Strzelcy: Małkowski 35', 58', Papadopulos 77', Jeż 84'
Sędziuje: Tomasz Musiał (Kraków) Widzów: 12369 Aura: chłodno
Zagłębie Lubin:(stroje: pomarańczowo-czarne) Gliwa - Vidanov, Banaś, Tunchev, Costa - Pawłowski (83' Błąd), Bilek (74' Godal), Jez, Małkowski - Woźniak (71' Hanzel), Papadopulos Trener: Pavel Hapal
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kelemen - Ostrowski, Kokoszka, Kowalczyk, Pawelec - Kaźmierczak (61' Elsner), Stevanović (65' Cetnarski) - Ćwielong, Mila, Sobota - Ł.Gikiewicz (83' Mouloungui) Trener: Stanislav Levy

Zagłębie Lubin: Kozioł, Cotra, Hanzel, Błąd, Kowalczyk, Godal, Rakowski
Śląsk Wrocław: R.Gikiewicz, Cetnarski, Elsner, Grodzicki, Mouloungui, Patejuk, Wasiluk

93 min. - Blamaż mistrzów Polski. Ślask przegrał w Lubinie 0:4, a wynik w pełni oddaje postawę wrocławian w tym spotkaniu.
92 min. - Mila z wolnego ponad poprzeczką.
91 min. - Niecelny strzał małkowskiego.
90 min. - Sędzia doliczył 3 minuty.
89 min. - Powinno być 5:0, Papadopulos nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Kelemenem.
84 min. - Kończ waść, wstydu oszczędź! Jeż wykorzystał kolejną niefrasobliwość obrony Śląska i z bliska podwyższył na 4:0.
83 min. - Za Gikiewicza wchodzi Mouloungui, a za Pawłowskiego Błąd.
81 min. - Śląsk gra w piłkę, ale to Zagłębie zdobywa gole! Takiej postawy w derbach się nie wybacza, wrocławianie są kompletnie bezradni.
77 min. - 3:0! Błąd Kelemena, który odbił piłkę przed siebie i Papadopulos bez problemu wpakował piłkę do siatki.
76 min. - Żółta kartka dla Kowalczyka.
75 min. - Cetnarski strzelił niecelnie z 30m.
74 min. - Za Bilka wchodzi Godal.
71 min. - Za Woźniaka wchodzi Hanzel.
69 min. - Śląsk rzucił wszystkie siły do ataku! Cetnarski strzelił z 16m, piłka przeleciała tuż obok słupka.
65 min. - Cetnarski za Stevanovicia.
65 min. - Kopia akcji bramkowej, Papadopulos nie trafił do niemalże pustej bramki!
62 min. - Żółta kartka dla Pawłowskiego za faul na szarżującym Pawelcu.
61 min. - Za Kaźmierczaka wchodzi Elsner.
60 min. - Stevanović spróbował strzału z 16m, Gliwa popisał się dobrą interwencją.
58 min. - 2:0 dla Zagłębia! Gdzie byli obrońcy!? Małkowski przedarł się środkiem, strzelił z 16m, Kelemen odbił piłkę i ten sam zawodnik dobił do pustej bramki. Defensywa w Śląsku dzisiaj nie istnieje.
56 min. - Śląsk przejął inicjatywę, ale podopieczni trenera Levyego nie potrafią poważnie zagrozić bramce Zagłębia.
51 min. - Pawłowski! Kontra Zagłębia, które po raz kolejny zagroziło bramce Śląska, jakimś cudem wrocławianie uniknęli straty drugiego gola.
49 min. - Kaźmierczak dobrze przerzucił piłkę na prawą stronę do Ostrowskiego, który miał sporo miejsca, ale wywalczył tylko rzut rożny. Po chwili Stevanović miał strzelił głową - wprost w Gliwę.
48 min. - Banaś zmarnował świetną okazję do podwyższenia prowadzenia! Kapitan miedziowych z kilku metrów strzelił nad bramką.
47 min. - Rajd Pawłowskiego, którego w ostatniej chwili powstrzymał Ćwielong, a piłkę na rzut rożny wybił Kokoszka. Było groźnie!
46 min. - Gospodarze rozpoczęli drugą połową.

Wrocławianie jako pierwsi wracają na boisko.

45+4 min. - Koniec pierwszej, wyrównanej połowy.

Sędzia doliczył co najmniej 4 minuty.

45 min. - Po rzucie wolnym Kokoszka strzelił głową, Gliwa z najwyższym trudem sparował piłkę do boku.
44 min. - Ćwielong huknął z 25m, piłka przeleciała minimalnie obok bramki Zagłębia!

W szóstym meczu ligowym z rzędu Śląsk pierwszy traci bramkę.

42 min. - Żółta kartka dla Costy za ostre potraktowanie Ćwielonga.
39 min. - Czwarty rzut rożny dla Zagłębia.
37 min. - Niestety nawet takiej okazji Śląsk nie potrafi wykorzystać.
36 min. - Obrońca gospodarzy zagrał do swojego bramkarza, który złapał piłkę, rzut wolny z 6m dla Śląska!
35 min. - Ostrowski nie zdążył wrócić po akcji ofensywnej, Małkowski dostał piłkę na lewym skrzydle, przebiegł z nią kilkanaście metrów i mając przed sobą tylko Kelemena pewnie umieścił piłkę w siatce.
34 min. - Ostrowski zablokowany w polu karnym przez Costę.
30 min. - Gospodarze pewnie wybili piłkę.
29 min. - Pierwszy rzut rożny dla Śląska.
27 min. - Zagubiony Pawelec nie nadąża za Pawłowski, po którego akcji ponownie było groźnie w polu karnym Śląska. Dwa rzuty rożne dla Zagłębia nie dały gospodarzom bramki
26 min. - Kaźmierczak obok bramki... To była idealna szansa dla Mili, dlaczego to on nie strzelał?
25 min. - Faul na Gikiewiczu na linii pola karnego, czy w polu karnym? Sędzia wybrał tę pierwszą wersję.
21 min. - Żółta kartka dla Kokoszki za faul.
20 min. - Kolejna próba Soboty z lewego narożnika pola karnego, reprezentant Polski celował w prawe okienko bramki Zagłębie, ale Gliwa pewnie złapał piłkę.
19 min. - Żadna z drużyn jak do tej pory nie stworzyła sobie stuprocentowej okazji do objęcia prowadzenia.
15 min. - W odpowiedzi Pawłowski urwał się na prawym skrzydle, dośrodkował w pole karne, było groźnie, ale Kowalczyk wspólnie z Kelemenem zażegnali niebezpieczeństwo.
14 min. - Sobota z lewej strony przełożył sobie piłkę na prawą nogę, oddał strzał, ale dobrze ustawiony Gliwa nie miał problemów z interwencją.
13 min. - Gikiewicz! Niestety spalony, napastnik Śląska i tak trafił wprost w Gliwę.
12 min. - Mamy małe problemy techniczne (szybki Internet do Lubina jeszcze nie dotarł), na szczęście nic szczególnego w tym spotkaniu do tej pory się nie wydarzyło.
6 min. - Dobra akcja Śląska zakończona strzałem Soboty, piłka przeleciała nad poprzeczką.
4 min. - Gra wznowiona.
4 min. - Pierwsza połowa potrwa dłużej co najmnniej o 4 minuty ;)
2 min. - Mamy przerwę w grze, kibice Śląska wrzucili na murawę serpentyny i race.
1 min. - Mila do Ćwielonga i zaczynamy.

A razem z nimi słońce :)

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę.

To 29. derby pomiędzy Śląskiem a Zagłębiem. Wrocławianie wygrali 11 , miedziowi 12 , a 5 razy padł remis.

Kibice po raz pierwszy dzisiaj serdecznie się pozdrawiają.

Na 4 dni przed pierwszym meczem finałowym w Pucharze Polski czeka nas trudny sprawdzian w pojedynku, którego nie można przegrać. Wrocławianie na pewno będą chcieli się zrehabilitować za jesienną porażkę ze Stadionu Wrocław 0:2.

Czas na Derby Dolnego Śląska! Zapraszamy na relację LIVE z niedzielnego spotkania Zagłębia Lubin ze Śląskiem Wrocław!

Autor relacji: Banan