Sędziuje: Paweł Raczkowski (Warszawa) Widzów: 9254 Aura: Ćwielongowa
Śląsk Wrocław:(stroje: ) Gikiewicz - Ostrowski, Kokoszka, Grodzicki, Pawelec - Kowalczyk, Stevanović - Sobota (69' Ćwielong), Mila, Patejuk (83' Mouloungui) - Więzik (63' Gikiewicz) Trener: Stanislav Levy
Pogoń Szczecin:(stroje: ) Janukiewicz - Dąbrowski, Pietruszka, Hernani - Frączczak (82' Lewandowski), Ława, Akahosi (77' Rogalski), Noll, Kolendowicz, Murayama - Wiśniewski (59' Chałas) Trener: Dariusz Wdowczyk

Śląsk Wrocław: Żukowski, Mouloungui, Cetnarski, Ćwielong, Socha, Gikiewicz, Wasiluk
Pogoń Szczecin: Rudnicki, Chałas, Golla, Budka, Rogalski, Rudol, Lewandowski

Btw. Śląsk utrzymał się w Ekstraklasie dzięki temu zwycięstwu. Ufff... ;-)

Dziękujemy za to, że byliście z nami i mamy nadzieję, że choć trochę uatrakcyjniliśmy Wam mecz naszym komentarzem. Wracajcie spokojnie do grilla, my znikamy do mix zone i na konferencję. WKS!

To kolejny mecz na wiosnę w którym o wyniku zadecydował Piotr Ćwielong.

Stanislav Levy zaszalał przy linii bocznej, chyba z okazji imienin. Ważne, choć mocno wymęczone zwycięstwo Śląska.

Koniec meczu, Śląsk wygrywa, wraca na podium!

92 min. - Pogoń desperacko atakuje, ale desperacko brakuje jej jakości.
90 min. - Pogramy jeszcze trzy minuty - za co panie sędzio, za co?!
90 min. - Rożny dla Pogoni... Gikiewicz faulowany, ale i tak pewnie złapał piłkę.
88 min. - Prawie zawał serca! Dąbrowski o centymetry od dosięgnięcia piłki na piątym metrze przed pustą bramką Śląska.
87 min. - To był oczywiście pierwszy strzał celny Śląska w tym meczu - tylko osiemdziesiąt pięć minut na to czekaliśmy. :-)

JEST SENS!!!

85 min. - GOOOOL! Mila do Moulounguiego, Eric do Ćwielonga i gol z piątego metra!
84 min. - Stevanović główkuje mocno niecelnie.

Śląsk w poszukiwaniu celnego strzału, my w poszukiwaniu sensu tego meczu.

Dwie zmiany na finisz - w Śląsku zaraz pojawi się Mouloungui, a w Pogoni Lewandowski za Frączczaka.

80 min. - Patejuk blisko zrealizowania naszych marzeń i oddania celnego strzału! Jego dośrodkowanie prawie zaskoczyło Janukiewicza...

Śląsk już prawie od dwóch lat nie zremisował bezbramkowo w lidze...

77 min. - Patejuk z lewej strony w boczną siatkę. Nadal bez strzału celnego nasi kochani. Akahosiego zmienia Rogalski.
76 min. - Grodzicki w ostatniej chwili bloku Frączczaka, który już miał oddać uderzenie z czystej pozycji w polu karnym Śląska.
75 min. - Dziwne rozegranie rzutu wolnego przez Pogoń. Murayama trzy razy przebiegł się w szesnastce Śląska, wszyscy patrzyli jak na głupiego, Kowalczyk wybił płasko dośrodkowaną piłkę.
74 min. - Ostatnie ostrzeżenie dla Ostrowskiego po faulu na Chałasie.
72 min. - Śląsk był przez chwilę w polu karnym Pogoni. To znaczy Łukasz Gikiewicz był. Bez piłki. Po prostu biegł.
70 min. - Śląsk jeszcze nie oddał celnego strzału. Siedemdziesiąta minuta. Ludzie czekają!

Obudził się statystyk! Poprzednio gola w 3 kolejnych meczach nie strzeliliśmy 3 lata temu. Schodzi Sobota.

68 min. - Rzut rożny dla Pogoni, szykuje się do gry Piotr Ćwielong
67 min. - Żółta kartka dla Ostrowskiego za kompletnie niepotrzebny faul przy linii bocznej.
65 min. - Gikiewicz faktycznie wszedł na pozycję Więzika. Gdyby nie łaskawość liniowego miałby już trzy spalone na swoim koncie.

To nie jest mecz Sebastiana Mili.

63 min. - Pojawi się też Łukasz Gikiewicz za Jakuba Więzika. Są udane debiuty w lidze i są debiuty takie, które zaczynają się od pudła na pustą bramkę.

Nasz statystyk albo przysnął, albo już się wystrzelał. Zupełnie jak Śląsk...

59 min. - Patejuk na spalonym, a w Pogoni Chałas zastępuje Wiśniewskiego.
57 min. - Nawet nie będziecie w stanie uwierzyć jak wolno biegł Więzik do prostopadłego zagrania Ostrowskiego. Dąbrowski - waga ciężka - z łatwością go dogonił.
56 min. - I z piątego metra wznowi grę Janukiewicz.
55 min. - Więzik mógł i powinien oddać piłkę na czystą sytuację Sobocie, ale zagranie było mocno niecelne. Sędzia cofa akcję do faulu na Stevanoviciu. Kolejny korner po dośrodkowaniu.
54 min. - Ostrowski wywalczył rzut rożny...
52 min. - Sobota uderza z dystansu, Janukiewicz przyjmuje sobie piłkę nogą. To chyba jednak zanotujemy jako podanie niecelne.

Z notatnika statystyka - dwie godziny temu straciliśmy szanse na obronę mistrzostwa.

49 min. - Więzik prostopadle zagrywa do Patejuka, ale Hernani nie pozwolił mu na oddanie porządnego strzału.
47 min. - Pan Raczkowski bardzo ładnie wyblokował zawodnika Pogoni i Śląsk przejął piłkę. Mila próbował przerzucić Janukiewicza z połowy boiska.
46 min. - Hernani kontuzjowany po ostrym wejściu Stevanovicia. Już wstał.
46 min. - Drugą część meczu rozpocznie Śląsk.

Wracają, wracają!

To może ocenimy grę do przerwy? Nie, nie będziemy złośliwi. Kowalczyk nieźle, Grodzicki i Gikiewicz nerwowo, Więzik jak w ME, Patejuk próbuje, Sobocie nawet czasem wychodzi, Mila jakby nieobecny.

Ta przerwa naprawdę jest nudniejsza niż sam mecz!

Optymistyczna wiadomość? Uciekamy Górnikowi! Człap, człap, człap...

Nawet nasz statystyk gdzieś poszedł, więc nie będzie ciekawostki.

Przerwa, bez bramek we Wrocławiu. Bez emocji.

45 min. - Tuż przed przerwą Śląsk okupuje szesnastkę Pogoni, uderzenie Soboty z narożnika pola karnego wyblokowane na rzut rożny, Stevanović głową ponad bramką. Jeszcze minuta.
43 min. - Wreszcie coś ciekawego! Ostrowski prawym skrzydłem atakuje, zdobywa piłkę, dośrodkowuje, Mila z piętnastu metrów uderza PRAWĄ nogą, lekko niecelnie.
41 min. - Mila z rzutu wolnego dośrodkowuje, Grodzicki wywrócony pod presją rywala, apeluje o rzut karny, apel oddalony, zagrożenie również. Życie toczy się dalej.
39 min. - Nie wychodzi mecz kapitanowi Śląska. Któreś z kolei ambitne zagranie, które ląduje na aucie.
37 min. - Więzik skutecznie blokuje strzał Stevanovicia. Tzn. niestety zablokował. I jeszcze był na spalonym.

Dzisiaj imieniny Stanisława. Oj będzie się działo po meczu...

35 min. - Kokoszka był bliski dosięgnięcia dośrodkowania Sebastiana Mili, ale piłka została wybita przez obrońcę.
35 min. - Ładna akcja lewym skrzydłem, Patejuk zagrywa do środka do Kowalczyka, ale jego uderzenie po rykoszecie ląduje na aucie. Rzut rożny.
33 min. - Sobota zobaczył właśnie żółtą kartkę, zderzył się z Akahosim i chwilę porozmawiał z sędzią. Tzn. wierzymy, że to była kulturalna rozmowa...
31 min. - Ława próbuje też bezpośrednio z rożnego wbić piłkę do siatki, Więzika wzrost się wreszcie przydał. Murayama następnie w trybuny. Śląsk pod presją.
30 min. - Ława ładnie uderza z dystansu, Gikiewicz tym razem po stronie gospodarzy i jest korner.

Nasz statystyk przegląda sobie Wikipedię - właśnie nam powiedział, że w Japonii jest dzisiaj dzień dziecka. My też nie wiemy po co on nam to mówił.

28 min. - Właśnie po tym oddaniu Pogoń przeprowadziła swoją najlepszą akcję - Wiśniewski jednak z siódmego metra sprawdził czy pod dachem są jakieś ptaki. Wystraszone przez piłkę odleciały. Piłka wróciła.
27 min. - Gikiewicz zachował się fair, oddając piłkę Pogoni. Szkoda tylko, że nikt nie leżał na boisku ani nie był kontuzjowany. Po prostu... chciał zagrać fair nasz bramkarz.

Telebimy pokazują kibiców na trybunach. Po reakcjach sądzimy, że kibice również bardziej patrzą na to kogo wyłapują kamery.

25 min. - Teraz czas Pogoni w ataku, dośrodkowanie głową wybija aktywny Patejuk, wyprowadza też akcję, Więzik na kilometrowym spalonym.
24 min. - Śląsk efektownie marnuje dobrą szansę na kontrę.

Fakt już mało statystyczny - Akahosi ma najbardziej idiotyczną fryzurę ze wszystkich piłkarzy Ekstraklasy.

20 min. - Waldek Sobota - w swoim 80. występie w Ekstraklasie - próbował przedryblować trzech stoperów Pogoni. Będą z tego siniaki.
19 min. - Patejuk dostaje podanie do środka pola, wpada w szesnastkę Pogoni i... nie było nawet blisko gola.

Nawet nas zaskakuje aktywność naszego statystyka. Okazuje się, że Janukiewicz w Śląsku debiutował w meczu we Wrocławiu z Pogonią, ostatnim spotkaniu tych drużyn w tym mieście. Pasjonujące.

18 min. - Sobota próbuje prostopadłego podania, Hernani ładnie przeczytał zagranie pomocnika Śląska.
16 min. - Kokoszka fauluje Wiśniewskiego na środku boiska. Tak, tyle się dzieje, że już nawet to będziemy relacjonować.
13 min. - Akahosi wbija agresywnie piłką w piątkę Śląska, Gikiewicz piąstkuje, Murayama posyła futbolówkę w najwyższy rząd trybun.
12 min. - Kolejny korner dla Pogoni.
10 min. - Jakub Więzik mógł mieć debiut ze swoich snów... Sobota wyłożył mu piłkę na pustą bramkę, ale młody napastnik w nią w ogóle nie trafił. W bramkę, w piłkę jeszcze się udało.

Wypełniamy Wam czas statystyką. 11 lat temu po raz ostatni pożegnaliśmy się z Ekstraklasą. Oj smutny był to dzień, redakcja pamięta.

6 min. - Śląsk spokojnie rozgrywa, ale brakuje ruchu z przodu, by zagrać prostopadłe podanie.

Przekazujemy od nadwornego statystyka - Śląsk piątego maja rozegrał sześć spotkań i sześć przegrał. Pewnie te 25 tysięcy ludzi, które nie przyszło dzisiaj coś o tym słyszało.

Urodziny ma dzisiaj także Radosław Janukiewicz, bramkarz Pogoni i kiedyś Śląska. Najlepszego... od jutra. ;-)

2 min. - Rzut rożny dla Pogoni.
1 min. - Sobota przejmuje piłkę, podaje do Mili, który podciąga z akcją 20 metrów i uderza, ale jest zablokowany. Sędzia z wrażenia się przewrócił.
1 min. - Pogoń rozpoczyna spotkanie. Do boju WKS!

Piłkarze już są na murawie. Przykro nam to mówić, ale dzisiaj kibiców jest nieporównywalnie mniej niż w czwartek. Szkoda.

Pięć minut do meczu, na stadionie około 5 tysięcy ludzi...

Czas wykorzystać wpadkę Górnika Zabrze, skończyć fatalną passę z tego tygodnia i po miesiącu wygrać wreszcie w lidze. Ambitne to zadanie przed Śląskiem!

Wszystkiego najlepszego dla Przemysława Kaźmierczaka w dniu 31. urodzin - nieobecny na boisku, więc pewnie czyta naszą relację. :-)

Witamy ze stadionu, są sensacje w składzie Śląska. Poza kadrą Elsner i Kaźmierczak, debiut Ekstraklasowy Więzika w ataku drużyny Levyego.

Czekamy na upragnione zwycięstwo Śląska Wrocław! Jak nie z Pogonią, to z kim? Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Michał Zachodny