Strzelcy: Traore 44, 50 - Mila 62, 70, Elsner 72
Sędziuje: Tomasz Musiał (Kraków) Widzów: 19 453 Aura: ciepło
Lechia Gdańsk:(stroje: białe) Kaniecki - Janicki, Madera, Bieniuk, Brożek - Surma (Andreu 66), Pietrowski, Ricardinho (Kacprzycki 60), Machaj, Wiśniewski (Łazaj 75) - Traore Trener: Bogusław Kaczmarek
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Socha, Grodzicki, Jodłowiec, Mraz - Kaźmierczak, Elsner - Ćwielong (Cetnarski 69), Mila, Sobota - Ł. Gikiewicz (Kowalczyk 91) Trener: Stanislav Levy

Lechia Gdańsk: Buchalik, Bąk, Andreu, Kacprzycki, Łazaj, Rasiak, Deleu
Śląsk Wrocław: R. Gikiewicz, Cetnarski, Garyga, Góral, Juraszek, Kowalczyk, Spahić

90+4 min. - Koniec meczu! Śląsk wygrywa 3:2!
90+4 min. - Było gorąco po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ale ostatecznie nic złego się nie wydarzyło.
90+4 min. - (Ostatni?) Rzut rożny dla Lechii.
90+2 min. - Taktyczny faul Mili na Kacprzyckim. Kapitan Śląska zostaje upomniany żółtą kartką.
90+1 min. - Zmiana w Śląsku. Kowalczyk za Gikiewicza.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza 4 minuty.
88 min. - Prostopadłe podanie Kacprzyckiego do Łazaja, strzał tego drugiego minimalnie za mocne.
88 min. - Po dośrodkowaniu rzutu wolnego do piłki po chwili dochodzi do Janickiego, który strzela, ale Kelemen szczęśliwie broni.
87 min. - Prostopadłe podanie do Soboty, który jednak nie zdążył przyjąć piłki biegnąć bark w bark z Brożkiem.
86 min. - Kontra Lechii, z ostrego kąta z 16m uderzał Machaj, ale prosto w Kelemena, który pewnie broni.
84 min. - Rajd Soboty zakończony zablokowaną wrzutką w pole karne Lechii.
82 min. - Prostopadłe podanie do Gikiewicza, ale ten nie przyjmuje piłki.
80 min. - Dośrodkowanie Mraza, jednak obrońcy Lechii wybili piłkę na aut.
75 min. - Ni to strzał ni dośrodkowanie Machaja z prawej strony boiska. Śląsk nabrał wiatru w żagle. Zmiana u gospodarzy. Łazaj za Wiśniewskiego.

Śląsk po raz pierwszy w historii w ekstraklasie wyszedł na prowadzenie w wyjazdowym meczu, w którym miał dwubramkową stratę.

72 min. - GOOOOOOLLLLLLLL Kaźmierczak wrzuca piłkę w pole karne, tam Elsner uderza głową i wyprowadza Śląsk na prowadzenie!
70 min. - GOOOOOOOLLLLLLL MILA SHOW! Mila otrzymuje piłkę na 20m, uderza, a bramkarz patrzy jak piłka ląduje w siatce.
69 min. - Zmiana w Śląsku. Cetnarski wchodzi za Ćwielonga.
69 min. - Po wrzutce Kelemen instynktownie broni strzał, Śląsk wychodzi z kontrą, jednak Sobota podaje pomiędzy Milą a Gikiewiczem, gdzie znajduje się obrońca Lechii.
68 min. - Mraz niepotrzebnie fauluje rywala blisko linii końcowej boiska.

Śląsk wyrównał klubowy rekord 14. meczów w Ekstraklasie z bramką dla WKS-u!

66 min. - Po wrzutce Mili piłka minęła wszystkich piłkarzy,
66 min. - Bieniuk wybija piłkę spod nóg Mili z linii końcowej boiska. Zmiana w Lechii. Andreu za Surmę.
64 min. - Sobota świetnie podał prostopadłą piłkę, ale niestety Gikiewicz nie zorientował się w sytuacji i nie oddał strzału.
63 min. - Ach, mógł być remis! Wrzutka w pole karne, tam małe zamieszanie, próbował z kilku metrów Giki, ale Kaniecki chwycił piłkę.
62 min. - GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL Mila uderzył zza pola karnego, na spokojnie przymierzył w samo okienko, bramkarz Lechii nie miał szans!
61 min. - Kontra Lechii. Wiśniewski skręcił w polu karnym Grodzickiego, ale Kelemen na posterunku.
60 min. - Zmiana w Lechii. Kapcrzycki wchodzi za Ricardinho.
58 min. - Odegranie do tyłu do Kaźmierczaka, ale ten uderza prosto w bramkarza.
55 min. - Dobre podanie do Gikiewicza na 10m, ale napastnik Śląska był dobrze blokowany przez Bieniuka.
54 min. - Po płaskim podaniu Mraza wzdłuż bramki rywali Janicki wybija piłkę w kierunku nieba.
52 min. - Lechia dominuje. Śląsk jeszcze nigdy nie wygrał w Ekstraklasie meczu przegrywając 0:2.
50 min. - 2:0 Kontra Lechii, Traore robi z obrońcami Śląska co tylko chce, mija ich jak słupki i strzela z 10m zdobywając już drugą bramkę w tym spotkaniu
49 min. - Po strzale Kaźmierczaka broni Kaniecki. Pierwsza ofensywna akcja Śląska w II połowie.
48 min. - Po wrzutce w pole karne zawodnik Śląska tak wybija piłkę, że dwukrotnie odbija się ona od zawodników Lechii, aż w końcu wychodzi ona poza boisko niebezpiecznie mijając spojenie bramki Śląska po zewnętrznej stronie.
47 min. - Ni to strzał ni to podanie Mili z 20m. Płasko, po ziemi, Kaniecki bez problemów chwyta piłkę.
47 min. - Pierwszy faul Lechii w II połowie.
46 min. - Sobota do Mili i zaczynamy II połowę!

Piłkarze znowu na boisko. Za chwilę rozpocznie się druga odsłona meczu.

45+2 min. - Koniec I połowy.
45+1 min. - Wrzutka Traore w pole karne, tam jednak Jodłowiec wybija piłkę.
45 min. - Sędzia do I połowy doliczył 2 minuty.
44 min. - Mamy bramkę dla Lechii. Kelemen rzuca się w lewo, a Traore strzela w drugą stronę. Niepotrzebny faul Kaźmierczaka.
43 min. - Rzut karny dla Lechii! Kaźmierczak fauluje Traore na 15m.
42. min. - - Po wrzutce z rogu Kelemen nie dał się nikomu.
41 min. - Atak pozycyjny Lechii - gospodarzom udało się jedynie wywalczyć rzut rożny.
40 min. - Tym razem wrzuca Sobota, w polu karnym czai się Gikiewicz, ale piłkę wybija Janicki.
39 min. - Świetna wrzutka Mraza z lewej strony, tam blisko uderzenia głową był Ćwielong, ale niestety zabrakło mu kilkunastu centymetrów wysokości.
37 min. - Ostry faul na Wiśniewskim, któremu udzielana jest pomoc medyczna.
36 min. - To powinna być bramka. Mraz podawał wzdłuż linii bramkowej, a tam z piłką mija się Gikiewicz.
33 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wiśniewski uderza głową, ale niecelnie i piłka przelatuje nad poprzeczką.
32 min. - Traore obiega Mraza, a ten go fauluje.
31 min. - Momentalnie wrocławianie znaleźli się pod bramką rywali, wrzucili piłkę w pole karne, ale tam nasz jedyny napastnik był umiejętnie blokowany przez obrońcę Lechii.
30 min. - Dośrodkowanie w pole karne Śląska z prawej strony boiska, tam Tadeusz Socha wybija piłkę głową.
29 min. - Podanie z głębi pola do Gikiego, którego piłka mija obok, gdy ten blokuje obrońcę z Gdańska.
28 min. - Elsner szukał szczęścia przy strzale z rzutu wolnego z 35m, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała 5m nad bramką.
27 min. - Po wrzutce w pole karne obrońcy Lechii oddalają zagrożenie wybijając piłkę poza pole karne, tam piłkę przejmuje Kaźmierczak, a chwilę później zostaje sfaulowany.
25 min. - Elsner odbiera piłkę na 20m, wbiega z piłką w pole karne, zagrywa do Gikiewicza, który mija obrońcę, strzela, ale majać metr przed sobą bramkarza uderza prosto w niego. Było groźnie.
23 min. - Wrzutka w pole karne do wybiegającego Mili, ale kapitan Śląska znajdował się na pozycji spalonej.
22 min. - Po wrzutce Mili z rzutu wolnego 35m zawodnik Lechii wybija piłkę na środek boiska.
21 min. - Była szansa na kontrę Śląska, ale Gikiewicz zamiast do Mili podaje do Bieniuka.
19 min. - Kilkadziesiąt sekund później z 10m uderza z ostrego kąta Gikiewicz. Ze zbyt dużego kąta.
18 min. - Po wrzutce Machaja z rzutu wolnego, pomocnik Lechii zgrywa głową do Bieniuka, który nie zorientował się w sytuacji i nie oddał nawet strzału z 5m.
16 min. - Akcja za akcją. Tym razem ponownie strzela Traore, ale prosto w Kelemena.
15 min. - Po wrzutce Ćwielonga, Sobota zgrywa głową piłkę do Gikiewicza, ten próbuje uderzać ale uprzedza go bramkarz.
14 min. - Janicki strzelał w światło bramki, ale nieszczęśliwie dla niego trafił w Ricardinho, który stał na linii bramkowej.
13 min. - Traore chciał sprytnie wypuścić Wiśniewskiego w uliczkę, ale jego partner nie zrozumiał intencji. Chwilę później ten sam zawodnik uderza z 20m, Kelemen zamiast złapać piłkę wybija ją przed siebie, ale na szczęście po chwili broni jego dobitkę.
11 min. - Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez gospodarzy nie przynosi żadnego efektu.
10 min. - Płaskie uderzenie Traore z 25m, piłka odbija się od Jodłowca i wychodzi na róg.
9 min. - Kontra Lechii, klepka Traore z Wiśniewskim, w ostatniej chwili obrońcom Śląska udaje się zablokować strzał tego pierwszego.
8 min. - Składna akcja Śląska zakończona wybiciem piłki przez Lechię na aut.
8 min. - Wrzutka Mili do Gikiewicza, ten lekko musnął piłkę, ale nie zdołał skierować futbolówki w stronę bramki.
7 min. - Próba wrzutki w pole karne Śląska została zablokowana. Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy.
6 min. - Świetne podanie na lewe skrzydło do Wiśniewskiego, ale zawodnik Lechii nie zdążył opanować piłki przed linią boczną.
5 min. - Seria niedokładnych podań po obu stronach. Jakość polskiej ekstraklasy.
4 min. - Bardzo niedokładnie podanie Ćwielonga do Kazia, ale po chwili skrzydłowy Lechii w jeszcze gorszy sposób traci piłkę.
3 min. - Podanie na lewe skrzydło do Brożka, ale tam zawodnika Lechii uprzedza Socha.
2 min. - Sebastian Mila zaliczył pierwszy strzał celny z rzutu wolnego. Niestety uderzenie było zbyt lekkie aby mogło zagrozić bramkarzowi gospodarzy.
1 min. - Wiśniewski do Traore i zaczynamy!

Trójka sędziowska wprowadziła obie jedenastki na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Nici z zapowiedzi Diaza, Voskampa czy Stevanovicia. Na ławce rezerwowych znaleźli się za to młodzi: Góral, Garyga oraz Juraszek.

My już w Gdańsku! Trybuny PGE Areny powoli się zapełniają! Zawodnicy są już po przedmeczowej rozgrzewce.

Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE z wielkiego meczu przyjaźni pomiędzy Lechią Gdańsk a Śląskiem Wrocław.