Strzelcy: Dudek 57 Broź 74 - Kaźmierczak 79
Sędziuje: Daniel Stefański Widzów: 2000 Aura: ciepło, małe zachmurzenie
Widzew Łódź:(stroje: czerwone) Mielcarz - Bartkowski, Phibel, Abbes, Broź, Bartoszewicz, Dudek, Bruno Alex, Kaczmarek, Ben Dhifallah, Okachi Trener: Radosław Mroczkowski
Śląsk Wrocław:(stroje: biało-zielone) Kelemen - Socha, Grodzicki, Kowalczyk, Wasiluk, Jodłowiec, Elsner, Kaźmierczak, Patejuk, Cetnarski, Voskamp Trener: Orest Lenczyk

Widzew Łódź: Dragojevic, Banasiak, Pietrowski, Duda, Nowak, Stępiński, Rybicki
Śląsk Wrocław: Żukowski, Ćwielong, Garyga, Menzel, Juraszek, Sobota, Spahić

90+6 min. - Sędzia kończy mecz.
90+5 min. - Okachi strzela z dystansu tuż nad poprzeczką. Po chwili z 18 metra strzela z powietrza Elsner, ale wyraźnie obok bramki.
90+4 min. - Mała gierka Sochy z Voskampem. Strata.
90+2 min. - Kelemen łapie kolejny strzał po ziemi.

Spahić wchodzi za Wasiluka.

Sędzia dolicza 5 minut.

90+1 min. - Seria kornerów dla Widzewa.
90 min. - Wasiluk daje się ograć i fauluje Stępińskiego.
89 min. - Okachi leży na boisku.
88 min. - Cetnar wrzuca z wolnego, Voskamp musnął tylko piłkę. Od bramki Widzew.
87 min. - Bomba z daleka Elsnera, Mielcarz paruje piłkę! Dobiega do niej Sobota, odgrywa do Cetnarskiego, który strzela z 16 metrów w obrońcę!
84 min. - Rzut wolny dla Widzewa po faulu Kowalczyka. Wybijają nasi obrońcy, ale RTS utrzymuje piłkę.
82 min. - Elsner miękko dogrywa z boku do nadbiegającego Kaźmierczaka, a ten strzela w długi róg głową!
81 min. - Ćwielong za Patejuka.
80 min. - Pietrowski za Dudka.
79 min. - Sobota wkręcił obrońcę w ziemię, ale w doskonałej sytuacji strzelił obok słupka!

Gra Śląska w tym meczu to tragedia. A do gry szykuje się Ćwielong. To przecież kompromitacja, jeśli chodzi o dobór kadry na ten sezon.

78 min. - Broź strzałem po ziemi z ostrego kąta pokonuje Kelemena.
77 min. - Stępiński ładnie uderza głową, ale Kelemen się wyciągnął.
76 min. - Próba dalekiego podania Elsnera do Voskampa. Holender bez szans.
75 min. - Widzew gra w 10.
74 min. - Alex leży kontuzjowany.
72 min. - Stępiński za Ben Dhifallaha.
71 min. - Sobota bezradny w starciu przy linii.
69 min. - Złe podanie Cetnarskiego do Voskampa.
67 min. - Sobota za Grodzickiego.
66 min. - Okachi strzela w poprzeczkę, piłkę podbił jeszcze Kelemen.
65 min. - Długie zagranie do Patejuka, ale z bramki wychodzi Mielcarz.

Nic nie gramy.

62 min. - Cetnarski mocno strzela z dystansu, ale wprost w Mielcarza.
58 min. - Mocno uderza Kaźmierczak, ale Mielcarz paruje piłkę do boku.
57 min. - Zemsta się dokonała! Dudek wpada w pole karne, oszukał obrońcę i pokonał Kelemena strzałem przy słupku.
56 min. - Po chwili Patejuk próbował wymusić rzut wolny.
55 min. - Voskamp w tempo do Patejuka, który wychodzi sam na sam, ale trafia w Mielcarza. Druga setka zmarnowana.
54 min. - Kaczmarek przerzucił wszystkich w polu karnym.
53 min. - Grodzicki dobrze przerywa akcję. Róg dla Widzewa.
52 min. - Znowu piłka trafiła w mur.
51 min. - Kowalczyk beznadziejnie fauluje ciałem, źle się ustawił.
50 min. - Voskamp uderza z 25 metrów z półobrotu, ale za lekko dla bramkarza.
49 min. - Kaczmarek trafia w ustawionego w murze Patejuka.
48 min. - Grodzicki fauluje przy narożniku Ben Dhifallaha, choć gracz RTS dodał coś od siebie.
46 min. - Zaczynamy. Piłkę ma już Mielcarz.

Piłkarze są już na murawie. Za chwilę druga odsłona.

WKS gra niefrasobliwie w obronie, tylko Rafał Grodzicki trzyma fason. Stąd biorą się sytuacje dla Widzewa, dobrze broni jednak Kelemen, a gwizdek sędziego milczy w kontrowersyjnych sytuacjach. Do przodu Śląsk zapędza się sporadycznie. Najlepszą okazję zmarnował Mateusz Cetnarski.

45+3 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę.
45+2 min. - Patejuk tym razem dobrze wrzuca z wolnego, ale Kaźmierczakowi nie udało się przeciąć piłki. Mielcarz interweniuje.
45+1 min. - Kolejne kontrowersje. Ben Dhifallah pada w polu karnym po starciu z Grodzickim, ale sędzia nie reaguje. Po chwili jeden z pomocników uderza z 20 metrów, ale leżący na murawie na 14 metrze Kelemen podrywa się i fantastycznie chwyta piłkę!
45 min. - Zawachanie Phibela i Voskamp omal nie odebrał mu piłki.
43 min. - Groźna kontra Widzewa! Na szczęście Socha wyłuskał w polu karnym piłkę Kaczmarkowi.
42 min. - Korner dla Śląska. Cetnarski wrzuca, nabiega, ale został uprzedzony.
41 min. - Róg dla Widzewa wywalczył Bartkowski po starciu z Sochą. Kelemen wypuszcza piłkę z rąk, ale interweniują obrońcy!
40 min. - Wrzutkę Patejuka łapie Mielcarz. Śląsk nie ma pomysłu na rozegranie.
38 min. - Żółtko dla Kaczmarka po faulu na Sosze.
37 min. - Rykoszet po strzale Kaczmarka. Po kornerze piłkę utrzymuje Widzew, ale bez efektu. Podobnie jak po chwili próba kontry WKSu.
35 min. - Kaźmierczak fauluje, Widzew zagra ze stojącej piłki przed naszą szesnastką.
33 min. - Teraz skrzydłem atakuje Alex. Wywalczył korner po starciu z Grodzickim. Kelemen łapie wrzutkę Kaczmarka.
32 min. - Kaźmierczak strzela w mur.
31 min. - Wolny dla Śląska, faulowany Cetnarski.
29 min. - Najpierw wybijają nasi obrońcy, po chwili piłkę łapie Kelemen.
28 min. - Wasiluk fauluje przy linii na wysokości pola karnego.
28 min. - Kaźmierczak źle zagrywa ze środka pola.
26 min. - Fatalny fragment Śląska. Tracą głupio piłkę, są zawsze spóźnieni.
25 min. - Rzut rożny dla Widzewa, ale Śląsk kontruje. Patejuk przegrywa jednak pojedynek jeden na jednego.
20 min. - Co za błąd Sochy! Jezus Maria! Dlaczego on gra wzdłuż boiska!? Piłkę przejmują gospodarze, dostaje ją Alex, interweniuje Kelemen, Alex pada, ale sędzia nie dyktuje karnego!
19 min. - Cetnarski ładnie teraz wrzucił, ale Voskamp przegrał głowę z Phibelem.
16 min. - Dosyć przypadkowa akcja, w której Voskamp odegrał do Patejuka. Uprzedził go w ostatniej chwili Abbes.
14 min. - Setka Śląska! Kaźmierczak do Voskampa, ten cudownie w tempo do Cetnarskiego, ale Mateusz w sytuacji sam na sam źle trafia w piłkę. Łapie ją Mielcarz!
12 min. - Patejuk wywalczył kolejny korner, ale znów fatalnie wykonał ten stały fragment.
11 min. - - Rzut wolny dla Śląska. Patejuk fatalnie wrzuca. Dlaczego on?
10 min. - Ben Dhifallah na spalonym.
9 min. - Fatalnie w obronie Śląsk! Bruno Alex dostał prostopadłe podanie, spokojnie wbiegł w pole karne, ale uderzył nie tylko obok Kelemena, ale i obok słupka!
7 min. - Faul Patejuka, skrydłowy podjął próbę pressingu.
5 min. - Voskamp podał po ziemi ze skrzydła do nadbiegającego Kaźmierczaka. Ten był teraz bliżej, ale wciąż nad bramką.
4 min. - Kaźmierczak uderza z powietrza po złej interwencji obrońcy, ale pudłuje.
3 min. - Śląsk w ataku pozycyjnym.
2 min. - Patejuk wywalczył rzut rożny. Głowę wygrywają jednak obrońcy RTS.
1 min. - Zaczął Widzew.

Piłkarze wychodzą już na murawę.

Dziwnie mało kibiców przyszło na stadion, młyn Widzewa prawie pusty.

Ponadto na ławce rezerwowych usiadł Waldemar Sobota, który w tygodniu pojechał na zgrupowanie kadry, ale w meczu z Estonią nie wystąpił.

Dziś w Śląsku nie wystąpi kilku zawieszonych graczy oraz... Cristian Diaz. Argentyńczyk został przez trenera odsunięty od składu. Czym teraz zawinił?

Śląsk zainauguruje walkę w Ekstraklasie meczem w Łodzi z Widzewem. Czy znów będzie miał on tak dramatyczne okoliczności jak ostatnio? Na pewno tym razem gola dla WKS-u nie zdobędzie Łukasz Madej. Za to do siatki Śląska piłkę może posłać Sebastian Dudek, który latem dołączył do ekipy trenera Radosława Mroczkowskiego.