Sędziuje: Paweł Pskit (Łódź) Widzów: 17832 Aura: słonecznie, ciepło
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Socha, Kowalczyk, Kokoszka, Pawelec - Kaźmierczak, Stevanović (Elsner 46') - Sobota, Mila, Patejuk (Ł. Gikiewicz 75') - Mouloungui (Ćwielong 57') Trener: Stanislav Levy
Lechia Gdańsk:(stroje: białe) Kaniecki - Janicki, Bąk, Bieniuk, Brożek - Ricardinho, Pietrowski, Wiśniewski, Deleu - Duda, Buzała Trener: Bogusław Kaczmarek

Śląsk Wrocław: R.Gikiewicz, Ostrowski, Cetnarski, Grodzicki, Ćwielong, Ł.Gikiewicz, Elsner
Lechia Gdańsk: Buchalik, Surma, Zyska, Kacprzycki, Kostrzewa, Dawidowicz, Frankowski

Następny mecz Śląsk zagra 28 kwietnia w Lubinie.

Śląsk remisuje z Lechią 1:1. Jeden punkt wywalczony dzięki stałemu fragmentowi gry - najsilniejszej broni ekipy Levyego.

90+3 min. - Koniec meczu.
90+1 min. - Buzała przedostał się w pole karne Śląska,ale nie zdołał odegrać piłki do Dudy.
90+1 min. - Trwa napór wrocławian. Gikiewicz uderza tuż obok bramki.
90 min. - Sędzia przedłuża mecz o 3 minuty.
88 min. - GOOOL. Po dośrodkowaniu Mili Ćwielong zdobywa gola na 1:1. Uderzona głową przez pomocnika Śląska piłka przelatuje między nogami Kanieckiego.
88 min. - Faulowany Pawelec. Stały fragment gry tradycyjnie wykona Mila.
87 min. - Do zakończenia meczu pozostało kilka minut, a Śląsk wciąż przegrywa.
86 min. - Mila dośrodkowuje do Gikiewicza, ten jednak przegrywa walkę z obrońcami Lechii.
85 min. - Po zagraniu z rzutu rożnego Gikiewicz uderza głową tuż przy słupku. Było blisko.
84 min. - Po podaniu Mili Sobota znalazł się w świetnej sytuacji bramkowej. Jego uderzenie zostaje jednak zablokowane.
80 min. - Po dośrodkowaniu Mili w polu karnym upada Elsner. Pomocnik rozkłada ręce, ale arbiter nie dopatrzył się faulu. Po chwili Sobota strzela wysoko nad bramką.
78 min. - Z rzutu wolnego Wiśniewski uderza ponad bramką Kelemena.
77 min. - Faulem na Buzale tuż przed polem karnym Socha przerywa kontrę Lechii. Za to zagranie zobaczył żółty kartonik.
76 min. - Szansą Śląska są stałe fragmenty gry. Tym razem jednak najlepszy w polu karnym gdańszczan był Bieniuk.
75 min. - Ostatnia zmiana w zespole Śląska. Łukasz Gikiewicz zastępuje Patejuka.
74 min. - Piłkarze Lechii agresywnie naciskają obrońców rywala próbujących wyprowadzić futbolówkę. Przynosi to bardzo udany efekt, Śląsk nie może przedostać się na połowę rywala, a po przechwycie przed chwilą szansę na zdobycia gola miał Duda.
72 min. - Ćwielong uderza zbyt lekko, aby zaskoczyć Kanieckiego.
71 min. - Zamiast dośrodkowania Deleu wychodzi strzał, mocno niecelny.
69 min. - Pawelec próbuje uderzenia z dalszej odległości. Fatalnie.
68 min. - Wiśniewski utykając schodzi z boiska, za chwilę jednak będzie gotowy do gry.
67 min. - Po dośrodkowaniu Mili Kaźmierczak uderza ponad bramką.
66 min. - Mocny strzał Kaźmierczaka z 25 metrów z trudem broni Kaniecki. Wrocławianie będą jednak mieli rzut rożny.
64 min. - Dwójkowa akcja Wiśniewski - Duda. Na szczęście przy ostatnim podaniu Duda zagrywa trochę za mocno.
63 min. - Pawelec dośrodkowuje w pole karne, tam jednak futbolówkę łapie bramkarz gości.
62 min. - Wreszcie niezła akcja WKS-u zakończona jednak niecelnym strzałem Ćwielonga.
61 min. - Wrocławianie od dłuższego czasu nie są w stanie zagrozić bramce Kanieckiego.
60 min. - Buzała już w grze, mija Patejuka i Sochę, ale niedokładnie zagrywa do Dudy.
59 min. - Przerwa w grze, w starciu z Elsnerem ucierpiał Buzała.
57 min. - Druga zmiana w drużynie Śląska. Na boisku za Moulounguiego wchodzi Ćwielong.
56 min. - Kolejne dobre dogranie w pole karne Deleu. Niebezpieczeństwo zażegnuje Kokoszka.
56 min. - Buzała bez powodzenia próbował przebić się przez obronę wrocławian.
53 min. - Bramka dla Lechii. Kelemen zbyt długo czekał z wybiciem piłki i został zablokowany przez Wiśniewskiego. Futbolówka spada pod nogi Buzały, napastnik Śląska oddaje do Wiśniewskiego i ten zdobywa gola. 0:1.
49 min. - Mouloungui mija dwóch rywali i zagrywa do Mili. Ten w polu karnym szuka dobrej pozycji do uderzenia. Niespodziewanie akcję przerywa sędzia odwizdując faul Gabończyka.
47 min. - Duda upada w polu karnym Śląska, o faulu jednak nie ma mowy.
46 min. - Już na samym początku goście byli bardzo blisko zdobycia gola. Ricardinho odegrał na skrzydło do Deleu, a ten świetnie dośrodkował. W polu karnym najlepiej odnalazł się Pietrowski, uderzył jednak minimalnie niecelnie.
46 min. - Zawodnicy Lechii rozpoczynają drugą połowę.

W zespole Śląska w przerwie nastąpiła jedna zmiana. Rok Elsner zastąpił Stevanovicia.

Piłkarze Śląska wybiegli na murawę, chwilę później pojawili się goście.

Znacznie lepsze wrażenie sprawiają goście.

W pierwszej połowie wrocławianie nie stworzyli sobie zbyt wielu okazji do strzelenia gola. Mają duży problem z przedarciem się pod pole karne Lechii.

45+1 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę.
45+1 min. - W doliczonym czasie gry Lechia jeszcze miała rzut rożny. Po dobrym dośrodkowaniu Wiśniewskiego szansę na pokonanie Kelemena miał Bąk, uderzył jednak źle i piłka przeleciała wysoko nad bramką.
42 min. - Sobota urywa się Brożkowi, ale ten jest dobrze asekurowany przez Bieniuka. Doświadczony stoper przerywa groźnie zapowiadającą się akcję.
40 min. - Po podaniu od Soboty Mila dogrywa do Patejuka, ten w dobrej sytuacji nie zdołał jednak dobrze trafić w piłkę i futbolówka wpada w ręce Kanieckiego. Dobra akcja wrocławian.
37 min. - Wybicie piłki przez Kokoszkę kończy kontratak Lechii.
33 min. - Strzału spoza pola karnego spróbował Kaźmierczak. Futbolówka minęła słupek w niewielkiej odległości.
32 min. - Kelemen pewnie łapie piłkę po uderzeniu głową Bąka.
31 min. - Szansa Śląska na bramkę! Socha dośrodkował w pole karne, Stevanović uderza głową, jednak niecelnie.
28 min. - Po dośrodkowaniu Duda niecelnie uderza głową.
26 min. - Rzut wolny wykonuje Sebastian Mila. Kokoszka nie zdołał wygrać pojedynku główkowego, ale piłka spada pod nogi Gabończyka.Sędzia uznał, że Mouloungui był na spalonym.
25 min. - Socha wybija piłkę na rzut rożny. Kolejny stały fragment gry dla gości, na szczęście zakończony dobrze dla Śląska.
23 min. - Żółtą kartką został ukarany Marcin Kowalczyk.
22 min. - Wrocławianie mają problem z wyprowadzeniem piłki, są zatrzymywani w okolicach linii środkowej przez dobrze asekurujących się piłkarzy Lechii.
20 min. - W pierwszych dwudziestu minutach gra toczyła się głównie na połowie WKS-u.
18 min. - Pawelec zagrywa w pole karne w kierunku Moulounguiego, piłkę wybija Bieniuk.
17 min. - Po chwili gdańszczanie mieli jeszcze jedną okazję, jednak niebezpieczeństwo zażegnał Kaźmierczak.
16 min. - Ależ zagrożenie pod bramką Śląska! Wiśniewski uderzył piłkę bardzo źle, przez co odbiła się ona od Dudy, który stał kilka metrów od bramki. Na szczęście zawodnik Lechii nie zdołał skierować jej do bramki Kelemena.
15 min. - Groźne dośrodkowanie Deleu, na szczęście żadne z zawodników gości nie zdołał sięgnąć piłki, Po chwili uderzenie Wiśniewskiego zostaje znów zablokowane.
11 min. - Po rzucie rożnym na bramkę gospodarzy uderza głową Duda, Kaźmierczak wybija piłkę przed linią bramkową.
10 min. - Mouloungui mija na skrzydle jednego z rywali i dośrodkowuje w pole karne. Stevanović próbował uderzenia z przewrotki, ale Kaniecki nie miał problemu ze złapaniem piłki.
8 min. - Strata Kaźmierczaka rozpoczyna groźną akcję Lechii, ale uderzenie Wiśniewskiego zostaje zablokowane.
6 min. - Na trybunach trwa wspólna zabawa kibiców Śląska i Lechii.
5 min. - Po nie zbyt dobrze wykonanym stałym fragmencie gry przez gości Śląsk wychodzi z kontrą, ale Sobota źle podaje do Stevanovicia i piłkę przejmuje rywal.
4 min. - Piłkarze Lechii wymienili kilka dobrych podań i przedarli się w pole karne Śląska. Zakończyło się na rzucie rożnym.
1 min. - Deleu zagrywa długą piłkę w pole karne Śląska, ale Wiśniewski był na spalonym,
1 min. - Podanie Patejuka do Mili rozpoczyna spotkanie.

Prezes Piotr Waśniewski pogratulował Waldemarowi Sobocie setnego występu w barwach WKS, który miał miejsce w środę w Krakowie. Dziś 100 mecz w drużynie Lechii zagra Piotr Wiśniewski.

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę.

Arbiter dzisiejszego spotkania Paweł Pskit prowadził jedno spotkanie Śląska w tym sezonie. W półfinale Pucharu Polski wrocławianie pokonali Wisłę 2:1.

Ewentualne zwycięstwo pozwoli wrocławianom na powiększenie przewagi nad kolejnymi zespołami w tabeli.

Do rozpoczęcia meczu pozostało jeszcze kilkanaście minut. We Wrocławiu jest ładna i słoneczna pogoda.

Śląsk ma szanse umocnić się na podium ligowej tabeli gwarantujące start w europejskich pucharach. Liczymy, że forma podopiecznych Stanislava Levyego ciągle rośnie. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE ze spotkania przyjaźni pomiędzy Śląskiem Wrocław a Lechią Gdańsk!