Sędziuje: Paweł Raczkowski (Warszawa) Widzów: 3500 Aura: chłodno
Ruch Chorzów:(stroje: niebieskie) Buchalik - Dziwniel, Stawarczyk, Malinowski, Helik (88 Smektała) - Babiarz, Starzyński, Surma - Janoszka, Włodyka (85 Kwiatkowski) - Jankowski (46 Kuświk) Trener: Jan Kocian
Śląsk Wrocław:(stroje: białe) Gikiewicz - Ostrowski, Pawelec, Kokoszka, Dudu - Stevanović, Kaźmierczak - Hołota (90 Więzik), Mila, Plaku (71 Patejuk) - Paixao Trener: Stanislav Levy

Ruch Chorzów: Kamiński, Brodziński, Kowalski, Kwiatkowski, Kuświk, Smektała, Tymiński
Śląsk Wrocław: Kelemen, Grodzicki, Cetnarski, Więzik, Patejuk, Gavish, Socha

90+3 min. - Sędzia kończy mecz. Ślask remisuje na wyjeździe 1:1!
90+1 min. - Zmiana w Śląsku. Więzik wchodzi za Hołotę.
90 min. - Sędzia do regulaminowego czasu gry dolicza 3 minuty.
89 min. - Po dośrodkowaniu Mili Paixao bardzo niecelnie uderza na bramkę Buchalika.
88 min. - Zmiana w Ruchu. Smektała wszedł za Helik.
87 min. - Kaźmierczak uderza z ponad 35m, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.
85 min. - Zmiana w Ruchu. Kwiatkowski wchodzi za Włodykę.
84 min. - Dudu oddał płaskie uderzenie z 30m, piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.
83 min. - Dudu idealnie wrzucił piłkę na głowę Paixao, ten z 2m uderza, ale piłkę chwyta Buchalik.
80 min. - Kontra Ruchu po raz kolejny powstrzymana przez Mariusza Pawelca!
79 min. - Hołota wrzucał na głowę Paixao ale nie dorzucił.
76 min. - Po chwili mocne, płaskie uderzenie oddał Patejuk, ale bramkarz gospodarzy stoi na posterunku.
76 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kaźmierczak uderzał głową, jednak Buchalik złapał piłkę.
75 min. - Patejuk oddał świetny strzał ale piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką.
74 min. - Kokoszka podaje do rywala na własnym polu karnym. Na szczęście niezawodny ratuje Śląsk.
73 min. - Głową uderzał Paixao ale zrobił to niecelnie.
71 min. - Zmiana w Śląsku. Patejuk wchodzi za Plaku.
71 min. - Mila uderzał z 23m ale piłka wyleciała wysoko ponad poprzeczką.
70 min. - Wrzutka na prawo do Soboty, ale tam pomocnik Śląska nie zdołał przyjąć piłki.
69 min. - Kuświk wyrzucił piłkę z wolnego za linię końcową boiska.
68 min. - Pawelec otrzymuje żółtą kartkę za faul na Kuświku.
67 min. - Mila krótko do Dudu, ten dośrodkowuje, gdzie z piłką mija się bramkarz, ale niestety nikt ze Śląska nie zdołał umieścić piłki w siatce.
66 min. - Plaku wywalczył rzut rożny.
65 min. - Włodyka fauluje Dudu.
63 min. - Stevanović otrzymuje żółtą kartkę za faul na Surmie.
62 min. - Niestety wyrównanie. Najpierw kontrę Ruchu powstrzymuje Pawelec, ale mimo tego chorzowianie po chwili znowu dośrodkować, gdzie bramkę głową zdobył Kuświk.
59 min. - GOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL Bramkę dla Śląska Wrocław zdobywa Tomasz Hołota! Uderzał Marco Paixao, ale kierunek lotu piłki po drodze zmienił Hołota.
58 min. - Ostrowski wbija piłkę w pole karne, tam Stawarczyk o mało co nie zdobył bramki samobójczej
57 min. - Stevanović oddał strzał z 16m ale jego uderzenie zostało zablokowane.
54 min. - Kuświk sfaulował Gikiewicza. Napastnik Ruchu zostaje upomniany żółtą kartką.
53 min. - Podanie do Paixao, ale ten na spalonym.
52 min. - Tylko Kuświk wie jak on tego nie strzelił.
51 min. - Kontra Ruchu, Kuświk biegł z piłką 15m sam na sam, GIKIEWICZ BRONI!
49 min. - Hołota płasko w pole karne, ale tam obrońca Ruchu wyprzedza Paixao.
47 min. - Plakua dostał podanie od Kaźmierczaka, znalazł się sam na sam z bramkarzem, będąc sam na sam z bramkarzem uderzył w boczną siatkę.
46 min. - Rozpoczęliśmy II połowę.
46 min. - Zmiana w Ruchu. Kuświk wchodzi za Jankowskiego.

Piłkarze wrócili na boisko. Za chwilę rozpocznie się II połowa.

45 min. - Koniec I połowy.
45 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kaźmierczak niecelnie uderzył głową.
45 min. - Hołota dośrodkował w pole karne, Paixao uderzał głową, ale piłkę wybił Malinowski.
44 min. - Po wrzutce w pole karne z rzutu wolnego Gikiewicz wybił piłkę przed siebie, na szczęście Kokoszka po chwili wybił piłkę.
42 min. - Mila oddał kąśliwe uderzenie z 18m, ale Buchalik broni.
42 min. - Babiarz próbuje z dystansu, ale piłka poleciała daleko obok bramki Gikiewicza.
39 min. - Hołota fauluje w polu karnym Ruchu.
37 min. - Prostopadłe podanie do Paixao, ale Portugalczyk został uprzedzony przez Buchalika.
36 min. - Kolejna wrzutka Mili, tym razem piłki nie sięgnął Stevanović.
35 min. - Kolejny róg nic nie dał.
34 min. - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał głową Paixao ale piłka po rykoszecie znowu wyszła na róg.
32 min. - To powinna być bramka! Najpierw Paixao po kontrze 5 na 4 uderza na bramkę, ale piłkę blokuje obrońca, dobija Plaku, ale niestety wprost w bramkarza.
29 min. - Po dośrodkowaniu Mili piłkę odbił Hołota, płasko podawał po chwili Dudu, Mila próbował oddać ładny techniczny strzał, ale nie był ani ładny ani techniczny.
28 min. - Ostrowski wywalczył rzut rożny.
26 min. - Ładna zespołowa akcja chorzowian zakończona nieudanym strzałem Surmy z 20m.
24 min. - Paixao odgrywa do tyłu na 16. metr do Mili, ale ten nie zdecydował się na strzał prawą nogę, przez co podał, a na dodatek niedokładnie.
21 min. - Po wrzutce w pole karne Śląska piłkę głową wybija Hołota. Po chwili z dystansu strzela Babiarz ale niecelnie.
20 min. - Jankowski biegł z piłką z kontrą, ale na linii pola karnego stracił futbolówkę na rzecz Kokoszki.
19 min. - Buchalik zakiwał się z piłką, ale ostatecznie nie dał sobie odebrać piłki, którą próbował przechwycić Paixao.
17 min. - Włodyka zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka po jego uderzeniu wyleciała daleko od bramki.

Świetny mecz Waldemara Soboty. Wywalczony rzut karny i dwie żółte kartki dla przeciwnika. Szkoda, że on już nie gra w Śląsku.

16 min. - Po wrzutce Starzyńskiego z 2m uderzał Helik ale Gikiewicz złapał piłkę.
15 min. - Ostry powstrzymując Babiarza wybija piłkę na rzut rożny.
14 min. - Po chwili dobijał Hołota ale obok bramki.
13 min. - Po dośrodkowaniu Mili z rzutu wolnego w pole karne obrońca Ruchu oddala zagrożenie.
12 min. - Janoszka dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie na szczęście Jankowski przepuścił piłkę do... Kokoszki.
10 min. - Najpierw Pawelec przegrywa sprint z Jankowskim, a po chwili Gikiewicz ratuje Śląsk od straty bramki.
8 min. - Plaku odgrywa do Dudu, ale ten nie zdążył dobiec do piłki.
6 min. - Surma podaje do Janoszki, który przejął piłkę w polu karnym, ale z 10m strzelił obok słupka. To powinna być bramka.

Tomasz Hołota rozgrywa dzisiaj 30. spotkanie w ekstraklasie!

4 min. - Kaźmierczak oddał piękny strzał z 25m. Piłka odbiła się od poprzeczki!
3 min. - Stevanović podaje do Hołoty, ten dośrodkowuje w pole karne, ale piłkę przejęli gospodarze.
2 min. - Piłka ciągle na połowie gospodarzy, ale Śląsk nie był w stanie jeszcze oddać strzału.
1 min. - Plaku do Mili i zaczynamy!

Trójka sędziowska wyprowadza piłkarzy na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz!

Nie myślcie sobie, że trzy wyjazdowe remisy z rzędu na rozpoczęcie sezonu to coś wyjątkowego w historii klubu. Identyczna sytuacja miała jesienią 1988 roku kiedy wrocławianie kolejno remisowali w Zabrzu, Warszawie i Wałbrzychu. Seria zakończyła się porażką 0:2 w Katowicach.

Obchodzimy dzisiaj jubileusz. Śląsk z Ruchem zmierzy w 75. meczu rangi mistrzowskiej. W bilansie panuje remis. Oba kluby wygrały po 26 spotkań. Śląsk dodatni bilans w spotkaniach z chorzowianami miał tylko raz w historii - 1965 roku.

Jeśli Śląsk dzisiaj nie przegra zdobędzie 400. punkt w meczach wyjazdowych ekstraklasy. Do tej pory wrocławianie zgromadzili 399 oczek na obcym terenie. Ciekawostką jest fakt, że setny punkt WKS zdobył również na boisku Ruchu, wygrywając z nim w 1978 roku 1:0.

Marco Paixao ma szanse wyrównać inny klubowy rekord. Jeśli Portugalczyk wpisze się na listę strzelców będzie czwartym piłkarzem Śląska, który trafił do siatki w 4 kolejnych meczach ekstraklasy. Poprzednio tej sztuki dokonali: Tadeusz Pawłowski, Dariusz Marciniak, Władimir Grieczniow.

W Chorzowie nie przegraliśmy kolejnych 6 meczów w Ekstraklasie. Taka sztuka udała nam się do tej pory tylko raz w historii na boisku ŁKS-u.

Piłkarze obu drużyn przeprowadzają przedmeczową rozgrzewkę.

W ekstraklasie nie przegraliśmy z Ruchem 12 kolejnych meczów, co jest naszym klubowym rekordem.

Ostatnio z Ruchem przegraliśmy 26 sierpnia 2006 roku. Dwie bramki zdobył wtedy w barwach chorzowian Piotr Ćwielong.

Śląsk nie przegrał z rzędu 13. meczów z Ruchem Chorzów. Jest to rekord ustanowiony przez Odrę Opolę w 1979 roku. Dzisiaj możemy to pobić.

Czas na pierwsze ligowe wyjazdowe zwycięstwo Śląska Wrocław. W Chorzowie z pewnością nie będzie łatwo. Gospodarze po wysokiej porażce 0:6 oraz zmianie trenera będą bardzo mocno zmotywowani, żeby wygrać. Wierzymy, że to jednak Śląsk zgarnie komplet punktów. Zachęcamy do czytania naszej relacji LIVE!