Strzelcy: Kwiek 37', Nakoulma 49', Nakoulma 66', Milik 75' - Ćwielong 13'
Sędziuje: Szymon Marciniak Widzów: 3000 Aura: Słonecznie
Górnik Zabrze:(stroje: Białe) Skorupski - Bemben, Danch, Szeweluchin, Gancarczyk (74' Nowak) - Olkowski, Przybylski, Iwan (78' Łuczak), Nakoulma, Kwiek - Milik Trener: Adam Nawałka
Śląsk Wrocław:(stroje: Zielone) Kelemen - Pawelec (70' Socha), Grodzicki, Jodłowiec, Spahić (58' Mraz) - Sobota, Elsner, Kaźmierczak, Ćwielong (88' Patejuk), Mila - Gikiewicz Trener: Stanislav Levy

Górnik Zabrze: Witkowski, Nowak, Wodecki, Oziębała, Telichowski, Mączyński, Łuczak
Śląsk Wrocław: R.Gikiewicz, Mraz, Patejuk, Cetnarski, Stevanović, Voskamp, Socha

Koniec meczu. Po pierwszej połowie mogliśmy mieć jeszcze nadzieje na dobry wynik w Zabrzu, jednak to, co stało się w drugiej części rozwiało szybko wszelkie wątpliwości kto był dzisiaj lepszy.

89 min. - Niedokładne podanie do Gikiewicza, łapie Skorupski
89 min. - Żółta kartka dla Elsnera
88 min. - Patejuk za Ćwielonga w końcówce
86 min. - Zamieszanie w polu karnym Śląska po podaniu z rzutu rożnego, lecz ostatecznie nikomu nie udaje się dojść do piłki
84 min. - Strata Kaźmierczaka, piłkę przejmuje Nakoulma, podaje do Oziębały, ten ogrywa Sochę i strzela po ziemi, ale dobrze interweniuje Kelemen
83 min. - Wrzutka w pole karne, ale po chwili piłka ląduje w rękach Kelemena
83 min. - Będzie rzut rożny dla Górnika
82 min. - Prosta strata Soboty...
81 min. - Oziębała za Kwieka
80 min. - Dośrodkowanie Mraza, ale wybija głowa Szeweluchin
78 min. - Górnik wykorzystuje jak dotąd wszystkie słabości Śląska. Zmiana w Górniku Łuczak za Iwana
75 min. - Milik strzela czwartą bramkę spokojnie składając się do strzału w polu karnym Śląska, podawał mu rezerwowy szesnastoletni Konrad Nowak
75 min. - Groźny strzał Kwieka minimalnie obok bramki
74 min. - Nowak za Gancarczyka w Górniku
71 min. - Kolejna szansa, strzela z pierwszej piłki Kaźmierczak, ale niecelnie
71 min. - Mila! Broni Skorupski, wybijając na rzut rożny
70 min. - Zmiana w Śląsku Socha za Pawelca
69 min. - Gikiewicz głową, ale nad bramką
69 min. - Kaz strzela z 30 metrów. Będzie korner
68 min. - Kolejny pojedynek Pawelec - Nakoulma, ale tym razem górą obrońca Śląska
66 min. - Błąd Pawelca, Nakoulma przejął piłkę i zabrał się z nią w pole karne, a tam spokojnie płaskim strzałem pokonał Mariana
65 min. - Dośrodkowanie Mraza z lewej strony. Lepiej, gdyby w ogóle go nie było...
62 min. - Słaba wrzutka Bembena, Kelemen chwyta piłkę
60 min. - Mila idealnie wystawia piłkę nabiegającemu Sobocie, ten strzela, ale piłka mija bramkę Skorupskiego
59 min. - Fatalny strzał Ćwielonga, w ogóle nie przygotował się do uderzenia
58 min. - Mraz wchodzi za Spahicia, w międzyczasie żółta kartka dla Pawelca za faul na Nakoulmie
57 min. - Ależ była szansa, zablokowany strzał Grodzickiego w polu karnym
55 min. - Ciekawa dwójkowa akcja Ćwielonga i Mili i nieudany strzał tego drugiego
53 min. - Mieliśmy krótką przerwę w grze po tym jak przez chwilę na murawie leżał Spahić, już wszystko gra
52 min. - Dośrodkowanie Mili w pole karne i wybija Milik
50 min. - Nie zdążyłem do końca opisać ostatniej akcji, a piłka znowu wpadła do bramki Kelemena. Na szczęście tym razem na spalonym był Nakoulma
49 min. - Dośrodkowanie Gancarczyka z rzutu wolnego Kelemen broni na raty, po chwili akcja przenosi się na lewą stronę, wrzutka Olkowskiego do piłki dopada Nakoulma i pakuje ją do bramki
47 min. - Dobre prostopadłe podanie Iwana do Olkowskiego, ale szybciej do piłki dotarł Grodzicki
46 min. - Gikiewicz do Mili, zaczynamy. Obie drużyny bez zmian w przerwie

Piłkarze już na boisku. Za moment początek drugiej połowy

Koniec pierwszej części gry. Nieco więcej klarownych sytuacji podbramkowych stworzył sobie Górnik, choć mecz wydaje się być dość wyrównany.

45 min. - Pewny chwyt Kelemena po wrzutce Kwieka
44 min. - Faul Pawelca na prawej stronie, będzie okazja na dośrodkowanie dla zabrzan
43 min. - W końcu udało się przeprowadzić akcję ofensywną, rajd Soboty prawą stroną, ale po chwili skrzydłowy Śląska dośrodkował zbyt głęboko i Skorupski złapał piłkę
43 min. - Górnik po zdobyciu gola znowu się obudził. Wrocławianie mają problem z wyjściem z własnej połowy
40 min. - Mila do Gikiewicza, ale ten nie zdążył do piłki
37 min. - Niestety Górnik wyrównuje. Gola strzela Kwiek, kluczowy w tej akcji był rajd Nakoulmy prawą stroną
36 min. - Pierwszy rożny dla WKS-u
33 min. - Milik łatwo ograł Sobotę, ale już ze Spahiciem sobie nie poradził. Amir ma dzisiaj dobry dzień. Wspólnie z Jodłowcem zatrzymują niemal każdą akcję Górnika na lewej stronie
33 min. - Główka Elsnera i kolejny korner
30 min. - Dobra interwencja Pawelca. Rzut rożny dla gospodarzy
29 min. - Niepewna interwencja Kelemena po wrzutce w pole karne. po chwili kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego i wyjaśnia wszystko Kelemena
28 min. - Słaby strzał Gikiewicza, Skorupski nawet nie musiał interweniować
27 min. - Efektowna sztuczka Pepe, po chwili niedokładne zagranie Kaza przerywa akcję
25 min. - Sobota wykłada piłkę przed pole karne Kaźmierczakowi, ten strzela bez przyjęcia, lecz prosto w ręce bramkarza
24 min. - Złe przyjęcie Olkowskiego w polu karnym Kelemena, uffffff
22 min. - Świetnie Mila wyłożył piłkę Ćwielongowi, ten jednak nie potrafił uderzyć jej celnie. Futbolówka poleciała obok lewego słupka bramki Skorupskiego
21 min. - Dośrodkowanie Ćwielonga z prawej strony, ale żaden z zawodników nie dochodzi do piłki
20 min. - Dobre zachowanie Jodłowca, najpierw dogonił Olkowskiego, a po chwili jeszcze wywalczył rzut z autu
19 min. - Dobrze, że to wrocławianie strzelili tę bramkę, bo wcale się na nią nie zanosiło. Od początku meczu Górnik przeważał i dalej przeważa
17 min. - Kolejna okazja gospodarzy i kolejne dośrodkowanie, tym razem dobra interwencja Spahicia
15 min. - Rzut wolny dla Górnika. Gancarczyk dośrodkowuje w pole karne, tam w zamieszaniu odnalazł się Szeweluchin, który spokojnie odwrócił się z piłką przy nodze i strzelił, ale wysoko nad poprzeczką
14 min. - Ależ to była kombinacja! Po kilku krótkich podaniach piłka trafiła pod nogi Pepe, który spokojnie wpakował ją do siatki
13 min. - Ćwielong i 1:0!!!!!!!!!!!!!!!!! Fantastyczna akcja w polu karnym Zabrzan
12 min. - Znowu Nakoluma, tym razem Jodłowiec skutecznie go powstrzymał
10 min. - Teraz z kolei fatalnie podawał Grodzicki, piłkę przejął jeden z Zabrzan i błyskawicznie podał ją do Nakoulmy, ten bez problemu wbiegł z nią w pole karne i strzelił płasko, z czym poradził sobie Kelemen
8 min. - Mogło być groźnie w naszym polu karnym, ale wyżej od Milika wyskoczył Grodzicki i wybił piłkę
7 min. - Spahić wygrywa kolejny pojedynek z Olkowskim
6 min. - Akcja Nakoulmy lewą flanką. Skrzydłowy Górnika podał piłkę wzdłuż pola karnego, ale na szczęście wszystkich wbiegających tam zawodników uprzedził Kelemen
5 min. - Ćwielong zatrzymuje Bembena, piłka podana do przodu w kierunku Gikiewicza, ten nie zdołał jej jednak opanować
4 min. - Słabe teraz podanie Kaza do Ćwielonga. Właściwie to nie słabe tylko zbyt mocne...
3 min. - Bardzo dobra interwencja Spahicia na lewej stronie.
2 min. - Obrońcy Śląska nie potrafią wybić piłki sprzed swojego pola karnego, dochodzi do niej Kwiek, strzela mocno , ale nad bramką
2 min. - Pierwszy rzut rożny dla Górnika, ale dośrodkowanie prosto na głowę Elsnera, który oddalił zagrożenie
1 min. - Nakoulma do Kwieka i zaczynamy pierwszą połowę!

Piłkarze prowadzeni przez sędziego Szymona Marciniaka wychodzą już na murawę

Piłkarze Śląska zakończyli już rozgrzewkę i właśnie schodzą do szatni. Za niespełna kwadrans początek meczu

Śląsk, wygrywając w Zabrzu zostanie liderem Ekstraklasy, na co najmniej kilka godzin, dopóki swojego meczu nie rozegra Lech Poznań

Poznaliśmy właśnie składy w jakich wystąpią dziś drużyny Śląska i Górnika. Trzech zmian w porównaniu do ostatniego meczu z Bełchatowem dokonał trener Levy. Spahić zagra dziś za Mraza, Elsner za Stevanovicia i Pawelec za Sochę

Czy mistrzom Polski uda się utrzymać zwycięską serię? Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE ze spotkania Górnika Zabrze ze Śląskiem Wrocław.

Autor relacji: Patryk Reński