Sędziuje: Paweł Raczkowski (Warszawa) Widzów: 20 000 Aura: zimno
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) R. Gikiewicz - Socha, Kowalczyk, Jodłowiec, Mraz - Kaźmierczak, Elsner(Stevanović 70) - Sobota, Mila, Patejuk (Diaz 70) - Ł. Gikiewicz Trener: Stanislav Levy
Zagłębie Lubin:(stroje: miedziowe) Gliwa – Costa(Lira 70), Banaś, Tunchev, Vidanov – Pawłowski, Bilek, Jeż, Małkowski – Woźniak (Wilczek 82), Papadopulos (Sernas 90) Trener: Pavel Hapal

Śląsk Wrocław: Żukowski, Spahić, Grodzicki, Stevanović, Pawelec, Diaz, Garyga
Zagłębie Lubin: Kozioł, Lira, Sernas, Abwo, Rymaniak, Wilczek, Kowalski

90+3 min. - Koniec meczu.
90+3 min. - Strzał Sernasa z 18m - broni Gikiewicz.
90+1 min. - Trwa rozpaczliwy atak Śląska.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza 3 minuty.
90 min. - Zmiana u gości. Sernas za Papadopulosa.
87 min. - 0:2. Długie podanie do Pawłowskiego, który będąc sam na sam strzela z ostrego kąta i zdobywa bramkę dla Zagłębia.
85 min. - Kolejne dośrodkowanie Mili i kolejne wybicie je jak najdalej przed własne pole karne ze strony gości.
84 min. - Żółta kartka dla Vidanova.
84 min. - Po dośrodkowaniu Mili do piłki dobiegł Tadeusz, który próbował wybić piłkę poza wrocławski stadion.
82 min. - Zmiana w Zagłębiu. Wilcze wchodzi za Woźniaka.
80 min. - Wrzutka Mraza w pole karne, tam piłkę chwyta Gliwa.
79 min. - Seria wrzutek i szukania szczęścia - niestety wynik bez zmian. Za to żółtą kartkę za faul na przeciwniku otrzymuje Tadeusz Socha.
77 min. - Śląsk.gra słabo. Bardzo słabo.
74 min. - Zakotłowało się w polu karnym Zagłębia. Uderzać próbował Diaz. Ostatecznie obrońcy znowu wybili na rzut rożny.
73 min. - Wrzutka Mili z lewej strony, żaden zawodnik nie przeciął piłki, za to jeden z naszych rywali na koniec wybił piłkę na róg.
70 min. - Zmiany w obu zespołach. Lira za Costę, Diaz za Patejuka oraz Stevanović za Elsnera.
69 min. - Znowu wrzutka do Pawłoskiego, Giki wybija piłkę głową 25m od własnej bramki.
67 min. - RAFAŁ GIKIEWICZ! Po dośrodkowaniu piłkę główkuje z 3m Tunchev ale Giki znowu broni!
66 min. - RAFAŁ GIKIEWICZ! Pawłoski wybiegł z kontrą sam na sam przed naszym bramkarzem, strzelał ale Gikiewicz fenomenalnie broni i wybija na róg.
64 min. - Rajd Małkowskiego lewą stroną boiska. Mimo powstrzymywania przez Sochę zdołał oddać strzał. Na szczęście niecelny.
62 min. - Chaotyczna gra Śląska w ofensywie i jeszcze bardziej chaotyczna w obronie.
62 min. - Kowalczyk nożycami w powietrzu ratuje Śląsk przed stratą bramki.
60 min. - Sobota ładnie do Elsnera, który znowu zamiast strzelać - przepuszcza piłkę do... rywali.
59 min. - Wrzutka Mili. tam piłkę zamiast strzelać przyjmuje Elsner. Przez co dochodzi do niego obrońca i jego strzał nic nie zagraża bramce Gliwy.
58 min. - Banaś fauluje Patejuka przy linii bocznej.
57 min. - Strzał Soboty - piłka po rykoszecie wychodzi na róg.
56 min. - Seria wrzutek w pole karne gości - efektowne ale nieefektywne.
53 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkuje jeden z zawodników WKS-u ale ponad bramką.
53 min. - Mila do Sochy w pole karne, ten próbuje podawać, piłka odbija się od rywala i wychodzi na róg.
51 min. - Podanie na prawe skrzydło do Pawłoskiego, ale ten na spalonym.
50 min. - Sędzia gwiżdże faul zawiniony.. 10 sekund wcześniej.
48 min. - Wrzutka w pole karne, główkował Jodłowiec ale obok bramki.
47 min. - Rajd Patejuka lewą stroną przerwany faulem Vidanova.
49 min. - Mila podaje między Patejuka a Gikiewicza. Niestety jeden z nich znalazł się na pozycji spalonej.
46 min. - Kaźmierczak do Mili i zaczynamy II połowę.

Już wszyscy wrócili na boisko.

45 min. - Koniec I połowy.
45 min. - Żółta kartka dla Arkadiusza Woźniaka.
44 min. - Najpierw genialne podanie Soboty do Gikiewicza, który nie zrozumiał intencji partnera. Później jednak bardzo mocne uderzenie Elsnera z dystansu. Piłka odbiła się jednak od Wilka taranując na ziemię zawodnika gości.
42 min. - Na boisku mało się dzieje. Na trybunach wręcz przeciwnie.
40 min. - Strzał Mili ale po rykoszecie.. Gikiewicza piłka oddala się od bramki.
38 min. - To powinna być bramka! Po wrzutce Patejuka główkuje Mila ale Gliwa z trudem broni.
37 min. - Miękki strzał Małkowskiego z rzutu wolnego - Giki bez problemów łapie piłkę.
35 min. - Rzut wolny dla Zagłębia. Nie wiemy dlaczego.
33 min. - Kontra Zagłębia 3 na 3. Na szczęście dryblingi Pawłowskiego nie zmyliły Mraza.
31 min. - No właśnie. Bramka dla Zagłębia - Papadopulos prostym strzałem pokonuje Gikiewicza.
28 min. - Śląsk ciągle atakuje, ale musi być czujny w defensywie ponieważ goście również co jakiś czas dochodzą do swoich sytuacji.
27 min. - Wrzutka do Gikiewicza, który wybiegł sam na sam przed bramkarzem, ale niestety to zawodnik gości pierwszy dobiegł do piłki.
26 min. - Indywidualna akcja Soboty, który wbiegł z piłką w pole karne. Niestety to wszystko.
25 min. - Piłkarze Śląska Wrocław domagają się karnego po zagraniu ręką przez Vidanova. Sędzia jednak nic takiego nie zauważył.
25 min. - Petarda w wykonaniu Kaźmierczaka! Piłkę po strzale z 40m z trudem na róg wybija Gliwa!
22 min. - Chrapkę na strzał miał Papadopulos, ale nie zdołał dobiec do piłki.
21 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Patejuk wybija piłkę jak najdalej przed siebie.
20 min. - Chwilę później nic nie wnoszące rozegranie rzutu rożnego.
19 min. - Jeden z obrońców Zagłębia wybił głową piłkę na rzut rożny po wrzutce Mili z rzutu wolnego.
18 min. - Żółta kartka dla Małkowskiego, który przerwał groźnie zapowiadającą się akcję Śląska faulując rozpędzonego Tadeusza Sochę.
16 min. - Zdecydowanie zbyt mocne i wysokie dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Śląska.
15 min. - Ładna ofensywna akcja gości zakończona strzałem z ponad 20m prosto w bliźniaka.
13 min. - Robert Jeż potrzebował pomocy medycznej. Zawodnik na chwilę musi opuścić boisko.
12 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Pawłoski, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Było groźnie.
11 min. - Socha fauluje Małkowskiego. Będzie rzut wolny dla gości.
9 min. - Patejuk do Mraza, ten świetnie przyjmuje przy linii bocznej, odgrywa do rozpędzonego Patejuka, który po chwili oddaje strzał, ale niestety prosto w bramkarza przez co Gliwa nie ma problemów ze złapaniem piłki.
7 min. - Wrzutka w pole karne gości, Gliwa z trudem oddala zagrożenie.
6 min. - Patejuk ładnie odgrywa do Gikiewicza, który strzela z ostrego kąta, piłka niestety wylatuje poza linię końcową.
5 min. - Tylu flag jak i petard na Stadionie Miejskim jeszcze nie widzieliśmy.
4 min. - Wrzutka do Pawłoskiego, który jednak jest dobrze kryty przez Mraza. Piłkę przejmuje Gikiewicz.
3 min. - Na Stadionie Miejskim jak na poligonie.
3 min. - Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne, tam Costa mija się z piłką, a chwilę później futbolówkę wybijają mistrzowie Polski.
2 min. - Na trybunach nowa sektorówka - Wielki Śląsk to my
2 min. - Bilek strzela z 20m, ale robi to bardzo niecelnie.
1 min. - Woźniak do Papadopulosa i zaczynamy!

Kibice wzajemnie się pozdrawiają

Trójka sędziowska wprowadza obie jedenastki. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Piłkarze są już po przedmeczowej rozgrzewce. Schowali się w szatni gdzie z pewnością jest o wiele cieplej niż na murawie.

Pokonanie dzisiaj Zagłębia Lubin będzie oznaczać 9. wygraną na własnym stadionie w meczu ligowym z rzędu i tym samym wyrównanie klubowego rekordu sprzed ponad 30 lat.

Czas na derby! Czas na kolejne zwycięstwo Śląska! Faworyt jest jeden. Zachęcamy do czytania relacji LIVE z ligowego spotkania Śląska Wrocław z Zagłębiem Lubin!