Sędziuje: Tomasz Wajda (Żywiec) Widzów: 2000 Aura: pogodnie
GKS Bełchatów:(stroje: zielono-czarne) Zubas - Basta, Michalski, Sawala, Kosznik - Mak (46' Żurek), Baran, Grzeszczyk (46' Nowak), Madej - Wacławczyk - Traore Trener: Kamil Kiereś
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Kelemen - Ostrowski (83' Mouloungui), Kowalczyk, Kokoszka, Pawelec, Ćwielong, Stevanović (66' Cetnarski), Elsner, Sobota, Mila (56' R. Gikiewicz) - Ł. Gikiewicz Trener: Stanislav Levy

GKS Bełchatów: Podleśny, Gonzalez, Flis, Michalak, Żurek, Bartosiak, Nowak
Śląsk Wrocław: R. Gikiewicz, Grodzicki, Patejuk, Wasiluk, Cetnarski, Kaźmierczak, Mouloungui

Następne spotkanie wrocławianie rozegrają na Stadionie Miejskim w sobotę 6 kwietnia o 15:45. Rywalem będzie Górnik Zabrze.

Śląsk z kolei nie wygrał czwartego ligowego spotkania z rzędu. W pojedynkach z dwoma ostatnimi zespołami ligi wywalczył 1 punkt, dzięki bramce w doliczonym czasie gry.

Gospodarze nie stracili gola w piątym kolejnym spotkaniu. Niepokonanym bramkarzem pozostaje Emiljus Zubas.

GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław 1:0 po golu Łukasza Madeja.

90+7 min. - Koniec meczu.
90+6 min. - Po dośrodkowaniu Moulounguiego piłka znów w rękach Zubasa.
90+5 min. - Nowak wbiega w pole karne i znajduje się w dobrej sytuacji, ale był na spalonym. Dobry mecz napastnika gospodarzy.
90+5 min. - Kokoszka zagrywa piłkę w pole karne, ale tam górą są obrońcy GKS-u.
90+4 min. - Dośrodkowaną z rzutu rożnego piłkę łapie "na raty" Zubas.
90+3 min. - Na boisku siedzi Basta i narzeka na skurcze.
90+2 min. - Mouloungui walczy z boku boiska z 3 rywalami, wywalczył rzut rożny.
90+1 min. - Kowalczyk fauluje Wacławczyka za co ogląda żółtą kartkę.
90 min. - Raul Gonzalez zmienia Łukasza Madeja.
90 min. - Arbiter dolicza 6 minut.
90 min. - Po chwili kolejna akcja gospodarzy. Najpierw Ćwielong powstrzymuje Nowaka, a po chwili uderzenie Wacławczyka broni Gikiewicz.
89 min. - Kontra GKS-u, Ćwielong powstrzymał Wacławczyka, który blisko był wyjścia sam na sam z Gikiewiczem.
87 min. - Bełchatowianie długo utrzymują się przy piłce na połowie gości.
87 min. - Nie widać szans na zdobycie wyrównującej bramki.
84 min. - Madej ograł Pawelca, po czym dośrodkował do niekrytego w polu karnym Nowaka. Ten jednak miał problem z przyjęciem piłki i sytuację ratuje Sobota.
83 min. - Reprezentant Gabonu zastępuje Ostrowskiego.
82 min. - Gotowy do wejścia jest Eric Mouloungui.
82 min. - Cetnarski otrzymał żółtą kartkę.
79 min. - GKS skupia się teraz głównie na obronie niekorzystnego wyniku, natomiast wrocławianie nie są w stanie tej obrony przełamać.
76 min. - Żółtą kartką ukarany Sawala.
72 min. - W drugiej połowie na boisku dzieje się znacznie więcej niż w pierwszej części gry.
69 min. - Kolejna wrzutka Ćwielonga ze stałego fragmentu gry. Piłkę łapie pewnie Zubas.
68 min. - Wacławczyk otrzymał żółtą kartkę za faul na Cetnarskim.
67 min. - Traore miał problem z przyjęciem piłki w polu karnym Śląska, więc Kowalczyk nie miał problemu z zażegnaniem niebezpieczeństwa.
66 min. - Cetnarski zastąpił Stevanovicia.
66 min. - Po dośrodkowaniu Ćwielonga świetną okazję do zdobycia gola miał Gikiewicz, jednak po jego uderzeniu piłka przeleciała obok bramki Zubasa.
63 min. - W świetnej sytuacji Nowak skiksował.
61 min. - Świetne podanie Soboty do Ćwielonga, ten próbuje bezskutecznie pokonać Zubasa. Dwie dobitki Gikiewicza również nie zakończone golem, najpierw na przeszkodzie staje jeden z graczy rywali, a potem poprzeczka.
59 min. - Kapitanem Śląska został Mariusz Pawelec.
59 min. - GKS przerywa serię 488 minut bez zdobytego gola.
58 min. - Madej pewnie pokonuje bramkarza Śląska. GKS prowadzi 1:0.
56 min. - Gikiewicz wchodzi za Sebastiana Milę.
54 min. - Do wejścia przygotowuje się Rafał Gikiewicz, a rzut karny wykonywać będzie Łukasz Madej.
54 min. - Tuż przed faulem Kelemena ręką zagrał Baran, jednak sędzia tego nie zauważył.
54 min. - To pierwsza czerwona kartka dla Kelemena w Śląsku.
54 min. - Mila otrzymuje żółtą kartkę za dyskusje.
52 min. - Stevanović niefortunnie przecina podanie rywali i piłka trafia do Nowaka. Ten wbiega w pole karne, gdzie jest faulowany przez Kelemena. Rzut karny i czerwona kartka dla bramkarza WKS-u.
51 min. - Piłka w siatce Zubasa, ale gol nie został uznany. Sobota znajdował się na pozycji spalonej.
50 min. - Po stracie Kokoszki GKS wyprowadza bardzo groźny kontratak. Po podaniu Madeju Żurek w znakomitej sytuacji trafia w interweniującego Kelemena.
50 min. - Po rzucie wolnym wrocławianie nie zdołali zagrozić bramce gospodarzy.
49 min. - Kosznik nieprzepisowo zatrzymuje rozpędzonego Ćwielonga za co został ukarany żółtą kartką. Rzut wolny dla Śląska z 20 metrów.
47 min. - Dalekie podanie do Nowaka, jednak wrocławianie powstrzymują akcję GKS-u.
47 min. - Mouloungui się rozgrzewa.
46 min. - Rozpoczęła się druga połowa.

Podwójna zmiana w drużynie gospodarzy. Nowak wchodzi za Grzeszczyka, a Żurek za Maka.

Piłkarze obu drużyn wybiegli na boisku.

Aby wygrać Śląsk musi w drugiej części zagrać znacznie lepiej w ataku. Z ofensywnych piłkarzy trener Levy ma na ławce rezerwowych Moulounguiego, Patejuka i Cetnarskiego.

Do przerwy Śląsk remisuje w Bełchatowie 0:0. Wynik bardzo dobrze oddaje wydarzenia na boisku.

45+1 min. - Tomasz Wajda kończy pierwszą połowę.
45 min. - Gikiewicz na spalonym.
45 min. - Sędzia dolicza 1 minutę.
44 min. - Po prostym błędzie jednego z zawodników gospodarzy piłkę przejmuje Stevanović. Pomocnik strzela na bramkę, jednak broni bez problemów Zubas.
43 min. - Gikiewicz leży na boisku i trzyma się za nogę, potrzebna jest pomoc medyczna.
41 min. - Żaden z piłkarzy Śląska nie zdołał dojść do dośrodkowania Mili z rzutu wolnego.
40 min. - Po rzucie rożnym Kosznik uderza zza pola karnego tuż obok bramki wrocławian.
40 min. - Madej nie zdołał minąć Kokoszki. Rzut rożny dla gospodarzy.
38 min. - Mila świetnie odgrywa do Soboty, ten podaje prostopadle do Gikiewicza. Napastnik Śląska znajdował się na pozycji spalonej.
36 min. - Po strzale Grzeszczyka piłka przelatuje w bezpiecznej odległości od bramki Śląska.
34 min. - Mateusz Mak wbiega z piłką w pole karne, gdzie jest zatrzymany przez Kokoszkę.
34 min. - Po udanym rajdzie Sobota uderza na bramkę, jednak piłka trafia w jednego z rywali. Po chwili uderzenie Elsnera broni Zubas.
31 min. - Pierwszy celny strzał w meczu! Z 17 metrów Mila uderza w środek bramki, broni Zubas, jednak nie bez problemów.
30 min. - Na boisku panują chaos i niedokładność.
26 min. - Gra toczy się głównie w środku pola, żadna z drużyn nie jest w stanie stworzyć groźniejszej sytuacji pod bramką rywala.
25 min. - Wacławczyk próbuje strzału spoza pola karnego, uderzenie po ziemi bez problemu blokuje Kokoszka.
23 min. - Elsner znalazł się dobrze na skrzydle, jednak jego dośrodkowanie było bardzo złe.
20 min. - Ostre dośrodkowanie Pawelca przeleciało wzdłuż bramki Zubasa.
18 min. - Kolejna strata Mili rozpoczyna kontrę GKS-u. Zatrzymuje ją udanym wejściem Kokoszka.
18 min. - Kibice Śląska ściągają transparent, zaraz rozpoczną doping.
17 min. - Wrocławianie mają ogromny problem ze skonstruowaniem składnej akcji.
15 min. - Traore wychodzi sam na sam z Kelemenem, jest jednak na spalonym.
11 min. - Piłkarze GKS-u długo utrzymują się przy piłce, jednak daleko od bramki Kelemena.
9 min. - Kosznik z Wacławczykiem łatwo ograli Stevanovicia i Ostrowskiego, piłkę w polu karnym otrzymał Traore i był bliski zdobycia gola. Sytuację uratował Kokoszka, który zablokował uderzenie.
8 min. - Dośrodkowanie Mili, piłka przelatuje wysoko nad głową Ćwielonga.
7 min. - Grzeszczyk faulem powstrzymuje kontrę Śląska.
7 min. - Po chwili kolejne dośrodkowanie Madeja, tym razem futbolówkę wybija Kokoszka
6 min. - Po dośrodkowaniu Madeja piłkę piąstkuje Kelemen.
2 min. - prostopadłe podanie Mili do Gikiewicza, którego uprzedził jednak Zubas
1 min. - Śląsk rozpoczął mecz.

Kibice Śląska wywiesili wielki transparent: Lechio jesteśmy z Wami!

Mecz poprzedzi minuta ciszy - związana jest tragedią, która spotkałą kibiców Lechii oraz śmiercią Jerzego Wyrobka i Jana Króla

Czy wrocławianom uda się pokonać bramkarza Zubasa?

Dzisiejszy rywal Śląska to najsłabszy zespół ligi, wiosną jednak wciąż pozostaje niepokonany. Bełchatowianie odnotowali w 2013 cztery bezbramkowe remisy.

Kto wygra mecz?! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE! ;)

Autor relacji: mkvsk