Strzelcy: Mila 57, Ćwielong 88 - Nakoulma 37
Sędziuje: Tomasz Musiał (Kraków) Widzów: 12354 Aura: chłodno
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) R. Gikiewicz - Socha, Grodzicki, Kokoszka, Pawelec - Sobota, Kaźmierczak, Elsner (73 Cetnarski), Mila, Patejuk (46 Ćwielong) - Mouloungui (84 Ł. Gikiewicz) Trener: Stanislav Levy
Górnik Zabrze:(stroje: białe) Skorupski - Olkowski, Danch, Szeweluchin, Gancarczyk (70 Zachara) - Przybylski, Mączyński - Nakoulma (59 Bonin), Kwiek, Magiera - Jeleń (59 Zahorski) Trener: Adam Nawałka

Śląsk Wrocław: Żukowki, Ostrowski, Cetnarski, Stevanović, Ł. Gikiewicz, Wasiluk
Górnik Zabrze: Witkowski, Kopacz, Mosnikov, Bonin, Zachara, Zahorski, Barbus

90+4 min. - Koniec meczu!
90+3 min. - Bonin ładnie uderył z dystansu ale minimalnie się pomylił.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza 4 minuty.
88 min. - GOOOOOOOL Ćwielong mija w polu karnym rywala i zdobywa bramkę!
86 min. - Piłka po uderzeniu Kaźmierczaka wylatuje ponad bramką.
85 min. - Bonin był bardzo blisko strzelenia bramki.
84 min. - Zmiana w Śląsku. Łukasz Gikiewicz wchodzi za Mouloungui.
84 min. - Bonin z ponad 16m wybija piłkę baaardzo wysoko.
81 min. - Mila dla gry fair play wybija piłkę poza boisko gdy na murawie leży jeden z zawodników Śląska.
79 min. - Mila lekko wrzucił piłkę w pole karne z rzutu karnego, tam Cetnarski uderzył w bramkarza, po chwili z kilku metrów dobijał Kokoszka ale ponad bramką.
78 min. - Żółta kartka dla Zachary.
77 min. - Mila podaje do Cetnarskiego, który będąc sam na sam strzelił prosto w bramkarza!
76 min. - Strzał głową zawodnika gości, ale piłka na szczęście leci ponad poprzeczką.
75 min. - Po wrzutce w pole karne Śląska Kokoszka wybija na róg.
73 min. - Zmiana w Śląsku. Cetnarski za Elsnera.
71 min. - Ćwielong do Moulounugi, który zbyt daleko wybił sobie piłkę przez co zmarnował szansę na kontrę.
70 min. - Zmiana w Górniku. Zachara wchodzi za Gancarczyka.
69 min. - Znowu było groźnie, Socha w ostatnim momencie ratuje Śląsk od straty bramki.
68 min. - Wrzutka Olkowskiego zablokowana, piłka wyszła na róg.
66 min. - Strzał Moulungiego z najbliższej odległości obronił Skorupski.
64 min. - MIla do Mouloungui, który dzielnie sprintował, ale piłkę na aut wybił Skorupski.
62 min. - Na spalonym Zahorski.

Po raz 7. w tym sezonie Śląsk wyrównał w meczu u siebie.

60 min. - Piłka po uderzeniu Kaźmierczaka ląduje prosto w rękawicach Skorupskiego.
59 min. - Podwójna zmiana w Górniku. Bonin zmienia Nakoulmę, a Zahorski wchodzi za Jelenia.
58 min. - Znowu podaje Eric, ale tym razem stoper Górnika dobrze interweniuje.
57 min. - GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLlEric Mouloungui podaje płasko ze skrzydła przed pole karne, a tam z pierwszej piłki genialne uderzeni oddaje Sebastian Mila, który zdobywa wyrównującą bramkę!
55 min. - Mouloungui mija skrzydłowego, wrzuca piłkę, w polu karnym blisko był Sobota, ale nie zdołał oddać strzału.
52 min. - Znowu okazję do zdobycia miał Kaźmierczak, ale trafił prosto w słupek.
51 min. - Po wrzutce uderzał Kaźmierczak, ale minimalnie się pomylił.
50 min. - Świetna akcja Soboty, który minął rywali, wbiegł w pole karne z piłką, oddał strzał, który był zablokowany, po chwili uderzał Mila, a piłka po interwencji bramkarza wyszła na róg.
49 min. - Sobota do Mili, ten zdecydowanie zbyt lekko wrzuca piłkę w pole karne.
47 min. - Na boisku leży Nakoulma.
46 min. - Rozpoczęliśmy II połowę!
46 min. - Zmiana w Śląsku. Ćwielong wchodzi za Patejuka.

Piłkarze wrócili na boisko. Za chwilę II połowa.

45 min. - Koniec I połowy.
45 min. - Strzał na bramkę Śląska, na szczęście Gikiewicz broni.
44 min. - Nakoulma wybiegł z piłką poza boisko.

Optymistyczny jest fakt, że Śląsk w tym roku już czterokrotnie wygrał spotkanie, w którym przegrywał.

42 min. - Patejuk strzela z ostrego kąta, Skorupski wybija na róg.
40 min. - Magiera do Nakoulmy, ale ten na spalonym.

Był to trzeci gol Nakoulmy w trzecim meczu przeciwko Śląskowi.

37 min. - Świetne podanie do niepilnowanego Nakoulmy, który z 11m z łatwością pokonał Gikiewicza i zdobył bramkę dla swojego zespołu.

Górnik nigdy we Wrocławiu nie zremisował bezbramkowo. Próbował już 39 razy.

35 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał na bramkę Śląska, ale piłka wylatuje ponad poprzeczką.

Mila rozgrywa dzisiaj 120. mecz w ekstraklasie dla Śląska. Rok Elsner gra za to po raz 50. w barwach WKS-u.

33 min. - Wrzutka w pole karne, tam piłki nie sięgnął Magiera, jak zwykle po zamieszaniu udaje się rozwiązać sytuację.
32 min. - Tym razem świetny strzał oddał Mouloungui, ale Skorupski wybił na róg.
31 min. - Bardzo d obra akcja Śląska. Sobota do Elsnera, ten odgrywa do tyłu do Mili, który z 11m uderzał w okienko, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki.
31 min. - Magiera niedokładnie dośrodkowuje i piłka wychodzi poza boisko.
30 min. - Po dośrodkowaniu obrońcom Śląska udaje się oddalić zagrożenie spod własnej bramki.
29 min. - Socha wybija piłkę na rzut rożny.
28 min. - Górnik w natarciu, Śląsk nie ma pomysłu na grę.
27 min. - Po wrzutce Kwieka i małym zamieszaniu strzał oddał Jeleń, ale piłka wyleciała obok bramki.
26 min. - Podanie Jelenia zostało zablokowane przez Sochę. Rzut rożny dla gości.
24 min. - Grodzicki uderzył prosto w Jelenia, który stał pół metra od niego.
23 min. - Sobota oddał strzał, ale bardzo niecelny.
22 min. - Nakoulma oddał płaskie uderzenie z prawej części pola karnego, piłkę wyłapał Gikiewicz.
21 min. - Patejuk wbiegał na środek boiska, oddał strzał, piłka wyleciała przy narożniku boiska.
20 min. - Kaźmierczak zaszalał z ponad 40 metrów.
19 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kwieka piłkę pewnie chwycił w rękawice Gikiewicz.
18 min. - Elsner do Erica, ale ten źle przyjmuje piłkę, która wychodzi na aut.
16 min. - Udane podanie do Nakoulmy, który jednak znalazł się na pozycji spalonej.
15 min. - Danch zachowuje opanowanie podając głową do Skorupskiego, mimo faktu, że między nimi czaił się Mouloungui.
13 min. - To mogło być bramka dla gości. Podanie między naszych obrońców do Nakoulmy, który nie trafia w piłkę będąc kilka metrów przed bramką Gikiewicza.
9 min. - Po wrzutce z rzutu rożnego na spalonym znalazł się Mouloungui.
8 min. - Strzał Mouloungui z ostrego kąta z prawej strony pola karnego z trudem wybronił Skorupski.
7 min. - Rajd Patejuka lewą stroną boiska, po podaniu w pole karne strzał Mili z 10m został zablokowany.
6 min. - Wrzutka Kaźmierczaka do Mouloungui ale Danch skutecznie przeszkodził Gabończykowi w odebraniu piłki.
4 min. - Mila do Soboty w pole karne, ten próbował wrzucić piłkę do kapitana WKS-u, ale zrobił to niedokładnie.
3 min. - Podanie do Mouloungui, który przewraca się z piłką w polu karnym ale gwizdek sędziego milczy.
2 min. - Kaźmierczak podaje do Patejuka, ale ten nie zdołał opanować piłki.
1 min. - Piłkarze Śląska rozpoczęli spotkanie.

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Czas najwyższy na wygraną Śląska w ekstraklasie! Skoro nie udało się to z drużynami z dołu tabeli, być może uda się w meczu z Górnikiem? Głęboko w to wierzymy! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!