1:0 (0:0)
Strzelcy: Jodłowiec 56'
Sędziuje: Daniel Stefański (Bydgoszcz) Widzów: ok. 25000 Aura: brrr! mroźno!
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Socha, Kowalczyk, Jodłowiec, Pawelec - Elsner, Kaźmierczak - Sobota, Mila, Ćwielong (93' Cetnarski) - Diaz (90' Voskamp) Trener: Stanislav Levy
Legia Warszawa:(stroje: biało-czarne) Kuciak - Jędrzejczyk, Żewłakow, Astiz, Wawrzyniak (46' Rzeźniczak) - Furman, Łukasik (86' Salinas), Gol (70' Kucharczyk) - Kosecki, Ljuboja, Radović Trener: Jan Urban

Śląsk Wrocław: R.Gikiewicz, Grodzicki, Wasiluk, Stevanović, Cetnarski, Garyga, Voskamp
Legia Warszawa: Skaba, Choto, Kiełbowic, Rzeźniczak, Suler, Salinas, Kucharczyk

Cudowne zwycięstwo Śląska! Mistrz Polski pokonuje mistrza jesieni CAŁKOWICIE ZASŁUŻENIE!!!

90+4 min. - KONIEC!!!
90+3 min. - Cetnarski za Ćwielonga.
90+2 min. - Rzut wolny dla Śląska.
90+1 min. - Od bramki Kuciak, Stefański błyszczy.

Sędzia doliczył trzy minuty.

90 min. - Pierwsza zmiana w Śląśku, za Diaza wchodzi Voskamp.
88 min. - Od bramki zacznie Kelemen po odbiciu się piłki od Kucharczyka.
88 min. - Rzut rożny dla Legii.

"DLA WAS SZACUNEK OD KIBOLI ZA MP 2012 NA ZAWSZE!" taki transparent zawisł pod trybuną B.

86 min. - Za Łukasika wchodzi Salinas.
85 min. - Ćwielong pozwijał się trochę z bólu, ale już jest cały i zdrowy.
84 min. - Legia nie ma pomysłu na sforsowanie muru obronnego Śląska! Trzy punkty są na wyciągnięcie ręki!
82 min. - Jodłowiec pozazdrościł Kowalczykowi rajdu z pierwszej połowy, tym razem zawodnikowi Śląska udało się z piłką dostać w pole karne, ale na tym jego akcja się skończyła.
81 min. - Na spalonym Kaźmierczak.
80 min. - Rzut wolny dla Śląska, będzie okazja do dośrodkowania.
79 min. - Legioniści wymieniają między sobą mnóstwo podań, Śląsk jest zepchnięty do obrony.
77 min. - Błąd Kelemena w prostej sytuacji, rzut rożny dla Legii, która zaczyna się rozpędzać.
76 min. - Pewna gra Jodłowca w obronie może napawać optymizmem.
74 min. - Kosecki przedrybłował wzdłuż pola karnego, strzelił potężnie, ale obok bramki. Było groźnie!
70 min. - Za Gola wchodzi Kucharczyk.
69 min. - Zakotłowało się w polu karnym Legii, akcję przerwał jednak nie kto inny jak Stefański.
68 min. - Tym razem z rzutu rożnego nic nie wyniknęło, ale po chwili Kaźmierczak strzelił z półwoleja z ok. 35 metrów, piłka przeleciała 2-3 metry obok prawego słupka bramki Kuciaka.
67 min. - Rzut rożny dla Śląska.
65 min. - Mila mógł wpuścić w bój Diaza, ale Astiz doskonale przeczytał zamiary kapitana Śląska i przeciął to podanie.
63 min. - Kibicom na trybunie B zrobiło się tak gorąco, że postanowili pozbyć się górnych części ubrań, prezentując dumnie swe klaty wypełnione miłością do Śląska.
61 min. - Trybuny szaleją, Śląsk musi jednak zejść na ziemię, bo do końca meczu jest jeszcze sporo czasu.
59 min. - Śląsku, Śląsku ty nasz! Nie spieprz tego!
56 min. - Mila dośrodkował z rzutu rożnego na głowę niepilnowanego Jodłowca, który bez problemu wpakował piłkę do siatki!
56 min. - GOOOLLL
55 min. - Ależ okazja dla Legii! Piłka przypadkiem trafiła Ljuboji, Serb znalazł się sam przed Kelemen, ale to Słowak okazał się w tym pojedynku lepszy!
52 min. - Sędzia Stefański rozgrywa dzisiaj swój własny mecz - pobija rekord gwizdania na czas na piłkarzy Śląska.
48 min. - Legia przejmuje inicjatywę, ale goście nie prezentują się dzisiaj zbyt dobrze. Podopieczni trenera Urbana powtarzają cały czas prostopadłe podania do Koseckiego.
46 min. - Rozpoczęła się druga połowa.
46 min. - Zmiana w Legii, za kontuzjowanego Wawrzyniaka wchodzi Rzeźniczak.

Legioniści jako pierwsi powracają na murawę.

Oglądamy dobry mecz na Stadionie Miejskim, obie drużyny miały kilka okazji do objęcia prowadzenia.

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy.
45+1 min. - Mila z rzutu wolnego w pole karne, obrońcy Legii wybili piłkę.

Sędzia dolicza minutę.

44 min. - Furman zwlekał z wybiciem piłki przez rzucane w jego stronę serpentyny.
43 min. - I znowu Kosecki w roli głównej, ale został dobrze powstrzymany przez Kowalczyka, Rzut rożny dla gości.
40 min. - Kowalczyk nie mógł doczekać się wyjścia na pozycję kogolwiek z zespołu, zdecydował się więc na rajd przez pół boiska, był już blisko pola karnego, aż w końcu został sfaulowany przez Astiza, za co Hiszpan ujrzał żółtą kartkę.
39 min. - Diaz był bliski dojścia do piłki zgranej przez Kowalczyka, piłka wyszła jednak poza końcową linię.
39 min. - Rzut rożny dla Śląska.
38 min. - Sędzia Stefański dzisiaj błyszczy, tym razem za faul na Jędrzejczyku żółtą kartkę zobaczył Pawelec.
34 min. - Kosecki po raz koleny wybiegł do prostopadłej piłki, tym razem podanie okazało się celne, legionista zdołał oddać strzał, ale został zablokowany i piłka wyszła na rzut rożny, z którym Śląsk bez problemu sobie poradził.
31 min. - Sędzia Stefański odgwizduje kolejny faul Śląska, wyraźnie nie daje gospodarzom pograć nieco agresywniej.
28 min. - Koronkowa akcja Legii zakończyła się bardzo niecelnym strzałem Koseckiego z 18 metrów.
26 min. - Kolejna dobra akcja Śląska, Sobota minął kilku rywali, zagrał na lewą stronę do Mili, którego strzał został zablokowany i wyłapany przez Kuciaka.
24 min. - Mila spróbował szczęścia strzelając z 30m celując w to samo okienko co przed chwilą Sobota, ale i tym razem był to strzał niecelny.
24 min. - Kontra Śląska po stałym fragmencie Legii, Sobota spróbował uderzenia z 18m, piłka przeleciała blisko okienka bramki gości!
17 min. - Doskonałe dogranie Koseckiego do Ljuboji, ten idealnie zagrał do Radovicia, który miałby idealne okazję do pokonania Kelemena, ale fatalnie przyjął piłkę, którą przechwycił golkiper Śląska.
16 min. - Słupek! Diaz trafił w słupek z kilkunastu metrów! Gdyby nie Jędrzejczyk, prawdopodobnie piłka wpadłaby do bramki!
15 min. - Świetna kontra Śląska! Mila zagra z pierwszej piłki z Kaźmierczakiem, ten zagrał na wolne pole do Diaza, Argentyńczyk za długo zwlekał z oddaniem strzału i piłka po rykoszecie od napastnika Śląska wyszła poza linię bramkową. Diaz powinien zachować się zdecydowanie lepiej.
13 min. - Furman dośrodkował w pole karne, ale obrońcy Śląska wybili piłkę.
13 min. - Rzut rożny dla Legii.
12 min. - Było groźnie w polu karnym Śląska, ostatecznie Radović zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale uderzył wprost w ręce Kelemena.
10 min. - Żółta kartka dla Sochy za faul na Furmanie na połowie Legii.
7 min. - Śląsk ma problemy z atakującą Legią, ale jak do tej pory goście nie mieli żadnej okazji do oddania strzału.
5 min. - Żewłakow spróbował dalekiego podania do Koseckiego, Kelemen musiał wybiec z bramki i zażegnać niebezpieczeństwo.
3 min. - Próba prostopadłego podania do Kosackiego została dobrze zatrzymana przez Kowalczyka.
1 min. - Mila do Diaza i zaczynamy!

Kibice odśpiewali sto lat Marianowi Kelemenowi, któy obchodzi dzisiaj 33 urodziny.

Piłkarze wyszli już na murawę.

Oj mecz się szybko nie rozpocznie, na murawę z sektora B posypało się sporo serpentyn, słychać też petardy.

Wiadomo jaka jest stawka tego meczu, więc nie będziemy się powtarzać, że jak Śląsk dzisiaj przegra, prawdopodobnie za pół roku odda hołd nowemu mistrzowi przy Łazienkowskiej.

Trener Levy to nie trener Lenczyk, a to oznacza, że zwycięskiego składu naprawdę się nie zmienia. Zresztą trener Urban pomyślał chyba podobnie.

Spokojnie, to tylko prowokacja :) Wszyscy na stadion! Nawet kosztem oglądalności ŚLĄSKnetu :)

Witamy ze Stadionu Miejskiego! Jeśli ktoś dzisiaj postanowił zostać w domu w ciepłych kapciach, może i jest piknikiem, ale nie musi przeciwstawiać się przeszywającemu nawet babcine kalesony mrozowi.

Mistrz Polski kontra mistrz jesieni. Emocje gwarantowane. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE ze spotkania Śląska Wrocław z Legią Warszawa.

Autor relacji: Banan