Strzelcy: Golla 12 Akahoshi 45 - Kaźmierczak 76 Hołota 87
Sędziuje: Krzysztof Jakubik Widzów: Aura:
Pogoń Szczecin:(stroje: granatowe) Janukiewicz - Frąszczak, Golla, Dąbrowski, Lewandowski, Bąk, Ława (79 Ouedraogo), Rogalski, Akahoshi, Murayama, Chałas (57 Pietruszka) Trener: Dariusz Wdowczyk
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Kelemen - Ostrowski (85 Hołota), Gavish, Kokoszka, Dudu - Stevanović (85 Więzik), Kaźmierczak - Sobota, Mila, Patejuk (46 Plaku) - Paixao Trener: Stanislav Levy

Pogoń Szczecin: Kudła, Koj, Andradina, Pietruszka, Lisowski, Kort, Ouedraogo
Śląsk Wrocław: Gikiewicz, Spahić, Hołota, Plaku, Pawelec, Więzik, Socha

Śląsk wcale nie był zmęczony po czwartku, bo bramki tracił w pierwszej, a zdobywał w drugiej połowie. WKS miał szansę nawet wygrać mecz, ale scenariusz sprzed roku z Gdańska nie powtórzył się. Brawa dla wrocławian za walkę, za charakter, ale mimo wszystko z Portowcami należało wygrać. Udałoby się, gdyby nie fatalna strata przy bramce do szatni i nieskuteczność Paixao.

90+4 min. - Koniec meczu.
90+4 min. - Kolejna wrzutka w pole karne Pogoni. Tym razem piłki nie sięgnął Plaku.
90+3 min. - Jeszcze zamieszanie w polu karnym Pogoni, ale Paixao nie sięgnął piłki.
90+2 min. - Mila wbija piłkę w pole karne, zgrywa ją jeszcze Sobota, ale za mocno dla Gavisha.
90+1 min. - Mila uderza z narożnika pola karnego, lecz za wysoko.
89 min. - Strzela Paixao z dystansu, ale Dąbrowski przyjmuje to na głowę.
89 min. - Czemu Kelemen nie łapał piłki, to nie było podanie Gavisha! To pozwoliło po chwili uderzyć Bąkowi, ale obok.
88 min. - Mila wrzuca piłkę z wolnego, ale gracze Śląska faulują w ofensywie.
87 min. - 2:2 !!!!! Co za gol Hołoty! Perfekcyjne podanie Kaza, błąd w kryciu i Hołota pokonuje atomowym uderzeniem Janukiewicza!
87 min. - Mila wrzuca, gracz WKSu główkuje tuż obok bramki.
86 min. - Plaku z dystansu, piąstkuje Janukiewicz i mamy róg!
85 min. - Zmiany w Śląsku.
84 min. - Murayama uderza, piłka trafia w Gavisha i wychodzi na rzut rożny.
83 min. - Dąbrowski faulował w polu karnym Gavisha po rzucie rożnym.
81 min. - Gavish faulem powstrzymał Rogalskiego. Ale to kolejny błąd sędziego, bo Izraelczyk trafił w piłkę.
80 min. - Plaku sprytnie ograł Gollę, ale jego strzał był zbyt lekki.
78 min. - Pogoń utrzymuje piłkę w naszym polu karnym, ale obrońcy są teraz skuteczni.
77 min. - Mógł być remis!! Paixao prawie sięgnął 5 metrów przed bramką wrzutkę.
76 min. - Kaźmierczak zdobywa fantastycznego gola! Po rogu piłka trafiła przed pole karne, tam głową zgrał ją Sobota, a Kaz przewrotką umieścił ją w okienku.
76 min. - Mila uderzyłpod poprzeczkę, ale Janukiewicz wybił na rzut rożny.
75 min. - Rzut wolny po faulu na Paixao.
74 min. - Sobota górą zagrałprzed pole karne do Mili, ale ten chyba przestraszył się rywala i nie uderzył z woleja.
73 min. - Lewandowki blokuje wrzutkę Soboty. Ta ląduje w rękach bramkarza.
72 min. - Gracze Śląska wybili piłkę.
71 min. - Wrocławianie znowu sugerują sędziemu przewinienie, a Portowcy wychodzą z kontrą. Wywalczyli rzut rożny.
69 min. - Kartka dla Paixao za przeszkadzanie Janukiewiczowi w wybiciu piłki.
69 min. - Znowu dobra interwencja Gavisha.
68 min. - Gavish zdejmuje piłkę z nogi Murayamy.
68 min. - Sobota za wysoko wrzucił ze skrzydła.
67 min. - Aka dogrywa z wolnego na siódmy mecz, gdzie czeka Frączczak. Strzał głową ląduje dwa metry od bramki.
67 min. - Plaku fauluje blisko pola karnego Murayamę.
66 min. - Po rzucie rożnym niecelny strzał głową z krótkiego słupka.
65 min. - Sobota zakręcił w polu karnym Ławą i wrzucił, ale Golla ściągnął piłkę z głowy Paixao.
64 min. - Pogoń ruszyła do przodu, ale wrzutkę wyłapał Kelemen.
63 min. - Plaku po ziemi chciał dograć do Paixao, ale ten był za daleko.
63 min. - Dudu dośrodkował, piłka została wybita przed szesnastkę, gdzie uderzył ją prawą nogą Mila. Niecelnie.
61 min. - Na spalonym Aka.
60 min. - Plaku strzelił z woleja sprzed pola karnego. Metr nad poprzeczką.
59 min. - Dudu faulowany. Żłótko dla Frączczaka.
58 min. - Akahoshi strzelił, ale prosto w Mariana.
57 min. - Pietruszka za Chałasa.
55 min. - Dziś można popychać i łapać rywali, bo sędzia nie reaguje. Sobota był faulowany na 18 metrze.
55 min. - Frączczak zabrałpiłkę Plaku w polu karnym.
54 min. - Dośrodkował Dudu, ale nikt nie zamykał akcji.
53 min. - Dudu pobiegł do przodu. Mamy korner.
52 min. - Czarny dzień Paixao! Stevanović dograł na lewo do Soboty, który zagrał przed bramkę do Portugalczyka, który miał wbić piłkę do pustaka, ale się pomylił.
50 min. - Mila zagrał do Soboty, ale ten stanął, reklamując faul. Pogoń skontrowała i wywalczyła korner po interwencji Kaza.
49 min. - Pogoń wyszła z kontrą, ale Chałas z kilkunastu metrów uderzył nad bramką.
48 min. - Dudu faulowany, ale dla sędziego odepchnięcie zawodnika dwiema rękami poza boisko nie jest przewinieniem.
47 min. - Ostrowski szczęśliwie wywalczył rzut rożny.
46 min. - Sędzia rozpoczął drugą połowę.

Plaku zmienia w przerwie Patejuka.

Zła pierwsza połowa Śląska. Do błędów w obronie już się przyzwyczailiśmy, do nieskuteczności Paixao jeszcze nie. Z kolei gdy Stevanović zaczął kibiców do siebie przekonywać po ostatnich dobrych występach, zaprzepaścił to stratą z ostatniej minuty.

45 min. - Akahoshi trafia do siatki! Co za strata przy wyprowadzeniu piłki Stevanovicia. Kokoszka miał już za krótką nogę, by wybić piłkę, a Kelemen puścił w sumie niezbyt mocny strzał pod brzuchem.
43 min. - Mila ładnie zagrywa do Dudu, Brazylijczyk idealnie dorzucił ją do Dudu, a niepilnowany Paixao, który zgubił kryjącego Rogalskiego, główkował nad bramką.
42 min. - Dośrodkowanie Ławy i piłkę na róg wybija Kokoszka.
40 min. - Kaz dał wbiec rywalowi pod pole karne, wrzutkę z prawej strony w parterze trącił Kelemen. Gdyby nie ta interwencja, piłka na pewno trafiłaby do siatki.
39 min. - Śląsk frajersko traci piłkę w ataku pozycyjnym. Ofiarą jest Kokoszka, który próbował ratować sytuację.
38 min. - Mila zagrał z wolnego w pole karne, skakał Paixao, ale nieczysto uderzył piłkę.
37 min. - Kontra Śląska. Bąk taktycznie fauluje Sobotę w środku pola.
35 min. - NIezłe akcje Śląska. Dwukrotnie próbował Patejuk, który najpierw był zablokowany, a po chwili piłka źle siadła mu na nogę i poleciała w stronę wozu transmisyjnego.
34 min. - Patejuk stracił piłkę w środku pola. Chałas pobiegłz kontrą i próbował lobować Mariana. Piłka poleciała obok bramki.
32 min. - Patejuk skutecznie podał na lewo do Mili, lecz kapitan źle zagrywał górą do Paixao.
30 min. - Kaz mógł wyprowadzić groźną kontrę, ale niecelnie zagrał do Portugalczyka.
28 min. - Mila świetnie prostopadle do Paixao, który partoli stuprocentową sytuację jeden na jeden z Janukiewiczem. Górą wychowanek Śląska.
27 min. - Piłka traifła szczęśliwie do Paixao 18 metrów od bramki, ale napastnik fatalnie uderzył nad bramką. Miał dużo czasu, żeby oddać precyzyjniejszy strzał.
26 min. - W końcu dobrze Śląsk! Kaz świetni zagrałna lewo do Patejuka, który złamał akcję do środka i mocno uderzyłz prawej nogi, ale Janukiewicz sparował piłkę.
25 min. - WKS w końcu podszedł pod pole karne rywala, ale Mila nie minął przeciwnika.
24 min. - Chałas bardzo niecelnie uderzył z 20 metrów.

Jedyne rozegranie, jakie na razie Śląskowi wychodzi, odbywa się w trójkącie Kelemen - Gavish - Kokoszka.

21 min. - Mila swoim zagraniem podsumował dotychczasową grę Śląska. Można było wyjść z kontrą, ale zagranie fałszem trafiło... kilka metrów za plecy Ostrowskiego.
20 min. - Dośrodkowanie Akahoshiego spokojnie wybija na krótkim słupku Kaźmierczak.
19 min. - Gavish zablokował wrzutkę Chałasa. Róg.
18 min. - Sobota dobrze zagrał do Paixao, ale Portugalczyk przegrał pojedynek z Wojciechem Gollą.
18 min. - Kolejny ofsajd Chałasa.
17 min. - Rogalski uderzył mocno z dystansu, ale obok słupka.

WKS stanął po stracie gola.

16 min. - Kelemen mija się z piłkę, ale wyręcza go Dudu.
15 min. - Lewandowki ograłna lewej stronie Ostrego i wywalczył rzut rożny.
13 min. - Pogoń idzie za ciosem, ale asystent podnosi chorągiewkę.
12 min. - Kaźmierczak głową wybił piłkę na rzut rożny. Gospodarze krótko rozegrali ten stały fragment gry. Dorzucona piłka po przedłużeniu trafiła na nogę Golli, który wbij ją do siatki.
11 min. - Ostrowski najpierw popełnia błąd w przyjęciu piłki, a po chwili fauluje Chałasa.
10 min. - Pokazał się Sobota. Ostro wrzucił piłkę w pole karne, ale dobrze interweniował Golla.
8 min. - Stevanović dobrze odebrał piłkę w środku, WKS rozegrał akcję, lecz Paixao przy linii końcowej wdał się w niepotrzebny drybling i stracił piłkę.
7 min. - Spóźniony Rogalski fauluje Milę. Sędzia oszczędził gracza Pogoni.
5 min. - Paixao faulowany przy linii bocznej. Po wrzutce Mili główkował Kokoszka, ale piłka minęła słupek o dwa metry.
4 min. - Naciskany Sobota stracił piłkę.
3 min. - Na spalonym Chałas po zagraniu Akahoshiego.
2 min. - Piłkarze obu drużyn starają się rozegrać pozycyjny atak, ale na razie brakuje dokładności.
1 min. - Sędzia rozpoczął mecz.

Pogoń na własnym boisku w tym sezonie nie wygrała i oby po dzisiejszym meczu tak pozostało.

Piłkarze wychodzą już na murawę.

Znamy już wyjściowy skład Śląska. Po raz pierwszy w obecnym sezonie wystąpi Marian Kelemen!

Po potyczkach pucharowych wiele osób uważa, że wśród polskich drużyn to Śląsk Wrocław prezentuje obecnie najlepszą grę w piłkę nożną. Faktem jednak jest, że podopieczni Stanislava Levego wciąż nie wygrali meczu na ligowym podwórku. Czy uda się to zrobić w Szczecinie? Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!

Autor relacji: Adamo