Strzelcy: Diaz 10' (k), Kaźmierczak 38', Ćwielong 58' - Kupisz 71', Plizga 73', Smolarek 78'
Sędziuje: Szymon Marciniak (Płock) Widzów: 12 tysięcy Aura: chłodno
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Pawelec, Jodłowiec, Grodzicki, Spahić - Kaźmierczak, Stevanović (82' Elsner) - Sobota, Mila, Ćwielong (85' Voskamp) - Diaz (74' Socha) Trener: Stanislav Levy
Jagiellonia Białystok:(stroje: czerwono-żółte) Słowik - Modelski, Gusić (46' Smolarek), Pazdan, Ukah - Kupisz, Dzalamidze, Norambuena (28' Pejović), Plizga, Grzyb - Frankowski (56' Dźwigała) Trener: Tomasz Hajto

Śląsk Wrocław: R. Gikiewicz, Cetnarski, Kowalczyk, Voskamp, Socha, Elsner, Garyga
Jagiellonia Białystok: Skowron, Smolarek, Zahorski, Dźwigała, Pejović, Tymiński, Gajos

Koniec spotkania, wystarczyła chwila nieuwagi, aby z prawie wygranego meczu zrobił się horror zakończony remisem!

90+5 min. - Jeszcze rzut rożny dla Jagiellonii, po nim Smolarek bawił się przy rogu
90+4 min. - Elsner obok bramki
90 min. - Śląsk atakuje, ale bardzo chaotycznie
90 min. - Elsner do Soboty, ale obrońca wybija na aut
90 min. - Indywidualny rajd Dzalamidze, w ostatniej chwili piłkę ryzykownym wślizgiem wybił Pawelec
90 min. - Sędzia doliczył 5 minut
85 min. - Zmiana w Śląsku, Voskamp za Ćwielonga, tylko czy nie za późno?
85 min. - Prostopadła piłka do Soboty, liniowy jednak po raz kolejny podniósł chorągiewkę
84 min. - Dobrze zapowiadająca się akcja, czterech piłkarzy Śląska wychodził z kontrą, ale najpierw Mila podał za plecy do Ćwielonga, potem ten niedokładnie dośrodkował, do tego Sobota był na spalonym
83 min. - Żółta kartka dla Elsnera, który będzie pauzował w kolejnym spotkaniu
82 min. - Zmiana, Elsner za Stevanovicia
82 min. - Sobota huknął w polu karnym, bramkarz wypluł piłkę przed siebie, dopadł do niej Stevanović, który z 6 metrów uderzył... ponad bramką
81 min. - Sobota silnie uderza w polu karnym, bramkarz wypuszcza piłkę
80 min. - Druga żółta kartka dla Modelskiego, Jagiellonia w 9
78 min. - Wyrównanie! Plizga dośrodkowuje do Smolarka i ten z najbliższej odległosci umieszcza piłkę w siatce
77 min. - Żółta kartka za symulację dla Plizgi
74 min. - Zmiana: Socha za Diaza
73 min. - Plizga próbował podawać, po rykoszecie piłka wróciła pod jego nogi, ten wpadł w pole karne i pewnie strzelił gola
72 min. - Sobota dośrodkowuje do Kaźmierczaka, ten uderza niecelnie głową
71 min. - Kupisz pewnie wykorzystuje rzut karny
69 min. - Dzalamidze prostopadle do Smolarka, ten pada po starciu ze Spahiciem, czerwona kartka i rzut karny!
69 min. - Kaźmierczak z 20 metrów w ręce bramkarza
66 min. - Z linii końcowej Kupisz dośrodkował do Smolarka, którego strzał zablokował Jodłowiec
66 min. - Sobota uderza w poprzeczkę! było blisko bramki samobójczej, ale Diaz faulował bramkarza
64 min. - Piłka po raz kolejny w siatce, niestety sędzia wcześniej odgwizdał pozycję spaloną
61 min. - Ćwielong wstrzelił piłkę w pole karne, ta trafiła do Diaza, jednak piłka minęła słupek bramki
60 min. - Pawelec ładnie się włączył z prawej strony, jednak jego strzał był za lekki
58 min. - Akcja z lewej strony,Mila idealnie podaje do Ćwielonga, a ten z 5 metrów, z ostrego kąta umiescił piłkę w siatce silnym strzałem!
56 min. - Zmiana w Jagiellonii, Dźwigała za Frankowsiego
55 min. - Diaz przerzucił piłkę na prawą stronę do Soboty, ten ją jednak stracił przy próbie minięcia przeciwnika
54 min. - Kelemen wdał się w kiwkę z dwoma przeciwnikami i dał sobie wybić piłkę, na sczęscie ta trafiła do piłkarzy Śląska
53 min. - Mila z wolnego, bramkarz z trudem odbija piłkę
50 min. - Druga żółta, w konsekwencji czerwona, dla Ukaha za faul na Diazie! Jagiellonia w 10!
49 min. - Diaz uderza niecelnie głową, ale sędzia i tak odgwizdał pozycję spaloną
49 min. - Żółta kartka dla Modelskiego
46 min. - W przerwie jedna zmiana, Smolarek wszedł za Gusicia
46 min. - Mila do Soboty, początek drugiej połowy

Piłkarze wychodzą na drugą połowę

Koniec pierwszej połowy! Śląsk pewnie i zasłużenie prowadzi 2-0!

45 min. - Diaz z dystansu próbuje lobować, jednak piłkę idącą pod poprzeczkę złapał bramkarz
45 min. - Frankowski z dystansu obok bramki

Sędzia doliczył jedną minutę

44 min. - Po rogu uderzał Grodzicki, jednak obrońcy wybili piłkę, po chwili prostopadłe podanie dostał Diaz, jednak było ono za mocne i musiał uderzać z zerowego kąta, prosto w ręce bramkarza
43 min. - Dwójkowa akcja Ćwielonga i Diaza, temu drugiemu niestety obrońca gosci wybił piłkę spod nóg
41 min. - Pejović z 25 metrów próbował uderzać, ale nie trafił czysto w piłkę

Jak się okazuje już po strzale głową asystent pokazywał, że piłka odbiła się za linią!

38 min. - Po rzucie rożnym najpierw Kazmierczak głową w poprzeczkę, po chwili poprawił swój strzał nogą nie dając szans bramkarzowi!
37 min. - Kazmierczak z 30 metrów uderzył pod samą poprzeczkę, jednak w ostatniej chwili piłkę wybił Słowik
35 min. - Kontra gosci, Dzalamidze przebiegł kilkadziesiąt metrów, wziął "na raz" Grodzickie, jednak uderzył fatalnie, prosto w Kelemena
35 min. - Ćwielong dostrzegł wbiegającego w pole karne Milę, jednak podanie było niedokładne
32 min. - Szybkie wznowienie z wolnego, Mila z połowy boiska kopnął do Diaza, który z 12 metrów uderzył z pierwszej piłki efektownie, ale ponad bramką
30 min. - Plizga z rzutu wolnego w pole karne, ale tam niedokładnie uderzał jeden z piłkarzy Jagiellonii, po chwili drugi rzut rożny dla gosci
30 min. - Dzalamidze ominął Ćwielonga bez problemu, ale w polu karnym niedokładnie podawał
30 min. - Pierwszy rzut rożny w meczu dla Jagiellonii
29 min. - Niedokładne podanie do Spahicia, piłka ląduje na aucie
28 min. - Pierwsza zmiana w Jagiellonii, Pejović za kontuzjowanego Norambuenę
28 min. - Była szansa na grozną sytuację, jednak po raz kolejny bramkarz byl szybszy niż Mila
26 min. - Dzalamidze wpadł w pole karne i zdołał wslizgiem uderzyć po ziemi, piłkę odbił ręką Kelemen zażegnując niebezpieczeństwo
25 min. - Spahić wbija piłkę w pole karne, jednak na 14 metrze interweniuje bramkarz
23 min. - Kąsliwe uderzenie Diaza z woleja z 25 metrów, niestety prosto w ręce bramkarza
22 min. - Dosrodkowanie Mili, jednak piłka przeleciała ponad głowami wszystkich zainteresowanych
16 min. - Kazmierczak próbuje lobować z własnej połowie, jednak nie trafia w bramkę

Za nami 15 minut spotkania, Śląsk ruszył od pierwszych minut do ataku, głupi faul zadecydował o prowadzeniu wrocławian

13 min. - Po chwili długie podanie do Mili, ale bramkarz był szybszy
13 min. - Plizga z wolnego, ale piłkarze Śląska wybijają
10 min. - Gol dla Śląska!!! Pewnie uderza Diaz!
9 min. - Karny dla Śląska! Wrzutka Mili z wolnego, w polu karnym przewrócony Grodzicki! Żółta kartka dla Ukaha
8 min. - Dżalamidze przebiegł sam pół boiska, minął Jodłowca, jednak nie udało mu się oddać strzału, po chwili z dystansu próbuje Plizga, jednak nieudanie

Śląsk jest zdeterminowany, od pierwszych minut przycisnął Jagiellonię

4 min. - Strzał z dystansu Spahicia mocno niecelny
3 min. - Cwielong próbował podawać do Soboty, jednak niecelnie, po chwili Śląsk przejął piłkę która trafiła do Diaza, ten jednak ją traci
3 min. - Spahić z lewej strony dosrodkowuje w trybuny
2 min. - Pierwsza akcja Śląska, po odbiorze piłka trafia do Stevanovicia i ten z 16 metrów uderza, niestety prosto w bramkarza
1 min. - Jagiellonia zaczyna dzisiejsze spotkanie

Zamiana stron, Śląsk atakuje w stronę sektora gości

Piłkarze obu drużyn już na zielonej murawie stadionu przy alei Sląskiej!

Już trwa prezentacja obu zespołów, na ławce "Jagi" był zawodnik Sląska - Łukasz Tymiński

Kibice powoli zapełniają wrocławski stadion, już za 10 minut początek meczu z Jagiellonią!

Czas przerwać ostatnią złą serię Śląska i nareszcie ucieszyć się ze zdobytych trzech punktów! Zapraszamy do czytania naszej relacji LIVE ze spotkania Śląska Wrocław z Jagiellonią Białystok.

Autor relacji: guardian