Sędziuje: Marcin Borski (Warszawa) Widzów: 20 000 Aura: chłodno
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Gikiewicz - Ostrowski (84' Socha), Pawelec, Kokoszka, Dudu - Stevanović, Kaźmierczak - Plaku (90' Przybylski), Mila, Hołota - Paixao (90' Więzik) Trener: Stanislav Levy
Lech Poznań:(stroje: białe) Kotorowski - Henriquez, Arboleda, Wołąkiewicz, Kędziora - Hamalainen, Trałka, Linetty (69' Ubiparip), Lovrencsics (60' Pawłowski), Classen - Ślusarski (83' Teodorczyk) Trener: Mariusz Rumak

Śląsk Wrocław: Kelemen, Cetnarski, Grodzicki, Adamec, Więzik, Socha, Przybylski
Lech Poznań: Gostomski, Pawłowski, Teodorczyk, Ubiparip, Drewniak, Formella

Koniec meczu! Cenne 3 punkty zostają we Wrocławiu

Jest to debiut Przybylskiego, czy dotknie piłki?

90 min. - Podwójna zmiana, Więzik za Paixao oraz Przybylski za Plaku

Do wejścia szykuje się Przybylski, czy zdąży?

90 min. - Podanie z głębi pola do Trałki, ale ten nie opanował piłki

Do wejścia szykuje się Więzik

Mecz potrwa dłużej o dwie minuty

90 min. - Pawłowski dośrodkowuje prosto w ręce Gikiewicza
89 min. - Żółty kartonik dla Sochy za ostry atak na nogi Arboledy
88 min. - Indywidualny raj Teodorczyka, ktory oddaje strzał minimalnie obok słupka

Na boisku leży Stevanovic poturbowany przez Teodorczyka

84 min. - Zmiana Socha za Ostrowskiego
83 min. - Po rogu uderzył głową Paixao, jednak minimalnie obok słupka
83 min. - Hołota ofiarnie wywalczył rzut rożny
83 min. - Zmiana Teodorczyk za Ślusarskiego. Przy linii rozgrzewa się Socha
82 min. - Wrzutka z rogu prosto w ręce Kotorowskiego
81 min. - Mila z linii pola karnego uderza z całą siłą, jednak Kotorowski z trudem wybija piłkę na rzut rożny

Do zmiany szykuje się Teodorczyk

79 min. - Po wrzutce Mili w zamieszaniu piłkę wybijają goście
79 min. - Strzał Ostrowskiego z prawej strony zablokowany, rzut rożny
78 min. - Próba strzału Pawłowskiego, jednak nie trafia w bramkę
74 min. - Paixao reklamuje uderzenie łokciem, jednak sędzia nie reaguje
72 min. - Próba strzału Paixao z 25 metrów, jednak wysoko nad bramką
71 min. - Claasen podaje świetną piłkę do Ślusarskiego, ten jednak próbując podcinki przenosi piłkę zdecydowanie nad bramką
69 min. - Ubiparip za Linettę

Do zmiany szykuje się Ubiparip

68 min. - Groźna piłka w pole karne Śląska, jednak głową wybija ją Pawelec
67 min. - Długa piłka do Pawłowskiego, jednak Gikiewicz był zdecydowanie szybki i ze spokojem opanował piłkę
65 min. - Mila z dystansu nad bramką
65 min. - Pawłowski wbija piłkę w pole karne, jednak nikt jej nie przecina
63 min. - Hamalainen otrzymuje prostopadłe podanie, jednak jest na dwumetrowym spalonym
62 min. - Paixao podaje do Plaku, ten próbuje strzału zza linii pola karnego, jednak kotorowski odbija piłkę do boku, tam jeszcze walczy Mila, jednak piłka wychodzi za końcową linię
61 min. - Linetty próbuje wrzutki, jednak prosto w ręce Gikiewicza
60 min. - Pawłowski wchodzi za Lovrencsicsa

Do zmiany szykuje się Szymon Pawłowski

59 min. - Dośrodkowanie Dudu, łapie w ręce Kotorowski

Coraz bardziej śmiałe ataki drużyny z Poznania, Śląsk czeka na kontry

doping kibiców Śląska w I połowie:

56 min. - Claasen złamał akcję do środka i zdecydował się na strzał z dystansu, jednak minimalnie niecelny
55 min. - Lovrencsics przedarł się lewą stroną, po czym zagrał w pole karne, ale szybsi byli obrońcy Śląska
53 min. - Lewą strona boiska pociągnął akcję Plaku, który nieprecyzyjnie dośrodkował. Mimo to do sytuacji doszedł Hołota, ale tylko rzut rożny dla WKS-u
51 min. - Lovrencsics dośrodkowuje z lewej strony, nieudanie głową uderza Trałka
49 min. - Po błędzie jednego z obrońców Śląska piłka trafia do Ślusarskiego, który w sytuacji sam na sam nie trafia w piłkę
48 min. - Lovrencsis niespodziewanie uderza lobem, w ostatniej chwili piłkę wybija na rzut rożny Gikiewicz
47 min. - Strata Kaźmierczaka, indywidualnie Hamalainen, jednak jego strzał z dystansu łapie Gikiewicz
45 min. - Ślusarski do Claasena, zaczynamy drugą połowę

Piłkarze Śląska już wyszli na drugą połowę

W przerwie odbył się konkurs żonglowania piłką. Główną nagrodę od producenta szamponów Head & Shoulders zdobył kibic ogolony na... łyso

Koniec pierwszej połowy. Śląsk grał bardzo dobrze w obronie, praktycznie bez błędów. Wysoki poziom zaprezentowała także formacja ofensywna, dzięki czemu Śląsk zasłużenie prowadzi 2:0. Piłkarze Lecha, mimo niezłej gry, nie potrafili sobie stworzyć stuprocentowych sytuacji.

Spiker prosi o zdjęcie transparentu przeciwko Polsatowi

Sędzia dolicza dwie minuty

Portugalczyk awansował na drugie miejsce w klasyfikacji strzelców Ekstraklasy, 5 goli - Eduards Višnakovs (Widzew Łódź), 4 gole - Takafumi Akahoshi (Pogoń Szczecin), Marco Paixao (Śląsk Wrocław)

Jest to czwarty gol Paixao dla Śląska! Portugalczyk do tej pory trafiał cztery razy w lidze, pięć razy w europejskich pucharach i raz w pucharze polski

41 min. - 2-0! Plaku zagrywa do Paixao, ten decyduje się na strzał z linii pola karnego, Kotorowski bez szans!

Na trybunach pojawia się transparent o treści: Polsat ręce precz od Śląska - Śląsk tylko dla Wrocławia!

39 min. - Wrzutka Mili z rzutu wolnego z lewej strony, piłkę wybijają obrońcy

Jest to pierwszy żółty kartonik w tym sezonie Gikiewicza i drugi Dudu

35 min. - Gra się zaostrza, Dudu zostaje uderzony przez Kędrziorę po czym doszło do przepychanek. Żółte kartki dla Kędziory, Kotorowskiego i Gikiewicza
34 min. - Trałka ostro atakuje Dudu, ten odwdzięcza mu się równie ostrym wejściem, po ktorym dostaje żółtą kartkę
32 min. - Strzał Lovrencsisa w ostatniej chwili zablokowany, rzut rożny dla gości, po którym dobrze interweniuje Gikiewicz
30 min. - Piłkarze Lecha zaczęli zdecydowanie bardziej atakować, jednak defensywa Śląska gra konsekwentnie i przerywa wszystkie akcje

W tym momencie Podbeskidzie Bielsko-Biała pozostaje jedyną polską drużyną, która nie przegrywała na Stadionie Miejskim we Wrocławiu

Jest to trzecie trafienie Hołoty w barwach Śląska, zarazem pierwsze na własnym boisku

26 min. - Wrzutka z rogu, uderzenie głową Arboledy minimalnie niecelne
26 min. - Mocne dośrodkowanie z lewej strony, Kokoszka wybija na rzut rożny
25 min. - Odpowiedź Lecha, Hamalainen do Ślusarskiego, ten jednak z bliska nie oddaje dobrego strzału

oprawa kibiców WKS-u:

24 min. - Dudu na lewej stronie łatwo ogrywa Kędziorę, mocno dośrodkowuje wprost na głowę Hołoty i mamy 1:0!
23 min. - Krótkie rozegranie Mili do Dudu, jego wrzutkę wybijają obrońcy
23 min. - Dudu próbuje rajdu lewą stroną i wywalcza rzut rożny
22 min. - Linetty otrzymuje żółtą kartkę za ciągnięcie za koszulkę Mili w środkowej strefie boiska
21 min. - Faul Pawelca na Ślusarskim w środkowej strefie boiska

Obie drużyny próbują konstruować ataki, jednak szczelne defensywy skutecznie w tym przeszkadzają

18 min. - Hołota prostopadle do Paixao, jednak za mocno
17 min. - Plaku z dystansu prosto w ręce Kotorowskiego
15 min. - Rzut wolny Lecha, z prawej strony dośrodkowuje Wołąkiewicz, piłka trafia do niekrytego Ślusarskiego, po którego strzale piłka ląduje na... aucie
15 min. - Strata Plaku, który ratuje się faulem i zostaje napomniany żółtą kartką
14 min. - Dośrodkowanie Dudu, strzał głową oddaje źle ustawiony Hołota i piłkę bez problemu łapie Kotorowski
12 min. - Dośrodkowanie Mili z lewej strony, w zamieszaniu piłkę wybijają zawodnicy Lecha, za chwilę kolejna wrzutka i strzał głową Kokoszki, jednak nad bramką
11 min. - Mila na prawą stronę do Stetanovicia, ten za mocno dośrodkowuje, do piłki dopada jednak Dudu, który jest faulowany
9 min. - Próba strzału Dudu z dystansu, piłkę bez problemu łapie Kotorowski
8 min. - Dwójkowa akcja Claasena z Hamalainenem, jednak ten drugi niedokładnie podaje do kolegi z zespołu
7 min. - Kolejne dośrodkowanie Hamalainena przecięte przez obrońcę WKS-u
7 min. - Trałka z prawej strony do Hamalainena, jego dośrodkowanie wybija Dudu
5 min. - Z lewej strony Plaku do Dudu, ten efektownie mija zawodnika Lecha, jednak piłka ucieka mu poza końcową linię

Napis WKS na trybunach został zmieniony na PDW, Pozdrowienia Do Więzienia

3 min. - Lovrencsics do Ślusarskiego z prawej strony, ten na spalonym

Fani naszego zespołu ułożyli kartoniadę WKS okraszoną hasłem Trzy Litery Święte Powtarzam Jak Przysięgę

2 min. - Łukasz Trałka leżał na boisku i musiał opuścić murawę, ale już kontynuuje grę
1 min. - Plaku do Mili, zaczynamy mecz!

Czy Słoweniec trafi dzisiaj do siatki?

Jest to 50. mecz Stevanovicia w barwach WKS-u

Piłkarze wchodzą na murawę!

Kibice zaczęli prezentację meczowej oprawy

Trwa prezentacja składów obu drużyn

Jak uspokaja nas rzecznik klubu Więzik otrzymał dwa mecze dyskwalifikacji wyłącznie w 3 lidze

Czy Śląskowi grozi walkower? W meczu 3 ligi Śląska II Wrocław z Piastem Żmigród Jakub Więzik otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę, zastanawiamy się czy w momencie pojawienia się tego zawodnika na boisku naszej drużynie grozi walkower?

Na ławce debiut, Lubosz Adamec liczy na pojawienie się na boisku po raz pierwszy w barwach Śląska

Po dłuższej przerwie wracamy do rozgrywek ligowych. Śląsk Wrocław zmierzy się z Lechem Poznań. Wierzymy, że mimo problemów kadrowych podopieczni czeskiego szkoleniowca wywalczą komplet punktów. Zapraszamy do czytania naszej relacji LIVE z tego spotkania!

Autor relacji: guardian