Strzelcy: Stevanović 24', Paixao 29', Mila 60' - E.Visnakovs 76'
Sędziuje: Krzysztof Jakubik Widzów: 12000 Aura: słonecznie, ciepło
Śląsk Wrocław:(stroje: Zielone) Gikiewicz - Dudu, Kokoszka, Gavish, Socha - Sobota (76' Plaku), Stevanović, Kaźmierczak, Mila, Patejuk - Paixao (89' Więzik) Trener: Stanislav Levy
Widzew Łódź:(stroje: Czerwone) Mielcarz - Airapetian (33' A.Visnakovs), Mroziński (72' Bruno), Bartkowski, Phibel, Stępiński - Kaczmarek, Okachi (56' Kasprzak), Batrović, Nowak - E.Visnakovs Trener: Radosław Mroczkowski

Śląsk Wrocław: Wrąbel, Spahić, Hołota, Plaku, Cetnarski, Pawelec, Więzik
Widzew Łódź: Krakowiak, Augustyniak, Rybicki, Visnakovs, Bruno, Kasprzak

Koniec spotkania. Śląsk inkasuje w końcu komplet punktów w meczu ligowym. Dobra gra w obronie, niezła również w ataku, choć zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe. Widzew nie był dziś przeciwnikiem równorzędnym dla podopiecznych trenera Levy'ego

90 min. - Socha!! Broni Mielcarz, rzut rożny, chyba ostatni
90 min. - Jeszcze próba Więzika, który głową strzelał po podaniu Mili. Będzie rożny
90 min. - Już nic złego nie może się tutaj wydarzyć, choć Widzew cały czas próbuje
90 min. - Mecz potrwa trzy minuty dłużej
89 min. - Schodzi strzelec drugiego gola, Paixao, za niego Więzik
88 min. - Socha wybija teraz z pola karnego. Widzew robi wszystko, aby jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki
87 min. - Patejuk dalekim wybiciem przerywa akcję gości
85 min. - Szansa dla wrocławian. Hołota próbował technicznym strzałem pokonać Mielcarza, ale na drodze piłki stanął jeden z obrońców
84 min. - Bardzo mądrze Śląsk na własnej połowie, aby zyskać czas, aby wciągnąć rywala na własną połowę
82 min. - Świetny odbiór piłki Paixao, napastnik Śląska popędził na bramkę MIelcarza, ale w ostatniej chwili wślizgiem przeszkodził mu Phibel. Dobry powrót obrońcy gości
81 min. - Plaku w międzyczasie zmienił Sobotę
80 min. - Faulowany Dudu na lewym skrzydle. Będzie okazja na dośrodkowanie
79 min. - Tym razem piłka zagrana zbyt mocno przez widzewiaka i od bramki rozpocznie Gikiewicz
78 min. - Kolejna dobra szansa Widzewa, dobrze w bramce jednak Gikiewicz. Będzie rzut rożny
76 min. - No i masz... Dośrodkowanie z prawej strony Bruno i dokładny strzał Visnakovsa w kierunku dalszego słupka. Słabe krycie w polu karnym
76 min. - Piękne zagranie Dudu do Stevanovicia, ten naciskany przez obrońcę nie zdołał przyjąć piłki na linii pola karnego
74 min. - Mecz zrobił się teraz wyjątkowo nudny. Wrocławianom już się nie śpieszy, a gracze Widzewa również nie wyrywają się do jakichś huraganowych ataków
72 min. - Bruno zmienia Mrozińskiego
71 min. - Do wejścia na boisko szykuje się teraz Bruno
70 min. - pomylił się teraz mocno Mroziński, przejął piłkę Paixao, ale po chwili obrońca Widzewa naprawił błąd wybijają na rzut rożny
69 min. - Hołota zdecydował się na rajd w pole karne, ale ten pojedynek wygrał z nim Bartkowski
67 min. - Patejuk podaje do Paixao, wydawało się, że Portugalczyk zdąży, niestety nie udało się
65 min. - Pierwsza zmiana w Śląsku Hołota zastępuje Kaźmierczaka
65 min. - Ale podanie Gavisha do Paixao! Szkoda, że Portugalczyk źle przyjął piłkę pod polem karnym
64 min. - Strzał Bartkowskiego daleeeeeko od bramki Gikiewicza
63 min. - Zagranie prostopadłe do Mili, ale kapitan Śląska nie zdołał dogonić piłki, szybszy był bramkarz gości
60 min. - Wrocławianie "rozklepali" widzewiaków w ich polu karnym Stevanović, Mila, Patejuk i Mila strzela płasko obok interweniującego Mielcarza. Znakomita asysta Patejuka
60 min. - MILAAAA! 3:0
58 min. - Dobry odbiór Dudu na własnej połowie podanie do Soboty, ten jednak niedokładnie dogrywa chwilę później do Paixao
57 min. - Niebezpiecznie przez chwilę po dobrym zagraniu Batrovicia w pole karne, jednak dobra interwencja Gikiewicza i sytuacja opanowana
56 min. - Zmiana. Kasprzak za Okachiego
55 min. - Kontra gospodarzy, dośrodkowanie Sochy z prawej strony, ale Paixao w polu karnym Mielcarza ubiegają obrońcy i wybijają piłkę
54 min. - Nowak do Batrovicia, ten w pole karne do Visnakovsa, ale Gikiewicz przytomnie wychodzi z bramki i łapie piłkę
52 min. - Gavish spokojnie głową do Gikiewicza. Śląsk praktycznie oddaje piłki w drugiej połowie
50 min. - Dudu próbował ponownie dośrodkowania z lewej strony. Tym razem zaskoczył, ale niedokładnością tego podania
49 min. - Śląsk spokojnie wyprowadza piłkę ze swojej połowy, ale gdy tylko piłka przekroczy linii środkowej do zawodników Śląska dopada któryś z piłkarzy gości
47 min. - Co za dośrodkowanie Dudu! lewy obrońca Śląska sięgnął jeszcze piłki, która leciała za linię wrzucił w pole karne, a piłka spadła na poprzeczkę bramki Mielcarza. Mało brakowało, a Dudu zaskoczyłby i bramkarza i pewnie samego siebie
47 min. - Kaźmierczak górą do Paixao, ten przegrywa pojedynek z Mrozińskim
46 min. - Zaczynamy drugą połowę, oby jeszcze ciekawszą

Śląsk nie wygrał jeszcze we Wrocławiu z Widzewem wyżej niż 2:0. Wydaje się, że dziś będzie dobra okazja, żeby poprawić ten wynik

Mogło i powinno być 4:0, gdyby więcej zimnej krwi przy swoich sytuacjach zachowali Mila i Paixao. Nie ma się jednak czym martwić, Śląsk prowadzi 2:0, a co najważniejsze wrocławianie stwarzają sobie wiele sytuacji pod bramką Widzewa. Gościom nie wychodzą dzisiaj próby ataku pozycyjnego. Widzew jest groźny tylko przy okazji dośrodkowań, których już kilka w pierwszej połowie mieliśmy

Koniec pierwszej części

45 min. - Phibel ofiarnie wybija z własnego pola karnego po wrzutce Sochy
45 min. - MInuta doliczona do pierwszej połowy
44 min. - Rzut wolny dla Widzewa. Kaczmarek dośrodkowuje w pole karne, lecz tam dobrze ustawiony Gikiewicz chwyta futbolówkę
44 min. - Nie do wiary! Sobota wygrał główkowy pojedynek w polu karnym Widzewa, strzelił jednak niecelnie...
43 min. - Po zdobyciu drugiego gola Śląsk awansował w tabeli na dziewiątą pozycję
43 min. - Zablokowany strzał Kaźmierczaka, do piłki dopadło aż dwóch obrońców Widzewa
42 min. - Stępiński zatrzymuje Patejuka, będzie rzut rożny
40 min. - Strata Phibela na własnym polu karnym, piłkę przejmuje Paixao, podaje do Mili, który strzela prosto w MIelcarza
38 min. - Błąd Patejuka, który źle obliczył lot piłki, tę przejął Okachi i dośrodkował w pole karne Gikiewicza, ale na szczęście na posterunku był bramkarz WKS-u
36 min. - Dobrze w obronie Socha
36 min. - Portugalczyk jest dziś bardzo aktywny. Ścigał się teraz po piłkę z Mrozińskim, wyprzedził go, ale za chwilę obrońca Widzewa uratował sytuację skutecznym wślizgiem
35 min. - Na spalonym Paixao. Śląsk ma dużą przewagę w posiadaniu piłki
33 min. - Kolejna zmarnowana okazja. Tym razem w dogodnej sytuacji pomylił się Paixao uderzając obok bramki Mielcarza
33 min. - Zmiana w Widzewie Visnakovs za Airapetiana
32 min. - Do wejścia na boisko szykuje się drugi z braci Aleksejs Visnakovs
31 min. - Powinno być 3:0! Mila sam na sam z Mielcarzem. Bramkarz gości wybiegł z bramki Mila próbował przerzucić piłkę nad nim, ale zrobił to minimalnie niecelnie
29 min. - Znakomite rozegranie piłki przed polem karnym Widzewa. Sobota do Stevanovicia, ten oddaje ponownie do Soboty, skrzydłowy Śląska mocno wzdłuż linii bramkowej i z metra do siatki piłkę pakuje wbiegający Paixao
29 min. - GOOOOOL!!!! 2:0
28 min. - Wysoki pressing piłkarzy Widzewa. Stracony gol wyraźnie podrażnił podopiecznych trenera Mroczkowskiego
26 min. - To pierwszy gol Dalibora Stevanovicia zdobyty na Stadionie Miejskim we Wrocławiu!
25 min. - Świetne dośrodkowanie z lewej strony Patejuka, pomocnikowi Śląska nie pozostało nic innego, jak spokojnie dołożyć głowę i trafić do siatki. Piłka odbiła się najpierw od jednego słupka, potem od drugiego i wtoczyła się do bramki
24 min. - W odpowiedzi akcja Śląska. Jest 1:0. Kto?? Stevanović!
23 min. - Rzut wolny dla gości z lewej strony. Wrzutka Kaczmarka, ale wybijają piłkę obrońcy
22 min. - Strzał Okachiego, piłka przeleciała tuż obok prawego słupka bramki WKS-u
18 min. - Ciekawostką jest, że w sierpniu Śląsk w ekstraklasie Widzewa jeszcze nigdy nie pokonał. Cztery razy zremisował i cztery razy przegrał
16 min. - Niebezpieczna strata Kaźmierczaka na własnej połowie sytuację jednak szybko ratuje Gavish. Kontra Śląska prostopadłe podanie Soboty do Paixao, ale i obrońcy Widzewa poradzili sobie w tej sytuacji
17 min. - Błąd Gikiewicza, który przy próbie wybicia trafia w Nowaka, po chwili wybicie Kokoszki. Obrońca Śląska uratował zespół przed utratą gola
15 min. - To mogła być dobra okazja. Śląsk wychodził z kontrą trzech na trzech, Mila jednak dał sobie łatwo odebrać piłkę
14 min. - Patejuk w kierunku Paixao, ale bardzo niedokładnie
12 min. - Niebezpiecznie pod bramką Śląska. Kaczmarek dośrodkował piłkę do wbiegającego w pole karne Visnakovsa, ten na szczęście nie trafił do siatki po strzale głową
11 min. - Mila przyjął piłkę 20 metrów od bramki i uderzył z powietrza, ale piłka poleciała daleko od bramki
10 min. - Znowu słaba wrzutka z narożnika...
10 min. - Świetna klepka Mili z Sobotą, potem podanie z pierwszej piłki Paixao do Patejuka i obrońcy wybijają na rzut rożny
8 min. - Wydawało się, że Paixao znajdzie się sam na sam z MIelcarzem, ale gdy tylko przyjął piłkę sędzia odgwizdał spalonego
7 min. - Bardzo dużo miejsca zostawili na środku piłkarze Widzewa. Wykorzystał to Mila, który zabrał się z piłką i próbował prostopadle zagrać w pole karne do Patejuka, lecz zbyt mocno podawał
6 min. - Mila wrzucił bardzo słabo - prosto do Bartkowskiego
6 min. - Faulowany na lewej stronie boiska, będzie szansa na dośrodkowanie w pole karne
4 min. - Pierwszy raz Visnakovs zmusił dziś do interwencji naszego bramkarza, ten jednak bez problemu złapał piłkę
4 min. - Dobre rozegranie Mili z Kaźmierczakiem na prawej stronie, lecz po chwili Kaz zbyt mocno zagrywał do Sochy
3 min. - Paixao znowu w polu karnym Mielcarza, tym razem lepszy okazał się Phibel
2 min. - Pierwsza okazja dla gospodarzy! Dobra wrzutka Soboty do Paixao ten miał przed sobą tylko bramkarza i nie udało mu się trafić do bramki
1 min. - I zaczynamy! Mila do Stevanovicia

Na boisko nie wybiegną Ostrowski, Plaku, Pawelec w ich miejsce pojawią się Gavish, Patejuk i Socha

Piłkarze wychodzą już na murawę. Trener Levy dokonał trzech zmian w stosunku do meczu z Sevillą.

Znamy już ustawienia i składy, w jakich wystąpią dziś obie drużyny

Spotkanie dzisiaj poprowadzi Krzysztof Jakubik, arbiter młodego pokolenia. Co ciekawe, starszy od niego na murawie będzie Marcin Kaczmarek, pomocnik Widzewa.

Zobaczcie jak wyglądają nowe murale na Stadionie Miejskim <--- FOTO

Dziś rezerwy Śląska zremisowały 1:1 z GKS-em Kobierzyce. Zobaczcie jak padł gol dla WKS-u

Czas na pierwsze ligowe zwycięstwo Śląska Wrocław! Podopieczni Stanislava Levego zmierzą się z Widzewem Łódź. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE.

Autor relacji: Patryk Reński