Strzelcy: Jurado 52 k., Olesky 58, Murawski 90+4 - Stevanović 16, 75 k.
Sędziuje: Marcin Borski (Warszawa) Widzów: 6500 Aura: pochmurno, ciepło
Piast Gliwice:(stroje: czerwono - niebieskie) Trela - Klepczyński, El Mehdi, Polak, Oleksy, Izvolt (73 Cicman), Matras, Lazdins (90 Murawski), Podgórski, Ruben (77 Zbozień), Robak Trener: Marcin Brosz
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) R. Gikiewicz - Socha, Grodzicki (87 Pawelec), Kokoszka, Ostrowski - Stevanović, Kowalczyk (67 Mouloungui)- Sobota, Mila, Ćwielong - Cetnarski Trener: Stanislav Levy

Piast Gliwice: Szumski, Zbozień, Murawski, Szeliga, Cicman, Urban, Docekal
Śląsk Wrocław: Żukowski, Pawelec, Wasiluk, Mouloungui, Patejuk, Więzik, Ł. Gikiewicz

90+5 min. - Koniec meczu. Piast wyprzedza Śląsk w tabeli. Emocji w meczu w Gliwicach nie brakowało... niestety piłkarze Śląska nie będą w dobrych humorach wracać do Wrocławia.
90+4 min. - 3 punkty zostają w Gliwicach... Cicman zbiega do końcowej linii, ogrywa Pawelca, podaje do tyłu do nadbiegającego Murawskiego, a ten silnym uderzeniem z 13 metrów pakuje piłkę do siatki! 3:2.
90+2 min. - Kontra Śląska - Mila do Soboty, ten do Erica, ale bez sensu Gabończyk czaruje rywala, zwalniajac akcję, wreszcie zagrywa do Ostrowskiego, ale dośrodkowanie dalekie od oczekiwań.
90 min. - Arbiter dolicza 4 minuty. Czy padnie gol?
90 min. - Gikiewicz wznawia grę dalekim wykopem do Erica, ale ten nie zdołał przejąc piłki.
90 min. - Murawski zastępuje Lazdinsa
89 min. - Stevanović sprytnym faulem w zarodku przerywa akcję Piasta.
88 min. - Stevanović przed szansą na hat-trick, ale Trela broni nogami, próba dobitki z dystansu Soboty beznadziejna.
87 min. - Pawelec zastępuje Grodzickiego, chyba wymuszona urazem stopera.
86 min. - Próba dwójkowej akcji Ostrowskiego z Ćwielongiem, ale zbyt mocne podanie Pepe..
85 min. - Ćwielong uderza z 25 metrów, ale Trela nie ma problemów z chwytem piłki.
84 min. - Ostre wejście Grodzickiego, który przerywa akcję w środku pola i kolejne napomnienie od sędziego Borskiego w tym meczu
83 min. - Z drugiej strony szarżuje Podgórski, ale Grodzicki dobrze interweniuje i grę od bramki wznowi Gikiewicz.
82 min. - Ćwielong przedziera się w pole karne, ale defensywa Piasta górą.
81 min. - Po wrzutce główkuje Robak, piłka trafia w gracza Śląska, gospodarze domagają się karnego za zagranie ręką, arbiter nie reaguje. Oj jest gorąco.
80 min. - Podgórski znów spacerkiem zmierza do piłki, sędzia nie pobłaża i wyciąga kartonik z kiesoznki.
79 min. - Aut na wysokości pola, wrocławianie ładnie operują piłką, ale Mila źle podaje prostopadle i kontra Piasta, zakończona wybiciem Ostrowskiego piłki na rzut rożny.
78 min. - Kornej dla gospodarzy, Podgórski nie spieszy się z jego wykonaniem, wreszcie centruje, główkuje Robak, ale obok bramki.
77 min. - Zbozień zastępuje Rubena Jurado.

Czy Śląsk grając w przewadze przez 15 minut zdoła strzelić decydująca bramkę?

75 min. - Do piłki ustawionej na 11. metrze podchodzi Stevanović i posyła bombę do siatki! 2:2! Czy to koniec bramek?
74 min. - Piłka trafia do Cetnarskiego, który jest faulowany przez Oleksego! Czerwona kartka dla gracza piasta i rzut karny dla Śląska!
74 min. - Jeden z graczy Piasta leży na murawie, ale Śląsk kontynuuje grę, co spotyka się z protestami gospodarzy i gwizdami kibiców.
73 min. - Cicman zastępuje Izvolta - zmiana w Piascie
73 min. - Eric próbuje technicznego uderzenia z 8 metrów, ale efekt beznadziejny
71 min. - Podgórski odchodząca piłka od bramki, zagranie na przedpole, tam miękkie podanie w pole karne do Robaka, który nie spodziewał się takiego obrotu sytuacji i tego, że nie jest na spalonym i zamiast uderzać, źle przyjmuje piłkę i na szczęście dla Śląska nie kończy akcji strzałem.
70 min. - Powtórka rzutu wolnego - Oleksy przebiega, Podgórski sprytnie próbuje obok muru, ale nie udaje się i po odbiciu wychodzi za boisko - korner.
69 min. - Podgórski przebiega nad piłkę, uderza Oleksy, ale trafia w mur... a konkretnie nokautuje Sochę. Sędzia jednak wczesniej gwizdną, bo ktoś za szybko wybiegł z muru.
68 min. - Faul na Robaku, jakieś 22 metry do bramki Śląska...
67 min. - Mouloungui zmienia Kowalczyka. Zaskakująca decyzja trenera.
67 min. - Izvolt próbuje szczęścia z 35 metrów, ale efekt taki jakiego można się spodziewać. Grę wznawia Gikiewicz.
66 min. - Cetnarski decyduje się na strzał, ale piłka nie znalazła drogi do siatki, szkoda.
66 min. - Socha włączył się do akcji ofensywnej, ale rywal zabrał mu piłkę przed polem karnym.
65 min. - Rzut rożny dla gospodarzy, ostre dośrodkowanie, ale Gikiewicz królem przedpola.
64 min. - Ależ rozmontowana defensywa Śląska, na szczęście w ostatniej chwili Ostrowski główkuje. Pachniało 3 golem dla Piasta.
63 min. - Ćwielong rusza lewą stroną, próbuje uderzać z ostrego kąta, ale mając obrońcę obok siebie i wybiegającego bramkarza nie jest w stanie wiele zdziałać, futbolówka trafia tylko w boczną siatkę.
62 min. - Cetnarski beznadziejnie zagrywa, nie mając komu podać wycofuje piłkę do Sochy i zamiast być bliżej bramki, Śląsk jest dalej o 30 metrów.
60 min. - Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, teraz gorąco pod bramką WKS-u, na szczęście piłka po strzale Podgórskiego z 20 metrów przeleciała nad poprzeczką.
59 min. - Szansa dla soboty, skrzydłowy uderzył z kilkunastu metrów, ale piłka nie trafiła do bramki. Wrocławianin domagał się rzutu rożnego upatrując rykoszetu, ale to Trela wznawia grę od bramki.
58 min. - 2:1 dla Piasta! Sobota był ostatni, chciał odwrócić się z piłką, ale zabrał mu ją Oleksy, popędził na bramkę i mocnym strzałem pokonał Gikiego.
56 min. - W polu karnym padł Marcin Kowalczyk, ale tym razem arbiter nie użył gwizdka.

Piast złapał wiatr w żagle. Śląsk musi uspokoić grę i spróbować skontrować.

54 min. - Bomba Lazdinsa z 16 metrów, ale Gikiewicz brawurowo łapie piłkę w powietrzu!
53 min. - Kokoszka fauluje w powietrzu. Po rzucie wolnym piłka trafia do jednego z pomocników, który strzela wysoko nad bramką.
52 min. - Ruben Jurado pokonał Rafała Gikiewicza.
51 min. - Rzut karny dla Piasta! Izvolt dośrodkował piłkę na piąty metr, doszło do zamieszania, w którym Borski dopatrzył się przewinienia.
50 min. - Sobota zagrywa krótko do Mili. Kapitan błyskawicznie ułożył sobie piłkę na prawej nodze i uderzył po długim rogu. Minimalnie niecelnie!
49 min. - Socha ratuje Śląsk w pojedynku z Podgórskim.
49 min. - Fantastyczna okazja Piasta! Robak na piątym metrze odgrywa do Jurado, ale ten skiksował!
48 min. - Wrzutka Mili, ale obrońcy wybijają futbolówkę.
47 min. - Mila wypuścił Ćwielonga, któy wpadł w pole karny i strzelił po długim rogu, lecz Trela końcami palców wybił piłkę na rzut rożny!
46 min. - Od środka rozpoczęli Mila z Cetnarskim.

Piłkarze Śląska przywitani gwizdami.

45+1 min. - Sędzia kończy pierwszą część spotkana. Śląsk prowadzi w Gliwicach 1:0!
45+1 min. - Faul Tadeusza Sochy kończy się napomnieniem od arbitra - żółta kartka.
45+1 min. - Sędzia dolicza minutę
45 min. - Robak uderza z 18 metrów ale bardzo niecelnie.
44 min. - Walka przy linii bocznej o piłkę Oleksego z Sochą, gracz Śląska próbuje nabić rywala, ale piłka nieszczęśliwie odbija się jeszcze od niego i grę wznawiają gospodarze.
43 min. - Robak popycha Sochę próbując wypracować sobie dobrą pozycję, arbiter przerywa grę, a z trybun gwizdy.
42 min. - Rzut z autu na wysokości pola karnego Śląska, ale Ostrowski górą w walce o piłkę.
42 min. - Grodzicki próbuje wybić piłkę, która szybuje niemal na poziom dachu na gliwickim stadionie
41 min. - Przez chwilę Ćwielong na lewej obronie, a po udzieleniu pomocy medycznej Ostrowski wraca do gry, zaskakując rywali i przechwytując piłkę.
40 min. - Odpowiedż gliwiczan! Jurado wykłada piłkę Robakowi, ten uderza silnie i nokautuje Ostrowskiego! piłka nadal w posiadaniu gospodarzy szturnujących bramkę Śląska, a arbiter przerywa grę, co spotyka się z oburzeniem miejscowych!
39 min. - Świetna dwójkowa akcja Ćwielonga z Milą, zakończona uderzeniem "Pepe" w kierunku dalszego słupka, ale niecelnie.
38 min. - Ostrowski faulowany przy prawej linii bocznej, piłka dla Śląska.
37 min. - Grodzicki bez problemu zabiera piłkę atakującemu Rubenowi Jurado.
36 min. - Ładnie zapowiadająca się akcja Śląska, ale Sobota w polu karnym próbując zwodu pośiznął się i stracił piłkę.

Kibice Piasta "pozdrawiają" Opavę...

34 min. - Kowalczyk podcinany w środku pola, arbiter bez wahania używa gwizdka.
33 min. - Groźna akcja gospodarzy - po zagraniu z głębi pola Podgórski dobrze popędził lewym skrzydłem wykorzystując zle ustawienie Sochy, z linii końcowej wycofuje do nadbiegającego Robaka, a ten z kilkunastu metrów przestrzelił fatalnie. Naprawdę dobra okazja dla Piasta.
32 min. - Kowalczyk ruszył na przebój, minął dwóch rywali, ale trzeci wybija mu piłkę spod nóg - tylko aut dla Śląska.
31 min. - Cetnarski wyłuskał piłkę w środku boiska, zagrał na skrzydło do Soboty, ten popędził kilkadziesiąt metrów, dośrodkował, ale zbyt głęboko i przechwytuje piłkę Trela.

Prowadzący doping Piasta mobilizuje kibiców do śpiewania okrzykiem: Tańsze bilety są też po drugiej stronie! ;)

29 min. - Wrocławianie długo w posiadaniu piłki, ale nie udało się zakończyć całej akcji strzałem.
28 min. - Ależ pewnie czuje się Kowalczyk na nowej pozycji defensywnego pomocnika, wrocławianin pozwala sobie na efektowne zagranie piętą w powietrzu.
27 min. - Po rzucie rożnym i kilku zagraniach, główkuje Kokoszka, minimalnie obok słupka.
27 min. - Blisko gola samobójczego, Cetnarski dośrodkowuje, interwencja obrońcy naciskanego przez Ćwielonga, a piłka poszybowała obok bramki i korner dla Śląska.
25 min. - Śmieszna sytuacja pod linią końcową, Podgórksi próbuje dośrodkować, blokuje piłkę Socha, po chwili ekwilibrystyczne wybicie defensora Śląska, od którego odbija się piłka i wychodzi na aut bramkowy.
24 min. - Szansa na kontrę dla Śląska, ale Ćwielong zwalnia akcję, po chwili Mila technicznie przerzuca piłkę nad obrońcami do Cetnarskiego, ale ten zbyt szybko wybiegł i asysten podniósł chorągiewkę - spalony.
24 min. - Ruben próbuje przedzreć się lewym skrzydłem, ale świetny czysty wślizg Kokoszki i piłka ląduje na aucie.
23 min. - Kowalczyk przebieg kilkanaście metrów środkiem boiska, pada po starciu z rywalem ,ale arbiter nie dopatrzył się faulu.
22 min. - Akcja gospodarzy, ale zbyt dalekie podanie i piłka pod nogą Gikiewicza, który wygania swoich kolegów dalej od własnej bramki.
22 min. - Kowalczyk próbuje szybko prostopadle zagrać do Cetnarskiego, ale zbyt silnie, kolega nawet nie ruszył do piłki.

Kibice Piasta pozdrawiają... BATE Borysow

20 min. - Faul Kokoszki na Rubenie, ale kończy się jedynie na upomnieniu od arbitra.
19 min. - Co się dzieje ze Śląskiem? STUPROCENTOWA okazja dla Piasta - Podgórski uderza z 5 metrów! Ale Gikiewicz zdołał obronić!
17 min. - Szybka odpowiedź Piasta i dużo szczęścia miał Gikiewicz, gdy ofiarnie obrońcy wybili piłkę. Po chwili świetna sytuacja Robaka, który miał przed sobą tylko bramkarza, ale w ostatniej chwili strzał zablokował Kokoszka. Było gorąco!

To pierwsze trafienie Słoweńca w lidze, wcześniej trafił posłał piłkę do siatki w meczu Pucharu Polski w Krakowie.

16 min. - GOllllll. Kontra Śląska, po kilku podaniach piłka trafia do niekrytego Stevanovicia, a ten z 11 metrów bez problemu pokonuje Trelę! 1:0 dla Śląska!
15 min. - Oleksy próbuje dośrodkowywać z lewego narożnika, ale nie wychodzi mu to zbyt dobrze, bo piłka wychodzi poza boisko i grę wznawia Gikiewicz.
14 min. - Walka o górną piłkę, Ćwielong nieprzepisowo atakuje El Mehdiego.
14 min. - W środku pola brzydko zaatakowany Ćwielong, ale arbiter stosuje przywilej korzyści.
13 min. - Próba prostopadłego podania do Podgórksiego, ale zbyt silne i Gikiewicz dobrze wychodzi na przedpole.
12 min. - Na pozycji spalonej złapany Cetnarski.
12 min. - Kowalczyk włącza się do akcji ofensywnej, zagrania piłkę na linii bocznej ale przy próbie dośrodkowania ekpsediuje futbolówkę poza linię końcową.
11 min. - Socha podaje do Soboty, ten próbuje mijać El Mehdiego, ale górą gracz Piasta.
10 min. - Rzut wolny dla gospodarzy, Podgórski dośrodkowuje, główkuje, a właściwie przedłuża Klepczyński, ale czujny Gikiewicz łapie.
9 min. - Izvolt pada pod polem karnym po starciu z Ostrowskim, sędzia nie reaguje, a gospodarze protestują
8 min. - Śląsk nadal w natarciu, tym razem po zagraniu w pole karne, z trudnej pozycji z woleja próbuje szczęścia Mila, ale nieczysto uderzona piłka nie trafia w światło bramki.
8 min. - Rzut wolny dla Śląska, 35 metrów od bramki, ale z wrzutki Mili nie wychodzi nic groźnego.
7 min. - Groźny atak Śląska, piłka trafia do Ćwielonga, który zbiega ze skrzydła w pole karne, ale obrońca nie daje się nabrać na zwód i traci piłkę.
6 min. - Wrocławianie nie mają pomysłu na grę, w ciągu kilkudziesięciu sekund piłka trzykrotnie trafiała do Gikiewicza. Oby było to usypianie rywala.
5 min. - Rzut wolny dla gospodarzy niemal z linii bocznej, Podgórski jednak dośrodkowuje za słabo, wprost na głowę stojącego przez polem karnym Stevanovicia.
4 min. - Fernandez próbuje ze środka zagrać na skrzydło do Podgórskiego, ale zabrakło precyzji - piłka zamiast do nogi kolegi trafia poza boisko.
4 min. - Wrzutka z lewego skrzydła Oleksego, ale nieprecyzyjna i bez problemów futbolówka pada łupem Gikiewicza.
3 min. - Pierwszy rzut rożny w meczu, Mila centruje, a Grodzicki główkuje niecelnie.
2 min. - Ćwielong traci piłkę w środku pola, ale ambitnie walczy i zdołał ją wyłuskać spod nóg rywala.
2 min. - Robak fauluje Grodzickiego w walce o piłkę, ale na szczęście pomoc służb medycznych nie jest potrzebna.
1 min. - Stevanović niedokładnie, piłki nie zdołał opanować Socha i od autu gospodarze.
1 min. - Piast zaczyna i gramy!

No i mecz się jeszcze nie zaczął, a fani Piasta bluzgają na Śląsk

Przed meczem miła uroczystość - kwiaty dla Tomasza Podgórskiego, który rozegrał już 200 meczów w barwach Piasta.

Śląsk od 225 minut nie stracił gola, tymczasem Piast u siebie nie strzelił gola od 240 minut.

Jak na razie na trybunach około 3 tysięcy kibiców, nie spełniły się oczekiwania trenera Marcina Brosza, który na tym szlagierowym meczu spodziewał się kompletu.

Jesienią Piast wygrał we Wrocławiu 3:1. Czy Śląskowi uda się zrewanżować?

Ciekawostka przedmeczowa - tylko raz w historii w meczu z Piastem Śląskowi nie udało się w Gliwicach strzelić gola! Działo się to za czasów trenowania WKS-u przez Jana "40 punktów" Żurka ;)

W mediach spekuluje się, że pomocnik Piasta może po zakończeniu sezonu zasilić wrocławski zespół i zastąpić w nim właśnie Milowego.

Kapitanami w dzisiejszym meczu są: Tomasz Podgórski i Sebastian Mila.

Trener Stanislav Levy zdecydował się postawić na tę samą jedenastkę, jak kilka dni temu w Warszawie.

Na trybunach nowego stadionu w Gliwicach nie ma zorganizowanej grupy kibiców Śląska Wrocław, w związku z karą nałożoną przez PZPN. Są jednak kibice niepełnosprawni z Wrocławia!

W Gliwicach dojdzie do meczu sąsiadów w tabeli a stawką spotkania będzie 3. miejsce w tabeli Ekstraklasy.