanie do Małeckiego, ten strzela, ale po chwili sędzia odgwizduje spalonego
47 min. - Świetny wślizg Wołczka, Śląsk wychodzi z kontrą, piłki jednak nie zdołał opanować Sobota. Pierwsza interwencja Jovanicia.
47 min. - Pawelec powstrzymuje Małeckiego wybijając na aut
46 min. - Meliskon do Genkova, grają!

Zmiana w Wiśle. Jovanić w miejsce Pareiko

Piłkarze wychodzą już na boisko. Podczas najbliższych 45-ciu minut rozstrzygną się losy mistrzostwa. Kiedy, jaki nie teraz Śląsku?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, która z drużyn była w tej części stroną przeważającą. Zarówno Wisła, jak i Śląsk miały kilka dobrych okazji do zdobycia gola. Jak na razie po połowie: skuteczność obu bramkarzy i nieskuteczność strzelających zadecydowały o tym, że do przerwy mamy w Krakowie bezbramkowy remis. Ruch wygrywa już w Chorzowie 2:0, co oznacza, że podopieczni trenera Fornalika są w tej chwili liderem w tabeli.

Koniec pierwszej połowy

45 min. - Żółta kartka dla Mraza za wślizg w nogi Meliksoa
45 min. - Dwie minuty dolicza sędzia Stefański
45 min. - Ostatnie fragmenty pierwszej części, Wisła atakuje na połowie Śląska
44 min. - Groźnie pod bramką podopiecznych Oresta Lenczyka. Strzelał Garguła, Kelemen, broniąc popełnił mały błąd, który po chwili jednak naprawił
43 min. - Mila krótko do Elsnera, ten strzela płasko, ale blokują obrońcy Wisły. Po chwili gospodarze wychodzą z kontrą, ale na posterunku jest świetnie interweniujący wślizgiem Mraz
42 min. - Faulowany Mila 35 metrów od bramki Wisły
41 min. - Akcja Iliev - Garguła. Rywale znowu bez problemu weszli z piłką na pole karne Śląska. Szybko jednak wybiciem tę akcję przerwał wracający Gikiewicz
37 min. - Jirsak do Genkova, Bułgar na nasze szczęście na spalonym
34 min. - Z rzutu wolnego ponownie Mila. Głębokie dośrodkowanie w pole karne łapie Pareiko
33 min. - Dobre długie podanie Elsnera do Gikiewicza z pominięciem drugiej linii. Gdyby tylko Rok zagrał delikatnie słabiej Giki doszedłby do piłki
31 min. - Kolejna wrzutka Mili z rzutu wolnego. Tym razem wyżej skali obrońcy Wisły.
30 min. - Mila ponownie zaskakuje rozegraniem rzutu wolnego. Kapitan wrocławian podał po ziemi w pole karne do stojącego tam niepilnowanego Wołczka, ale strzał naszego prawego obrońcy zablokowali stoperzy Wisły. Świetny mecz przy Reymonta
29 min. - Nunez fauluje biegnącego prawą stroną Wołczka. Będzie okazja
26 min. - To musiał być gol! Dobry rajd lewą flanką Patrika Mraza, Obrońca Śląska podał w porę do nadbiegającego Diaza, Argentyńczyk zdecydował się na strzał po ziemi tuż przy lewym słupku. Pareiko odbił piłkę tuż pod nogi wbiegającego Soboty, ten chciał minąć bramkarza Wisły, ale nic z tego nie wyszło... Szkoda tej akcji.
25 min. - Kaźmierczak górą w kierunku Gikiego, ale trochę za mocno
24 min. - Ogromna szansa dla Wisły. Najpierw po dwójkowej akcji Iliev - Melikson strzelał Izraelczyk, strzał znakomicie obronił Kelemen, po chwili dobijał Garguła, a Marian, mimo że był zasłonięty obronił po raz drugi. Brawo!
21 min. - Żółta kartka dla Gikiewicza na faul na Meliksonie. To dopiero drugi faul w tym meczu
20 min. - Co za okazja! Świetna kontra WKS-u. Lewą stroną popędził Kaźmierczak, po chwili popisał się dłuuuugim crossem do Soboty, ten mądrze zagrał do wbiegającego Diaza, ale Argentyńczykowi nie udało się z kilku metrów pokonać Pareiko
18 min. - Groźna strata wrocławian, piłki nie sięgnął Kaźmierczak, ale pędzącego Ilieva zatrzymał Pawelec do spółki z Celeanem
16 min. - W Krakowie na razie 0:0. Na innych stadionach ekstraklasy również bez goli. Co to oznacza? Póki co, jesteśmy mistrzem.
15 min. - Wisła znowu była blisko... Melikson ponownie przerzucił piłkę na drugą stronę pola karnego, tam nabiegał na nią Małecki, lecz piłka po jego woleju nie wpadła do siatki. Mało brakowało
12 min. - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mila. Piłka oczywiście skierowana do Kaźmierczaka, ten przedłużył do Gikiewicza, Łukasz zdołał sięgnąć piłkę, choć nie udało się już skierować jej w stronę bramki.
11 min. - Zagranie ręką Czekaja w środku pola
8 min. - Ale akcja Gikiewicza! Napastnik Śląska przebiegł z piłką prawie pół boiska, ograł Sobolewskiego i Wilka, ośmieszając obydwu i strzelił z ostrego kąta na bramkę Wisły. Dobrze ustawiony Pareiko nie miał problemu z obroną tego uderzenia.
6 min. - Ciepło zrobiło się teraz pod bramką Śląska. Z prawej strony dośrodkowywał Melikson, żaden z obrońców WKS-u nie przeciął podania do Genkova i dopiero Celeban powstrzymał jego strzał wślizgiem blokują piłkę
5 min. - A na trybunach zabawa trwa w najlepsze. Już dawno nie słyszałem tak GŁOŚNEGO dopingu!
4 min. - Dobra wrzutka z lewej strony Kaźmierczaka do Soboty, ten zdołał wygrać pojedynek w powietrzu, ale strzelał już zbyt lekko. Jeden z wyższych na boisku dośrodkowywał do najniższego :)
4 min. - Melikson prostopadle podawał do Małeckiego, lecz ten nie pobiegł za piłką
2 min. - Dobre przejęcie Soboty, skrzydłowy Śląska zagrał do Diaza, a ten łatwo stracił przed polem karnym rywali
1 min. - Pierwsze dośrodkowanie Mili, piłka w kierunku Diaza, ale zorientował się we wszystki Pareiko i spokojnie chwycił piłkę
1 min. - Mila do Diaza i gramy!

I Wychodzą!!! Do boju WKS!

Oto link do naszej przedmeczowej galerii. Zobaczcie co się tutaj właściwie dzisiaj dzieje: http://www.slasknet.com/galeria/sez11-12/krakow/przed/

W 2009 roku w Krakowie podczas ostatniej kolejki ekstraklasy spotkały się te same zespoły. Wtedy wygrana Wisły 2:0 zapewniła krakowianom Mistrzostwo Polski. Co ciekawe, w barwach Białej Gwiazdy występował wtedy Piotr Ćwielong. Czy Pepe będzie miał okazję cieszyć się z tytułu także dzisiaj?

Pięknie wyglądają trybuny przy ul.Reymonta. Za jedną bramką, na czerwono, znajdują się kibice Wisły, Za drugą bramką zaś usiedli, oczywiście na zielono, wrocławianie. Śpiewy słychać już od kilkudziesięciu minut, świetna atmosfera.

Witamy serdecznie! Już za niecałe 25 minut rozpocznie się mecz, który może dać Śląskowi pierwsze od 35 lat Mistrzostwo Polski! Znamy już składy obu zespołów. To, że krakowianie nie zlekceważą meczu z zaprzyjaźnionym Śląskiem było wiadomo już od dawna. Skład, jaki desygnował do gry trener Michał Probierz tylko to potwierdził.

Historia tworzy się na naszych oczach. Przed Śląskiem pojedynek z Wisłą Kraków, której pokonanie będzie oznaczać wywalczenie mistrzostwa Polski. Więcej słów nie potrzeba ;) Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Patryk Reński