Sędziuje: Paweł Gil (Lublin) Widzów: 10000 Aura: pochmurno, ciepło
Śląsk Wrocław:(stroje: zielono-białe) Kelemen - Socha, Jodłowiec, Kowalczyk, Spahić, Kaźmierczak, Elsner, Cetnarski, Patejuk (79. Garyga), Sobota, Voskamp (67. Ćwielong) Trener: Orest Lenczyk
Korona Kielce:(stroje: żółto-czerwone) Małkowski - Golański, Kijanskas, Stano, Lisowski, Jovanović (76. Sierpina), Lenartowski (46. Malarczyk), Jovanić, Vuković, Sobolewski, Jamróz (28. Szłakotin), Żewłakow Trener: Leszek Ojrzyński

Śląsk Wrocław: Żukowski, Ćwielong, Wasiluk, Garyga, Menzel, Juraszek
Korona Kielce: Szlakotin, Malarczyk, Janota, Kiercz, Sierpina, Lech, Zieliński

Koniec. Ładny wynik, ale wyrazy współczucia dla oglądających. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy w czwartek na relację z Hanoweru.

Jeszcze minuta i koniec spaceru.

90 min. - Ładne rozegranie. Cetnarski do Kaza, ten tuż nad poprzeczką.
89 min. - Jeszcze żółta kartka dla Malarczyka i wolny dla Śląska. Ostry kąt, granica pola karnego
87 min. - Piękny strzał Garygi z 20 metrów! Poprzeczka!
86 min. - Meznel ma swoje pięć minut. Dosłownie. Wchodzi za Elsnera.
85 min. - Garyga póki co nie odstaje. Ale przy tym poziomie niewiele osób by odstawało.
84 min. - Serię zagrań żenujących z obu stron kończy Ćwielong, bombardując strzałem z 18 metrów trybunę D.
81 min. - Elsner na pole tak wolne, że nikogo tam nie było
80 min. - Pierwszy kontakt z piłką Garygi. Raczej brak kontaktu, bo w nią nie trafił.
79 min. - Garyga za Patejuka. Alleluja!
77 min. - Kontra Korony, Kaźmierczak uprzedza Sierpinę
76 min. - Sierpina za Jovanovicia
74 min. - Patejuk z rożnego. Wybija Stano.

Młodzi gracze Śląska za chwile zemdleją od nadmiaru rogrzewki.

Rzęsiste gwizdy na stadionie. Zasłużone. Tempo jak na niedzielnym spacerze koła weteranów walk o granice II Rzeczypospolitej.

67 min. - Jednak młodzież nie wejdzie. Za Voskampa Ćwielong.
66 min. - Voskamp miał okazję na strzał przewrotką, ale nie zaryzykował.

Od 20 minut rozgrzewa się Śląska młodzież. Oby na tym się nie skończyło.

Tempo spotkania przyjmuje wartości spacerowe. Pierwsze gwizdy na trybunach.

65 min. - Wrzutka Soboty do nikogo. Choć Szłakotin nikim nie jest...
64 min. - Dobra wymiana Elsnera i Sochy. Słoweniec chciał przelobować Szłakotina, ale strzał za lekki.
62 min. - Voskamp bardzo ładnie wycofał do Cetnarskiego, strzał tego drugiego zablokowany.

I w pierwszy raz blask słońca zaszczycił murawy zieleń natenczas.

60 min. - Socha na wolne pole do Elsnera, ten nie zdążył do piłki i wpadł na Szłakotina. Chwilę później lekka kłótnia. Żółte kartki dla Elsnera, Voskampa i Golańskiego.
57 min. - Nieniepokojony przez nikogo Voskamp przymierzył z linii pola karnego. Szłakotin z najwyższym trudem na róg.
56 min. - Daleki przerzut na Żewłakowa, Kelemen pomylił się przy wyjściu, ale bez konsekwencji.
55 min. - Sobota próbował delikatnego technicznego lobu zza pola karnego. Pomylił się minimalnie.
54 min. - Cztery razy Patejuk z rożnego. W końcu wyjaśnia Szłakotin.
52 min. - Każmierczak na wolne pole do Spahicia, strzał z narożnika pola karnego majeststycznym tempem wturlał się w rękawice Szłakotina.
50 min. - Sobota uruchomiony długim podaniem na skrzydło. Wrzutka na Voskampa, znowu za mocna.
48 min. - Elsner płasko wstrzelił piłkę w pole karne. Voskamp blisko dosięgnięcia, ale zabrakło kilku centymetrów.
46 min. - Malarczyk zmienia Lenartowskiego

Jest i Śląsk, zaczynamy

Wracają piłkarze Korony. Niewielu ich.

To może być dobry moment, żeby ktoś z młodzieży dostał szansę.

Cetnarski jest w tej chwili wiceliderem tabeli strzelców

Póki co trwa dekoracja Ślaska Wrocław, mistrzów Polski oldbojów.

Przerwa. Ale tu już nic się nie zdarzy.

45+2 min. - Przez moment na boisku cierpiał leżąc Cetnarski, ale odzyskanie piłki przez Śląsk podziałało na niego kojąco
45+1 min. - Wrzutka Soboty, ładna, kontrująca główka Voskampa na moment zawisła w powietrzu, ale ostatnicznie spadła tuż za słupkiem.
45 min. - Jeszcze trzy minuty w tej połowie Korona będzie musiała się murować na swojej połowie. Plus 45 minut następnej.
44 min. - Kolejny rajd Soboty, strzał w długi róg, Szłakotin paruje na korner
44 min. - Wrzutka Jodłowca z drugiej strony, prosto w ręce Szłakotina
43 min. - Akcja Soboty na skrzydle, za mocna wrzutka do Voskampa
42 min. - Stzrał w lewy dolny róg, Szłakotin nie sięgnął
41 min. - Kolona w dziewiątkę, kolejny rzut karny. Lisowski schodzi za zatrzymanie piłki lecącej do bramki ręką. Strzela Cetnarski.
38 min. - Bezceremonialnie spartaczony, kontra Śląska. Patejuk ładnie do Cetnarskiego, ten miał genialny pomysł, jak uwolnić się spod opieki rywala, ale nogi nie nadążyły z wykoaniem.
37 min. - Wolny dla Korony. Niebezpieczna odległość.
36 min. - Spahić opuszcza boisko na noszach
35 min. - Cetnarski z rogu, piłka w siatce po strzale Soboty, ale wcześniej Szłakotin rzekomo faulowany przy próbie interwencji
34 min. - Piłka w polu karnym Korony trafia Żewłakowa w rękę. Gwizdek arbitra milczy.
33 min. - Jeszcze raz Cetnarski na wolne pole do Voskama. Ten szczęśliwie przepchnął Stano, ale przy strzale Szłakotin dobrze skrócił kąt.
30 min. - Blisko teraz Stano bramki samobójczej, jednak wybijają goście.

Dyskusyjna decyzja sędziego, Stano, który skierował piłkę do siatki na spalonym nie był

27 min. - Cetnarski na raty! Pierwszy strzał Szłakotin paruje, ale prosto pod nogi pomocnika Śląska, który wykańcza z kilku metrów.
23 min. - Będzie strzelać Cetnarski, wejdzie Szłakotin za Jamroza
22 min. - Karny dla Śląska, czerwona kartka dla Małkowskiego

Okres przewagi optycznej Korony i akustycznej kibiców Śląska

19 min. - Dynamiczny rajd Spahicia lewą stroną, zakończony ostrym dośrodkowaniem. Gdyby podniósł głowę, zauważyłby w polu karnym Małkowskiego i nikogo więcej.
18 min. - I jeszcze raz Cetnarski na wolne pole. Tym razem Voskamp nie zrozumiał dobrego zamysłu swojego kolegi.
16 min. - Cetnarski na wolne pole do wpadającego w pole karne Soboty. Ten mija jednego rywala, po czym podaje do Małkowskiego. Na tyle lekko, że golkiper gości musi jeszcze do podania wyjść z bramki.
15 min. - Kaźmierczak na wolne pole do Sobolewskiego. Groźną kontrę ręką zatrzymuje Elsner. I sędzia i Kaz się nie popisali.
12 min. - Tym razem wrzyutka Soboleskiego, Kelemen wypycha poza pole karne, tam dobija Jovanović. Trafia Kaźmierczaka w kolano.

Sympatycy obu zespołów wymieniają uprzejmości

10 min. - Wrzutkę Lisowskiego z rogu wyłapuje pewnie Kelemen
8 min. - Ładny rajd Jovanovicia na skrzydle, ale dośrodkowanie za wysokie dla Żewłakowa
7 min. - Seria drobnych pomyłek w polu karnym Śląska, na szczęście bez konsekwencji.
6 min. - Kaźmierczak na wolne pole do idealnie nabiegającego Voskampa. Ten postanowił sobie, że strzeli z zerowego kąta. Kiedy po osiągnięciu go, rozmyślił się, piłkę spod nóg wyłuskał mu Małkowski.
5 min. - Wrzutka Cetnarskiego z wolnego, na chwilę wyjaśnia Stano, przewrotką dobija Kaźmieczak, ale daleko od bramki gości

Orest Lenczyk pierwsze minuty oglądał na stojąco. Spoczął dopiero teraz.

Korona zgodnie z oczekiwaniami bardzo agresywnie

3 min. - Rajd Soboty na flance, odegranie do Cetnarskiego, ten na wolne pole do nikogo
2 min. - Na początek sporo niedokładności po obu stronach

Przy ogłuszającym dopingu kibiców Śląska zaczynamy!

Czas na pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie w nowym sezonie!

Autor relacji: Andrzej Gomołysek