Sędziuje: Paweł Gil (Lublin) Widzów: 3000 Aura: Pochmurno
Podbeskidzie Bielsko-Biała:(stroje: Biało-niebieskie) Zajac - Król, Dancik, Bucko, Cienciała - Ziajka (74' Malinowski), Łatka, Nather (45' Cohen), Szczęsny (55' Adamek) - Pawela, Demjan Trener: Robert Kasperczyk
Śląsk Wrocław:(stroje: Zielone) Kelemen, Kowalczyk, Jodłowiec, Grodzicki, Spahić - Patejuk, Elsner (87' Gikiewicz), Kaźmierczak, Stevanović (84' Ćwielong), Sobota - Diaz (6' Voskamp) Trener: Stanislav Levy

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Bąk, Byrtek, Cohen, Sacha, Malinowski, Adamek, Koman
Śląsk Wrocław: R. Gikiewicz, Ćwielong, Cetnarski, Ł. Gikiewicz, Mraz, Voskamp, Pawelec

Koniec. Remis 1:1 Mogło być dużo lepiej, ale Śląsk nie wykorzystał tych 10 minut, kiedy grał z przewagą dwóch graczy. Jeden punkt jedzie do Wrocławia

90+ min. - Piłka do Gikiewicza na lewo, ten dośrodkowuje ale tak fatalnie, że nic nie mogło się wydarzyć
90+ min. - Król ukarany żółtą kartką za taktyczny faul na Patejuku
90+ min. - Patejuk traci piłkę na prawej stronie
90 min. - Wszyscy oprócz Kelemena na połowie gospodarzy. Arbiter doliczył 3 minuty
88 min. - Dośrodkowanie Kowalczyka. Bez komentarza. Po chwili żółta kartka dla Spahicia. Co jest?!
88 min. - Żółta dla Ćwielonga. Seria bezsensownych fauli
87 min. - Kaz z trzydziestu metrów niecelnie. Ostatnia zmiana w Śląsku. Gikiewicz za Elsnera
85 min. - Trwa oblężenie pola karnego Podbeskidzia. Tym razem akcja przerwana faulem Voskampa
84 min. - Ćwielong za Stevanovicia
83 min. - Co za szansa. Zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Elsner strzela w poprzeczkę z przewrotki, po chwili poprawia Kowalczyk, ale wcześniej sędzia odgwizdał faul
81 min. - Kolejna czerwona kartka za faul Paweli na Kowalczyku! Ale mamy końcówkę!
80 min. - Zostało niewiele ponad 10 minut na zdobycie gola dającego zwycięstwo...
79 min. - Patejuk w kierunku bramki Zajaca, miała być wrzutka, a wyszedł strzał. Z trudem poradził sobie z tą piłką bramkarz gospodarzy
76 min. - Czerwona kartka! Danick zejdzie z boiska za faul na Patejuku. Podbeskidzie w dziesiątkę
74 min. - Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Wchodzi czwarty napastnik, Malinowski, który zmienia Ziajkę
73 min. - Bucko fauluje i ogląda żółtą kartkę
72 min. - Zajac wybija, trzeci rożny
72 min. - I jeszcze jeden po wybiciu obrońcy
71 min. - Rzut rożny dla wrocławian
70 min. - Demjan chciał sprawdzić teraz Kelemena, ale golkiper Śląska był na posterunku
69 min. - Na spalonym Patejuk... Szkoda, była szansa na gola
68 min. - Patejuk próbował zaskoczyć technicznym strzałem z rzutu wolnego Zajaca, ale bramkarz gospodarzy obronił, choć na raty, jego strzał
66 min. - Strzał Kowalczyka z prawej strony. Piłka odbija się jeszcze od obrońcy i wpada w ręce Zajaca
64 min. - Żółta dla Jodłowca za faula z lewej strony
64 min. - Świetna kontra gości, okazja dla Soboty, lepszy w tym pojedynku jednak Zajac. To była najlepsza szansa Śląska w drugiej części
63 min. - Cohen dośrodkowuje, zamieszanie w polu karnym, ale na szczęście wybijają obrońcy
62 min. - Będzie rzut wolny dla Górali w narożniku pola karnego Śląska
61 min. - Ajajajaj mało brakowało Sobota podawał w pole karne do Patejuka, ale trochę zbyt lekko i wybili obrońcy. Po chwili Sobota jeszcze raz w pole karne do Voskampa i znowu piłka nie dochodzi do napastnika
60 min. - Żółta kartka dla Paweli
59 min. - To był pierwszy celny strzał gospodarzy...........................
57 min. - Gol dla gospodarzy. Cienciała z prawej strony wrzucił do Króla, ten do Adamka i rezerwowy Podbeskidzia wpakował piłkę do bramki z najbliższej odległości
55 min. - Druga zmiana w Podbeskidziu. Adamek za Szczęsnego
54 min. - Tym razem próbował Kaźmierczak z czterdziestu metrów, piłkę ponownie łapie bramkarz
53 min. - Strzał Stevanovicia prosto w ręce Zajaca
51 min. - Grodzicki już na boisku
51 min. - Błąd defensywy Śląska i groźny strzał Ziajki z linii pola karnego. Na szczęście pomocnik Górali przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką
50 min. - Grodzicki zszedł z boiska, będzie opatrywany, Śląsk przez chwilę w dziesiątkę
48 min. - Dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie przyczyną zejścia Diaza w pierwszej połowie był problemy z pachwiną
48 min. - Grodzicki leży na boisku. Znowu nie najlepiej to wygląda
47 min. - Cohen zmienił w przerwie Nathera
47 min. - Stevanović do Kaźmierczaka, ten jednak strzelił zbyt słabo, aby zaskoczyć bramkarza gospodarzy
46 min. - I już pierwszy rzut rożny dla Śląska po akcji Patejuka
46 min. - Zaczynamy drugą połowę

Koniec pierwszej połowy. Śląsk prowadzi z Podbeskidziem 1:0 po pięknym golu Soboty. Oprócz bramki i strzałów Patejuka w poprzeczkę i Kaźmierczaka nie było innych ciekawych akcji. Miejmy nadzieję, że więcej będzie ich w drugiej połowie, a defensywa wrocławian dalej tak dobrze będzie radziła sobie z atakami rywali

45 min. - Kaz do Stevanovicia, ten na spalonym
44 min. - Jodłowiec faulowany przez Demjana w polu karnym Śląska
42 min. - Dośrodkowanie Łatki w pole karne i wybija Kaźmierczak
41 min. - Tym razem Kaźmierczak zza pola karnego i łapie Zajac
40 min. - Ale STRZAŁ Patejuka! Poprzeczka uratowała Zajaca przed utratą drugiego gola
39 min. - Kowalczyk fauluje rywala. Szkoda, miał piłkę na prawej stronie i mógł inaczej to rozwiązać
39 min. - Grodzicki nie zrozumiał się z Jodłowcem. Mało brakowało, a Demjan przejąłby piłkę, ale Jodłowiec uratował sytuację
37 min. - Na spalonym Demjan
36 min. - Fatalne podanie Kowalczyka i piłkę przejmuje Nather
34 min. - Śląsk przy piłce, ale goście nie forsują tempa, czekają na odpowiednią szansę. Podbeskidzie na razie nie jest w stanie zagrozić naszej bramce
32 min. - Stevanović dośrodkowuje w pole karne, ale akcja zostaje przerwana faulem Elsnera
32 min. - Żółta kartka dla Dancika za niesportowe zachowanie
31 min. - Sobota prostopadle do Voskampa, ale ten na spalonym
30 min. - Faul Kaźmierczaka w środku
26 min. - Kolejne długie podanie w kierunku Paweli i kolejne wybicie Kowalczyka. Gospodarze nie mają pomysłu, jak przedostać się w pole karne Kelemena
22 min. - Soczysty strzał Stevanovicia zza pola karnego z pierwszej piłki, który z trudem obronił Zajac. Ładnie do pomocnika Śląska zagrywał głową Voskamp
22 min. - Kowalczyk zatrzymuje Pawelę na prawej stronie
20 min. - W tych pierwszych fragmentach częściej przy piłce są gospodarze, ale to goście prowadzą i póki co, dobrze radzą sobie w defensywie
19 min. - Skuteczny powrót Kaźmierczaka, od bramki rozpocznie nasz bramkarz
18 min. - Demjan strzela z prawej strony, ale daleeeko od bramki strzeżonej przez Kelemena
15 min. - Dobrze Kaz, który teraz radzi sobie z Demjanem przed polem karnym Śląska
14 min. - Król dośrodkowuje w pole karne i piłkę wybija daleko głową Kaźmierczak
14 min. - Rzut wolny dla Podbeskidzia po faulu Spahicia na lewej stronie. 30 metrów do bramki Kelemena
13 min. - Patejuk! Była szansa na drugiego gola, ale strzał skrzydłowego zablokowali obrońcy gospodarzy
12 min. - Już wszystko w porządku, gramy dalej
12 min. - Leży na murawie Dancik, który przypadkowo został uderzony piłką przez jednego ze swoich kolegów
7 min. - Sobotaaa!!!!!! Piękna akcja skrzydłowego Śląska! Sobota przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, minął po drodze pięciu rywali i wpakował piłkę do bramki
7 min. - I jest zapowiadana zmiana. Voskamp za Diaza
7 min. - Długie podanie do Demjana, ale piłkę łapie Kelemen
5 min. - Do wejścia na boisko szykuje się Voskamp. Diaz nie może kontynuować tego meczu. Nie bardzo jednak wiadomo, co stało się Argentyńczykowi
4 min. - Napastnik sygnalizuje zmianę. Jest niedobrze
4 min. - Diaz leży na boisku
3 min. - Jodłowiec dobrze zatrzymuje Demjana na środku boiska
2 min. - Diaz fauluje Dancika pod polem akrnym Górali
1 min. - Długi przerzut na lewo do Paweli, ale napastnik Podbeskidzia nie zdążył do piłki
1 min. - I zaczynamy. Przy piłce gospodarze

Zawodnicy wychodzą już na boisko, za chwilę początek meczu inaugurującego czwartą kolejkę ekstraklasy

W składzie gospodarzy brakuje Sebastiana Mili. To ostatni mecz kary dla kapitana Śląska. W kolejnym ligowym spotkaniu Mila będzie mógł już wystąpić

Sylwester Patejuk, były zawodnik Podbeskidzia, zapowiedział w wywiadzie dla GW, że w przypadku zdobycia gola nie będzie się z niego cieszył. Życzymy dzisiaj nawet dwóch goli naszemu skrzydłowemu

Trwa intensywna rozgrzewka przed meczem. 20 minut zostało do pierwszego gwizdka

Do rozpoczęcia meczu zostało jeszcze nieco ponad 40 minut, ale znamy już składy obu zespołów na ten mecz. Tak jak zapowiadał wcześniej trener Stanislav Levy rewolucji w wyjściowej jedenastce nie ma

Zachęcamy wszystkich do czytania naszej relacji LIVE z dzisiejszego spotkania Podbeskidzia Bielsko-Biała ze Śląskiem Wrocław.

Autor relacji: Patryk Reński