Sędziuje: Szymon Marciniak (Płock) Widzów: 10 000 Aura: ciepło
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Gikiewicz - Ostrowski, Gavish, Kokoszka, Spahić (64 Dudu) - Hołota, Stevanović - Patejuk, Mila, Socha (67 Sobota) - Paixao (85 Plaku) Trener: Stanislav Levy
Wisła Kraków:(stroje: czerwono-białe) Miśkiewicz - Burliga, Jovanović, Głowacki, Bunoza - Garguła, Stjepanović (46 Małecki), Nalepa (85 Wilk), Chrapek - Boguski, Brożek (73 Sarki) Trener: Franciszek Smuda

Śląsk Wrocław: Kelemen, Sobota, Plaku, Paraiba, Pawelec, Więzik, Kaźmierczak
Wisła Kraków: Bieszczad, Sarki, Małecki, Burdenski, Stolarski, Wilk, Kamiński

90+3 min. - Koniec meczu!
90+1 min. - I znowu żółtko. Tym razem dla Hołoty.
90 min. - Ostrowski otrzymuje żółtą kartkę za faul przy linii bocznej.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza 3 minuty.
89 min. - Sobota uderza z dystansu, ale niestety piłka ląduje obok bramki.
87 min. - Uderzenie Garguły zostaje zablokowane.
87 min. - Ostrowski wybija piłkę na rzut rożny.
85 min. - Zmiany w obydwu zespołach. Wilk wchodzi za Nalepę oraz Plaku za Paixao.
84 min. - Mila uderza z rzutu wolnego, Miśkiewicz zostaje zmuszony wybić piłkę poza własne pole karne.
83 min. - Żółtą kartkę otrzymuje Michał Chrapek.
83 min. - Dudu oddał strzał z ponad 20m ale bardzo niecelny.
82 min. - Sobota do Mili, ten wrzuca piłkę, która zostaje wybita na róg. Śląsk w natarciu.
81 min. - Mila świetnie wypuścił Paixao, ale ten niestety miał problemy z przejęciem piłki i zdążył do niego dobiec obrońca.
79 min. - Po kolejnym dośrodkowaniu główkował Gavish, niestety nieskutecznie.
78 min. - Po wrzutce Mili z piłką minął się Stevanović.
78 min. - Sobota przejął piłkę w polu karnym, miną dwóch rywali, oddał strzał, który został zablokowany -> piłka wyszła na rzut rożny.
76 min. - Garguła wrzuca piłkę z rzutu wolnego prosto w rękawice Gikiewicza.
75 min. - Kontra Wisły, Gikiewicz wybija piłkę głową na 20. metrze.
75 min. - Dwójkowa akcja Paixao i Soboty, zakończona strzałem tego drugiego. Miśkiewicz zdołał jednak wybronić strzał skrzydłowego WKS-u.
73 min. - Zmiana w Wiśle. Sarki wejdzie za Brożka.
73 min. - Wrzutka w pole karne, tam główkuje Sobota, ale jego rywal okazuje się silniejszy.
73 min. - Kolejna kartka. Tym razem dla Bunozy.
72 min. - Po wrzutce piłka odbija się od zawodników, trafia do Stevanovicia, ten wrzuca, ale nikt z zawodników WKS-u nie oddaje strzału.
71 min. - Żółtą kartką zostaje upomniany Burliga za faul na Dudu.
70 min. - Strzał z ostrego kąta oddał Patejuk, niestety obok bramki.
68 min. - Sobota do Mili a ten na spalonym.
68 min. - Nareszcie! Waldemar Sobota wchodzi na boisko! Zmieni Tadeusza Sochę.
66 min. - Po wrzutce w rożnego główkował Brożek ale na szczęście minimalnie się pomylił.
66 min. - Bunoza kręci Ostrowskim, wrzuca w pole karne a tam Dudu niepotrzebnie wybija piłkę na rzut rożny.
64 min. - Zmiana w Śląsku. Dudu wchodzi za Spahicia.
64 min. - Po wykonaniu rzutu rożnego nikt nie przeciął lotu piłki, która po chwili wyszła na aut.
63 min. - Gavish w ostatniej chwili przecina podanie Chrapka i wybija piłkę na rzut rożny.
63 min. - Do wejścia na boisko przygotowany jest Dudu.
62 min. - Obolały Mila wydaje się gotowy do gry. W międzyczasie odbyła się przerwa na uzupełnienie płynów przez piłkarzy.
61 min. - Sebastian Mila leży na boisku po zderzeniu z zawodnikiem gości.
60 min. - Paixao wrzucił piłkę do wybiegającego Patejuka, ale zrobił to zbyt mocno i piłkę przejął Miśkiewicz.
58 min. - Kontra Wisły, Brożek sprintował z piłką, na szczęście Tadeusz Socha poradził sobie z napastnikiem w pojedynku sam na sam i odebrał piłkę wiślakowi.
56 min. - GIKIEWICZ RATUJE ŚLĄSK! Kontra Wisły, po dośrodkowaniu z lewej strony uderzał Boguski, a jego uderzenie z kilku metrów instynktownie wybronił Giki.
54 min. - Hołota uderzał z 25m, ale niestety nie w światło bramki.
52 min. - Po dośrodkowaniu z rożnego z linii pola karnego uderzał Spahić, ale zrobił to bardzo niecelnie.
50 min. - Socha próbował się przedrzeć z piłką między obrońców Wisły. Bezskutecznie.
48 min. - Stevanović niedokładnie podaje do Mili.
46 min. - Rozpoczęliśmy II połowę.
46 min. - Zmiana w Wiśle. Małecki wchodzi za Stjepanovicia.

Oprawa kibiców Śląska Wrocław:

To była spokojna połowa. Śląsk miał minimalną przewagę ale nie tworzył wielu groźnych sytuacji. Miejmy nadzieję, że w II połowie wrocławianie zagrają lepiej.

45 min. - Koniec I połowy.
45 min. - Sędzia do I połowy dolicza 1 minutę.
45 min. - Socha zamiast od razu strzelać, przyjął piłkę w polu karnym, po czym doskoczyło do niego trzech zawodników gości i już nic z piłką nie mógł zrobić.
43 min. - Hołota przyjął piłkę w narożniku pola karnego, obrócił się z nią, oddał mocny strzał, piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.
40 min. - Boguski do Brożka, ale piłkę odbija Gavish, a po chwili przejmuje ją Gikiewicz.
38 min. - Najpierw zagranie w pole karne do Stevanovicia, ten otoczony zawodnikami Wisły jej nie przyjmuje, po chwili piłka wpada pod nogi Hołoty, który uderza mocno, ale znowu prosto w bramkarza.
36 min. - Żółta kartka dla Głowackiego za faul na Paixao.
33 min. - Garguła w polu karnym Śląska chciał zagrać do partnera, ale zrobił to w taki sposób, że piłka spadła prosto w rękawice Gikiewicza.
31 min. - Mila podaje do Patejuka, który wchodzi między obrońców, oddaje strzał, ale niestety płaski i prosto w Miśkiewicza.
29 min. - Bardzo dobre wypuszczenie Sochy, któremu wybito piłkę w polu karnym Wisły na rzut rożny.
27 min. - Po wrzutce z rzutu wolnego Ostry wybija poza linię końcową boiska.
27 min. - Hołota fauluje Burligę przy linii bocznej.
26 min. - Przerwa w meczu dla uzupełnienia płynów w organizmie.
24 min. - Mila strzelał z rzutu wolnego, piłka została wybita na rzut rożny.
23 min. - Ostrowski odbiera piłkę Brożkowi 20m od bramki Gikiewicza.
21 min. - Hołota oddaje lekki strzał po ziemi, Miśkiewicz nie ma problemu ze złapaniem piłki,

Na trybunach efektowna kartoniada dotycząca ludobójstwa na Wołyniu!

18 min. - Żółtą kartką został upomniany Tadeusz Socha.
18 min. - Chwilę po wrzutce Mili uderzał Hołota, ale zrobił to zdecydowanie za lekko.
17 min. - Burliga w ostatniej chwili wybija piłkę w polu karnym spod nóg Mili.
16 min. - Po wrzutce Mili główkował Patejuk, ale piłka odbiła się od obrońcy Wisły.
16 min. - Stevanović zdecydował się na niesygnalizowanie uderzenie, Miśkiewicz wybił piłkę na rzut rożny.
15 min. - Obie drużyny spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej części boiska.
12 min. - Długie podanie do Brożka, który był na spalonym.
12 min. - Było blisko! Patejuk wrzucił piłkę w pole karne, tam piłkę głową uderzył Paixao ale zrobił to minimalnie niecelnie.
11 min. - Spahić zagrywa w pole karne, ale Bunoza wybija piłkę na aut.
10 min. - Podanie do Paixao, który zagrywa do tyłu głową, ale okazuje się, że był na spalonym.
9 min. - Gikiewicz blokuje uderzenie Burligi. Piłka wychodzi na rzut rożny.
8 min. - Patejuk oddał bardzo niecelne uderzenie z lewej strony boiska.
7 min. - Po wrzutce Mili piłka wpadła pod nogi Paixao oraz Gavisha, ale niestety żaden z nich nie zdołał oddać strzału.
6 min. - Marco Paixao wywalczył rzut rożny.
5 min. - Faul Gavisha na Burlidze.
4 min. - Po kolejnym dośrodkowaniu nikt nie przeciął lotu piłki, która po chwili została przejęta przez Ostrowskiego na prawej stronie boiska.
3 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Bunoza, ale piłka odbiła się od Gavisha i wyszła na rzut rożny.
3 min. - Boguski oddał ładny strzał z 20m, Gikiewicz piąstkował na róg.
2 min. - Mila przejął piłkę, wrzucał w pole karne Wisły do Paixao, ale tam futbolówkę przejął bramkarz gości.
1 min. - Paixao do Mili i zaczynamy!

Trójka sędziowska wyprowadza piłkarzy na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Dzisiejszy mecz będzie debiutem dla Odeda Gavisha - nowego izraelskiego obrońcę WKS-u.

Piłkarze obu drużyn przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę.

Aż pięciu zmian dokonał Stanislav Levy w porównaniu z ostatnim spotkaniem z Club Brugge. Na ławce rezerwowych usiądą: Sobota, Plaku, Paraiba, Pawelec oraz Kaźmierczak.

Po świetnym meczu w Lidze Europejskiej czas powrócić na ligowe podwórko. W obecnym sezonie Śląsk Wrocław jeszcze nie odniósł ligowego zwycięstwa. Liczymy, że komplet punktów uda zdobyć się w pojedynku z Wisłą Kraków. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!