Strzelcy: Diaz 21, Sobota 55, Ćwielong 57
Sędziuje: Paweł Gil (Lublin) Widzów: 18794 Aura: zimno
Lech Poznań:(stroje: niebieskie) Kotorowski - Ceesay, Wołąkiewicz (75 Djurdjević), Kamiński, Henriquez - Lovrencsics, Murawski, Drewniak (46 Bereszyński), Trałka, Tonev (46 Możdzeń) - Ślusarski Trener: Mariusz Rumak
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Kelemen - Socha, Kowalczyk, Jodłowiec, Pawelec - Ćwielong (85 Garyga), Kaźmierczak, Elsner, Mila, Sobota - Diaz Trener: Stanislav Levy

Lech Poznań: Miszczuk, Djurdjević, Reiss, Wolski, Linetty, Bereszyński, Możdzeń
Śląsk Wrocław: R. Gikiewicz, Cetnarski, Grodzicki, Stevanović, Voskamp, Wasiluk, Garyga

90+6 min. - Koniec meczu. Śląsk wygrywa 3:0!
90+5 min. - Starcie Mili z Możdżeniem, a później ze Ślusarskim. Cała reszta piłkarzy próbowała ich rozdzielać. Mila i Możdżeń dostali po żółtej kartce.
90+3 min. - Po dośrodkowaniu w pole karne Kaźmierczak głową wybija piłkę daleko w środek pola.
90+2 min. - Ceesay wywalczył rzut rożny.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza 6 minut.
90 min. - Kamiński zniesiony na noszach. A Lech już dokonał trzy zmiany.
88 min. - Znowu przerwa w grze z powodu słabej widoczności.
87 min. - Mila nie porozumiał się z Diazem. Wynik jest już przesądzony. Piłkarze Lecha są pogodzeni porażką.
86 min. - Levy już na ławce trenerskiej.
85 min. - Zmiana w Śląsku. Garyga wchodzi za Ćwielonga.
83 min. - Do wejścia na boisko przygotowany jest Paweł Garyga. A na stadionie nic nie widać.
83 min. - Ładne rozegranie Lecha, ich akcję zakończył Murawski strzałem z 20m, ale ponad bramką.
82 min. - Uderzenie głową Kamińskiego zdecydowanie nie wyszło młodemu zawodnikowi Lecha.
81 min. - Słupek! Kaźmierczak z 10m!
80 min. - Dostaliśmy informację, że trener czuje się coraz lepiej. Jest w szatni pod opieką lekarzy.
80 min. - Mila z ostrego kąta próbował bezpośrednio uderzać z rzutu wolnego. Kotorowski nie dał jednak się zaskoczyć.

Stanislav Levy podobno zasłabł przed rozpoczęciem II połowy. Konieczna była pomoc lekarzy. W tej chwili Śląskiem dowodzi Paweł Barylski.

75 min. - Zmiana w Lechu. Wszedł Djurdjević za Wołąkiewicza.
75 min. - Żółta kartka dla Ćwielonga za faul na Trałce.
74 min. - Możdzeń szukał szczęścia z 20m, ale na szczęście go nie znalazł.
72 min. - Uwaga, minęła 70. minuta!
72 min. - Świetne odegranie do Ćwielonga, który jednak przewrócił się i nie zdołał przyjąć piłki.
70 min. - Podanie do Elsnera, który z 20m uderzył bardzo niecelnie.
69 min. - Po dośrodkowaniu Mili wybijają obrońcy Lecha - aut dla Śląska.
69 min. - Lech gra coraz ostrzej. Tym razem Trałka fauluje Kowalczyka.
67 min. - Ładne uderzenie Diaza z 28m, ale zbyt lekkie aby zaskoczyło bramkarza gości.
66 min. - Ceesay fauluje Sobotę na 25 metrze od bramki Kotorowskiego.
64 min. - Najpierw strzał Możdżenia został obroniony przez Kelemena, a chwilę później Ślusarski z 8m 20m do góry.
61 min. - Socha fauluje Ślusarskiego.
58 min. - Świetne podanie do Ślusarskiego między obrońców na 16m, ale wrocławscy defensorzy na szczęście sobie z nim poradzili.
57 min. - GGGGGGGOOLLLL Nie do wiary! Diaz do Ćwielonga na 16m a ten zdobywa piękną bramkę dla Śląska!
55 min. - GOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL Najpierw Mila do Ćwielonga, ten się mija z piłką, dobiega do niej Mila, odgrywa do Soboty a ten fenomenalnym uderzeniem podwyższa prowadzenie na 2:0!
54 min. - Stadion się zadymił.
53 min. - Niedokładne odegranie do Ślusarskiego, Lech powoli się rozkręca.
51 min. - Seria podań po rzucie rożnym, piłka trafia do Możdżenia, ten uderza z 20m, ale ponad bramką.
49 min. - Niedokładnie dośrodkowanie Możdżenia z prawej strony boiska.
47 min. - Lovrencsics uderza z 15m - prosto do nieba.
46 min. - Rozpoczęliśmy II połowę.
46 min. - Zmiany w Lechu. Bereszyński za Drewniaka oraz Możdzeń za Toneva.

Kibice Lecha gwiżdżą na swoich piłkarzy. Słaby mecz. Gra jest wolna i bez polotu. Mimo wszystko to Śląsk jest zespołem, który w Poznaniu prezentuje się lepiej.

45 min. - Koniec I połowy.
45 min. - Zamieszanie w polu karnym WKS-u, ale na szczęście zakończyło się happy endem.
44 min. - Pawelec źle przyjmuje piłkę przy linii bocznej na połowie rywala i w ten sposób przerywa akcję Śląska.
41 min. - Jodłowiec powstrzymuje niemrawą ofensywną akcję lechitów.
40 min. - Mila dostał piłkę na 20 metrze, uderzył technicznie, ale Kotorowski nie dał się oszukać.
39 min. - Śląsk gra bez rewelacji, ale za to rozsądnie.
37 min. - Ćwielong niedokładnie podaje do Mili, a była szansa na składną akcję ofensywną.
35 min. - Faul Henriqueza na Ćwielongu.
35 min. - Drewniak do Ślusarskiego, ale stoperzy Śląska stoją na posterunku.
33 min. - Gra toczy się głównie w środkowej części boiska. Nic specjalnego.
31 min. - Diaz po zdobyciu bramki pokazał swój podkoszulek, na którym widniał napis: Mraz dziękujemy!
30 min. - Po dośrodkowaniu z rogu piłkę wybijają mistrzowie Polski.
29 min. - Pawelec dobrze asekuruje Lovrencisca, który jednak wywalczył rzut rożny.
26 min. - Drewniak mocno uderza z 20m, ale prosto w Kelemena, który nie ma żadnych problemów ze złapaniem piłki.
25 min. - Lech gra nijako. Częściej rozgrywa Śląsk.
24 min. - No to jeszcze cztery bramki i będziemy spokojni ;)
23 min. - Elsner fauluje Kamińskiego.
21 min. - GOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLl Mila podaje płasko do niepilnowanego Soboty, ten wrzuca piłkę w pole karne, a tam Diaz strzela bramkę głową!
20 min. - Po dośrodkowaniu Mili Kotorowski niezbyt pewnie wybijał piłkę, ale mimo wszystko oddalił zagrożenie ze swojego pola karnego.
19 min. - Dośrodkowanie Ćwielonga, a w polu karnym Cessay wybija głową na rzut rożny.
17 min. - Wrzutka do Diaza, ale ten nie przyjmuje piłki.
16 min. - Kontra Lecha, na szczęście Murawski nie zauważył linii końcowej boiska. Sędzia za bramką do czegoś się przydał.
16 min. - Po dośrodkowaniu Mili piłkę wybijają obrońcy Lecha.
15 min. - Faul na Ćwielongu.
14 min. - Diaz dryblował przed polem karnym Lecha, upadł na murawę, ale gwizdek sędziego milczy.
13 min. - To mogła być bramka! Kowalczyk rozgrywa piłkę, przebiegł z nią 40 metrów, przed pole karnym odegrał do Soboty, ten mija obrońcę, strzela, ale obok bramki.
12 min. - Ryzykownie Kamiński odgrywa głową do Kotorowskiego, a pomiędzy nimi czaił się Diaz.
11 min. - Gra toczy się dosyć wolnym tempem. Lech gra z rezerwą. Czekają na kontratak?
10 min. - Mila do Ćwielonga, ten próbował strzelać z pierwszej piłki, ale w nią nie trafił...
8 min. - Mila do Ćwielonga w pole karne Lecha, ale okazało się zbyt lekkie i piłkę znowu mają gospodarze.
6 min. - Socha dośrodkowuje w pole karne, tam znajdował się Diaz, ale do piłki dobrze wyskoczył Kotorowski.
5 min. - Prosty techniczny błąd Lovrencscica przy linii bocznej.
4 min. - Tonev sprytnie zagrywał w pole karne Śląska, ale tam bramkarz WKS-u pewnie broni.
3 min. - Bardzo niedokładne zagranie Sochy z prawej strony boiska w aut.
2 min. - Pierwsza akcja gospodarzy. Cessay biegł z piłką środkiem boiska, oddał płaski strzał, Kelemen łapał na raty.
1 min. - Mila do Diaza i zaczynamy!

Sześciu sędziów wprowadza obie jedenastki. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Czas skończyć z pechem i zacząć wygrywać! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE ze spotkania Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław. Emocje gwarantowane.