Sędziuje: Paweł Raczkowski (Warszawa) Widzów: 15 000 Aura: pochmurno
Śląsk Wrocław:(stroje: Zielone) Kelemen - Spahić, Jodłowiec, Grodzicki, Kowalczyk - Sobota, Elsner, Kaźmierczak, Stevanović (81' Cetnarski), Patejuk (61' Ćwielong) - Diaz (72' Voskamp) Trener: Paweł Barylski
Ruch Chorzów:(stroje: Białe) Pesković - Lewczuk, Stawarczyk, Szyndrowski, Kikut - Zieńczuk, Malinowski, Starzyński, Janoszka (89' Kuświk), Sultes (69' Sultes) - Niedzielan (51' Piech) Trener: Tomasz Fornalik

Śląsk Wrocław: Żukowski, Mraz, Cetnarski, Voskamp, Ćwielong, Socha, Wasiluk
Ruch Chorzów: Perdijić, Jankowski, Smektała, Kuświk, Piech, Lewiński, Kołodziejski

W pierwszej połowie lepszym zespołem był Śląsk. W drugiej mecz nieco się wyrównał głównie po wejściu na boisku Piecha. Na szczęście sędzia zauważył zagranie ręką w polu karnym Marcina Kikuta, a jedenastkę na gola pewnie zamienił Cetnarski. Brawo Śląsk!

90+ min. - Koniec meczu!!! Trzy punkty dla WKS-u. Co za skuteczność Cetnarskiego. Wyrasta nam kolejny specjalista od jedenastek!
90+ min. - Ćwielong znów podaje w pole karne, tym razem nie zdążył Cetnarski
90+ min. - Żółta kartka dla Starzyńskiego
90+ min. - Zieńczuk w pole karne, tam Kowalczyk wybija. Z kontrą wychodzą wrocławianie, ale po chwili Ćwielong zbyt lekko podaje do Voskampa
90+ min. - Kowalczyk fauluje Kuświka, niepotrzebnie
90 min. - Cetnarski do Voskampa, ale wcześniej wybija Szyndrowski. Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu
89 min. - Kuświk za Janoszkę w Ruchu
89 min. - Jest karny, jest Cetnarski, jest gol. W międzyczasie żółtą kartkę obejrzał Piech, teraz jeszcze Malinowski
88 min. - GOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!
87 min. - Piłkę ustawia Cetnarski
86 min. - Karny!! Ręką dotknął piłki jeden z obrońców Ruchu!
85 min. - Dobrze broni Kelemen po nieudanym dośrodkowaniu Piecha
84 min. - Cetnarski w pole karne, wybijają obrońcy prosto pod nogi Ćwielonga ten dośrodkowuje z drugiej strony, a piłkarze nie skorzystali w wielkiego zamieszania w polu karnym Ruchu i nie trafili do siatki. Najbliżej był Voskamp
83 min. - Faulowany Sobota. Cetnarski będzie dośrodkowywał
82 min. - Cetnarski za Stevanovicia
80 min. - Ćwielong na spalonym
79 min. - Piech strzela z 10 metrów wysooooko ponad bramką
78 min. - Kaźmierczak zbyt mocno podaje do Voskampa. Ruch na naszej połowie
75 min. - Głową piłkę wybija Stawarczyk
73 min. - Kowalczyk faulowany przez Lewczuka, będzie okazja na wrzutkę. Teraz Ćwielong zamiast Diaza
72 min. - Voskamp za Diaza. może on...
71 min. - Bardzo słabe zagranie Ćwielonga niweczy całą akcję
70 min. - Zmiana u gości. Jankowski za Sultesa
69 min. - Okazja, Piech! Uf,f na szczęście strzelał obok słupka po rajdzie lewą stroną. Nie jest dobrze...
69 min. - Ruch zaczyna się rozkręcać, w poczynania piłkarzy Śląska wkradła się nerwowość
68 min. - Było groźnie, ale obrońcy Śląska poradzili sobie i na moment oddalili niebezpieczeństwo
67 min. - Starzyński strzela prosto w mur, za chwilę arbiter przerywa grę i pokazuje żółtą kartkę Ćwielongowi. Uznał, że było zagranie ręką.
65 min. - Żółta kartka dla Grodzickiego za faul na Piechu. Będzie okazja dla Ruchu. Może być niebezpiecznie. Do bramki jakieś 25 metrów
64 min. - Przewrotką próbował strzelać Grodzicki, ale trafił chyba w Lewczuka... Faul
64 min. - Będzie okazja do wrzutki dla Diaza. Rzut wolny z prawej strony
62 min. - Zmiana w Śląsku Ćwielong za Patejuka
62 min. - Dobra okazja Śląska. Stevanović podaje głową w polu karnym do Diaza, a ten strzela i bardzo się przy tym myli. Argentyńczyk nie zauważył lepiej ustawionego Soboty po swojej lewej stronie
61 min. - Wybijają obrońcy, piłka trafia do Spahicia, który mija ryzykownie Piecha i uderza bardzo niecelnie w kierunku bramki strzeżonej przez Peskovicia
61 min. - Rożny dla WKS-u
61 min. - Teraz z kolei blisko był Lewczuk, ale nie sięgnął piłki
60 min. - FFatalna strata Jodłowca na środku boiska. Piłkę przejął Sultes i błyskawicznie podał do Piecha, ten wpadł z piłką w pole karne, a będąc sam na sam z Kelemenem przeniósł piłkę nad poprzeczką
59 min. - Sobota strzela z linii pola karnego, ale słabo, poza tym piłkę odbił jeszcze obrońca i bez problemów złapał Pesković
56 min. - Piech na spalonym. Napastnik Ruchu wniósł z ławki nieco ożywienia do swojego zespołu
55 min. - Diaz w pole karne do Elsnera ten chciał zgrać piłkę, ale zorientowali się obrońcy Ruchu i szybko wybili piłkę
54 min. - Pierwszy strzał na bramkę Kelemena. Sultes z 40 metrów w środek bramki. To było chyba tak dla statystyki
52 min. - Piech już zdążył zakręcić obroną gospodarzy. Na szczęście żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki po podaniu w pole karne
51 min. - Pierwsza zmiana Piech za Niedzielana w Ruchu
50 min. - Kowalczyk źle do Diaza, piłka dla chorzowian
48 min. - Kikut przerywa ładną kombinacyjną akcję Śląska
47 min. - Krótkie rozegranie i wrzutka do Grodzickiego, ten strzela niecelnie głową
47 min. - Sobota wywalczył rzut rożny
46 min. - Żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany w przerwie
46 min. - Stevanović do Diaza, zaczynamy drugą połowę

Piłkarze Śląska i Ruchu już na boisku.

Szkoda, że nie udało się piłkarzom Śląska ani razu pokonać bramkarza Ruchu. Goście nie oddali żadnego strzału na bramkę gospodarzy. Jedynym zagrożeniem dla Kelemena był do tej pory Rok Elsner, który skiksował po dośrodkowaniu Zieńczuka. Po przerwie gole powinny być jedynie kwestią czasu.

45+ min. - Ale było blisko! Stevanović dośrodkowuje do Kaźmierczaka, a ten minimalnie nie sięga piłki! Koniec pierwszej połowy.
45+ min. - Arbiter Paweł Raczkowski doliczył minutę do regulaminowego czasu pierwszej połowy
45 min. - Diaz zbyt ostro walczy o piłkę w polu karnym gości i fauluje Peskovicia.
44 min. - Zieńczuk w pole karne do Niedzielana, ale na szczęście spalony. Niebiescy pierwszy raz byli z piłką tak blisko bramki Kelemena
41 min. - Tym razem wybijają obrońcy, piłka trafia pod nogi Godzickiego, ten raz w nią nie trafia, a poprawka ląduje obok słupka
41 min. - Kolejny rzut rożny po akcji Soboty ze Stevanoviciem
40 min. - Diaz wrzuca piłkę idealnie na głowę nadbiegającego Kaźmierczaka, ten strzela mocno, ale dość wysoko nad poprzeczką
39 min. - Teraz akcja z drugiej strony boiska. Rzut rożny dla Śląska
38 min. - Rzut wolny dla Ruchu z prawej strony, Zieńczuk dośrodkowuje, piłkę niefortunnie odbija Elsner, ale na szczęście połapał się w tym szybko Marian i złapał futbolówkę
37 min. - Akcja Soboty z Kowalczykiem, ten pierwszy po chwili dośrodkowuje w pole karne z prawej strony, lecz prosto na głowę Szyndrowskiego
36 min. - Śląsk cały czas na połowie Ruchu, wrocławianie tę przewagę muszą w końcu przełożyć na gola
35 min. - Sobota do Kowalczyka, a Lewczuk wybija na aut
33 min. - Do piłki podeszli Elsner i Kaźmierczak. Pierwszy podał krótko do drugiego, ten strzelił, a odbita piłka od obrońców opuściła boisko
33 min. - Diaz ładnie minął obrońcę, ale był faulowany jakieś 35 metrów od bramki. Będzie rzut wolny.
32 min. - Na spalonym Lewczuk
30 min. - Blisko był teraz Stevanović, ale uprzedził go w ostatnim momencie Stawarczyk.
29 min. - Dobrze w defensywie Grodzicki, który powstrzymał Sultesa. Od bramki zacznie Kelemen
27 min. - A jednak Argentyńczyk próbował bezpośrednim strzałem Peskovicia. Strzelił słabo i w środek bramki, co nie mogło zaskoczyć bramkarza Ruchu
26 min. - Kikut fauluje Sobotę. Będzie szansa na dośrodkowanie dla Diaza
25 min. - Piłkarze Ruchu przez chwilę na naszej połowie, chociaż przypomina to trochę bicie głową w mur. Goście nie oddali strzału, a piłkę Zieńczukowi odebrał... wracający Diaz.
22 min. - Niedzielan na spalonym. Chorzowianie nie potrafią podejść z piłką pod naszą bramkę.
21 min. - Diaz w kierunku Elsnera, lecz wybija głową Stawarczyk
20 min. - Rzut rożny dla gospodarzy wywalczył Spahić
20 min. - I jeszcze raz dokładnie taka sama akcja Ruchu. Podanie do Niedzielana, Jodłowiec blokuje, Kelemen łapie
19 min. - Jodłowiec skutecznie w obronie blokuje Niedzielana i piłkę spokojnie łapie Kelemen
16 min. - Patejuk po dwójkowej akcji ze Stevanoviciem strzelał sprzed pola karnego, mocno, po ziemi, ale w boczną siatkę
14 min. - Stevanović w pole karne w kierunku Diaza, ale wybijają obrońcy
13 min. - Sobota podaje górą do Patejuka w pole karne, ten minimalnie wolniejszy od interweniującego Peskovicia. Żółta kartka dla skrzydłowego WKS-u
11 min. - Janoszka symulował faul przy linii bocznej boiska, a arbiter niestety dał się na to nabrać
10 min. - Patejuk odebrał piłkę Janoszce i zabrał się z nią prawą stroną. Kiedy zbliżał się do pola karnego próbował podawać do Diaza, ale zbyt mocno
9 min. - Ruch stara się dłużej przytrzymać piłkę, ale bardzo blisko przy zawodnikach z Chorzowa są piłkarze Śląska. Nie pozwalają im na razie konstruować żadnych akcji z przodu.
8 min. - Bardzo głośno jest dziś na stadionie we Wrocławiu. Z jednej strony cały sektor kibiców Śląska, a z drugiej strony fani Ruchu, którzy wyjątkowo licznie zjawili się dziś w stolicy Dolnego Śląska
6 min. - Ostre dośrodkowanie Spahicia z lewej strony, Pesković złapał piłkę, ale nie zdołał utrzymać jej chwilowo w rękach. Diaz był bliski swojej pierwszej bramki w tym meczu
4 min. - Kelemen miał problem teraz z wybiciem piłki, mocny pressing zastosował Zieńczuk, ale na szczęście udało się oddalić zagrożenie
3 min. - Elsner strzelał z trzydziestu metrów płasko, ale obok prawego słupka bramki gości
1 min. - Patejuk przegrał walkę o piłkę z Lewczukiem. Od bramki rozpocznie Pesković
1 min. - Rozpoczęli! Przy piłce Ruch.

I wychodzą. Zawodników Ruchu na murawę wyprowadza Marcin Malinowski, piłkarzy Śląska pod nieobecność Sebastiana Mili prowadzi Przemysław Kaźmierczak

Piłkarze obu drużyn kończą powoli rozgrzewkę. Do meczu pozostał niecały kwadrans.

Chorzowianie przyjechali do Wrocławia osłabieni brakiem Djokicia i Sadloka, obydwaj piłkarze w poprzedniej kolejce zobaczyli żółte kartki. Trener Śląska nie może jeszcze skorzystać z usług zawieszonych: Mili, braci Gikiewiczów i Pawelca. Kapitan WKS-u będzie pauzował jeszcze w kolejnym meczu, a reszta będzie już mogła wystąpić w meczu z Podbeskidziem.

Znamy już składy na dzisiejsze spotkanie! Trener Barylski pozwolił wrócić Kowalczykowi na swoją nominalną pozycję, a w ataku znowu zobaczymy Diaza.

Czas na pojedynek mistrza Polski z wicemistrzem! W dzisiejszym spotkaniu drużynę WKS-u poprowadzi trener Paweł Barylski. Zapraszamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Patryk Reński