Strzelcy: Sobota 48, Mila 52, Ćwielong 82
Sędziuje: Marcin Borski (Warszawa) Widzów: 2000 Aura: ciepło pochmurnie
Jagiellonia Białystok:(stroje: żółto-czerwone) Skowron - Modelski, Porębski, Pazdan, Straus - Grzyb, Normabuena (Quintana 62), Kupisz, Gajos, Plizga (Smolarek 78) - Frankowski Trener: Tomasz Hajto
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) R. Gikiewicz - Socha, Kokoszka, Pawelec, Ostrowski - Kowalczyk, Stevanović - Sobota, Mila, Ćwielong - Ł. Gikiewicz (Więzik 88) Trener: Stanislav Levy

Jagiellonia Białystok: Drągowski, Smolarek, Mackiewicz, Dźwigała, Kyun Kim, Kowalski, Quintana
Śląsk Wrocław: Kelemen, Patejuk, Mouloungui, Juraszek, Więzik, Wasiluk, Cetnarski

90+3 min. - Koniec meczu.
90+3 min. - Socha za mocno zagrywa do Więzika.

Dzisiejszy mecz to setne wyjazdowe zwycięstwo Śląska w ekstraklasie!

89 min. - Smolarek główkował piłkę, minimalnie się pomylił, ale i tak był na spalonym.
88 min. - Zmiana w Śląsku. Więzik wchodzi za Gikiewicza.

W Białymstoku ciągle pada deszcz.

82 min. - GOOOOOOOOLLLLLLLl Kontra Śląska! Ćwielong wychodzi sam na sam, przewraca się po przeskoczeniu bramkarza, ale wstaje, dobiega do piłki umieszcza ją w pustej bramce!
81 min. - Smolarek właśnie zmarnował świetną okazję na zdobycie bramki
81 min. - Sobota do Mili, a ten zamiast się odwrócić z piłką oddaje do Soboty, który po chwili traci piłkę.
79 min. - Grzyb zamiast strzelać mając piłkę w polu karnym podawał do Frankowskiego, ale zrobił to niedokładnie.
78 min. - Kolejna zmiana u gospodarzy. Smolarek wchodzi za Plizgę.

Mecz mocno stracił na tempie. Niewiele się dzieje na boisku.

72 min. - Sobota genialnie wypuścił Ćwielonga, ten długo się zastanawiał komu zagrać, aż ostatecznie nabił obrońcę Jagiellonię i w ten sposób zakończył akcję.
69 min. - Quintana minął dwóch rywali, oddał strzał z dystansu, piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.
68 min. - Socha znowu próbował wrzucać piłkę z linii końcowej, ale tym razem nie zdążył zgarnąć piłki.

w Białymstoku modlą się o... zwycięstwo Ruchu nad Legią, dzięki temu chorzowianie zapewnia sobie utrzymanie i nie rozgromią Jagi w ostatniej kolejce

66 min. - Podanie do Kupisza ale ten na spalonym.
64 min. - Zbyt mocne dośrodkowanie Hiszpana, piłka wyleciała poza boisko.
62 min. - Zmiana w Jagiellonii. Quintana wchodzi za Norambuenę.

Sebastian Mila zdobył 10 gol w tym sezonie, ostatnio tak skuteczny w Śląsku był... Tomasz Szewczuk w sezonie 2008/09, strzelil wtedy 11 bramek.

60 min. - Kowalczyk oddał piekielne mocny strzał z 40m ale piłka poleciała ponad bramką.
58 min. - Świetne zagranie do Kupisza, ale nasi obrońcy na szczęście odbierają mu piłkę i uniemożliwiają oddanie strzału.

Śląsk kontroluje grę. Miejmy nadzieję, że nie będzie powtórki z Wrocławia, kiedy Jagiellonia w 7 minut zdobyła 3 bramki...

52 min. - GOOOOLLLLLLl Co za początek II połowy! Kowalczyk zagrywa do Mili, a ten podwyższa prowadzenie Śląska na 2:0!
50 min. - Socha dośrodkowuje w pole karne, a tam Normabuena wybija piłkę na aut.
48 min. - GOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLlll Gikiewicz świetnie odgrywa do Soboty, a ten z kilku metrów z łatwością zdobywa bramkę dla Śląska!
47 min. - Zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, blisko zdobycia bramki był Straus, na szczęście Kowalczyk oddalił zagrożenie.
46 min. - Gikiewicz do Mili i zaczynamy II połowę!

Śląsk Wrocław jest zdecydowanie lepszą drużyną w spotkaniu, niestety bardzo nieskuteczną. Jagiellonia całkiem dobrze się broni, a od czasu do czasu groźnie atakuje. Ciągle pachnie golem - czy doczekamy się go/ich w II połowie?

45 min. - Koniec I połowy.
45 min. - Żółta kartka dla Porębskiego.
45 min. - Podanie do Ćwielonga, który nie zdążył dobrze przyjąć piłki zanim nie złapał jej Skowron.
44 min. - Grzyb czekał, czekał, czekał i stracił.
43 min. - Śląsk w natarciu, ale niewiele z tego wynika.
41 min. - Na uderzenie z dystansu zdecydował się Sobota, ale piłka po płaskim strzale minęła linię końcową kilka metrów obok bramki...
40 min. - Kontra Śląska, próbował uderzać Mila, ale pilnujący go cały mecz Norambuena zdołał wybić piłkę.
39 min. - Kolejna akcja gospodarzy, znowu próbował Plizga, ale Gikiewicz ciągle niepokonany.

Frankowski jeszcze nigdy nie strzelił Śląskowi gola z gry.

38 min. - Wrzutka w pole karne, tam główkuje Frankowski, ale jego uderzenie zostaje zablokowane.
36 min. - Ćwielong do Gikiewicza, ten się obrócił, oddał strzał, niestety dalej niecelnie.
35 min. - Ostrowski wrzucił w pole karne, obrońcy Jagiellonii wycofali, tam Mila uderzył z pierwszej piłki ale futbolówka poszybowała wysoko ponad bramką.
33 min. - Ale to mogła być piękna bramka! Socha wycofał piłkę z linii końcowej do nabiegającego Mili, który uderzył z pierwszej piłki, ale minimalnie się pomylił.
31 min. - Strzał Plizgi z 16m obroinony przez Gikiewicza.
30 min. - Próba indywidualnej akcji Ćwielonga, niestety bez efektów.
28 min. - Grzyb fauluje Stevanovicia, który nie miał już piłki. Powinna być żółta kartka, ale sędzia tylko upomina zawodnika Jagiellonii.
27 min. - Plizga wrzucił piłkę w pole karne Śląska, tam piłki nie sięgnął Kupisz. Pierwsza od dawna akcja Jagiellonii za nami.
24 min. - Mila podaje do Gikiewicz, ale ten otoczony trzema zawodnikami niedokładnie podaje do Mili i Śląsk traci piłkę.
21 min. - Faul Kowalczyka na Kupiszu.
20 min. - Faul na Ćwielongu 30m przed bramką Śląska.
18 min. - Po dośrodkowaniu niecelna główka zawodnika Jagielloni i grę wznowi Gikiewicz.
17 min. - Straus nabija Pawelca i kolejny rożny dla gospodarzy.

Śląsk ma 71% posiadania piłki.

15 min. - Po wrzutce Mili z wolnego piłka odbijała się od kilka zawodników, ostatecznie wylądowała znów u nóg Mili, który uderzył bardzo niecelnie.
13 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nikt nie sięgnął piłki, a Śląsk wyszedł z kontrą. Niestety przerzut z prawej na lewą stronę do Soboty okazał się niecelny.
12 min. - Kupisz szybszy od Pawelca, ale ten drugi wybija piłkę na róg.
11 min. - Strata Modelskiego, piłka do Gikiewicza, jednak bramkarz gospodarzy okazał się minimalnie szybszy.
10 min. - Gikiewicz został sfaulowany, ale Ostrowski pobiegł za piłką, niestety po chwili nic z jego akcji nie wyszło.
10 min. - Wrzutka z głębi pola do Mili, ale ten na spalonym.

Na trybunach cisza.

8 min. - Ostrowski mija kilka zawodników Jagiellonii, podaje w pole karne do Mili, ten uderza ale jego uderzenie zostaje zablokowane.
6 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Gikiewicz główkowała ale niecelnie i piłka poleciała obok bramki.
5 min. - Akcja za akcją! Niewiarygodne, tym razem uderzał Ćwielong z 20m, ale Skowron wybił piłkę na rzut rożny.
3 min. - Świetne podanie Kupisza do Frankowskiego, który oddał strzał z 16m. Piłka minimalnie poleciała nad poprzeczką.
3 min. - Świetne wypuszczenie Mili przez Stevanovicia, który był z piłką nam sam z bramkarzem, ale niestety okazało się, że jednocześnie był na pozycji spalonej.
2 min. - Ostrowski zbyt mocno dośrodkował w pole karne z lewej strony. Piłka wyszła poza linię końcową.
1 min. - Rozpoczęli!

Na trybunach znajduje się izraelski prezes Hapoelu Beer-Szewa, który przyjechał aby obejrzeć grę Mili na żywo.

Trójka sędziowska wprowadza piłkarzy na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Dzisiejszej spotkanie jest jubileuszowe dla wielu naszych piłkarzy: Socha 130 mecz w Śląsku, Pawelec 110 w ekstraklasie dla Śląska, Ćwielong 80, Kokoszka 10

Norambuena po raz pierwszy w karierze zagra jako defensywny pomocnik. Po raz pierwszy w wyjściowym składzie znalazł się również Straus.

Rafał Gikiewicz znów w bramce Śląska - czy to on jest już pierwszym bramkarzem WKS-u?

W miejsce pauzującego za żółte kartki Rafała Grodzickiego wystąpi Mariusz Pawelec.

Przed nami spotkanie 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Śląsk Wrocław na wyjeździe zagra z Jagiellonią Białystok. Komplet puntów zapewni WKS-owi powrót na ligowe podium. Musi się udać! Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE z tego spotkania!