Strzelcy: Saganowski 13' 15' 32', Kucharczyk 39', Radović 62'
Sędziuje: Tomasz Garbowski (Kluczbork) Widzów: 31284 Aura: ciepło
Legia Warszawa:(stroje: zielone) Kuciak - Rzeźniczak (Bereszyński 46'), Astiz, Choto, Brzyski - Jodłowiec, Furman - Kucharczyk, Radović, Kosecki - Saganowski (Ljuboja 72') Trener: Jan Urban
Śląsk Wrocław:(stroje: biało-czarne) R. Gikiewicz - Socha, Grodzicki, Kokoszka, Ostrowski (Pawelec 46') - Stevanović, Cetnarski (Kaźmierczak 33') - Sobota, Mila (Patejuk 66'), Ćwielong - Ł. Gikiewicz Trener: Stanislav Levy

Legia Warszawa: Skaba, Gol, Żewłakow, Suler, Bereszyński, Ljuboja, Żyro
Śląsk Wrocław: Kelemen, Patejuk, Pawelec, Więzik, Kaźmierczak, Wasiluk

To już koniec sezonu 2012/13. Żegnamy Was i zapraszamy na nasze relacje w kolejnych rozgrywkach Ekstraklasy i europejskich pucharach.

Nie pozostaje nic innego niż zapomnieć jak najszybciej o dzisiejszym meczu, cieszyć się z medalu i myśleć o kolejnym sezonie.

Porażka Piasta powoduje, że Śląsk Wrocław kończy sezon z brązowym medalem mistrzostw Polski.

Koniec meczów w Łodzi i Gliwicach. Podbeskidzie pokonało Widzew 2:1 i utrzymało się w Ekstraklasie, GKS Bełchatów mimo wygranej z Piastem 3:2 spada z ligi.

Po fatalnym spotkaniu Śląsk przegrywa aż 0:5. Trzy gole zdobył Saganowski.

90+3 min. - Na szczęście to koniec.
90+2 min. - Jeszcze na koniec Kosecki próbował wymusić rzut karny. Dostał tylko żółty kartonik.
90+1 min. - Socha ukarany żółtą kartką.
90+1 min. - Kończ Pan, panie Garbowski.
90 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kaźmierczak uderza na bramkę, ale bardzo lekko. Kuciak broni.
90 min. - Jeszcze trzy minuty.
90 min. - Faul Brzyskiego na Ćwielongu. Jedna z ostatnich szans Śląska na honorowego gola. Ale nie ma Mili.
88 min. - Kokoszka uderza... z 40 metrów. Ten strzał był tak zły i bezsensowny jak cała dzisiejsza gra wrocławian.
86 min. - Ćwielong dośrodkowuje z rzutu rożnego. Patejuk uderza głową ponad bramką.
83 min. - Kolejna szansa dla Legii. Strzał Koseckiego został jednak zablokowany.
82 min. - Rafał Gikiewicz to jedyny zawodnik Śląska, do którego trudno mieć pretensje.
81 min. - Mogło być 6. Radović zagrał świetną piłkę do wbiegającego Koseckiego, a ten uderzył ponad bramką. Skrzydłowemu Legii próbował przeszkodzić tylko bramkarza, zawodników z pola nie było w pobliżu.
80 min. - Jeszcze 10 minut + doliczony czas. I będzie po wszystkim.
77 min. - Ostatnia zmiana w meczu. Żewłakow za Choto.
76 min. - Radović otrzymuje kolejne podanie za plecy defensywy. Nie dość, że piłkę złapał Gikiewicz, to i tak Serb był na spalonym.
75 min. - Ćwielong mija rywala i ma szansę rozpocząć groźny atak. Woli jednak uderzyć. Po ziemi, lekko, w sam środek.
73 min. - Dobra okazja dla Śląska. Ćwielong wbiega z boku w pole karne, uderza i trafia w słupek.
72 min. - Ljuboja wchodzi za strzelca trzech goli. Owacje żegnają Saganowskiego.
69 min. - Piast przegrywa 0:3 i gra w dziesiątkę. Śląsk kończy sezon na podium po raz trzeci z rzędu. Choć brzmi to absurdalnie w kontekście meczu w Warszawie.
68 min. - Gikiewicz dostaje dobre podanie od Stevanovicia, ale zachował się nieporadnie i spudłował.
67 min. - Kaźmierczak z bardzo daleka bardzo niecelnie.
66 min. - Sebastian Mila opuszcza boisko. Zastąpił go Patejuk.
65 min. - Żółta kartka dla Łukasza Gikiewicza za faul na Koseckim.
63 min. - Przy golu nikt nie krył Serba. Gdzie są obrońcy?
62 min. - Piąta bramka dla Legii. Kosecki bez problemu ogrywa Sochę, a Radović pakuje piłkę do siatki.
61 min. - Ćwielong dośrodkowuje w pole karne Legii. Zbyt mocno.
60 min. - Dobre wieści z Gliwic. Bełchatów strzelił drugą bramkę.
55 min. - Wymiana podań pomiędzy Ćwielongiem i Milą na polu karnym Kuciaka przerwana przez Bereszyńskiego.
55 min. - Legia często próbuje stosować pressing na połowie Śląska.
54 min. - Strata Kaźmierczaka, Kucharczyk niecelnie uderza z 25 metrów.
52 min. - Radović dostał świetne podanie za plecy defensorów WKS-u. Stevanović jednak nie dał za wygraną, popędził za Serbem nie pozwolił mu uderzyć. Choć, trzeba przyznać, że Radović zbyt długo zwlekał z uderzeniem.
51 min. - Niezłe dośrodkowanie Pawelca, ale Gikiewicz nie doszedł do piłki.
50 min. - Kontratak Legii czterech na dwóch, koronkową wymianę podań przerywa Pawelec. Strzału próbuje jeszcze Bereszyński, ale robi to niecelnie.
49 min. - Podobnie jak u Kaźmierczaka pierwszy kontakt z piłką Pawelca kończy się stratą. Na szczęście po chwili futbolówka wraca do wrocławian.
48 min. - Kolejna chwila przerwy. Znów serpentyny.
47 min. - Okazja dla Śląska. Mila zagrywa w pole karne do Sochy, ten podaje do środka do Gikiewicza, ale Kuciak przecina podanie i zażegnuje niebezpieczeństwo dla swojej drużyny.
46 min. - Rozpoczęła się druga połowa, gorsza od pierwszej chyba nie będzie...

Zmiany w obu zespołach, Bereszyński za Rzeźniczaka i Pawelec za Ostrowskiego.

Piłkarze obu zespołów wracają na boisko.

W tym momencie Śląsk jest trzeci (choć przegrywa 0:4), a z ligi spada GKS Bełchatów (choć prowadzi w Gliwicach).

Wrocławianie stracili mnóstwo piłek przy wyprowadzaniu akcji. Dzięki temu Legioniści mieli mnóstwo świetnych okazji do groźnych kontrataków.

Trudno znaleźć jakieś pozytywne słowo na opisanie gry Śląska. TRAGEDIA.

45+2 min. - Uff, na szczęście to koniec pierwszej połowy.
45+2 min. - Wreszcie udało się pograć trochę na połowie rywala. Sobota próbuje strzału z dystansu. Nieźle, ale niecelnie.
45+1 min. - Sędzia dolicza 2 minuty.
45 min. - Legia kontroluje grę, Śląsk nie jest w stanie jej zagrozić już od dłuższego czasu.
44 min. - Ilość prostych strat wrocławian jest zatrważająca, tym razem Stevanović.
42 min. - I kolejna strata, tym razem Socha. Radović zagrał do Koseckiego, ten na niewielkim spalonym.
42 min. - Niech ta połowa już się skończy...
39 min. - 4. Fatalne zachowanie zawodników Śląska na własnej połowie. Radović odegrał do niekrytego Kucharczyka, a ten płaskim strzałem strzela czwartego gola dla Legii.
37 min. - Gra Śląska wygląda bardzo źle, gospodarze nie mają problemu z przedostawaniem się w pole karne wrocławian.
36 min. - Kolejna świetna okazja dla Legii. Radović dostał bardzo dobre podanie, minął Gikiewicza, ale ten jeszcze zdołał zablokować strzał Serba.
36 min. - Kaźmierczak rozpoczyna mecz od straty.
34 min. - Zmiana w zespole Śląska. Kaźmierczak zastępuje Cetnarskiego.
32 min. - Saganowski pewnie wykonał jedenastkę. Trzeci gol Legii.
32 min. - Rzut karny. Grodzicki fauluje Koseckiego.
29 min. - Cetnarski najpierw łatwo stracił piłkę, ale po chwili dobrze wślizgiem zatrzymał rozpędzonego Brzyskiego.
25 min. - Piłkarze Legii znów ograli wrocławskich obrońców, ale tym razem Rafał Gikiewicz lepszy od Saganowskiego.
23 min. - Michał Mak strzela gola dla Bełchatowa, Śląsk wraca na trzecią pozycję.
22 min. - Świetne podanie Mili do Gikiewicza, ale ten przegrywa pojedynek z Kuciakiem. Bramkarz Legii potrzebuje pomocy medycznej.
20 min. - Mila dośrodkowuje w pole karne, za mocno.
18 min. - Piast remisuje z GKS-em Bełchatów, Śląsk jest teraz na czwartym miejscu.
15 min. - 2:0. Obrona Śląska kompletnie rozmontowana. Strata w środku pola rozpoczęła kontrę Legii. Kucharczyk zagrał na lewą stronę do kompletnie niepilnowanego Koseckiego. Ten zamiast próbować strzału oddał do Saganowskiego, który w prostej sytuacji wpakował piłkę do bramki.
13 min. - Przy bramce Saganowski wygrał pojedynek główkowy z Grodzickim.
13 min. - Legia prowadzi. Kucharczyk dośrodkowuje w pole karne, a Saganowski głową pokonuje Rafała Gikiewicza.
12 min. - Jodłowiec zagrał długą piłkę do Kucharczyka, a ten uderzył niecelnie.
10 min. - Socha za mocno dośrodkowuje w pole karne. Akcję zamyka Ostrowski, z trudnej pozycji próbuje uderzenia z pierwszej piłki. Strzał niecelny.
9 min. - Gikiewicz pędzi do piłki zagranej za plecy obrońców. Kuciak jednak go uprzedził.
8 min. - Pierwszy rzut rożny dla Śląska. Mila zagrywa na głowę Gikiewicza, ale napastnik uderza niecelnie.
6 min. - Ostrowski zbliża się do pola karnego i próbuje zagrać do Gikiewicza. Niecelnie.
4 min. - Bardzo lekki strzał Stevanovicia z 25 metrów.
3 min. - Cetnarski podał na skrzydło do Ćwielonga, ten spróbował uderzenia z ostrego kąta. Zabrakło około pół metra.
1 min. - Szansa dla Legii. Jodłowiec zagrał w pole karne do Saganowskiego, ale uderza niecelnie.
1 min. - Gramy, rozpoczyna Saganowski.

Zawodnicy wrócili na boisko.

Na innych boiskach toczy się już gra, na razie bez goli.

Boisko tonie w dymie, piłkarze Śląska zeszli z murawy.

Rozpoczęcie spotkania przedłuża się ze względu na rzucane na murawę serpentyny. Kibice Legii świętują zdobycie tytułu.

Piłkarze Śląska robią szpaler przed nowym mistrzem Polski.

Piłkarze obu drużyn przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę.

Dzisiaj Krzysztof Ostrowski rozegra 130. ligowy mecz w Śląsku.

Śląsk w tym sezonie na wyjeździe w lidze strzelił 21 goli - tym samym wyrównując ubiegłoroczny rekord. Dzisiaj jest szansa go pobić.

Ostatni raz w czerwcu w ektraklasie graliśmy 12 lat temu. Zremisowaliśmy wtedy z Widzewem 0:0. Poprzednie 4 czerwcowe mecze nie przegraliśmy. Ostatnio porażki w czerwcu w ekstraklasie doznaliśmy 20 lat temu.

W czerwcu z Legią graliśmy w lidze tylko raz w historii: przegraliśmy w Warszawie 0:5.

Drugiego dnia miesiąca w ekstraklasie jeszcze nigdy nie wygraliśmy na wyjeździe. Jest to jedyny taki dzień w miesiącu. Jedynie zremisowaliśmy z Legią w 1975 roku.

Znamy już składy. Tylko 6 zawodników na ławce Śląska.

W poprzednich 9 meczach ligowych na boisku Legii Śląsk tracił gola.

Dzisiaj na sektorze gości niestety zabraknie kibiców Śląska. Przypomnijmy jednak sobie, jak ostatnio bawili się nasi fani na Łazienkowskiej:

Podobno Eric Mouloungui już wyjechał z kraju, a Kowalczyk nie zagra z powodu kontuzji.

Tylko raz w historii Śląsk wygrał w ekstraklasie w kolejnych sezonach na wyjeździe z tym samym rywalem więcej niż 2 mecze. W latach 70. 4-krotnie z rzędu wygrywaliśmy w Opolu z Odrą, za każdym razem 1:0.

Dzisiaj wyjaśnią się ostatnie 2 zagadki jeśli chodzi o potencjalnych rywali Śląska w II i III rundzie el. Ligi Europejskiej. W Macedonii rozstrzygnie się kto zostanie mistrzem, a w Grecji kto zakwalifikuje się do LM, a kto rozpocznie od II i III rundy LE.

Wczoraj poznaliśmy drużynę z najwyższym rankingiem UEFA, którą możemy wylosować w III rundzie - VfB Stuttgart.

Nasza redakcja jest już w Warszawie! Czekamy na składy!

To już nasza ostatnia relacja LIVE w tym sezonie! Śląsk Wrocław zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. Liczymy na zwycięstwo wrocławian i trzecie z rzędu podium w ekstraklasie!

Autor relacji: Pawlak/mkvsk